Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 19 - February 20, 2022

SPT Elit R1 9-Ball Stockholm, Biljardpalatset

9-Ball
Tack för din anmälan till SPT Elit R1 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT Elit R1 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ragnar Grönsten
BK Milen
7 (7/0) 101 (63/38)
62%
1000
2 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
7 (6/1) 95 (58/37)
61%
800
3 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
7 (5/2) 89 (53/36)
60%
600
3 Christopher Koba
Västerås Biljardsällskap
7 (5/2) 99 (50/49)
51%
600
5 Fredrik Bolander
Västerås Biljardsällskap
5 (4/1) 70 (44/26)
63%
500
5 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 68 (43/25)
63%
500
5 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 56 (35/21)
63%
500
5 Daniel Bakircioglu
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 89 (48/41)
54%
500
9 Erik Gårdelöf
Oslo BK
4 (3/1) 52 (32/20)
62%
400
Show more
9 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 53 (34/19)
64%
400
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 56 (31/25)
55%
400
9 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 58 (35/23)
60%
400
9 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 60 (31/29)
52%
400
9 Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
5 (3/2) 70 (33/37)
47%
400
9 Christoffer Lugowski
5 (3/2) 72 (38/34)
53%
400
9 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 56 (33/23)
59%
400
17 Henrik Olsson
Oslo BK
4 (2/2) 49 (22/27)
45%
300
17 Tomas Larsson Gefle BK
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 61 (30/31)
49%
300
17 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 40 (21/19)
53%
300
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 54 (25/29)
46%
300
17 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 52 (24/28)
46%
300
17 Thomas Ekwall
Sundsvalls Biljardklubb
3 (2/1) 47 (24/23)
51%
300
17 Jesper Carlsson
BK Milen
4 (2/2) 54 (30/24)
56%
300
17 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (2/2) 58 (28/30)
48%
300
17 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 49 (20/29)
41%
300
17 Dimitrios Ciurar
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 62 (30/32)
48%
300
17 Morgan Norberg
BK Milen
3 (2/1) 45 (26/19)
58%
300
17 Magnus Vesterlund
Familjens BF
3 (2/1) 44 (25/19)
57%
300
17 Ulrika Andersson
Familjens BF
4 (2/2) 55 (28/27)
51%
300
17 Alban Richard
Kville Biljard Club
4 (2/2) 51 (28/23)
55%
300
17 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 29 (13/16)
45%
300
17 Hassan Nasaji
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
300
33 vincent GARDNER
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 36 (14/22)
39%
200
33 Sam Mubarak
Kumla Biljard Club
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
200
33 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 29 (12/17)
41%
200
33 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 39 (16/23)
41%
200
33 Helena Nyberg Benjamin
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
200
33 Yuzhou Li
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
200
33 Louise Furberg
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
200
33 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
200
33 chingiz sadyhov
Sundsvalls Biljardklubb
2 (0/2) 29 (12/17)
41%
200
33 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
200
33 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 41 (19/22)
46%
200
33 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
200
33 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
200
33 Elie Naman
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 43 (19/24)
44%
200
33 Munkherdene Tsendkhuu
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
200
33 Andreas Nilsson
Familjens BF
3 (1/2) 36 (13/23)
36%
200
49 Claes Norin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 23 (6/17)
26%
100
49 Magnus Åleby
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
100
49 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 29 (12/17)
41%
100
49 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
100
49 Linus Jogin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
100
49 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
100
49 Kim Soo Garmark
Oslo BK
2 (0/2) 30 (13/17)
43%
100
49 Behruz Moghadam
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 21 (4/17)
19%
100
49 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
100
49 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Hans Kannika Larsson
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
Entry deadline Feb 16, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Feb 19, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (62 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C
Rankings Swedish Pool Tour 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet and Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430) and Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0732368888)
More info
Denna tävling ingår i Svenska Pooltouren 2022.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Tianfang Zhang
Walk Over
 
2   
Sweden
chingiz sadyhov
Sweden
Göte Nigård
Sat 08:58  Table 7
3   
Iran
Hassan Nasaji
Sweden
Laszlo Szili
Sat 08:58  Table 28
4   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 08:58  Table 1
5   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 08:58  Table 9
6   
Sweden
Christoffer Lugowski
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 08:58  Table 21
7   
Sweden
Thomas Ekwall
Norway
Kim Soo Garmark
Sat 08:58  Table 11
8   
Romania
Dimitrios Ciurar
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 08:58  Table 24
9   
Sweden
Lukas Andersson
United States
vincent GARDNER
Sat 09:58  Table 27
10   
Sweden
Magnus Åleby
Sweden
Andreas Nilsson
Sat 08:58  Table 12
11   
Sweden
Tomas Larsson Gefle BK
Sweden
Walter Laikre
Sat 08:58  Table 2
12   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 08:58  Table 14
13   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Alf Toffer
Sat 08:58  Table 23
14   
Sweden
Sabo Azar
Iran
Toraj Larki
Sat 08:58  Table 6
15   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Adam Peteri
Sat 08:58  Table 15
16   
Sweden
Claes Norin
Sweden
Senharip Azar
Sat 10:13  Table 1
17   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Sam Mubarak
Sat 10:00  Table 16
18   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Henrik Olsson
Sat 08:58  Table 22
19   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Linus Jogin
Sat 08:58  Table 16
20   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Elvis Miglans
Sat 08:58  Table 10
21   
Sweden
Mark Yousef
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 08:58  Table 4
22   
Sweden
Behruz Moghadam
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 08:58  Table 26
23   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 08:58  Table 27
24   
Sweden
Christopher Koba
France
Alban Richard
Sat 08:58  Table 13
25   
Sweden
Anders Edvardsson
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 08:58  Table 8
26   
Iraq
Nashwan Qardak
Lebanon
Elie Naman
Sat 08:58  Table 25
27   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Sweden
Yuzhou Li
Sat 08:58  Table 19
28   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 08:58  Table 17
29   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Hans Kannika Larsson
Sat 08:58  Table 3
30   
Sweden
Björn Odelbrink
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 08:58  Table 20
31   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 08:58  Table 5
32   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 

Winners qualification

Race to 9
33   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:45  Table 5
34   
Iran
Hassan Nasaji
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 10:33  Table 10
35   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Christoffer Lugowski
Sat 10:47  Table 24
36   
Sweden
Thomas Ekwall
Romania
Dimitrios Ciurar
Sat 10:28  Table 15
37   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Andreas Nilsson
Sat 10:49  Table 27
38   
Sweden
Tomas Larsson Gefle BK
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 10:23  Table 3
39   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Sabo Azar
Sat 10:45  Table 4
40   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Senharip Azar
Sat 11:39  Table 4
41   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Henrik Olsson
Sat 11:39  Table 27
42   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Elvis Miglans
Sat 10:35  Table 8
43   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 10:36  Table 2
44   
Sweden
Fredrik Bolander
Sweden
Christopher Koba
Sat 10:44  Table 7
45   
Sweden
Anders Edvardsson
Lebanon
Elie Naman
Sat 10:25  Table 6
46   
Sweden
Yuzhou Li
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 10:37  Table 9
47   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 10:38  Table 11
48   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
David Larsson
Sat 11:24  Table 1

Loser round 1

Race to 8
49   
Walk Over
Sweden
chingiz sadyhov
 
50   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Adrian Weiss
Sat 10:39  Table 12
51   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 10:48  Table 23
52   
Norway
Kim Soo Garmark
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 10:41  Table 28
53   
United States
vincent GARDNER
Sweden
Magnus Åleby
Sat 10:50  Table 21
54   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Andrian Ristic
Sat 10:27  Table 26
55   
Sweden
Alf Toffer
Iran
Toraj Larki
Sat 10:51  Table 20
56   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Claes Norin
Sat 11:26  Table 7
57   
Sweden
Sam Mubarak
Sweden
Jonas Björkman
Sat 11:40  Table 16
58   
Sweden
Linus Jogin
Sweden
Louise Furberg
Sat 10:41  Table 25
59   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 10:55  Table 22
60   
Sweden
Tony Bjorkenius
France
Alban Richard
Sat 10:56  Table 19
61   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Iraq
Nashwan Qardak
Sat 10:57  Table 13
62   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Sweden
Alex Embermark
Sat 10:59  Table 17
63   
Sweden
Hans Kannika Larsson
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 10:59  Table 14
64   
Sweden
Kai Kraft
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 8
65   
Sweden
chingiz sadyhov
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 12:31  Table 10
66   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 11:50  Table 26
67   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Yuzhou Li
Sat 12:15  Table 8
68   
Sweden
Mahmut Mutto
Lebanon
Elie Naman
Sat 12:18  Table 3
69   
United States
vincent GARDNER
Sweden
Christopher Koba
Sat 12:38  Table 1
70   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 12:07  Table 6
71   
Iran
Toraj Larki
Sweden
Elvis Miglans
Sat 12:28  Table 25
72   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Henrik Olsson
Sat 12:51  Table 12
73   
Sweden
Sam Mubarak
Sweden
Monika Margeta
Sat 13:32  Table 2
74   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Sabo Azar
Sat 12:05  Table 2
75   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Tomas Larsson Gefle BK
Sat 12:56  Table 7
76   
France
Alban Richard
Sweden
Andreas Nilsson
Sat 12:30  Table 23
77   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Romania
Dimitrios Ciurar
Sat 12:21  Table 28
78   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Christoffer Lugowski
Sat 12:48  Table 11
79   
Sweden
Björn Odelbrink
Iran
Hassan Nasaji
Sat 12:44  Table 9
80   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Göte Nigård
Sat 12:46  Table 5

Last thirtytwo

Race to 9
81   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Christopher Koba
Sat 14:44  Table 2
82   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Monika Margeta
Sat 15:03  Table 13
83   
Sweden
Stefan Ericson
Iran
Hassan Nasaji
Sat 14:44  Table 10
84   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 14:44  Table 3
85   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 14:44  Table 11
86   
Sweden
Marcus Sjöberg
France
Alban Richard
Sat 14:44  Table 12
87   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Christoffer Lugowski
Sat 14:44  Table 14
88   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Tomas Larsson Gefle BK
Sat 14:44  Table 1
89   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 14:44  Table 4
90   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Henrik Olsson
Sat 14:44  Table 7
91   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Göte Nigård
Sat 14:44  Table 6
92   
Sweden
Fredrik Bolander
Romania
Dimitrios Ciurar
Sat 14:44  Table 16
93   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Adrian Weiss
Sat 14:44  Table 15
94   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Elvis Miglans
Sat 14:47  Table 8
95   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 14:47  Table 9
96   
Sweden
David Larsson
Sweden
Sabo Azar
Sat 14:47  Table 5

Last sixteen

Race to 9
97   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 09:00  Table 12
98   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sun 09:00  Table 3
99   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 09:00  Table 2
100   
Sweden
Christoffer Lugowski
Sweden
Senharip Azar
Sun 09:00  Table 4
101   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 09:00  Table 5
102   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Fredrik Bolander
Sun 09:00  Table 6
103   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Elvis Miglans
Sun 09:00  Table 14
104   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
David Larsson
Sun 09:00  Table 1

Quarter final

Race to 9
105   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sun 10:43  Table 3
106   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Senharip Azar
Sun 10:43  Table 1
107   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Fredrik Bolander
Sun 10:43  Table 4
108   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
David Larsson
Sun 10:43  Table 2

Semi final

Race to 9
109   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Lukas Andersson
Sun 12:41  Table 2
110   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Adrian Weiss
Sun 12:41  Table 1

Final

Race to 9
111   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 14:39  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants