Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2020

RT3 1. Divisjon Vest

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (5/0) 40 (30/10)
75%
2 Dag Arve Gjerde
Herøy BK
5 (4/1) 49 (25/24)
51%
3 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
3 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (3/1) 34 (22/12)
65%
5 Edvin Eri Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 29 (12/17)
41%
5 Henning Solem
Herøy BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
5 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
5 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
9 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
Show more
9 Paul Townsend
Feios IL-BG
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
9 Øystein U Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 27 (15/12)
56%
9 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
13 Trond Bendal
Herøy BK
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
13 Ali Mirzaei
Herøy BK
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
13 Joakim Skauvik
Herøy BK
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
13 Michael F Olderøy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
17 Britt-Sølvi H. Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
17 Svein Rune Notøy
Herøy BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
17 Roger Daniel Helland
Herøy BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Rune Bergsvåg
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Entry deadline Oct 14, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 17, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Herøy BK
Contact Jan Ove Kvalsund Hansen (janovehansen@hotmail.com, 95131134)
More info
Hei å velkommen til RT 3 , 1 div vest. Vi spelar som vanleg laurdag, slik at også 2 div spelarar kan delta her. Pengepremiar til dei pallplasserte

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Walk Over
 
2   
Ali Mirzaei
Astrid Eiken Flage
Sat 10:00 
3   
Viljar Glavær Akse
Walk Over
 
4   
Walk Over
Øystein U Pettersen
 
5   
Henning Solem
Walk Over
 
6   
Paul Townsend
Roger Daniel Helland
Sat 09:58  Table 1
7   
Kim Ronny Nygård
Svein Rune Notøy
Sat 09:58  Table 4
8   
Walk Over
Dag Arve Gjerde
 
9   
Jan Helge Kordts
Walk Over
 
10   
Michael F Olderøy
Maron Pettersen
Sat 10:00  Table 2
11   
Joakim Skauvik
Walk Over
 
12   
Walk Over
Edvin Eri Pettersen
 
13   
Henrik Hauge Pettersen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Trond Bendal
 
15   
Rune Bergsvåg
Gjermund Flage
Sat 09:58  Table 3
16   
Walk Over
Jonas Kvalsund Hansen
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Ali Mirzaei
Sat 11:02  Table 1
18   
Viljar Glavær Akse
Øystein U Pettersen
Sat 11:11  Table 3
19   
Henning Solem
Paul Townsend
Sat 12:17  Table 2
20   
Svein Rune Notøy
Dag Arve Gjerde
Sat 12:01  Table 3
21   
Jan Helge Kordts
R1
Maron Pettersen
Sat 12:17  Table 1
22   
Joakim Skauvik
Edvin Eri Pettersen
Sat 12:38  Table 4
23   
Henrik Hauge Pettersen
Trond Bendal
Sat 13:19  Table 1
24   
Gjermund Flage
R1
Jonas Kvalsund Hansen
R2
Sat 11:27  Table 4

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Astrid Eiken Flage
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Roger Daniel Helland
 
28   
Kim Ronny Nygård
Walk Over
 
29   
Walk Over
Michael F Olderøy
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Rune Bergsvåg
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Astrid Eiken Flage
Gjermund Flage
Sat 14:00 
34   
Walk Over
Trond Bendal
 
35   
Roger Daniel Helland
Joakim Skauvik
Sat 14:38  Table 4
36   
Kim Ronny Nygård
R1
Maron Pettersen
Sat 13:32  Table 3
37   
Michael F Olderøy
Svein Rune Notøy
Sat 13:45  Table 2
38   
Walk Over
Paul Townsend
 
39   
Walk Over
Viljar Glavær Akse
 
40   
Rune Bergsvåg
Ali Mirzaei
Sat 14:22  Table 3

Winners qualification

Race to 6
41   
Jan Ove Kvalsund Hansen
R2
Øystein U Pettersen
Sat 14:39  Table 1
42   
Henning Solem
Dag Arve Gjerde
Sat 15:12  Table 2
43   
Jan Helge Kordts
R1
Edvin Eri Pettersen
Sat 15:53  Table 1
44   
Henrik Hauge Pettersen
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 16:09  Table 4

Loser round 3

Race to 5
45   
Gjermund Flage
Trond Bendal
Sat 16:14  Table 3
46   
Joakim Skauvik
Kim Ronny Nygård
Sat 16:37  Table 1
47   
Michael F Olderøy
Paul Townsend
Sat 16:40  Table 2
48   
Viljar Glavær Akse
Ali Mirzaei
Sat 17:14  Table 1

Losers qualification

Race to 6
49   
Gjermund Flage
Henning Solem
Sat 17:26  Table 3
50   
Kim Ronny Nygård
R1
Øystein U Pettersen
Sat 17:21  Table 4
51   
Paul Townsend
Henrik Hauge Pettersen
Sat 18:32  Table 3
52   
Viljar Glavær Akse
Edvin Eri Pettersen
R1
Sat 18:51  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Kim Ronny Nygård
Sat 20:07  Table 4
54   
Dag Arve Gjerde
Henrik Hauge Pettersen
Sat 20:07  Table 2
55   
Jan Helge Kordts
Henning Solem
Sat 20:07  Table 3
56   
Jonas Kvalsund Hansen
Edvin Eri Pettersen
Sat 20:07  Table 1

Semi final

Race to 6
57   
Jan Ove Kvalsund Hansen
R2
Dag Arve Gjerde
Sat 21:35  Table 4
58   
Jan Helge Kordts
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Sat 21:07  Table 1

Final

Race to 6
59   
Dag Arve Gjerde
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 22:44  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer