Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 21, 2021

Felkészülési Edzőmérkőzés

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tamás Hauk
7 (6/1) 29 (21/8)
72%
2 Ádám Zsohár
7 (6/1) 31 (21/10)
68%
3 András Koleszár
6 (5/1) 22 (15/7)
68%
3 Dávid Lipcsei
6 (5/1) 20 (15/5)
75%
5 Rudolf Zoltán
5 (3/2) 20 (10/10)
50%
5 Tamás Gaál
5 (3/2) 20 (10/10)
50%
5 Csaba Bebők
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
5 Tamás Lukácsi
5 (4/1) 22 (13/9)
59%
9 Zoltán László Bernáth
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
Show more
9 Miklós Tamás
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
9 Molnár Dénes
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
9 Kelemen Tamás
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Sándor Lukácsi
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
9 Szőke Péter
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
9 András Németh
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Balàzs Sáfárik
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
17 Lehrmann István
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
17 Kaszap Imre
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Győző Boda
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
17 Zsolt Pécsi
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 Bernáth Atilla
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
22 Tibor Vass
3 (0/3) 9 (0/9)
0%
22 Gergő Szladics
3 (0/3) 11 (2/9)
18%
22 Attila Kassai
3 (0/3) 12 (3/9)
25%
22 Gibizer András
3 (0/3) 11 (2/9)
18%
22 Lehrmann Krisztián
3 (0/3) 11 (2/9)
18%
22 Lipcsei-Balán Viktória
3 (0/3) 14 (5/9)
36%
22 Horváth Péter
3 (0/3) 13 (4/9)
31%
Starts Feb 21, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (28 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Fejlődjünk Együtt
Contact Steinecker Péter (petecker1@gmail.com)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dávid Lipcsei 3 3 0 0 9 2 7 0 0 0 0.818 3
2 Balàzs Sáfárik 3 2 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 2
3 Győző Boda 3 1 0 2 4 8 -4 0 0 0 0.333 1
4 Horváth Péter 3 0 0 3 4 9 -5 0 0 0 0.308 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Szőke Péter 3 3 0 0 9 3 6 0 0 0 0.75 3
2 Molnár Dénes 3 2 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 2
3 Zsolt Pécsi 3 1 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
4 Lehrmann Krisztián 3 0 0 3 2 9 -7 0 0 0 0.182 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tamás Hauk 3 2 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 2
2 Csaba Bebők 3 2 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 2
3 Rudolf Zoltán 3 2 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 2
4 Gergő Szladics 3 0 0 3 2 9 -7 0 0 0 0.182 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sándor Lukácsi 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 2
1 Kelemen Tamás 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 2
1 András Németh 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 2
4 Tibor Vass 3 0 0 3 0 9 -9 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tamás Lukácsi 3 3 0 0 9 6 3 0 0 0 0.6 3
2 Zoltán László Bernáth 3 2 0 1 8 4 4 0 0 0 0.667 2
3 Lehrmann István 3 1 0 2 5 8 -3 0 0 0 0.385 1
4 Lipcsei-Balán Viktória 3 0 0 3 5 9 -4 0 0 0 0.357 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ádám Zsohár 3 3 0 0 9 2 7 0 0 0 0.818 3
2 Tamás Gaál 3 2 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 2
3 Kaszap Imre 3 1 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Gibizer András 3 0 0 3 2 9 -7 0 0 0 0.182 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 András Koleszár 3 3 0 0 9 1 8 0 0 0 0.9 3
2 Miklós Tamás 3 2 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 2
3 Bernáth Atilla 3 1 0 2 4 8 -4 0 0 0 0.333 1
4 Attila Kassai 3 0 0 3 3 9 -6 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
Győző Boda
Sun 10:03 
2-A   
Hungary
Balàzs Sáfárik
Hungary
Horváth Péter
Sun 10:04 
3-B   
Hungary
Molnár Dénes
Hungary
Szőke Péter
Sun 10:04 
4-B   
Hungary
Zsolt Pécsi
Hungary
Lehrmann Krisztián
Sun 10:05 
5-C   
Hungary
Gergő Szladics
Hungary
Csaba Bebők
Sun 10:05 
6-C   
Hungary
Rudolf Zoltán
Hungary
Tamás Hauk
Sun 10:05  Table 7
7-D   
Hungary
András Németh
Hungary
Sándor Lukácsi
Sun 10:05  Table 8
8-D   
Hungary
Kelemen Tamás
Hungary
Tibor Vass
Sun 10:05 
9-E   
Hungary
Lehrmann István
Hungary
Lipcsei-Balán Viktória
Sun 10:05 
10-E   
Hungary
Tamás Lukácsi
Zoltán László Bernáth
Sun 10:06  Table 11
11-F   
Hungary
Kaszap Imre
Hungary
Tamás Gaál
Sun 10:38  Table 7
12-F   
Hungary
Gibizer András
Hungary
Ádám Zsohár
Sun 10:43  Table 8
13-G   
Hungary
Bernáth Atilla
Hungary
Miklós Tamás
Sun 10:48  Table 1
14-G   
Hungary
András Koleszár
Hungary
Attila Kassai
Sun 10:49  Table 3

Round 2

Race to 3
15-A   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
Horváth Péter
Sun 10:52  Table 2
16-A   
Hungary
Győző Boda
Hungary
Balàzs Sáfárik
Sun 10:52  Table 9
17-B   
Hungary
Molnár Dénes
Hungary
Lehrmann Krisztián
Sun 10:51  Table 4
18-B   
Hungary
Szőke Péter
Hungary
Zsolt Pécsi
Sun 10:59  Table 5
19-C   
Hungary
Gergő Szladics
Hungary
Tamás Hauk
Sun 11:06  Table 10
20-C   
Hungary
Csaba Bebők
Hungary
Rudolf Zoltán
Sun 11:19  Table 2
21-D   
Hungary
András Németh
Hungary
Tibor Vass
Sun 11:19  Table 11
22-D   
Hungary
Sándor Lukácsi
Hungary
Kelemen Tamás
Sun 11:20  Table 9
23-E   
Hungary
Lehrmann István
Zoltán László Bernáth
Sun 11:21  Table 1
24-E   
Hungary
Lipcsei-Balán Viktória
Hungary
Tamás Lukácsi
Sun 11:28  Table 4
25-F   
Hungary
Kaszap Imre
Hungary
Ádám Zsohár
Sun 11:34  Table 7
26-F   
Hungary
Tamás Gaál
Hungary
Gibizer András
Sun 11:34  Table 8
27-G   
Hungary
Bernáth Atilla
Hungary
Attila Kassai
Sun 11:47  Table 3
28-G   
Hungary
Miklós Tamás
Hungary
András Koleszár
Sun 11:48  Table 5

Round 3

Race to 3
29-A   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
Balàzs Sáfárik
Sun 11:38  Table 10
30-A   
Hungary
Horváth Péter
Hungary
Győző Boda
Sun 11:58  Table 1
31-B   
Hungary
Molnár Dénes
Hungary
Zsolt Pécsi
Sun 12:02  Table 7
32-B   
Hungary
Lehrmann Krisztián
Hungary
Szőke Péter
Sun 12:09  Table 9
33-C   
Hungary
Gergő Szladics
Hungary
Rudolf Zoltán
Sun 12:13  Table 2
34-C   
Hungary
Tamás Hauk
Hungary
Csaba Bebők
Sun 12:22  Table 8
35-D   
Hungary
András Németh
Hungary
Kelemen Tamás
Sun 12:09  Table 11
36-D   
Hungary
Tibor Vass
Hungary
Sándor Lukácsi
Sun 12:21  Table 10
37-E   
Hungary
Lehrmann István
Hungary
Tamás Lukácsi
Sun 12:56  Table 9
38-E   
Zoltán László Bernáth
Hungary
Lipcsei-Balán Viktória
Sun 12:49  Table 4
39-F   
Hungary
Kaszap Imre
Hungary
Gibizer András
Sun 12:41  Table 5
40-F   
Hungary
Ádám Zsohár
Hungary
Tamás Gaál
Sun 12:52  Table 7
41-G   
Hungary
Bernáth Atilla
Hungary
András Koleszár
Sun 13:09  Table 1
42-G   
Hungary
Attila Kassai
Hungary
Miklós Tamás
Sun 13:09  Table 2

Last sixteen

Race to 3
43   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
András Németh
Sun 14:19  Table 1
44   
Hungary
Szőke Péter
Hungary
Tamás Gaál
Sun 14:19  Table 2
45   
Hungary
Tamás Hauk
Zoltán László Bernáth
Sun 14:19  Table 3
46   
Hungary
Kelemen Tamás
Hungary
Csaba Bebők
Sun 14:19  Table 4
47   
Hungary
Tamás Lukácsi
Hungary
Miklós Tamás
Sun 14:19  Table 5
48   
Hungary
Ádám Zsohár
Hungary
Molnár Dénes
Sun 14:19  Table 8
49   
Hungary
András Koleszár
Hungary
Balàzs Sáfárik
Sun 14:19  Table 9
50   
Hungary
Sándor Lukácsi
Hungary
Rudolf Zoltán
Sun 14:20  Table 10

Quarter final

Race to 3
51   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
Tamás Gaál
Sun 15:32  Table 1
52   
Hungary
Tamás Hauk
Hungary
Csaba Bebők
Sun 15:32  Table 2
53   
Hungary
Tamás Lukácsi
Hungary
Ádám Zsohár
Sun 15:32  Table 3
54   
Hungary
András Koleszár
Hungary
Rudolf Zoltán
Sun 15:32  Table 4

Semi final

Race to 3
55   
Hungary
Dávid Lipcsei
Hungary
Tamás Hauk
Sun 16:35  Table 3
56   
Hungary
Ádám Zsohár
Hungary
András Koleszár
Sun 16:35  Table 1

Final

Race to 5
57   
Hungary
Tamás Hauk
Hungary
Ádám Zsohár
Sun 17:41  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment