Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 3 - July 4, 2021

CAZIN OPEN 2021 - WALTER

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mirza Pozderac
3 (3/0) 33 (21/12)
64%
1 Faruk Terzić
3 (3/0) 29 (21/8)
72%
1 Roberto Bartol
3 (3/0) 35 (21/14)
60%
1 Goran Mladenović - Grga
4 (4/0) 41 (28/13)
68%
5 Ivica Putnik
4 (3/1) 43 (27/16)
63%
5 ZORAN PUCAR
5 (4/1) 47 (32/15)
68%
5 Nats Golob
4 (3/1) 45 (23/22)
51%
5 ALEN MURATOVIC
5 (4/1) 48 (32/16)
67%
9 Bojana Šarac
6 (4/2) 64 (39/25)
61%
Show more
9 EDIN DEDIC
6 (4/2) 64 (36/28)
56%
9 ADNAN VELADZIC
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
9 Mario Čerkez
5 (3/2) 59 (31/28)
53%
13 Mirza Dervisevic
4 (2/2) 39 (16/23)
41%
13 ZLATAN PEHLIVANOVIC
5 (3/2) 49 (27/22)
55%
13 ERMIN BEGANOVIC
5 (3/2) 53 (28/25)
53%
13 GABRIJEL MISIC
5 (3/2) 59 (29/30)
49%
17 Blaz Kolenc
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
17 Vuk Strugar
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
17 Domen Šinkovec
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
17 Jasmin Čaušević
5 (3/2) 60 (31/29)
52%
17 VANJA HODZIC
4 (2/2) 40 (24/16)
60%
17 Samir Mahmutovic
3 (1/2) 29 (9/20)
31%
17 Sanel Dedic
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
17 DARIO SARIC
4 (2/2) 45 (20/25)
44%
25 Tadej Crijevič
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
25 David Slaček
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
25 David Galic
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
25 Armin Mehmedović
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
25 ZELJKO SKORIC
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
25 Nedim Muhamedagić
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
25 Amel Livakovic
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
25 Damir Beslija
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
33 Nenad B Ilić
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
33 Beno Messner
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
33 Mateo Majstorović
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
33 ELVIR DELANOVIC
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
33 Samir Muhamedagic
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Alen Hrnjica
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
33 Anel Jukić
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
33 Muhamed Mešić
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
Starts Jul 3, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (40 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Bilijar i Snooker Savez BiH

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bosnia and Herzegovina
Muhamed Mešić
Bosnia and Herzegovina
Sanel Dedic
Sat 08:40  Table 1
2   
Bosnia and Herzegovina
Mirza Pozderac
Walk Over
 
3   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Damir Beslija
 
4   
Bosnia and Herzegovina
ELVIR DELANOVIC
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Sat 08:40  Table 2
5   
Slovenia
Beno Messner
Croatia
Mateo Majstorović
R1
Sat 08:40  Table 3
6   
Bosnia and Herzegovina
David Galic
Walk Over
 
7   
Walk Over
Slovenia
Nats Golob
 
8   
Bosnia and Herzegovina
GABRIJEL MISIC
R1
Bosnia and Herzegovina
Jasmin Čaušević
R2
Sat 08:40  Table 4
9   
Croatia
Roberto Bartol
Bosnia and Herzegovina
Alen Hrnjica
Sat 08:40  Table 5
10   
Slovenia
Domen Šinkovec
Walk Over
 
11   
Walk Over
Croatia
Ivica Putnik
 
12   
Bosnia and Herzegovina
VANJA HODZIC
Serbia
DARIO ŠARIĆ
Sat 09:52  Table 1
13   
Bosnia and Herzegovina
ERMIN BEGANOVIC
Bosnia and Herzegovina
ALEN MURATOVIC
Sat 09:22  Table 5
14   
Bosnia and Herzegovina
MIRZA DERVISEVIC
Walk Over
 
15   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
 
16   
Serbia
Goran Mladenović - Grga
R2
Bosnia and Herzegovina
Anel Jukić
Sat 10:11  Table 4

Winner round 1

Race to 7
17   
Slovenia
David Slaček
Bosnia and Herzegovina
Sanel Dedic
Sat 10:26  Table 3
18   
Bosnia and Herzegovina
Mirza Pozderac
R1
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
Sat 10:26  Table 5
19   
Slovenia
Samir Mahmutovic
Bosnia and Herzegovina
Damir Beslija
Sat 10:49  Table 2
20   
Bosnia and Herzegovina
ELVIR DELANOVIC
Bosnia and Herzegovina
ADNAN VELADZIC
Sat 11:12  Table 4
21   
Slovenia
Blaz Kolenc
Slovenia
Beno Messner
Sat 11:17  Table 3
22   
Bosnia and Herzegovina
David Galic
Bosnia and Herzegovina
FARUK TERZIC
Sat 11:29  Table 1
23   
Amel Livakovic
Slovenia
Nats Golob
Sat 11:55  Table 5
24   
Bosnia and Herzegovina
Jasmin Čaušević
Montenegro
Vuk Strugar
Sat 12:19  Table 3
25   
Serbia
Nenad B Ilić
Croatia
Roberto Bartol
Sat 12:21  Table 2
26   
Slovenia
Domen Šinkovec
R3
Slovenia
Tadej Crijevič
Sat 12:24  Table 1
27   
Bosnia and Herzegovina
ZELJKO SKORIC
Croatia
Ivica Putnik
Sat 12:41  Table 4
28   
Serbia
DARIO ŠARIĆ
Serbia
Bojana Šarac
Sat 13:04  Table 1
29   
Bosnia and Herzegovina
Samir Muhamedagic
Bosnia and Herzegovina
ALEN MURATOVIC
Sat 13:20  Table 5
30   
Bosnia and Herzegovina
MIRZA DERVISEVIC
Bosnia and Herzegovina
Nedim Muhamedagić
Sat 13:39  Table 2
31   
Croatia
Armin Mehmedović
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
Sat 13:00  Table 3
32   
Serbia
Goran Mladenović - Grga
Bosnia and Herzegovina
ZLATAN PEHLIVANOVIC
Sat 14:04  Table 1

Loser round 1

Race to 7
33   
Bosnia and Herzegovina
Muhamed Mešić
Bosnia and Herzegovina
ZLATAN PEHLIVANOVIC
Sat 14:44  Table 1
34   
Walk Over
Croatia
Armin Mehmedović
 
35   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Nedim Muhamedagić
 
36   
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Bosnia and Herzegovina
Samir Muhamedagic
Sat 14:07  Table 4
37   
Croatia
Mateo Majstorović
Serbia
Bojana Šarac
Sat 14:07  Table 5
38   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
ZELJKO SKORIC
 
39   
Walk Over
Slovenia
Tadej Crijevič
 
40   
Bosnia and Herzegovina
GABRIJEL MISIC
Serbia
Nenad B Ilić
Sat 14:29  Table 3
41   
Bosnia and Herzegovina
Alen Hrnjica
Bosnia and Herzegovina
Jasmin Čaušević
  Table 5
42   
Walk Over
Amel Livakovic
 
43   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
David Galic
 
44   
Bosnia and Herzegovina
VANJA HODZIC
Slovenia
Beno Messner
Sat 15:13  Table 2
45   
Bosnia and Herzegovina
ERMIN BEGANOVIC
Bosnia and Herzegovina
ELVIR DELANOVIC
Sat 15:38  Table 1
46   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Damir Beslija
 
47   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
 
48   
Bosnia and Herzegovina
Anel Jukić
Slovenia
David Slaček
Sat 15:39  Table 4

Winner round 2

Race to 7
49   
Bosnia and Herzegovina
Sanel Dedic
Bosnia and Herzegovina
Mirza Pozderac
Sat 15:45  Table 3
50   
Slovenia
Samir Mahmutovic
Bosnia and Herzegovina
ADNAN VELADZIC
Sat 16:14  Table 2
51   
Slovenia
Blaz Kolenc
R1
Bosnia and Herzegovina
FARUK TERZIC
Sat 16:23  Table 3
52   
Slovenia
Nats Golob
Montenegro
Vuk Strugar
Sat 16:26  Table 5
53   
Croatia
Roberto Bartol
Slovenia
Domen Šinkovec
Sat 16:26  Table 4
54   
Croatia
Ivica Putnik
Serbia
DARIO ŠARIĆ
Sat 16:56  Table 1
55   
Bosnia and Herzegovina
ALEN MURATOVIC
Bosnia and Herzegovina
MIRZA DERVISEVIC
Sat 17:16  Table 4
56   
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
Serbia
Goran Mladenović - Grga
Sat 17:21  Table 2

Loser round 2

Race to 7
57   
Bosnia and Herzegovina
ZLATAN PEHLIVANOVIC
Croatia
Armin Mehmedović
Sat 17:34  Table 1
58   
Bosnia and Herzegovina
Nedim Muhamedagić
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Sat 17:40  Table 3
59   
Serbia
Bojana Šarac
R1
Bosnia and Herzegovina
ZELJKO SKORIC
Sat 17:36  Table 5
60   
Slovenia
Tadej Crijevič
Bosnia and Herzegovina
GABRIJEL MISIC
Sat 18:08  Table 4
61   
Bosnia and Herzegovina
Jasmin Čaušević
Amel Livakovic
Sat 18:36  Table 1
62   
Bosnia and Herzegovina
David Galic
Bosnia and Herzegovina
VANJA HODZIC
R1
Sat 18:45  Table 2
63   
Bosnia and Herzegovina
ERMIN BEGANOVIC
R2
Bosnia and Herzegovina
Damir Beslija
Sat 19:08  Table 5
64   
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
Slovenia
David Slaček
Sat 19:15  Table 4

Loser round 3

Race to 7
65   
Bosnia and Herzegovina
ZLATAN PEHLIVANOVIC
Montenegro
Vuk Strugar
Sat 19:26  Table 3
66   
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Slovenia
Blaz Kolenc
Sat 19:51  Table 1
67   
Serbia
Bojana Šarac
R1
Slovenia
Samir Mahmutovic
Sat 19:56  Table 2
68   
Bosnia and Herzegovina
GABRIJEL MISIC
Bosnia and Herzegovina
Sanel Dedic
Sat 19:57  Table 5
69   
Bosnia and Herzegovina
Jasmin Čaušević
R1
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
Sat 20:05  Table 3
70   
Bosnia and Herzegovina
VANJA HODZIC
Bosnia and Herzegovina
MIRZA DERVISEVIC
Sat 20:15  Table 4
71   
Bosnia and Herzegovina
ERMIN BEGANOVIC
Serbia
DARIO ŠARIĆ
Sat 20:29  Table 2
72   
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
R1
Slovenia
Domen Šinkovec
Sat 20:52  Table 5

Winners qualification

Race to 7
73   
Bosnia and Herzegovina
Mirza Pozderac
Bosnia and Herzegovina
ADNAN VELADZIC
Sat 20:53  Table 1
74   
Bosnia and Herzegovina
FARUK TERZIC
Slovenia
Nats Golob
Sat 21:45  Table 2
75   
Croatia
Roberto Bartol
Croatia
Ivica Putnik
Sat 21:50  Table 4
76   
Bosnia and Herzegovina
ALEN MURATOVIC
Serbia
Goran Mladenović - Grga
Sat 21:56  Table 3

Loser round 4

Race to 7
77   
Bosnia and Herzegovina
ZLATAN PEHLIVANOVIC
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Sat 22:29  Table 1
78   
Serbia
Bojana Šarac
R2
Bosnia and Herzegovina
GABRIJEL MISIC
Sat 22:32  Table 5
79   
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
Bosnia and Herzegovina
MIRZA DERVISEVIC
Sat 22:48  Table 2
80   
Bosnia and Herzegovina
ERMIN BEGANOVIC
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
Sat 23:04  Table 4

Losers qualification

Race to 7
81   
Bosnia and Herzegovina
EDIN DEDIC
Croatia
Ivica Putnik
Sat 23:43  Table 1
82   
Serbia
Bojana Šarac
Bosnia and Herzegovina
ALEN MURATOVIC
Sat 23:43  Table 3
83   
Bosnia and Herzegovina
ZORAN PUCAR
Bosnia and Herzegovina
ADNAN VELADZIC
Sat 23:43  Table 2
84   
Bosnia and Herzegovina
Mario Čerkez
Slovenia
Nats Golob
Sun 00:30  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants