Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6 - October 8, 2023

NM Åpen klasse - 9-Ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Thomas Fjæran
Ask BC
8 (7/1) 87 (58/29)
67%
100
2 Jørn Kjølaas
Trondheim BK
7 (6/1) 86 (50/36)
58%
109
3 Espen M. Andersen
Trondheim BK
7 (5/2) 80 (46/34)
58%
93
3 Henrik Hagen
BEX BK
6 (5/1) 73 (44/29)
60%
74
5 Christian Johannessen
Tre Sverd BK
5 (3/2) 63 (32/31)
51%
61
5 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
7 (5/2) 67 (45/22)
67%
61
5 Joakim Haugen
Oslo BK
7 (5/2) 76 (43/33)
57%
61
5 Mark McGauley
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 49 (31/18)
63%
61
9 Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 60 (34/26)
57%
49
Show more
9 Arild Moilanen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
49
9 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
6 (4/2) 73 (37/36)
51%
61
9 Ronny Kraft
Trondheim BK
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
61
9 Rudi Andre Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 52 (29/23)
56%
49
9 Tommy Wolff
Herøy BK
3 (2/1) 38 (20/18)
53%
49
9 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
3 (2/1) 35 (21/14)
60%
49
9 John E.Erstad
Vadsø Biljardklubb
4 (3/1) 50 (27/23)
54%
49
17 Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
29
17 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 47 (23/24)
49%
29
17 Nina Torvund
Trondheim BK
5 (3/2) 55 (28/27)
51%
36
17 Roger Rasmussen
Ask BC
5 (3/2) 60 (30/30)
50%
29
17 Roger Reppe
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 58 (31/27)
53%
36
17 Robin Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 49 (27/22)
55%
36
17 Ibra Nordland
Oslo BK
4 (2/2) 51 (27/24)
53%
36
17 Terje Mo Hanssen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (2/2) 43 (17/26)
40%
36
25 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
22
25 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
28
25 Henrik Flatås
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
28
25 Robert Grønlie
Trondheim BK
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
28
25 Roger Lysholm
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 42 (24/18)
57%
22
25 Carl Johan Claussen
Trondheim BK
4 (2/2) 41 (23/18)
56%
28
25 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
28
25 Morten Nordsveen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 45 (26/19)
58%
28
33 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
16
33 Magne Saltnessand
Trondheim BK
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
20
33 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
2 (1/1) 22 (13/9)
59%
20
33 Olav Skrudland
BEX BK
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
20
33 Allan Søgnen
Grenland BK
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
16
33 Kjell Martin Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 34 (18/16)
53%
20
33 Veejay Adriano
Grenland BK
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
20
33 Joakim Langkås
Grenland BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
20
33 Marius Falch Fiveltun
Trondheim BK
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
20
33 Kristin Nordskag
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
20
33 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
20
33 Ola Larsen
Trondheim BK
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
20
33 Tasos Mertzanis
Trondheim BK
3 (1/2) 33 (12/21)
36%
20
33 Erlend Fagermo
Trondheim BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
20
33 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
20
33 Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
20
49 Espen Eriksen
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
11
49 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
11
49 Steinar Moe
Trondheim BK
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
11
49 Astrid Eiken Flage
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
11
49 Tor Ivar Bjørseth
Molde Biljardklubb
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
11
49 Lorentz Egil Kyllo
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
11
49 Arild Torvik
Molde Biljardklubb
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
11
49 Thomas René Fridtjofsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
11
49 Roland Michael Brezen
Trondheim BK
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
11
49 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
11
49 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
11
Starts Oct 6, 2023, 5:00 PM Until Oct 8, 2023 (local time)
Entry deadline Oct 1, 2023, 5:59 PM (local time)
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
Rankings Pool Elite 23/24, Pool 1.div. Øst 23/24, Pool 1.div. Vest 23/24, Pool 1.div. Midt 23/24, Pool 1.div. Nord-1 23/34, Pool 1.div. Nord-2 23/24, Pool 2.div. Øst 23/24, Pool 2.div. Vest 23/24 and Pool 2.div. Midt 23/24
Format Double to Single elimination (59 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
More info
Praktisk informasjon:

Lokasjon
Adresse: Hornebergvegen 4 7038 Trondheim
Inngang inn rød dør på høyre langside av bygget
Gratis parkering

Ved mer enn 64 deltakere så tas K2 i bruk på Flatåsen, adresse øvre flatås veg 4.

Offentlig transport
Nærmeste busstopp: Hornebergvegen
Fra sentrum: Buss nr. 24 (fra Prinsens Gate P1 til Hornebergvegen)
Se AtB appen for flere ruter

Overnatting
Det er to Thon Hotel i sentrum: Thon Hotel Trondheim og Thon Hotel Nidaros
Firmaavtale: http://www.thonhotels.no/?firma=TH105903

Kiosk
Varm og kald mat, snacks, sjokolade, frukt, kalde og varme drikker
Betaling med kort eller Vipps


1.Disipliner: Det arrangeres 4 (fire) NM i hvert kalenderår i disiplinene 8-Ball, 9-Ball, 10-Ball og 14.1.

2.Distanser:

a.8-Ball 6-8.
b.9-Ball 7-9.
c.10-Ball 6-8.
d.14.1 100-125*.

*Begrensning av antall innings kan benyttes kun i dobbelcup og kun på tapersiden ved distanse 100. Maksimalt 30 innings. Ved likt antall poeng i en match med støtbegrensning avgjør høyeste serie (2. høyeste serie, 3. høyeste, osv.)

3.Spilleform:

a.Dobbelcup eller puljespill.
b.Ved dobbelcup se 10.4.3.3. - Spilleskjema
c.Dersom antall tilgjengelige bord, antall deltakere og den tiden som står til rådighet tilsier at det ikke er mulig å gjennomføre turneringen fordelt på stipulert antall puljer, skal turneringen innledes med dobbelcup.


4.Deltakelse: NM er åpent for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a.Norsk statsborgerskap eller norsk bostedsadresse registrert i folkeregisteret i de siste 12 måneder (se også 6.5.3 - Utenlandske utøvere).
b.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
c.Innehar gyldig lisens i NB.

5.Påmelding:

a.Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b.Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 to dager før turneringsstart.
c.Klagefrist er satt til kl. 11:59 én dag før turneringsstart.
d.Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

6.Startavgift:

a.Utøvere i Elite Kr. 750,-
b.Utøvere i 1. divisjon Kr. 550,-
c.Utøvere i 2. divisjon Kr. 450,-
d.Ungdom U17/U19, student og honnør Kr. 300,-

7.Ranking, rating og seeding foretas i henhold til 10.10.10.2, 10.5 og 10.10.

8.Premier:

a.Medaljer til 1. til 3. plass. (det spilles ingen bronsefinale, 2 utøvere får 3. plass).
b.Pokal til 1.plass.
c.Pengepremier totalt kr. 20.000.-.
•1. plass Kr. 8.000,-.
•2. plass Kr. 4.000,-.
•3. plass Kr. 2.000,-.
•5. plass Kr. 1.000,-.
d.Pengepremier utbetales av arrangør direkte etter avsluttet turnering. Dersom arrangør ikke har tilgjengelige likvide midler til å utbetale, kan det søkes NB om å få dette forskuttert. En slik søknad må formidles til forbundskontoret 14 dager før turneringsstart.

9.Turneringsleder: Godkjent turneringsleder.

Praktisk informasjon:

Lokasjon
Adresse: Hornebergvegen 4 7038 Trondheim
Inngang inn rød dør på høyre langside av bygget
Gratis parkering

Offentlig transport
Nærmeste busstopp: Hornebergvegen
Fra sentrum: Buss nr. 24 (fra Prinsens Gate P1 til Hornebergvegen)
Se AtB appen for flere ruter

Overnatting
Det er to Thon Hotel i sentrum: Thon Hotel Trondheim og Thon Hotel Nidaros
Firmaavtale:
http://www.thonhotels.no/?firma=TH105903


Kiosk
Varm og kald mat, snacks, sjokolade, frukt, kalde og varme drikker
Betaling med kort eller Vipps

Video / Livestream

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Jonas Kvalsund Hansen
Walk Over
 
2   
Erlend Fagermo
R1
Espen M. Andersen
R1
Fri 16:41  Table 8
3   
Gjermund Flage
Veejay Adriano
R1
Fri 18:11  Table 2
4   
Marius Falch Fiveltun
R1
John E.Erstad
Fri 19:02  Table 3
5   
Gard Eiken Flage
R1
Anastasios Mertzanis
Fri 19:00  Table 4
6   
Arild Torvik
Ronny Kraft
R2
Fri 18:05  Table 3
7   
Lorentz Egil Kyllo
Ibra Nordland
Fri 19:26  Table 6
8   
Robert Grønlie
Roger Rasmussen
Fri 18:17  Table 1
9   
Bjørn Erik Bergh
Walk Over
 
10   
Kristin Nordskag
Ola Larsen
Fri 16:41  Table 2
11   
Steinar Moe
Knut Inge Røstvold
Fri 16:41  Table 3
12   
Arild Moilanen
Joakim Haugen
Fri 19:49  Table 7
13   
Albert-Roman Borrie Stensrød
John-Ivar Rubach
Fri 19:55  Table 2
14   
Morten Nordsveen
R1
Olav Skrudland
Fri 17:59  Table 6
15   
Dag-jøran Aralden
Magne Saltnessand
Fri 19:22  Table 1
16   
Walk Over
Tommy Wolff
 
17   
Christian Johannessen
Walk Over
 
18   
Terje Mo Hanssen
Kjell Martin Andersen
Fri 19:23  Table 8
19   
Roger Reppe
Astrid Eiken Flage
Fri 16:41  Table 7
20   
Gunnar Aronsen
Jørn Kjølaas
Fri 16:41  Table 5
21   
Even Letnes Wærnes
Espen Eriksen
Fri 16:41  Table 1
22   
Martin Rottem Dahle
Mark McGauley
Fri 19:30 
23   
Henrik Flatås
R1
Eirik Tonning Hatløy
Fri 17:51  Table 5
24   
Thomas René Fridtjofsen
Thomas Fjæran
Fri 20:24  Table 6
25   
Henrik Hagen
Tor Ivar Bjørseth
Fri 18:18  Table 8
26   
Odin Svedjan Moe
Joakim Langkås
Fri 17:30  Table 4
27   
Robin Hauge Pettersen
R1
Daniel Lorentzen-Styr
Fri 20:54  Table 1
28   
Øyvind Fredheim
Roger Lysholm
Fri 19:09  Table 5
29   
Rudi Andre Wolff
R1
Carl Johan Claussen
Fri 20:26  Table 8
30   
Roland Michael Brezen
Knut Isaksen
Fri 16:41  Table 6
31   
Nina Torvund
Allan Søgnen
Fri 18:07  Table 7
32   
Walk Over
Ole Kristian Rudshavn
 

Winner round 1

Race to 8
33   
Jonas Kvalsund Hansen
Espen M. Andersen
Sat 11:01  Table 5
34   
Veejay Adriano
R1
John E.Erstad
Sat 10:36  Table 4
35   
Anastasios Mertzanis
Ronny Kraft
Sat 10:10  Table 6
36   
Ibra Nordland
Roger Rasmussen
Sat 10:14  Table 7
37   
Bjørn Erik Bergh
R1
Ola Larsen
Sat 10:17  Table 8
38   
Knut Inge Røstvold
Arild Moilanen
Sat 09:58  Table 1
39   
Albert-Roman Borrie Stensrød
Morten Nordsveen
Sat 10:42  Table 3
40   
Magne Saltnessand
Tommy Wolff
Sat 10:14  Table 2
41   
Christian Johannessen
Kjell Martin Andersen
Sat 11:25  Table 1
42   
Roger Reppe
Jørn Kjølaas
R1
Sat 11:25  Table 8
43   
Even Letnes Wærnes
Mark McGauley
R2
Sat 11:52  Table 6
44   
Henrik Flatås
Thomas Fjæran
Sat 11:47  Table 2
45   
Henrik Hagen
Joakim Langkås
Sat 11:40  Table 7
46   
Robin Hauge Pettersen
Øyvind Fredheim
Sat 12:28  Table 5
47   
Rudi Andre Wolff
R1
Knut Isaksen
Sat 12:29  Table 4
48   
Nina Torvund
Ole Kristian Rudshavn
Sat 12:32  Table 3

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Erlend Fagermo
 
50   
Gjermund Flage
Marius Falch Fiveltun
Sat 08:35  Table 2
51   
Gard Eiken Flage
R2
Arild Torvik
Sat 08:35  Table 3
52   
Lorentz Egil Kyllo
Robert Grønlie
Sat 08:36  Table 4
53   
Walk Over
Kristin Nordskag
 
54   
Steinar Moe
Joakim Haugen
Sat 08:36  Table 5
55   
John-Ivar Rubach
Olav Skrudland
Sat 08:36  Table 6
56   
Dag-jøran Aralden
Walk Over
 
57   
Walk Over
Terje Mo Hanssen
 
58   
Astrid Eiken Flage
Gunnar Aronsen
Sat 08:36  Table 7
59   
Espen Eriksen
Martin Rottem Dahle
Sat 08:36  Table 8
60   
Eirik Tonning Hatløy
Thomas René Fridtjofsen
Sat 08:36  Table 1
61   
Tor Ivar Bjørseth
Odin Svedjan Moe
Sat 09:25  Table 5
62   
Daniel Lorentzen-Styr
R1
Roger Lysholm
Sat 09:45  Table 4
63   
Carl Johan Claussen
Roland Michael Brezen
Sat 09:32  Table 3
64   
Allan Søgnen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
65   
Erlend Fagermo
Nina Torvund
Sat 13:55  Table 3
66   
Marius Falch Fiveltun
Knut Isaksen
Sat 13:47  Table 5
67   
Gard Eiken Flage
R1
Øyvind Fredheim
Sat 13:47  Table 4
68   
Robert Grønlie
Joakim Langkås
Sat 12:56  Table 6
69   
Kristin Nordskag
Henrik Flatås
Sat 13:09  Table 8
70   
Joakim Haugen
Even Letnes Wærnes
Sat 12:56  Table 1
71   
Olav Skrudland
R1
Roger Reppe
Sat 13:09  Table 2
72   
Dag-jøran Aralden
R3
Kjell Martin Andersen
Sat 12:56  Table 7
73   
Terje Mo Hanssen
Magne Saltnessand
Sat 14:28  Table 1
74   
Gunnar Aronsen
Morten Nordsveen
Sat 14:13  Table 6
75   
Martin Rottem Dahle
Knut Inge Røstvold
Sat 14:51  Table 2
76   
Eirik Tonning Hatløy
Ola Larsen
Sat 14:23  Table 7
77   
Odin Svedjan Moe
Roger Rasmussen
Sat 14:55  Table 5
78   
Roger Lysholm
Anastasios Mertzanis
Sat 14:39  Table 4
79   
Carl Johan Claussen
Veejay Adriano
R1
Sat 14:20  Table 8
80   
Allan Søgnen
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Sat 15:04  Table 3

Winners qualification

Race to 8
81   
Espen M. Andersen
John E.Erstad
Sat 16:28  Table 2
82   
Ronny Kraft
R1
Ibra Nordland
Sat 16:16  Table 3
83   
Bjørn Erik Bergh
Arild Moilanen
R1
Sat 15:25  Table 6
84   
Albert-Roman Borrie Stensrød
Tommy Wolff
R2
Sat 15:49  Table 4
85   
Christian Johannessen
Jørn Kjølaas
Sat 15:23  Table 7
86   
Mark McGauley
Thomas Fjæran
Sat 16:29  Table 1
87   
Henrik Hagen
Robin Hauge Pettersen
R1
Sat 16:05  Table 5
88   
Rudi Andre Wolff
R1
Ole Kristian Rudshavn
R3
Sat 15:49  Table 8

Loser round 3

Race to 7
89   
Nina Torvund
Knut Isaksen
Sat 17:27  Table 1
90   
Gard Eiken Flage
Robert Grønlie
Sat 18:17  Table 2
91   
Henrik Flatås
Joakim Haugen
Sat 17:12  Table 4
92   
Roger Reppe
Dag-jøran Aralden
Sat 18:11  Table 5
93   
Terje Mo Hanssen
Morten Nordsveen
Sat 17:09  Table 6
94   
Knut Inge Røstvold
Eirik Tonning Hatløy
Sat 18:09  Table 3
95   
Roger Rasmussen
Roger Lysholm
Sat 17:08  Table 7
96   
Carl Johan Claussen
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Sat 17:03  Table 8

Losers qualification

Race to 8
97   
Nina Torvund
Albert-Roman Borrie Stensrød
R2
Sat 18:43  Table 4
98   
Gard Eiken Flage
R1
Bjørn Erik Bergh
R1
Sat 19:17  Table 2
99   
Joakim Haugen
Ibra Nordland
Sat 18:43  Table 1
100   
Roger Reppe
Espen M. Andersen
Sat 19:44  Table 5
101   
Terje Mo Hanssen
Rudi Andre Wolff
Sat 19:15  Table 6
102   
Knut Inge Røstvold
Robin Hauge Pettersen
Sat 19:32  Table 3
103   
Roger Rasmussen
Thomas Fjæran
R3
Sat 18:35  Table 8
104   
Jonas Kvalsund Hansen
Christian Johannessen
Sat 18:35  Table 7

Last sixteen

Race to 8
105   
John E.Erstad
Thomas Fjæran
Sun 09:55  Table 2
106   
Ronny Kraft
R1
Joakim Haugen
Sun 09:55  Table 3
107   
Arild Moilanen
Gard Eiken Flage
Sun 09:55  Table 4
108   
Tommy Wolff
Espen M. Andersen
Sun 09:55  Table 1
109   
Jørn Kjølaas
Knut Inge Røstvold
Sun 09:55  Table 5
110   
Mark McGauley
Rudi Andre Wolff
Sun 09:55  Table 6
111   
Henrik Hagen
R1
Albert-Roman Borrie Stensrød
Sun 09:55  Table 8
112   
Ole Kristian Rudshavn
R2
Christian Johannessen
Sun 09:55  Table 7

Quarter final

Race to 8
113   
Thomas Fjæran
Joakim Haugen
Sun 11:45  Table 4
114   
Gard Eiken Flage
Espen M. Andersen
Sun 11:45  Table 2
115   
Jørn Kjølaas
R2
Mark McGauley
R2
Sun 11:45  Table 7
116   
Henrik Hagen
Christian Johannessen
Sun 11:45  Table 1

Semi final

Race to 8
117   
Thomas Fjæran
R1
Espen M. Andersen
Sun 13:50  Table 7
118   
Jørn Kjølaas
Henrik Hagen
Sun 13:50  Table 1

Final

Race to 8
119   
Thomas Fjæran
R1
Jørn Kjølaas
Sun 15:22  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer