Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 20 - January 22, 2017

NM NC1 Elite

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mark McGauley
Oslo BK
7 (7/0) 76 (49/27)
64%
120
2 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
7 (6/1) 74 (47/27)
64%
104
3 Christian Johannessen
Oslo BK
8 (6/2) 83 (48/35)
58%
116
3 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
6 (5/1) 61 (40/21)
66%
92
5 Matias Sætre
Herøy BK
5 (4/1) 45 (32/13)
71%
77
5 Robert Farinetti
BEX BK
6 (5/1) 55 (35/20)
64%
96
5 Tron Vidar Engebakk
Unique BK
5 (4/1) 50 (33/17)
66%
77
5 Henning Svensson
Oslo BK
8 (6/2) 85 (47/38)
55%
96
9 Anders Brannfjell
Arctic BK
4 (3/1) 36 (22/14)
61%
53
Show more
9 Fredrik Førde
Svithun BK
5 (3/2) 47 (23/24)
49%
53
9 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 47 (25/22)
53%
53
9 Knut Egil Michaelsen
Kongsvinger BK
7 (5/2) 64 (39/25)
61%
66
9 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 48 (29/19)
60%
66
9 Roger Rasmussen
Ask BC
6 (4/2) 57 (31/26)
54%
53
9 Thomas Aleksander Fjæran
Ask BC
4 (3/1) 41 (26/15)
63%
53
9 Didrik Vatne
Ask BC
5 (4/1) 52 (32/20)
62%
66
17 Eirik Riisnæs
Horten BK
3 (2/1) 32 (20/12)
63%
19
17 Espen M. Andersen
Trondheim BK
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
19
17 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
4 (3/1) 45 (26/19)
58%
24
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
6 (4/2) 50 (31/19)
62%
24
17 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
19
17 Kent Halldin
Oslo BK
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
24
17 Kristoffer Mindrebøe
Oslo BK
3 (2/1) 31 (19/12)
61%
19
17 Marius Nørsterud
Oslo BK
4 (2/2) 47 (24/23)
51%
19
17 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (4/2) 59 (34/25)
58%
24
17 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
4 (2/2) 32 (13/19)
41%
19
17 Ronny Kraft
Trondheim BK
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
19
17 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 25 (16/9)
64%
19
17 Tommy Myhre
Grenland BK
4 (3/1) 39 (25/14)
64%
24
17 Emil Braserud
Kongsvinger BK
6 (4/2) 55 (31/24)
56%
24
17 Jeremiah Torres
Unique BK
5 (3/2) 49 (21/28)
43%
32
17 Robin Hagerup Ertesvåg
Oslo BK
5 (3/2) 53 (30/23)
57%
19
33 Daniel Salole
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
20
33 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
15
33 Ine Helvik
Svithun BK
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
12
33 Jørgen Nilsen
BEX BK
3 (1/2) 28 (15/13)
54%
12
33 Jostein Jullum
Kongsvinger BK
5 (3/2) 41 (24/17)
59%
15
33 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 41 (19/22)
46%
15
33 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
15
33 Martin Asphaug
Asker BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
15
33 Paal Kristiansen
Tromsø BK
5 (3/2) 42 (27/15)
64%
15
33 Runar Larsstuen
Gjøvik&Raufoss BK
5 (3/2) 49 (24/25)
49%
15
33 Tom Bjerke
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
12
33 Tommy Wolff
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 29 (16/13)
55%
12
33 Sebastian Meling
Oslo BK
5 (3/2) 45 (24/21)
53%
20
33 Alexander Hansen
Fauske BK
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
15
33 Daniel Berget
Oslo BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
15
33 Anders Lie
Fredrikstad BK
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
20
49 Børre Kofoed Karaka
Oslo BK
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
12
49 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
12
49 Frank Hjeldnes
Oslo BK
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
9
49 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
7
49 Hasan Emre Vural
Unique BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
7
49 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
9
49 Ingolf Höns
Ask BC
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
9
49 Kendall Mikayla Onstad
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
9
49 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
9
49 Paul Townsend
Feios IL-BG
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
9
49 Sajid Raheem
BEX BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
9
49 Simon Thomassen
Alta BK
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
9
49 Steffen Wolff
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
7
49 Leif Erik Olsen
Ask BC
4 (2/2) 33 (13/20)
39%
12
49 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
12
49 Terje Haugen
Trondheim BK
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
9
65 Anas Khan
Unique BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
8
65 Asle M. Johansen
Oslo BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
8
65 Bjørnar Davidsen
Oslo BK
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
8
65 Brage Arnesen
TSI BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
6
65 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
8
65 Dag Johnsen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
8
65 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
5
65 Gustav Rydberg
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
8
65 Håkon Walland
Plankebyen BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
6
65 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
6
65 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
8
65 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 25 (7/18)
28%
8
65 Robin Nathan
Unique BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
8
65 Roy Toycowboy Grimsen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
8
65 Desak Sri Pustini
Oslo BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
8
65 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
6
65 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 25 (7/18)
28%
8
65 Vilde Mary Dingsøyr Holme
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
6
65 Yousef Austrheim
Unique BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
8
65 Trond Larsen
Tromsø BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
6
65 Jan Verner Bjørklund
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
8
65 Ole Anders Veseth
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
8
65 Nils Arild Sabbasen
Oslo BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
8
65 Vegard Daapan
Grenland BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
8
65 Tommy Bakke
Oslo BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
16
65 Audun Bjerve
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
8
65 Kim Christian Liset
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
8
65 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
8
65 Morten Heramb
Grenland BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
8
65 Noradin Musse
Unique BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
8
65 Zekeriya Eren
Unique BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
8
97 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
3
97 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
4
97 Maron Pettersen
Herøy BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
4
97 Ahad Rashid
Unique BK
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
4
97 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
4
97 Katja Wolff
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
4
Entry deadline Jan 18, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 20, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (102 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 3. Divisjon Øst 2017, 1. Divisjon Vest 2017, 1. Divisjon Sør 2017, 1. Divisjon Midt 2017, 1. Divisjon Nord 2 2017, 2. Divisjon Øst 2017, 2. Divisjon Vest 2017, 1. Divisjon Øst 2017, Elite pool 2017 and 1. Divisjon Nord 1 2017
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen
More info
Alle må spille på Fredag, husk oppmøte 1/2 time før match

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Matias Sætre
Walk Over
 
2   
Robin Nathan
Zekeriya Eren
Fri 18:00  Table 5
3   
Frank Hjeldnes
Sajid Raheem
Fri 18:00  Table 6
4   
Bjørn Birger Andreassen
Daniel Berget
Fri 21:00  Table 1
5   
Ine Helvik
Walk Over
 
6   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Ole Anders Veseth
Fri 18:00  Table 7
7   
Asle M. Johansen
Martin Rottem Dahle
Fri 18:00  Table 8
8   
Walk Over
Gard Eiken Flage
 
9   
Mark McGauley
Walk Over
 
10   
Bjørn Erik Øverland
Runar Larsstuen
Fri 18:00  Table 9
11   
Anders Lie
Jeremiah Torres
Fri 18:00  Table 10
12   
Walk Over
Gjermund Flage
 
13   
Jan Helge Kordts
Walk Over
 
14   
Brage Arnesen
Sebastian Meling
Fri 19:30  Table 9
15   
Nina Torvund
Nils Arild Sabbasen
Fri 19:30  Table 3
16   
Walk Over
Jørgen Nilsen
 
17   
Tom Bjerke
Walk Over
 
18   
Audun Bjerve
Jan Verner Bjørklund
Fri 18:00  Table 11
19   
Didrik Vatne
Yousef Austrheim
Fri 18:00  Table 12
20   
Bjørnar Davidsen
Maron Pettersen
Fri 19:30  Table 7
21   
Fredrik Førde
Walk Over
 
22   
Henrik Hauge Pettersen
Christian Wikeby
Fri 19:30  Table 12
23   
Tommy Myhre
Terje Haugen
Fri 21:00  Table 5
24   
Walk Over
Roger Rasmussen
 
25   
Ronny Oldervik
Walk Over
 
26   
Kim Ronny Nygård
Noradin Musse
Fri 19:30  Table 10
27   
June Therese Håndstad
Damianos Yiallourakis
Fri 21:00 
28   
Walk Over
Ronny Kraft
 
29   
Espen Gretzky Kristiansen
Desak Sri Stinessen
Fri 19:30  Table 14
30   
Stig Cornelius Nesvik
Alexander Hansen
Fri 18:00  Table 13
31   
Daniel Salole
Tommy Bakke
Fri 18:00  Table 14
32   
Walk Over
Kristoffer Mindrebøe
 
33   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Walk Over
 
34   
Vegard Daapan
Leif Erik Olsen
Fri 19:30  Table 11
35   
Jan Thomassen
Katja Wolff
Fri 19:30  Table 6
36   
Christian Johannessen
Roy Toycowboy Grimsen
Fri 19:30  Table 13
37   
Marius Nørsterud
Walk Over
 
38   
Emil Andrè Gangfløt
Børre Kofoed Karaka
Fri 18:00  Table 16
39   
Robert Farinetti
Kim Christian Liset
Fri 19:30  Table 15
40   
Walk Over
Hasan Emre Vural
 
41   
Pål Daud Fillipsveen
Walk Over
 
42   
Dag Johnsen
Gustav Rydberg
Fri 21:00  Table 14
43   
Lars Harby
Trond Larsen
Fri 21:00  Table 12
44   
Walk Over
Anders Brannfjell
 
45   
Robin Hagerup Ertesvåg
Pål Morten Kristiansen
Fri 21:00  Table 8
46   
Ingolf Höns
Ahad Rashid
Fri 18:00  Table 15
47   
Kendall Onstad
Emil Braserud
Fri 19:30  Table 2
48   
Walk Over
Vegar Kristiansen
 
49   
Eirik Riisnæs
Walk Over
 
50   
Simon Thomassen
Knut Inge Røstvold
Fri 21:00  Table 7
51   
Morten Heramb
Knut Egil Michaelsen
Fri 21:00  Table 5
52   
Walk Over
Jonas Sanchez Gangfløt
 
53   
Tron Vidar Engebakk
Walk Over
 
54   
Paul Townsend
Kent Hansen
Fri 21:00  Table 16
55   
Tommy Waskaas Andersen
Anas Khan
Fri 21:00  Table 15
56   
Walk Over
Tommy Wolff
 
57   
Espen M. Andersen
Walk Over
 
58   
Jostein Jullum
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Fri 19:30  Table 16
59   
Jan Morten Arnesen
Ole Kristian Rudshavn
Fri 19:30  Table 4
60   
Walk Over
Steffen Wolff
 
61   
Kent Halldin
Geir Tollefsrud
Fri 19:30  Table 16
62   
Håkon Walland
Thomas Pedersen
Fri 19:30  Table 6
63   
Henning Svensson
Martin Asphaug
Fri 19:30  Table 8
64   
Walk Over
Mats Brujordet Schjetne
 

Winner round 1

Race to 7
65   
Matias Sætre
Robin Nathan
Sat 10:00  Table 1
66   
Frank Hjeldnes
Daniel Berget
Fri 22:30  Table 6
67   
Ine Helvik
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fri 22:30  Table 4
68   
Martin Rottem Dahle
Gard Eiken Flage
Fri 22:30  Table 13
69   
Mark McGauley
Runar Larsstuen
Fri 21:00  Table 4
70   
Jeremiah Torres
Gjermund Flage
Sat 10:00  Table 2
71   
Jan Helge Kordts
Sebastian Meling
Fri 22:30  Table 13
72   
Nina Torvund
Jørgen Nilsen
Fri 22:30  Table 12
73   
Tom Bjerke
Jan Verner Bjørklund
Sat 10:00  Table 3
74   
Didrik Vatne
Bjørnar Davidsen
Fri 22:30  Table 1
75   
Fredrik Førde
Henrik Hauge Pettersen
Fri 22:30  Table 11
76   
Tommy Myhre
Roger Rasmussen
Fri 22:30  Table 9
77   
Ronny Oldervik
Kim Ronny Nygård
Fri 22:30  Table 10
78   
June Therese Håndstad
Ronny Kraft
Fri 22:30  Table 14
79   
Espen Gretzky Kristiansen
Alexander Hansen
Fri 22:30  Table 3
80   
Daniel Salole
Kristoffer Mindrebøe
Sat 10:00  Table 4
81   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Leif Erik Olsen
Sat 10:00  Table 5
82   
Jan Thomassen
Christian Johannessen
Fri 22:30  Table 5
83   
Marius Nørsterud
Emil Andrè Gangfløt
Sat 10:00  Table 6
84   
Robert Farinetti
Hasan Emre Vural
Sat 10:00  Table 7
85   
Pål Daud Fillipsveen
Gustav Rydberg
Fri 22:30  Table 1
86   
Lars Harby
Anders Brannfjell
Fri 22:30  Table 2
87   
Robin Hagerup Ertesvåg
Ingolf Höns
Fri 22:30  Table 12
88   
Emil Braserud
Vegar Kristiansen
Sat 10:00  Table 8
89   
Eirik Riisnæs
Simon Thomassen
Sat 10:00  Table 9
90   
Knut Egil Michaelsen
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 10:00  Table 16
91   
Tron Vidar Engebakk
Kent Hansen
Sat 10:00  Table 11
92   
Tommy Waskaas Andersen
Tommy Wolff
Sat 10:00  Table 12
93   
Espen M. Andersen
Jostein Jullum
Sat 10:00  Table 13
94   
Jan Morten Arnesen
Steffen Wolff
Sat 10:00  Table 14
95   
Kent Halldin
Håkon Walland
Fri 22:30  Table 15
96   
Henning Svensson
Mats Brujordet Schjetne
Sat 10:00  Table 15

Loser round 1

Race to 6
97   
Walk Over
Zekeriya Eren
 
98   
Sajid Raheem
Bjørn Birger Andreassen
Sat 11:30  Table 1
99   
Walk Over
Ole Anders Veseth
 
100   
Asle M. Johansen
Walk Over
 
101   
Walk Over
Bjørn Erik Øverland
 
102   
Anders Lie
Walk Over
 
103   
Walk Over
Brage Arnesen
 
104   
Nils Arild Sabbasen
Walk Over
 
105   
Walk Over
Audun Bjerve
 
106   
Yousef Austrheim
Maron Pettersen
Sat 11:30  Table 16
107   
Walk Over
Christian Wikeby
 
108   
Terje Haugen
Walk Over
 
109   
Walk Over
Noradin Musse
 
110   
Damianos Yiallourakis
Walk Over
 
111   
Desak Sri Stinessen
Stig Cornelius Nesvik
Sat 11:30  Table 13
112   
Tommy Bakke
Walk Over
 
113   
Walk Over
Vegard Daapan
 
114   
Katja Wolff
Roy Toycowboy Grimsen
Sat 11:30  Table 6
115   
Walk Over
Børre Kofoed Karaka
 
116   
Kim Christian Liset
Walk Over
 
117   
Walk Over
Dag Johnsen
 
118   
Trond Larsen
Walk Over
 
119   
Pål Morten Kristiansen
Ahad Rashid
Sat 11:30  Table 7
120   
Kendall Onstad
Walk Over
 
121   
Walk Over
Knut Inge Røstvold
 
122   
Morten Heramb
Walk Over
 
123   
Walk Over
Paul Townsend
 
124   
Anas Khan
Walk Over
 
125   
Walk Over
Vilde Mary Dingsøyr Holme
 
126   
Ole Kristian Rudshavn
Walk Over
 
127   
Geir Tollefsrud
Thomas Pedersen
Sat 11:30  Table 15
128   
Martin Asphaug
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
129   
Zekeriya Eren
Henning Svensson
Sat 11:30  Table 11
130   
Sajid Raheem
Håkon Walland
Sat 13:00  Table 15
131   
Ole Anders Veseth
Steffen Wolff
Sat 11:30  Table 4
132   
Asle M. Johansen
Jostein Jullum
Sat 11:30  Table 10
133   
Bjørn Erik Øverland
Tommy Waskaas Andersen
Sat 11:30  Table 12
134   
Anders Lie
Kent Hansen
Sat 11:30  Table 1
135   
Brage Arnesen
Knut Egil Michaelsen
Sat 11:30  Table 3
136   
Nils Arild Sabbasen
Simon Thomassen
Sat 11:30  Table 5
137   
Audun Bjerve
Emil Braserud
Sat 11:30  Table 14
138   
Yousef Austrheim
Ingolf Höns
Sat 13:00  Table 11
139   
Christian Wikeby
Lars Harby
Sat 11:30  Table 8
140   
Terje Haugen
Gustav Rydberg
Sat 11:30  Table 9
141   
Noradin Musse
Hasan Emre Vural
Sat 13:00  Table 1
142   
Damianos Giallourakis
Marius Nørsterud
 
143   
Desak Sri Stinessen
Jan Thomassen
Sat 13:00  Table 7
144   
Tommy Bakke
Leif Erik Olsen
Sat 13:00  Table 12
145   
Vegard Daapan
Daniel Salole
Sat 13:00  Table 14
146   
Roy Toycowboy Grimsen
Espen Gretzky Kristiansen
Sat 13:00  Table 16
147   
Børre Kofoed Karaka
June Therese Håndstad
Sat 13:00  Table 4
148   
Kim Christian Liset
Kim Ronny Nygård
Sat 13:00  Table 5
149   
Dag Johnsen
Roger Rasmussen
Sat 13:00  Table 12
150   
Trond Larsen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 13:00  Table 15
151   
Pål Morten Kristiansen
Bjørnar Davidsen
Sat 13:00  Table 9
152   
Kendall Onstad
Jan Verner Bjørklund
Sat 13:00  Table 7
153   
Knut Inge Røstvold
Nina Torvund
Sat 13:00  Table 9
154   
Morten Heramb
Sebastian Meling
Sat 13:00  Table 8
155   
Paul Townsend
Gjermund Flage
Sat 13:00  Table 10
156   
Anas Khan
Runar Larsstuen
Sat 13:00  Table 2
157   
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Gard Eiken Flage
Sat 13:00  Table 6
158   
Ole Kristian Rudshavn
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 13:00  Table 6
159   
Thomas Pedersen
Frank Hjeldnes
Sat 13:00  Table 7
160   
Martin Asphaug
Robin Nathan
Sat 13:00  Table 3

Winners qualification

Race to 7
161   
Matias Sætre
Daniel Berget
Sat 14:30  Table 15
162   
Ine Helvik
Martin Rottem Dahle
Sat 14:30  Table 11
163   
Mark McGauley
Jeremiah Torres
Sat 14:30  Table 8
164   
Jan Helge Kordts
Jørgen Nilsen
Sat 14:30  Table 6
165   
Tom Bjerke
Didrik Vatne
Sat 14:30  Table 16
166   
Fredrik Førde
Tommy Myhre
Sat 14:30  Table 5
167   
Ronny Oldervik
Ronny Kraft
Sat 14:30  Table 14
168   
Alexander Hansen
Kristoffer Mindrebøe
Sat 14:30  Table 12
169   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Christian Johannessen
Sat 14:30  Table 9
170   
Emil Andrè Gangfløt
Robert Farinetti
Sat 14:30  Table 1
171   
Pål Daud Fillipsveen
Anders Brannfjell
Sat 14:30  Table 2
172   
Robin Hagerup Ertesvåg
Vegar Kristiansen
Sat 14:30  Table 13
173   
Eirik Riisnæs
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 14:30  Table 4
174   
Tron Vidar Engebakk
Tommy Wolff
Sat 14:30  Table 3
175   
Espen M. Andersen
Jan Morten Arnesen
Sat 14:30  Table 10
176   
Kent Halldin
Mats Brujordet Schjetne
Sat 14:30  Table 5

Loser round 3

Race to 6
177   
Henning Svensson
Sajid Raheem
Sat 16:00  Table 3
178   
Steffen Wolff
Jostein Jullum
Sat 16:00  Table 7
179   
Bjørn Erik Øverland
Anders Lie
Sat 16:00  Table 6
180   
Knut Egil Michaelsen
Simon Thomassen
Sat 16:00  Table 13
181   
Emil Braserud
Ingolf Höns
Sat 16:00  Table 8
182   
Lars Harby
Terje Haugen
Sat 16:00  Table 14
183   
Hasan Emre Vural
Marius Nørsterud
Sat 16:00  Table 9
184   
Jan Thomassen
Leif Erik Olsen
Sat 16:00  Table 14
185   
Daniel Salole
Espen Gretzky Kristiansen
Sat 16:00  Table 5
186   
Børre Kofoed Karaka
Kim Ronny Nygård
Sat 16:00  Table 10
187   
Roger Rasmussen
Henrik Hauge Pettersen
Sat 16:00  Table 11
188   
Pål Morten Kristiansen
Kendall Onstad
Sat 16:00  Table 2
189   
Knut Inge Røstvold
Sebastian Meling
Sat 16:00  Table 11
190   
Paul Townsend
Runar Larsstuen
Sat 16:00  Table 4
191   
Gard Eiken Flage
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 16:00  Table 15
192   
Frank Hjeldnes
Martin Asphaug
Sat 16:00  Table 12

Losers qualification

Race to 6
193   
Henning Svensson
Alexander Hansen
Sat 18:00  Table 4
194   
Jostein Jullum
Ronny Kraft
Sat 18:00  Table 8
195   
Anders Lie
Fredrik Førde
Sat 18:00  Table 6
196   
Knut Egil Michaelsen
Tom Bjerke
Sat 18:00  Table 13
197   
Emil Braserud
Jørgen Nilsen
Sat 18:00  Table 1
198   
Lars Harby
Jeremiah Torres
Sat 18:00  Table 12
199   
Marius Nørsterud
Ine Helvik
Sat 18:00  Table 9
200   
Jan Thomassen
Daniel Berget
Sat 18:00  Table 5
201   
Daniel Salole
Kent Halldin
Sat 18:00  Table 14
202   
Kim Ronny Nygård
Espen M. Andersen
Sat 18:00  Table 10
203   
Roger Rasmussen
Tommy Wolff
Sat 18:00  Table 16
204   
Pål Morten Kristiansen
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 18:00  Table 15
205   
Sebastian Meling
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 18:00  Table 16
206   
Runar Larsstuen
Pål Daud Fillipsveen
Sat 18:00  Table 7
207   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Emil Andrè Gangfløt
Sat 18:00  Table 2
208   
Martin Asphaug
Christian Johannessen
Sat 18:00  Table 3

Last thirtytwo

Race to 7
209   
Matias Sætre
Jonas Sanchez Gangfløt
Sat 20:00  Table 16
210   
Martin Rottem Dahle
Ronny Kraft
Sat 20:00  Table 15
211   
Mark McGauley
Kent Halldin
Sat 20:00  Table 14
212   
Jan Helge Kordts
Jan Thomassen
Sat 20:00  Table 13
213   
Didrik Vatne
Emil Braserud
Sat 20:00  Table 12
214   
Tommy Myhre
Henning Svensson
Sat 20:00  Table 11
215   
Ronny Oldervik
Knut Egil Michaelsen
Sat 20:00  Table 10
216   
Kristoffer Mindrebøe
Christian Johannessen
Sat 20:00  Table 9
217   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 20:00  Table 8
218   
Robert Farinetti
Pål Daud Fillipsveen
Sat 20:00  Table 7
219   
Anders Brannfjell
Marius Nørsterud
Sat 20:00  Table 6
220   
Vegar Kristiansen
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 20:00  Table 5
221   
Eirik Riisnæs
Fredrik Førde
Sat 20:00  Table 4
222   
Tron Vidar Engebakk
Jeremiah Torres
Sat 20:00  Table 3
223   
Jan Morten Arnesen
Roger Rasmussen
Sat 20:00  Table 2
224   
Mats Brujordet Schjetne
Espen M. Andersen
Sat 20:00  Table 1

Last sixteen

Race to 7
225   
Matias Sætre
Martin Rottem Dahle
Sun 10:00  Table 7
226   
Mark McGauley
Jan Helge Kordts
Sun 10:00  Table 4
227   
Didrik Vatne
Henning Svensson
Sun 10:00  Table 3
228   
Knut Egil Michaelsen
Christian Johannessen
Sun 10:00  Table 2
229   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Robert Farinetti
Sun 10:00  Table 1
230   
Anders Brannfjell
Vegar Kristiansen
Sun 10:00  Table 6
231   
Fredrik Førde
Tron Vidar Engebakk
Sun 10:00  Table 13
232   
Roger Rasmussen
Mats Brujordet Schjetne
Sun 10:00  Table 14

Quarter final

Race to 7
233   
Matias Sætre
Mark McGauley
Sun 11:30  Table 1
234   
Henning Svensson
Christian Johannessen
Sun 11:30  Table 2
235   
Robert Farinetti
Vegar Kristiansen
Sun 11:30  Table 2
236   
Tron Vidar Engebakk
Mats Brujordet Schjetne
Sun 11:30  Table 6

Semi final

Race to 7
237   
Mark McGauley
Christian Johannessen
Sun 13:00  Table 4
238   
Vegar Kristiansen
Mats Brujordet Schjetne
Sun 13:00  Table 2

Final

Race to 7
239   
Mark McGauley
Mats Brujordet Schjetne
Sun 16:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (102)

    Sponsorer