Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 12 - September 13, 2020

RT2 2. Divisjon Øst

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nejat Baranji
Ask BC
7 (6/1) 60 (34/26)
57%
2 Ingolf Höns
Ask BC
6 (5/1) 46 (29/17)
63%
3 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
6 (4/2) 46 (27/19)
59%
3 Marius Torsheim
Horten BK
6 (4/2) 39 (22/17)
56%
5 Tormod Rygge
Vestby BK
5 (3/2) 39 (23/16)
59%
5 Jon Arnesen
Ask BC
4 (3/1) 30 (17/13)
57%
5 Ole Anders Veseth
Gjøvik&Raufoss BK
6 (4/2) 48 (26/22)
54%
5 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
4 (3/1) 31 (17/14)
55%
9 Bernt Even Nilsen
Ask BC
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
Show more
9 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 19 (10/9)
53%
9 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
9 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
9 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (2/1) 24 (12/12)
50%
9 Jim-Olav Fors
Oslo BK
4 (2/2) 28 (16/12)
57%
9 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
9 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
17 Franck Nybo
Vestby BK
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
17 Hans Kristian Hansen
Plankebyen BK
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
17 HÅVARD LYKKE
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
17 Kendall Mikayla Kion
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
17 John Ove Løvdal
Vestby BK
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Espen Kristoffersen
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
17 Stig Elde Mikkelsen
Hamar Biljardklubb
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
17 Nicolai Sætra
Hamar Biljardklubb
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
25 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
25 Roy Karlsen
Asker BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 Desak Sri Pustini
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Morten Heramb
Grenland BK
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
25 Geir André Nilsen
Plankebyen BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Simen Jøndal
Oslo BK
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
33 Christian Moberg
Vestby BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
33 Rune Fevang
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Andreas Wahr-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
Entry deadline Sep 9, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 12, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (35 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Ole Anders Veseth
Morten Heramb
Sat 09:51  Table 1
2   
Stig Nesvik
Walk Over
 
3   
Walk Over
Desak Sri Pustini
 
4   
Daniel Lorentzen-Styr
Walk Over
 
5   
Walk Over
Bjørn Bratteberg
 
6   
Geir Nilsen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Jim-Olav Fors
 
8   
Simen Jøndal
Walk Over
 
9   
Kent Hansen
Andreas Eldegard Wahr-Hansen
Sat 09:51  Table 2
10   
Stig Elde Mikkelsen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
12   
Roy Karlsen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Terje Kristoffersen
 
14   
Hans Kristian Hansen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Franck Nybo
 
16   
Christian Moberg
Rune Fevang
Sat 09:51  Table 3

Winner round 1

Race to 5
17   
HÅVARD LYKKE
Ole Anders Veseth
Sat 10:45  Table 5
18   
Stig Nesvik
Arne Wiese-Hansen
Sat 09:51  Table 4
19   
John Ove Løvdal
Desak Sri Pustini
Sat 09:51  Table 5
20   
Daniel Lorentzen-Styr
Bjørn Erik Øverland
Sat 09:51  Table 6
21   
Bernt Even Nilsen
Bjørn Bratteberg
Sat 09:51  Table 12
22   
Geir Nilsen
Nejat Baranji
Sat 09:51  Table 7
23   
Marius Torsheim
Jim-Olav Fors
Sat 09:51  Table 8
24   
Simen Jøndal
Jan Atle Kofoed
Sat 09:51  Table 9
25   
Tormod Rygge
Kent Hansen
Sat 11:08  Table 12
26   
Stig Elde Mikkelsen
Christian Wikeby
Sat 09:51  Table 10
27   
Jon Arnesen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 09:51  Table 11
28   
Roy Karlsen
Mikayla Onstad
Sat 09:51  Table 13
29   
Ingolf Höns
Terje Kristoffersen
Sat 09:51  Table 14
30   
Hans Kristian Hansen
Espen Kristoffersen
Sat 09:51  Table 15
31   
Odd Martin Asp
Franck Nybo
Sat 09:51  Table 16
32   
Christian Moberg
Nicolai Sætra
Sat 11:19  Table 9

Loser round 1

Race to 5
33   
Morten Heramb
Christian Moberg
Sat 12:20  Table 3
34   
Walk Over
Franck Nybo
 
35   
Walk Over
Hans Kristian Hansen
 
36   
Walk Over
Terje Kristoffersen
 
37   
Walk Over
Roy Karlsen
 
38   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
39   
Walk Over
Stig Elde Mikkelsen
 
40   
Walk Over
Kent Hansen
 
41   
Andreas Eldegard Wahr-Hansen
Simen Jøndal
Sat 11:11  Table 1
42   
Walk Over
Marius Torsheim
 
43   
Walk Over
Geir Nilsen
 
44   
Walk Over
Bjørn Bratteberg
 
45   
Walk Over
Daniel Lorentzen-Styr
 
46   
Walk Over
Desak Sri Pustini
 
47   
Walk Over
Arne Wiese-Hansen
 
48   
Rune Fevang
HÅVARD LYKKE
Sat 11:49  Table 16

Winners qualification

Race to 5
49   
Ole Anders Veseth
Stig Nesvik
Sat 11:50  Table 10
50   
John Ove Løvdal
Bjørn Erik Øverland
Sat 11:31  Table 11
51   
Bernt Even Nilsen
Nejat Baranji
Sat 11:31  Table 6
52   
Jim-Olav Fors
Jan Atle Kofoed
Sat 11:32  Table 2
53   
Tormod Rygge
Christian Wikeby
Sat 12:07  Table 8
54   
Jon Arnesen
Mikayla Onstad
Sat 11:32  Table 3
55   
Ingolf Höns
Espen Kristoffersen
Sat 11:32  Table 4
56   
Odd Martin Asp
Nicolai Sætra
Sat 12:22  Table 12

Loser round 2

Race to 5
57   
Morten Heramb
Franck Nybo
Sat 13:28  Table 1
58   
Hans Kristian Hansen
Terje Kristoffersen
Sat 12:08  Table 15
59   
Roy Karlsen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 12:10  Table 5
60   
Stig Elde Mikkelsen
Kent Hansen
Sat 12:11  Table 7
61   
Simen Jøndal
Marius Torsheim
Sat 12:44  Table 6
62   
Geir Nilsen
Bjørn Bratteberg
Sat 12:09  Table 14
63   
Daniel Lorentzen-Styr
Desak Sri Pustini
Sat 12:07  Table 13
64   
Arne Wiese-Hansen
HÅVARD LYKKE
Sat 12:40  Table 9

Losers qualification

Race to 5
65   
Franck Nybo
Jim-Olav Fors
Sat 15:08  Table 9
66   
Hans Kristian Hansen
Nejat Baranji
Sat 14:00  Table 9
67   
Trond-Michael Borrie Stensrød
John Ove Løvdal
Sat 14:00  Table 12
68   
Stig Elde Mikkelsen
Ole Anders Veseth
Sat 14:01  Table 11
69   
Marius Torsheim
Nicolai Sætra
Sat 14:19  Table 4
70   
Bjørn Bratteberg
Espen Kristoffersen
Sat 14:01  Table 10
71   
Daniel Lorentzen-Styr
Mikayla Onstad
Sat 14:02  Table 8
72   
HÅVARD LYKKE
Tormod Rygge
Sat 14:18  Table 6

Last sixteen

Race to 5
73   
Stig Nesvik
Bjørn Bratteberg
Sat 16:04  Table 1
74   
Bjørn Erik Øverland
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 16:05  Table 4
75   
Bernt Even Nilsen
Tormod Rygge
Sat 16:05  Table 5
76   
Jan Atle Kofoed
Nejat Baranji
Sat 16:05  Table 12
77   
Christian Wikeby
Marius Torsheim
Sat 16:04  Table 6
78   
Jon Arnesen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 16:05  Table 11
79   
Ingolf Höns
Jim-Olav Fors
Sat 16:05  Table 7
80   
Odd Martin Asp
Ole Anders Veseth
Sat 16:06  Table 9

Quarter final

Race to 5
81   
Bjørn Bratteberg
Bjørn Erik Øverland
Sat 17:32  Table 12
82   
Tormod Rygge
Nejat Baranji
Sat 17:32  Table 6
83   
Marius Torsheim
Jon Arnesen
Sat 17:32  Table 9
84   
Ingolf Höns
Ole Anders Veseth
Sat 17:32  Table 11

Semi final

Race to 5
85   
Bjørn Bratteberg
Nejat Baranji
Sat 19:08  Table 9
86   
Marius Torsheim
Ingolf Höns
Sat 19:08  Table 12

Final

Race to 6
87   
Nejat Baranji
Ingolf Höns
Sat 20:27  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer