Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 29, 2018

10-Ball Eröffnungsturnier

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lars Kuckherm
7 (7/0) 51 (38/13)
75%
2 Fitim .
7 (6/1) 56 (37/19)
66%
3 Simon Blümel
8 (6/2) 61 (33/28)
54%
4 Stephan Weihnacht
8 (6/2) 65 (34/31)
52%
5 Martin Poguntke
4 (3/1) 33 (19/14)
58%
5 Puria Mosane
BSG Hannover
5 (4/1) 32 (19/13)
59%
5 Jacques Wollschläger
5 (4/1) 34 (23/11)
68%
5 Ugur Türkü
7 (5/2) 42 (22/20)
52%
9 Tuncay Yazanel
BSG Hannover
4 (3/1) 26 (16/10)
62%
Show more
9 Mirco Di Santo
6 (4/2) 35 (18/17)
51%
9 Adnan El Boualiti
BSG Hannover
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
9 Veronika Ivanovskaia
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
9 Mirko Albrecht
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
9 Hai Long Le
5 (3/2) 30 (18/12)
60%
9 Detlef Geeves
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
9 Detlev Kallweit
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
17 Oliver Schilling
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
17 Peter Mahlfeld
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
17 Gert Schmitz
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
17 Tomas Roth
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
17 Peter Balthaus
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
17 Armin Hey
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
17 Marc Wolff
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
17 Artur Morari
4 (2/2) 21 (13/8)
62%
25 Patryk Gurzynski
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
25 Boris Ivanovski
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
25 Agush Ahmeti
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
25 Mario Quirigoni
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
25 Tobias Willuhn
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
25 Hedayat Mamood
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
25 Rashidi
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
25 Jürgen Hölgert
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
33 Sascha Meister
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
33 Dean Risinger
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
33 Anke Liepelt
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
33 Michael Kanngießer
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
33 Kevin Werner
PBSC Vienenburg
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
33 Melanie Schlesiger
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Ronald Hasenfuß
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
33 Thorben Brunnen
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
33 Qeis Mansoor
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
33 Daniel Wedler
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
33 Ingo Lamberti
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
33 Inga Lohse
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
33 Markus Exner
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
33 Steven Giannotti
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
33 Felix Alex
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
33 Marcus Hopfe
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
49 Eddie Spiliotopulos
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
49 John R. Kenny
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
49 Carsten Buch
BC Queens Player e. V.
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
49 Thomas Modzel
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
49 Susanne Schmid
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
49 Torsten Götschel
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
49 Jörg Ernst
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
49 Luca Brennecke
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
49 Max Lohse
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
49 Waldemar Zielinski
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
49 Jens Hansen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
49 Frank Walter
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
49 Nevzat Budak
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
49 Marco Caltabiano
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
Entry deadline Dec 29, 2018, 12:00 PM (local time)
Starts Dec 29, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (62 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Billard Landesverband Niedersachsen
Contact Silke Mahlfeld (silke.mahlfeld@blvn.de)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Vietnam
Hai Long Le
Walk Over
 
2   
Germany
Veronika Ivanovskaia
Germany
Anke Liepelt
Sat 10:17  Table 1
3   
Germany
Frank Walter
Afghanistan
Hedayat Mamood
Sat 11:11  Table 8
4   
Germany
Ugur Türkü
Germany
Jacques Wollschläger
Sat 10:18  Table 3
5   
Germany
Oliver Schilling
Greece
eddie spiliotopoulos
Sat 10:18  Table 4
6   
Patryk Gurzynski
Germany
Daniel Wedler
Sat 10:18  Table 5
7   
Germany
Mario Quirigoni
Germany
Detlef Geeves
Sat 10:18  Table 2
8   
Germany
Kevin Werner
Germany
Thomas Modzel
Sat 10:18  Table 6
9   
Iran
Puria MoRa
Germany
Waldemar Zielinski
Sat 10:19  Table 7
10   
Germany
Thorben Brunnen
Germany
Michael Kanngießer
Sat 10:19  Table 8
11   
Germany
Adnan El Boualiti
Germany
Max Lohse
Sat 11:14  Table 11
12   
Germany
Rashidi
Stephan Weihnacht
Sat 10:19  Table 9
13   
Germany
Ronald Hasenfuß
Germany
Dean Risinger
Sat 10:19  Table 10
14   
Germany
Carsten Buch
Moldova
Artur Morari
Sat 10:19  Table 11
15   
Italy
Marco Caltabiano
Afghanistan
Qeis Mansoor
Sat 10:19  Table 12
16   
Kosovo
Fitim H.
Germany
Marcus Hopfe
Sat 10:50  Table 11
17   
Germany
Tobias Willuhn
Italy
Mirco Di Santo
Sat 10:54  Table 10
18   
Germany
Mirko Albrecht
Turkey
Nevzat Budak
Sat 10:57  Table 12
19   
Germany
Marc Wolff
Germany
Jürgen Hölgert
Sat 10:58  Table 3
20   
Germany
Gert Schmitz
Germany
Jörg Ernst
Sat 11:01  Table 7
21   
Germany
Markus Exner
Germany
Luca Brennecke
Sat 11:03  Table 2
22   
Germany
Peter Mahlfeld
Germany
Felix Alex
Sat 11:04  Table 5
23   
Germany
Torsten Götschel
Albania
Agush Ahmeti
Sat 11:05  Table 4
24   
Germany
Simon Blümel
Netherlands
Lars Kuckherm
Sat 11:06 
25   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Detlev Kallweit
Sat 11:25  Table 9
26   
Germany
Susanne Schmid
Germany
Ingo Lamberti
Sat 11:27  Table 1
27   
Turkey
Tuncay Yazanel
Germany
Sascha Meister
Sat 11:32  Table 6
28   
Germany
Peter Balthaus
United Kingdom
John R. Kenny
Sat 11:35  Table 10
29   
Germany
Jens Hansen
Germany
Armin Hey
Sat 11:37  Table 4
30   
Germany
Steven Giannotti
Germany
Inga Lohse
Sat 11:40  Table 3
31   
Germany
Melanie Schlesiger
Germany
Boris Ivanovski
Sat 11:41  Table 12
32   
Walk Over
Germany
Martin Poguntke
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Vietnam
Hai Long Le
Germany
Veronika Ivanovskaia
Sat 11:43  Table 5
34   
Afghanistan
Hedayat Mamood
Germany
Jacques Wollschläger
Sat 12:10  Table 3
35   
Germany
Oliver Schilling
Patryk Gurzynski
Sat 11:47  Table 11
36   
Germany
Detlef Geeves
Germany
Kevin Werner
Sat 11:47  Table 2
37   
Iran
Puria MoRa
Germany
Michael Kanngießer
Sat 11:51  Table 7
38   
Germany
Adnan El Boualiti
Germany
Rashidi
Sat 12:00  Table 6
39   
Germany
Ronald Hasenfuß
Moldova
Artur Morari
Sat 12:01  Table 8
40   
Afghanistan
Qeis Mansoor
Kosovo
Fitim H.
Sat 12:12  Table 4
41   
Germany
Tobias Willuhn
Germany
Mirko Albrecht
Sat 12:14  Table 11
42   
Germany
Marc Wolff
Germany
Gert Schmitz
Sat 12:21  Table 7
43   
Germany
Markus Exner
Germany
Peter Mahlfeld
Sat 12:22  Table 1
44   
Albania
Agush Ahmeti
Netherlands
Lars Kuckherm
Sat 12:25  Table 9
45   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Ingo Lamberti
Sat 12:26  Table 10
46   
Turkey
Tuncay Yazanel
Germany
Peter Balthaus
Sat 12:32  Table 8
47   
Germany
Armin Hey
Germany
Steven Giannotti
Sat 12:36  Table 12
48   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Martin Poguntke
Sat 12:37  Table 4

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Germany
Anke Liepelt
 
50   
Germany
Frank Walter
Germany
Ugur Türkü
Sat 12:41  Table 11
51   
Greece
eddie spiliotopoulos
Germany
Daniel Wedler
Sat 12:44  Table 9
52   
Germany
Mario Quirigoni
Germany
Thomas Modzel
Sat 12:45  Table 2
53   
Germany
Waldemar Zielinski
Germany
Thorben Brunnen
Sat 12:51  Table 3
54   
Germany
Max Lohse
Stephan Weihnacht
Sat 12:55  Table 5
55   
Germany
Dean Risinger
Germany
Carsten Buch
Sat 13:03  Table 1
56   
Italy
Marco Caltabiano
Germany
Marcus Hopfe
Sat 13:03  Table 6
57   
Italy
Mirco Di Santo
Turkey
Nevzat Budak
Sat 13:07  Table 11
58   
Germany
Jürgen Hölgert
Germany
Jörg Ernst
Sat 13:12  Table 10
59   
Germany
Luca Brennecke
Germany
Felix Alex
Sat 13:13  Table 7
60   
Germany
Torsten Götschel
Germany
Simon Blümel
Sat 13:20  Table 12
61   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Susanne Schmid
Sat 13:21  Table 9
62   
Germany
Sascha Meister
United Kingdom
John R. Kenny
Sat 13:26  Table 2
63   
Germany
Jens Hansen
Germany
Inga Lohse
Sat 13:27  Table 1
64   
Germany
Melanie Schlesiger
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Germany
Anke Liepelt
Germany
Boris Ivanovski
Sat 13:38  Table 4
66   
Germany
Ugur Türkü
Germany
Steven Giannotti
Sat 13:32  Table 3
67   
Germany
Daniel Wedler
Germany
Peter Balthaus
Sat 13:38  Table 6
68   
Germany
Mario Quirigoni
Germany
Ingo Lamberti
Sat 13:39  Table 8
69   
Germany
Thorben Brunnen
Albania
Agush Ahmeti
Sat 13:47  Table 11
70   
Stephan Weihnacht
Germany
Markus Exner
Sat 13:57  Table 10
71   
Germany
Dean Risinger
Germany
Gert Schmitz
Sat 13:49  Table 5
72   
Germany
Marcus Hopfe
Germany
Tobias Willuhn
Sat 13:49  Table 12
73   
Italy
Mirco Di Santo
Afghanistan
Qeis Mansoor
Sat 13:58  Table 9
74   
Germany
Jürgen Hölgert
Germany
Ronald Hasenfuß
Sat 13:59  Table 7
75   
Germany
Felix Alex
Germany
Rashidi
Sat 14:06  Table 2
76   
Germany
Simon Blümel
Germany
Michael Kanngießer
Sat 14:07  Table 8
77   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Kevin Werner
Sat 14:18  Table 1
78   
Germany
Sascha Meister
Patryk Gurzynski
Sat 14:19  Table 3
79   
Germany
Inga Lohse
Afghanistan
Hedayat Mamood
Sat 14:20  Table 6
80   
Germany
Melanie Schlesiger
Vietnam
Hai Long Le
Sat 14:22  Table 4

Winners qualification

Race to 4
81   
Germany
Veronika Ivanovskaia
Germany
Jacques Wollschläger
Sat 14:34  Table 7
82   
Germany
Oliver Schilling
Germany
Detlef Geeves
Sat 14:28  Table 12
83   
Iran
Puria MoRa
Germany
Adnan El Boualiti
Sat 14:36  Table 8
84   
Moldova
Artur Morari
Kosovo
Fitim H.
Sat 14:40  Table 11
85   
Germany
Mirko Albrecht
Germany
Marc Wolff
Sat 14:42  Table 2
86   
Germany
Peter Mahlfeld
Netherlands
Lars Kuckherm
Sat 14:43  Table 1
87   
Czech Republic
Tomas Roth
Turkey
Tuncay Yazanel
Sat 14:44  Table 5
88   
Germany
Armin Hey
Germany
Martin Poguntke
Sat 14:47  Table 10

Loser round 3

Race to 4
89   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Ugur Türkü
Sat 15:00  Table 3
90   
Germany
Peter Balthaus
Germany
Mario Quirigoni
Sat 15:06  Table 12
91   
Albania
Agush Ahmeti
Stephan Weihnacht
Sat 15:07  Table 4
92   
Germany
Gert Schmitz
Germany
Tobias Willuhn
Sat 15:08  Table 6
93   
Italy
Mirco Di Santo
Germany
Jürgen Hölgert
Sat 15:22  Table 9
94   
Germany
Rashidi
Germany
Simon Blümel
Sat 15:11  Table 11
95   
Germany
Detlev Kallweit
Patryk Gurzynski
Sat 15:17  Table 1
96   
Afghanistan
Hedayat Mamood
Vietnam
Hai Long Le
Sat 15:19  Table 8

Losers qualification

Race to 4
97   
Germany
Ugur Türkü
Moldova
Artur Morari
Sat 15:31  Table 2
98   
Germany
Peter Balthaus
Germany
Adnan El Boualiti
Sat 15:40  Table 3
99   
Stephan Weihnacht
Germany
Oliver Schilling
Sat 15:55  Table 5
100   
Germany
Gert Schmitz
Germany
Veronika Ivanovskaia
Sat 15:56  Table 10
101   
Italy
Mirco Di Santo
Germany
Armin Hey
Sat 16:10  Table 9
102   
Germany
Simon Blümel
Czech Republic
Tomas Roth
Sat 15:57  Table 8
103   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Peter Mahlfeld
Sat 16:19  Table 6
104   
Vietnam
Hai Long Le
Germany
Marc Wolff
Sat 15:58  Table 7

Last sixteen

Race to 5
105   
Germany
Jacques Wollschläger
Italy
Mirco Di Santo
Sat 17:14  Table 11
106   
Germany
Detlef Geeves
Germany
Simon Blümel
Sat 17:14  Table 10
107   
Iran
Puria MoRa
Germany
Detlev Kallweit
Sat 17:15  Table 9
108   
Kosovo
Fitim H.
Vietnam
Hai Long Le
Sat 17:15  Table 8
109   
Germany
Mirko Albrecht
Germany
Ugur Türkü
Sat 17:15  Table 6
110   
Netherlands
Lars Kuckherm
Germany
Veronika Ivanovskaia
Sat 17:15  Table 5
111   
Turkey
Tuncay Yazanel
Stephan Weihnacht
Sat 17:15  Table 4
112   
Germany
Martin Poguntke
Germany
Adnan El Boualiti
Sat 17:15  Table 3

Quarter final

Race to 7
113   
Germany
Jacques Wollschläger
Germany
Simon Blümel
Sat 18:35  Table 4
114   
Iran
Puria MoRa
Kosovo
Fitim H.
Sat 18:35  Table 5
115   
Germany
Ugur Türkü
Netherlands
Lars Kuckherm
Sat 18:35  Table 6
116   
Stephan Weihnacht
Germany
Martin Poguntke
Sat 18:35  Table 10

Semi final

Race to 7
117   
Germany
Simon Blümel
Kosovo
Fitim H.
Sat 20:41  Table 5
118   
Netherlands
Lars Kuckherm
Stephan Weihnacht
Sat 20:41  Table 10

Final

Race to 7
119   
Kosovo
Fitim H.
Netherlands
Lars Kuckherm
Sat 22:01  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants