Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 5 - March 6, 2022

Pool-liga 6 Øst PL1199

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kjell Martin Andersen
Grenland BK
6 (6/0) 43 (30/13)
70%
100
2 Håvard Lykke
Gjøvik&Raufoss BK
7 (5/2) 51 (32/19)
63%
87
3 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
6 (4/2) 43 (24/19)
56%
77
3 Didrik Voga Berg
Oslo BK
6 (5/1) 42 (28/14)
67%
77
5 BArild Sørum
Unique BK
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
64
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 39 (17/22)
44%
64
5 Raymond Kandola
Plankebyen BK
4 (3/1) 30 (17/13)
57%
64
5 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (3/1) 31 (17/14)
55%
64
9 Aria Senemar
Oslo BK
3 (2/1) 21 (12/9)
57%
44
Show more
9 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
44
9 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
44
9 Ingolf Höns
Ask BC
3 (2/1) 20 (14/6)
70%
44
9 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
3 (2/1) 22 (13/9)
59%
44
9 Vegard Daapan
Grenland BK
6 (4/2) 45 (25/20)
56%
44
9 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
44
9 Odd Martin Asp
Ask BC
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
44
17 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
16
17 Stig Nesvik
Oslo BK
5 (3/2) 40 (20/20)
50%
16
17 Lucas Baranji
Ask BC
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
16
17 Veejay Adriano
Grenland BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
16
17 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
16
17 Martin Løvbakk Iversen
Horten BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
16
17 Terje Kristoffersen
Oslo BK
4 (2/2) 30 (13/17)
43%
16
17 Hamad Malik
Unique BK
3 (1/2) 19 (5/14)
26%
16
25 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
13
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
13
25 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
13
25 Marius Fredriksen
Unique BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13
25 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
13
25 Marius Solvang
Ask BC
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
13
25 Jack Nordby
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
13
25 Hamza Malik
Unique BK
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
13
33 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
10
33 Desak Sri Pustini
Oslo BK
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
10
33 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
10
33 Alexander Baranji
Ask BC
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
10
33 Øyvind Stordahl
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
10
33 Tore Mo
Oslo BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
10
33 Simen (7ern) Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
10
33 Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
10
33 Thomas Herbert-Andersen
Unique BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
10
9993 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Mar 2, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Mar 5, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (42 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Unique BK
Contact BArild Sørum (baril-so@online.no, 93063873)
More info
Velkommen til Unique Biljardklubb og vår salong i Østre Aker vei 90, bygning nr. 6
uniquebilliardsclub.com
Vi satser på å spille ferdig lørdag.
Kollektivtransport: T-banens linje 5 til Linderud (evt. se mulige overganger til bussrute 60)
Overnatting: Nærmeste hotell er Thon hotel Linne: https://www.thonhotels.no/hoteller/norge/oslo/thon-hotel-linne/

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Marius Solvang
Didrik Voga Berg
R1
Sat 09:32  Table 1
2   
Veejay Adriano
Walk Over
 
3   
Desak Sri Pustini
Tore Mo
Sat 09:32  Table 2
4   
Odd Martin Asp
Thomas Herbert-Andersen
Sat 09:32  Table 3
5   
Geir Tollefsrud
Bjørn Birger Andreassen
Sat 09:32  Table 7
6   
Giena Tanilon
Walk Over
 
7   
Walk Over
Martin Løvbakk Iversen
 
8   
Vegard Daapan
Kent Hansen
Sat 10:28  Table 7
9   
Øyvind Stordahl
Terje Kristoffersen
Sat 09:32  Table 4
10   
Arne Wiese-Hansen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Hamad Malik
 
12   
Jack Nordby
Ida Amundsen Holtet
Sat 08:51  Table 6
13   
Stig Nesvik
Tayab Malik
Sat 09:32  Table 5
14   
Marius Farås
Hamza Malik
Sat 09:32  Table 8
15   
Walk Over
Morten Gulbrandsen
 
16   
Simen Jøndal
Tommy Waskaas Andersen
Sat 09:39  Table 6

Winner round 1

Race to 5
17   
Egil Arne Sørensen
Didrik Voga Berg
Sat 11:10  Table 7
18   
Veejay Adriano
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 11:59  Table 8
19   
BArild Sørum
Desak Sri Pustini
Sat 10:29  Table 2
20   
Odd Martin Asp
Espen Kristiansen
R1
Sat 10:42  Table 8
21   
HÅVARD LYKKE
Geir Tollefsrud
Sat 10:37  Table 4
22   
Giena Tanilon
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 11:29  Table 1
23   
Marius Fredriksen
Martin Løvbakk Iversen
Sat 11:46  Table 7
24   
Vegard Daapan
Pål Daud Fillipsveen
Sat 11:12  Table 4
25   
Alexander Baranji
Terje Kristoffersen
Sat 10:40  Table 5
26   
Arne Wiese-Hansen
Ingolf Höns
Sat 11:42  Table 2
27   
Aria Senemar
Hamad Malik
Sat 11:56  Table 3
28   
Jack Nordby
Bjørn Erik Øverland
Sat 10:48  Table 6
29   
Bjørn Bratteberg
Stig Nesvik
Sat 10:39  Table 3
30   
Hamza Malik
Raymond Kandola
Sat 10:45  Table 1
31   
Lucas Baranji
Morten Gulbrandsen
Sat 11:51  Table 5
32   
Tommy Waskaas Andersen
Kjell Martin Andersen
R1
Sat 11:05  Table 2

Loser round 1

Race to 5
33   
Marius Solvang
Tommy Waskaas Andersen
Sat 13:03  Table 5
34   
Walk Over
Morten Gulbrandsen
 
35   
Tore Mo
Hamza Malik
Sat 12:00  Table 6
36   
Thomas Herbert-Andersen
Stig Nesvik
Sat 13:01 
37   
Bjørn Birger Andreassen
Jack Nordby
Sat 12:49  Table 3
38   
Walk Over
Hamad Malik
 
39   
Walk Over
Arne Wiese-Hansen
 
40   
Kent Hansen
Alexander Baranji
Sat 13:06  Table 8
41   
Øyvind Stordahl
Vegard Daapan
Sat 12:48  Table 1
42   
Walk Over
Marius Fredriksen
 
43   
Walk Over
Giena Tanilon
 
44   
Ida Amundsen Holtet
Geir Tollefsrud
Sat 12:00 
45   
Tayab Malik
Espen Kristiansen
R1
Sat 12:18  Table 4
46   
Marius Farås
Desak Sri Pustini
Sat 12:37  Table 7
47   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
48   
Simen Jøndal
Egil Arne Sørensen
Sat 12:37  Table 2

Winners qualification

Race to 5
49   
Didrik Voga Berg
Veejay Adriano
Sat 13:44  Table 1
50   
BArild Sørum
Odd Martin Asp
Sat 13:47  Table 7
51   
HÅVARD LYKKE
Daniel Lorentzen-Styr
R2
Sat 14:15  Table 4
52   
Martin Løvbakk Iversen
Pål Daud Fillipsveen
Sat 14:08  Table 8
53   
Terje Kristoffersen
Ingolf Höns
Sat 14:01  Table 3
54   
Aria Senemar
Bjørn Erik Øverland
Sat 14:26  Table 5
55   
Bjørn Bratteberg
Raymond Kandola
Sat 13:23  Table 4
56   
Lucas Baranji
Kjell Martin Andersen
Sat 13:27  Table 2

Loser round 2

Race to 5
57   
Marius Solvang
R1
Morten Gulbrandsen
Sat 14:42  Table 2
58   
Hamza Malik
Stig Nesvik
Sat 14:41  Table 3
59   
Jack Nordby
Hamad Malik
Sat 14:30  Table 1
60   
Arne Wiese-Hansen
Kent Hansen
Sat 15:07  Table 8
61   
Vegard Daapan
R1
Marius Fredriksen
Sat 15:15  Table 4
62   
Giena Tanilon
Geir Tollefsrud
Sat 14:33  Table 6
63   
Espen Kristiansen
Marius Farås
Sat 14:49  Table 7
64   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Egil Arne Sørensen
Sat 15:42  Table 5

Losers qualification

Race to 5
65   
Morten Gulbrandsen
Martin Løvbakk Iversen
Sat 15:46  Table 2
66   
Stig Nesvik
HÅVARD LYKKE
Sat 15:53  Table 3
67   
Hamad Malik
Odd Martin Asp
Sat 15:49  Table 1
68   
Arne Wiese-Hansen
Veejay Adriano
Sat 16:10  Table 8
69   
Vegard Daapan
Lucas Baranji
Sat 16:18  Table 4
70   
Giena Tanilon
Bjørn Bratteberg
Sat 15:49  Table 6
71   
Marius Farås
Bjørn Erik Øverland
Sat 16:07  Table 7
72   
Egil Arne Sørensen
Terje Kristoffersen
Sat 16:32  Table 5

Last sixteen

Race to 5
73   
Didrik Voga Berg
Bjørn Bratteberg
Sat 17:44  Table 8
74   
BArild Sørum
Egil Arne Sørensen
Sat 17:44  Table 2
75   
Daniel Lorentzen-Styr
Odd Martin Asp
Sat 17:44  Table 1
76   
Pål Daud Fillipsveen
HÅVARD LYKKE
Sat 17:44  Table 4
77   
Ingolf Höns
Arne Wiese-Hansen
Sat 17:45  Table 5
78   
Aria Senemar
Morten Gulbrandsen
Sat 17:45  Table 6
79   
Raymond Kandola
Bjørn Erik Øverland
Sat 17:45  Table 7
80   
Kjell Martin Andersen
R1
Vegard Daapan
Sat 17:45  Table 3

Quarter final

Race to 5
81   
Didrik Voga Berg
BArild Sørum
Sat 18:54  Table 4
82   
Daniel Lorentzen-Styr
HÅVARD LYKKE
Sat 18:54  Table 6
83   
Arne Wiese-Hansen
Morten Gulbrandsen
Sat 18:54  Table 2
84   
Raymond Kandola
Kjell Martin Andersen
Sat 18:54  Table 5

Semi final

Race to 5
85   
Didrik Voga Berg
HÅVARD LYKKE
Sat 19:45  Table 5
86   
Morten Gulbrandsen
Kjell Martin Andersen
Sat 19:45  Table 6

Final

Race to 5
87   
HÅVARD LYKKE
Kjell Martin Andersen
Sat 20:28  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer