Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 19 - November 21, 2021

Grand Prix Trondheim Open

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
6 (6/0) 75 (52/23)
69%
100
2 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (4/1) 61 (41/20)
67%
87
3 Roger Rasmussen
Ask BC
5 (4/1) 67 (39/28)
58%
77
3 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
5 (4/1) 69 (38/31)
55%
77
5 Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
5 (3/2) 60 (35/25)
58%
64
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
5 (3/2) 68 (39/29)
57%
64
5 Kenneth Rognstad
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 51 (29/22)
57%
64
5 Line Kjørsvik
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 54 (30/24)
56%
64
9 Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (2/1) 34 (21/13)
62%
44
Show more
9 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 42 (22/20)
52%
44
9 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 46 (21/25)
46%
44
9 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
3 (2/1) 41 (22/19)
54%
44
9 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (2/2) 52 (28/24)
54%
44
9 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
44
9 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 64 (33/31)
52%
44
9 Pål Nyheim
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 58 (34/24)
59%
44
17 Dag Arve Gjerde
Herøy BK
5 (3/2) 49 (28/21)
57%
16
17 Henning Solem
Herøy BK
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
16
17 Olav Skrudland
BEX BK
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
16
17 Robert Grønlie
Trondheim BK
5 (3/2) 50 (30/20)
60%
16
17 Thomas Aleksander Fjæran
Ask BC
3 (1/2) 38 (19/19)
50%
16
17 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
16
17 Anders Nordli
Biljard1 Trondheim
5 (3/2) 46 (21/25)
46%
16
17 Roger Bøkseth
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 51 (26/25)
51%
16
25 Espen Eriksen
Trondheim BK
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
13
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
13
25 Kent Hansen
Oslo BK
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
13
25 Magne Saltnessand
Trondheim BK
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
13
25 Robert Gelin Rysjedal
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 44 (18/26)
41%
13
25 Frank Sivertsvik
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
13
25 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
13
25 Erlend Fagermo
Arctic BK
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
13
33 Arild Kråkvik
Oslo BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
10
33 Christel Hanah Johnsen
Storgata BK
3 (1/2) 33 (12/21)
36%
10
33 Henrik Flatås
Trondheim BK
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
10
33 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
10
33 Svein Rune Notøy
Herøy BK
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
10
33 Roger Daniel Helland
Herøy BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
10
33 Edvard Ringen
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
10
33 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
10
33 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
10
33 Torkil Terminator Gjengseth
Trondheim BK
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
10
33 Tommy Eggen
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
10
33 Ingar Stenhaug
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
10
33 Terje Thorsø
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
10
33 Geir Aagesen
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
10
33 Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
10
49 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
6
9993 Mona Kleveland
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Nov 14, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Nov 19, 2021, 5:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (49 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Pool 21/22
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
Trondheim biljardklubb ønsker stolt velkommen til det første grand prix i det nye turneringssystemet.

Vi anbefaler folk som tenker på å ta turen fra andre landsdeler å booke hotell så tidlig som mulig.

Vi serverer mat under hele turneringen samt at vi har et rikelig utvalg av drikke og kioskvarer.

Jeg legger ved en kopi av forbundets tekst som forklarer div.:

1.Disipliner: Det arrangeres to Grand Prix hver sesong i disiplinene 8-Ball og 9-Ball.

2.Distanser:

a.8-Ball 6-8
b.9-Ball 7-9

3.Spilleform:

a.Dobbelcup.
b.Ved 16 eller færre deltakere spilles dobbelcup eller puljespill.

4.Deltakelse: Grand Prix er åpen for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
b.Innehar gyldig lisens i NB.


5.Påmelding:

a.Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b.Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 tre dager før turneringsstart.
c.Klagefrist er satt til kl. 11:59 to dager før turneringsstart.
d.Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

6.Startavgift:

a.Alle utøvere bortsett fra punkt b. Kr. 400,-
b.Ungdom U17/U19, student og honnør Kr. 200,-

7.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 - Seeding og 10.10 - Norgesrating

8.Premier:

a.Pengepremier totalt kr. 10.000,-
•1. plass Kr. 4.000,-
•2. plass Kr. 2.000,-
•3. plass Kr. 1000,-
•5. plass Kr. 500,-

9.Turneringsleder: Nasjonalt godkjent turneringsleder.

Det presiseres at TBK har søkt om å øke premiepengene til denne turneringen og fått innvilget dette.
Den opprinnelige premiepotten er på 6.000,-


Spørsmål til turneringen, opphold, trening, ja uansett hva det måtte være sendes til rokraft@online.no eller tlf 95292997.

Vel møtt til ei forrykende biljardhelg! ;)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Mats Brujordet Schjetne
Walk Over
 
2   
Kent Hansen
Torkil Gjengseth
Fri 18:37  Table 4
3   
Bastian Andreassen
Erlend Fagermo
Fri 17:24  Table 2
4   
John-Ivar Rubach
Dag Arve Gjerde
Fri 18:37  Table 3
5   
Albert Roman Borrie Stensrød
Walk Over
 
6   
Pål Nyheim
Espen Eriksen
Fri 17:24  Table 5
7   
Olav Skrudland
Mona Kleveland
Sat 08:44 
8   
Walk Over
Kenneth Rognstad
 
9   
Thomas Aleksander Fjæran
Walk Over
 
10   
Nina Torvund
Knut Isaksen
Fri 17:24  Table 1
11   
Frank Sivertsvik
Geir Aagesen
Fri 17:24  Table 6
12   
Walk Over
Even Letnes Wærnes
 
13   
Knut Inge Røstvold
Walk Over
 
14   
Gunnar Aronsen
Christel Hanah Johnsen
Sat 08:53  Table 4
15   
Terje Thorsø
Magne Saltnessand
Fri 19:27  Table 6
16   
Walk Over
Ole Kristian Rudshavn
 
17   
Ronny Oldervik
Walk Over
 
18   
Øyvind Fredheim
Robert Grønlie
Fri 17:24  Table 3
19   
Henning Solem
Robert Gelin Rysjedal
Fri 18:47  Table 2
20   
Walk Over
Line Kjørsvik
 
21   
Bjørn Erik Bergh
Walk Over
 
22   
Anders Nordli
Roger Daniel Helland
Fri 17:25  Table 8
23   
Svein Rune Notøy
Trond-Michael Borrie Stensrød
R2
Fri 18:55  Table 8
24   
Walk Over
Roger Rasmussen
 
25   
Jonas Kvalsund Hansen
Walk Over
 
26   
Geir Tollefsrud
Arild Kråkvik
Sat 08:53  Table 5
27   
Edvard Ringen
Henrik Flatås
Fri 17:25  Table 7
28   
Walk Over
Espen M. Andersen
 
29   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Walk Over
 
30   
Ingar Stenhaug
Giena Tanilon
Sat 08:53  Table 2
31   
Roger Bøkseth
Tommy Eggen
Fri 17:25  Table 4
32   
Walk Over
Emil André Gangfløt
 

Winner round 1

Race to 8
33   
Mats Brujordet Schjetne
Kent Hansen
Fri 20:20  Table 7
34   
Bastian Andreassen
Dag Arve Gjerde
Fri 20:05  Table 2
35   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Espen Eriksen
Fri 19:16  Table 5
36   
Olav Skrudland
Kenneth Rognstad
Sat 09:47  Table 1
37   
Thomas Aleksander Fjæran
Nina Torvund
Fri 19:25  Table 1
38   
Frank Sivertsvik
Even Letnes Wærnes
Fri 19:37  Table 3
39   
Knut Inge Røstvold
Christel Hanah Johnsen
Sat 10:14  Table 5
40   
Magne Saltnessand
Ole Kristian Rudshavn
R1
Fri 20:37  Table 5
41   
Ronny Oldervik
Robert Grønlie
Fri 20:43  Table 1
42   
Robert Gelin Rysjedal
Line Kjørsvik
Fri 20:00  Table 4
43   
Bjørn Erik Bergh
Anders Nordli
Sat 08:53  Table 3
44   
Svein Rune Notøy
Roger Rasmussen
Fri 20:51  Table 8
45   
Jonas Kvalsund Hansen
R2
Geir Tollefsrud
Sat 10:13  Table 4
46   
Henrik Flatås
Espen M. Andersen
Fri 20:43  Table 6
47   
Jan Ove Kvalsund Hansen
R2
Giena Tanilon
Sat 10:00  Table 3
48   
Roger Bøkseth
Emil André Gangfløt
R1
Fri 19:26  Table 7

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Torkil Gjengseth
 
50   
Erlend Fagermo
John-Ivar Rubach
Sat 09:26  Table 8
51   
Walk Over
Pål Nyheim
 
52   
Mona Kleveland
Walk Over
 
53   
Walk Over
Knut Isaksen
 
54   
Geir Aagesen
Walk Over
 
55   
Walk Over
Gunnar Aronsen
 
56   
Terje Thorsø
Walk Over
 
57   
Walk Over
Øyvind Fredheim
 
58   
Henning Solem
Walk Over
 
59   
Walk Over
Roger Daniel Helland
 
60   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Walk Over
 
61   
Walk Over
Arild Kråkvik
 
62   
Edvard Ringen
Walk Over
 
63   
Walk Over
Ingar Stenhaug
 
64   
Tommy Eggen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
65   
Torkil Gjengseth
Roger Bøkseth
Sat 09:49  Table 7
66   
Erlend Fagermo
Giena Tanilon
Sat 11:39  Table 4
67   
Pål Nyheim
R1
Henrik Flatås
Sat 11:06  Table 1
68   
Mona Kleveland
Geir Tollefsrud
Sat 11:30 
69   
Knut Isaksen
Svein Rune Notøy
Sat 09:57  Table 2
70   
Geir Aagesen
Anders Nordli
Sat 09:43  Table 6
71   
Gunnar Aronsen
Robert Gelin Rysjedal
Sat 11:01  Table 6
72   
Terje Thorsø
Robert Grønlie
Sat 11:30  Table 5
73   
Øyvind Fredheim
Magne Saltnessand
R1
Sat 11:25  Table 8
74   
Henning Solem
Christel Hanah Johnsen
Sat 11:59  Table 7
75   
Roger Daniel Helland
Frank Sivertsvik
Sat 11:11  Table 2
76   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Nina Torvund
Sat 11:13  Table 3
77   
Arild Kråkvik
Olav Skrudland
Sat 12:16  Table 3
78   
Edvard Ringen
Espen Eriksen
Sat 12:24  Table 1
79   
Ingar Stenhaug
Dag Arve Gjerde
Sat 12:15  Table 6
80   
Tommy Eggen
Kent Hansen
Sat 12:20  Table 5

Winners qualification

Race to 8
81   
Mats Brujordet Schjetne
Bastian Andreassen
Sat 13:30  Table 7
82   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Kenneth Rognstad
Sat 13:30  Table 6
83   
Thomas Aleksander Fjæran
Even Letnes Wærnes
Sat 13:30  Table 2
84   
Knut Inge Røstvold
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sat 13:30  Table 4
85   
Ronny Oldervik
Line Kjørsvik
Sat 13:30  Table 5
86   
Bjørn Erik Bergh
R2
Roger Rasmussen
Sat 13:30  Table 3
87   
Jonas Kvalsund Hansen
Espen M. Andersen
Sat 13:30  Table 8
88   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Emil André Gangfløt
R1
Sat 13:35  Table 1

Loser round 3

Race to 7
89   
Roger Bøkseth
Erlend Fagermo
Sat 15:12  Table 7
90   
Pål Nyheim
Geir Tollefsrud
Sat 15:08  Table 4
91   
Knut Isaksen
Anders Nordli
Sat 15:09  Table 6
92   
Robert Gelin Rysjedal
Robert Grønlie
Sat 15:10  Table 1
93   
Magne Saltnessand
Henning Solem
Sat 15:10  Table 8
94   
Frank Sivertsvik
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 15:22  Table 2
95   
Olav Skrudland
Espen Eriksen
Sat 15:10  Table 5
96   
Dag Arve Gjerde
Kent Hansen
Sat 15:09  Table 3

Losers qualification

Race to 8
97   
Roger Bøkseth
Knut Inge Røstvold
Sat 17:20  Table 1
98   
Pål Nyheim
Thomas Aleksander Fjæran
Sat 16:07  Table 1
99   
Anders Nordli
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Sat 16:12  Table 4
100   
Robert Grønlie
Bastian Andreassen
Sat 16:17  Table 5
101   
Henning Solem
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sat 16:33  Table 3
102   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Espen M. Andersen
Sat 17:03  Table 4
103   
Olav Skrudland
Bjørn Erik Bergh
R1
Sat 16:17  Table 6
104   
Dag Arve Gjerde
Ronny Oldervik
Sat 16:33  Table 8

Last sixteen

Race to 9
105   
Mats Brujordet Schjetne
Ronny Oldervik
Sun 09:14  Table 1
106   
Kenneth Rognstad
Knut Inge Røstvold
Sun 09:14  Table 2
107   
Even Letnes Wærnes
Espen M. Andersen
Sun 09:14  Table 3
108   
Ole Kristian Rudshavn
Pål Nyheim
Sun 09:14  Table 4
109   
Line Kjørsvik
Bastian Andreassen
R1
Sun 09:14  Table 5
110   
Roger Rasmussen
Jan Ove Kvalsund Hansen
R1
Sun 09:14  Table 6
111   
Jonas Kvalsund Hansen
R2
Bjørn Erik Bergh
R3
Sun 09:14  Table 7
112   
Emil André Gangfløt
Albert Roman Borrie Stensrød
Sun 09:14  Table 8

Quarter final

Race to 9
113   
Mats Brujordet Schjetne
Kenneth Rognstad
Sun 11:41  Table 4
114   
Espen M. Andersen
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sun 11:41  Table 2
115   
Line Kjørsvik
Roger Rasmussen
Sun 11:41  Table 1
116   
Bjørn Erik Bergh
R1
Emil André Gangfløt
R2
Sun 11:41  Table 5

Semi final

Race to 9
117   
Mats Brujordet Schjetne
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sun 13:25  Table 1
118   
Roger Rasmussen
Emil André Gangfløt
R2
Sun 13:25  Table 5

Final

Race to 9
119   
Mats Brujordet Schjetne
R3
Emil André Gangfløt
R4
Sun 14:54  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer