Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 21 - April 22, 2019

SPT 1000 R8 Stockholm

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
1000
2 Tomas Larsson Gefle BK
Gefle Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
800
3 Mickey Krause
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
600
3 Per Lindgren
Borlänge Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
600
5 Erik Gårdelöf
Oslo BK
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
500
5 Mattias Widengren
Umeå Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
500
5 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
500
5 Pierre Hesselgren
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
500
9 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
400
Show more
9 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
400
9 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
400
9 Stefan Szot
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
400
9 Adam Rydström
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
400
9 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
400
9 Daniel Bakircioglu
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
400
9 Jyri Halttu
Gefle Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
400
17 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
300
17 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
17 Kasper Östlund
Borlänge Biljardklubb
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
300
17 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
17 Göte Nigård
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
17 Tommi Harmaala
Biljardären Biljardklubb
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
300
17 Jessika Nilsson, Familjens BF
Familjens BF
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
300
17 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
5 (5/0) 5 (5/0)
100%
300
25 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
300
25 Thomas Stadler
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
300
25 Pavel Petkov
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
300
25 Petter Wulcan
Biljardären Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
25 Louise Furberg
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
25 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
25 Johan Maioli
Gefle Biljardklubb
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
300
25 Patrik Paco Sandqvist
Biljardklubben Flamingo
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
300
33 Eva Viding Bussell
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
33 Ulf Lagerqvist
Biljardären Biljardklubb
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
200
33 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
33 Daniel Silvennoinen
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
33 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
33 Lazaros Zoupounidis
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
33 Ann-Sofie Löfgren
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
0
33 Dimitrios Ciurar
Umeå Biljardklubb
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
33 Morgan Norberg
BK Milen
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
200
33 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
33 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
200
33 Seree Sornwong
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
33 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
33 Juljan Haka
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
200
33 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
200
Starts Apr 21, 2019, 12:00 PM (local time)
Format Single elimination (47 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings SPT 2018/2019
Organizer Svenska Biljardförbundet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
2   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sweden
Wille Viitanen
Fri 14:54 
3   
Sweden
Andrian Ristic
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
5   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Walk Over
 
6   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Andreas Pettersson
Fri 14:54 
7   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Tony Bjorkenius
Fri 14:54 
8   
Walk Over
Sweden
Daniel Silvennoinen
 
9   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Walk Over
 
10   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Dan Andersson
Fri 14:54 
11   
Romania
Dimitrios Ciurar
Greece
Lazaros Zoupounidis
Fri 14:54 
12   
Walk Over
Sweden
Adam Rydström
 
13   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
14   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Adam Peteri
Fri 14:54 
15   
Sweden
Eva Bussell
Sweden
Jyri Halttu
Fri 14:54 
16   
Walk Over
Sweden
Tomas Larsson
 
17   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Walk Over
 
18   
Albania
Juljan Haka
Sweden
Per Lindgren
Fri 14:54 
19   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Marcus Sjöberg
Fri 14:54 
20   
Walk Over
Sweden
Toraj Larki
 
21   
Sweden
Johan Maioli
Walk Over
 
22   
Sweden
Kasper Östlund
Sweden
Patrik Sandqvist
Fri 14:54 
23   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Göte Nigård
Fri 14:54 
24   
Walk Over
Sweden
Louise Furberg
 
25   
Sweden
Pierre Hesselgren
Walk Over
 
26   
Sweden
Tommi Harmaala
Sweden
Erik Gårdelöf
Fri 14:54 
27   
Bulgaria
Pavel Petkov
Sweden
Mattias Widengren
Fri 14:54 
28   
Walk Over
Denmark
Mickey Krause
 
29   
Sweden
Alex Embermark
Walk Over
 
30   
Sweden
Stefan Szot
Sweden
Seree Sornwong
Fri 14:54 
31   
Sweden
David Larsson
Sweden
Petter Wulcan
Fri 14:54 
32   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 

Round 2

Race to 7
33   
Sweden
Conny Frodig
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Fri 14:54 
34   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Fri 14:54 
35   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Morgan Norberg
Fri 14:54 
36   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Daniel Silvennoinen
Fri 14:54 
37   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sweden
Thomas Stadler
Fri 14:54 
38   
Romania
Dimitrios Ciurar
Sweden
Adam Rydström
Fri 14:54 
39   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Adrian Weiss
Fri 14:54 
40   
Sweden
Eva Bussell
Sweden
Tomas Larsson
Fri 14:54 
41   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Albania
Juljan Haka
Fri 14:54 
42   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Toraj Larki
Fri 14:54 
43   
Sweden
Johan Maioli
Sweden
Kasper Östlund
Fri 14:54 
44   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Louise Furberg
Fri 14:54 
45   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Tommi Harmaala
Fri 14:54 
46   
Bulgaria
Pavel Petkov
Denmark
Mickey Krause
Fri 14:54 
47   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Stefan Szot
Fri 14:54 
48   
Sweden
David Larsson
Sweden
Monika Margeta
Fri 14:54 

Last sixteen

Race to 7
49   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Andrian Ristic
Fri 14:55 
50   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Jessika Nilsson
Fri 14:55 
51   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Romania
Dimitrios Ciurar
Fri 14:55 
52   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Eva Bussell
Fri 14:55 
53   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Lukas Andersson
Fri 14:55 
54   
Sweden
Johan Maioli
Sweden
Stefan Ericson
Fri 14:55 
55   
Sweden
Pierre Hesselgren
Bulgaria
Pavel Petkov
Fri 14:55 
56   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
David Larsson
Fri 14:55 

Quarter final

Race to 7
57   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Fri 14:55 
58   
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sweden
Senharip Azar
Fri 14:55 
59   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Johan Maioli
Fri 14:55 
60   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Alex Embermark
Fri 14:55 

Semi final

Race to 7
61   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Ulf Lagerqvist
Fri 14:55 
62   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Pierre Hesselgren
Fri 14:55 

Final

Race to 7
63   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Daniel Bakircioglu
Fri 14:55 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants