Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 18 - August 20, 2023

Nordic Championships 2023, Men

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Finland Petri Makkonen
7 (7/0) 84 (56/28)
67%
2 Sweden Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
7 (6/1) 90 (55/35)
61%
3 Sweden Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
8 (6/2) 93 (61/32)
66%
3 Sweden Senharip Azar (Pro Billiard Club)
Stockholms Biljardsällskap
8 (6/2) 99 (53/46)
54%
5 Sweden Gustav Liljeby
Gefle Biljardklubb
6 (4/2) 72 (39/33)
54%
5 Sweden Ragnar Grönsten
BK Milen
5 (4/1) 64 (39/25)
61%
5 Sweden Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 68 (41/27)
60%
5 Finland Riku Romppanen
7 (5/2) 78 (53/25)
68%
9 Norway Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (3/1) 56 (31/25)
55%
Show more
9 Norway Roger Rasmussen
Ask BC
5 (3/2) 59 (32/27)
54%
9 Finland Casper Matikainen
5 (3/2) 63 (34/29)
54%
9 Sweden Erik Weiselius
Kville Biljard Club
4 (3/1) 48 (25/23)
52%
9 Sweden Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
9 Denmark Lasse Buhl
4 (3/1) 54 (28/26)
52%
9 Denmark Mathias Spanggaard Mortensen
4 (3/1) 46 (26/20)
57%
9 Sweden Michael Kåhlberg
BK Milen
6 (4/2) 74 (42/32)
57%
17 Norway Christian Johannessen
Tre Sverd BK
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
17 Sweden Erik Gårdelöf
Oslo BK
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
17 Norway Roy Steffensen
Tre Sverd BK
4 (2/2) 46 (20/26)
43%
17 Denmark Alan Conway
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
17 Denmark Martin Brackenbury
5 (3/2) 67 (34/33)
51%
17 Sweden Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
4 (2/2) 53 (24/29)
45%
17 Sweden Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 59 (34/25)
58%
17 Sweden Gabriel Aspholm
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 48 (21/27)
44%
25 Norway Arild Moilanen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (2/2) 47 (22/25)
47%
25 Norway Henrik Hagen
BEX BK
4 (2/2) 52 (22/30)
42%
25 Norway Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
3 (2/1) 34 (21/13)
62%
25 Norway Didrik Vatne
Kongsberg BK
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
25 Denmark Rene Bak
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
25 Sweden Morgan Norberg
BK Milen
4 (2/2) 52 (29/23)
56%
25 Sweden Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
25 Sweden Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
33 Norway Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
33 Norway Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 36 (15/21)
42%
33 Norway Jørgen Nilsen
BEX BK
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
33 Sweden Felix Karlberg
Falköping BK
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
33 Iceland Ástvaldur Heiðarsson
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
33 Finland Karo Långström
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
33 Finland Sasu Hietamies
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
33 Sweden Christian Rundqvist
Kville Biljard Club
3 (1/2) 30 (10/20)
33%
33 Iceland Eysteinn Einarsson
3 (1/2) 32 (12/20)
38%
33 Sweden Behruz Moghadam
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 36 (14/22)
39%
33 Sweden Adam Nilsson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 44 (22/22)
50%
33 Finland Vili Kokkonen
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
33 Sweden Samuel Bedeus
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
33 Sweden Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
33 Sweden Roberth Markewall
Sandviken biljardförening
3 (1/2) 39 (16/23)
41%
49 Norway Ahmed Abiev
Bryne Biljardklubb
2 (0/2) 29 (13/16)
45%
49 Sweden Mervan Jugic-Salkic
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
49 Sweden Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
49 Sweden Henrik Larsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
49 Sweden Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Iceland Daði Már Guðmundsson
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
49 Sweden Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
49 Iceland Agnar Olsen
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
49 Iceland Magnús Grétar Árnason
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
49 Norway Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
49 Denmark Jakob Lund Andersen
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
49 Sweden Tom Eksell
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
49 Iceland Zophonias Árnason
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
49 Iceland Hlynur Stefansson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 30 (14/16)
47%
49 Sweden Gustaf Friberg
Kville Biljard Club
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
8880 Sweden Andreas Gerwen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Iceland Jónas Jónasson
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Aug 18, 2023, 9:00 AM Until Aug 20, 2023 (local time)
Entry deadline Aug 11, 2023, 1:45 PM (local time)
Organizer Nordic Billiard Council and Svenska Biljardförbundet
Contact Christian Sparrenlöv Fischer (pool_man94@hotmail.com, 0704599332), Mats Frösemo (frosemo@outlook.com, 0703115934) and Anna-Karin Bedeus (annakarin.bedeus@gmail.com, +46 738010911)
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Shirt: Long or short sleeved piquet –club or national federation shirt.
The shirt must be tucked in in the Mens division and long enough
not to allow bare skin to be visible when stretching.
Undershirt or national sweatshirt/tracksuit without hood: Use due
to temperature conditions is allowed only by permission of the TD.
Pants/skirt & belt: Formal dress pants (or skirt/pantskirt for
Women). The use of a belt if pants have belt loops is mandatory.
Shoes & Socks:
Use of dress shoes or sports shoes with leather or leather-like top and socks is mandatory.
More info
Welcome to the Nordic Championships at Kville Biljard in Gothenburg, Sweden!

The Swedish Billiard Federation, in cooperation with the Nordic Billiard Council and the local host, Kville Biljardklubb is responsible for the organization of the event.
A total of 64 men representing Sweden, Denmark, Finland, Iceland and Norway will participate.

•The draw (64-16) will be published on Cuescore Friday 11/8, 21.00.

•Schedule Men•
Accreditation:
Thursday 17/8, 18.00-20.00

Player Meeting:
Thursday 17/8, 20.30

Tournament:
Friday: 09.00-19.00
Saturday: 10.00-19.00
Sunday: 10.00-14.00


RULES:
• Applicable rules are WPA rules but changes can be made and will be shared on Cuescore and communicated to the players before matches start.

10-Ball will be played according to the WPA rules, with break box and alternating breaks. In the Men's division, a race to 8 will be played, but the organizer reserves the right to shorten the races in the loser's bracket by 1 point, should the time schedule suggest that this will become necessary.

•Some rules•
•10-ball is a ”call shot” game. Every ball, if not obvious, most be called.

•10-ball combos does not give a point. If a player makes a 10-ball combo, the 10-ball is re-spotted on the headspot.

•All players need to be ready to start their match at least 30 minutes before scheduled time for your match.
For example, if your match is scheduled at 12.00, you need to be at the venue and ready for your match at 11.30.

•If a player is late to the match•
The apponent can make sure the tournament-desc is aware of it.
The following rules apply:
After five minutes the score will be 0-1 to the apponent. After five more minutes the score will be 0-2. After five more minutes the score will be 0-3. After one more minute it’s a lost of match.

•Shot-clock is in play. Shot-clock could be used if a match is slow, a match is after time-schedule or after other matches in the same round.

-Shot-clock = 35 Seconds
(Time warning with 10 seconds left)

-Extension = 25 Seconds
(Time warning with 10 seconds left)
One extension per rack

-After the break-shot the player at the table has 60 seconds.
(Time warning with 10 seconds left)

•Dress Code•
Shirt: Long or short sleeve piquet (polo shirt) – club or National Federation shirt. The shirt must be tucked in and long enough not to allow bare skin to be visible when stretching.

Undershirt or National Sweatshirt /Tracksuit without hoods: Use due to temperature conditions is allowed only with permission of the Tournament Director.

Trousers/Skirt & Belt: Formal dress trousers. The use of a belt is mandatory if the trousers are prepared for its use (i.e. if belt loops are present).

Shoes & Socks:
Use of dress shoes or sports shoes with leather or leather-like top and socks is mandatory.

•Seeding
According to agreement between the Nordic Countries the seeding is based upon the results from the Nordic Championship 2022 and the respective national federations seeding plus the fact that the seeded no. 1 and no. 2 from the same country will be seeded in different halves of the chart.

!!!
We are sorry to inform the players under 18 years of age:
• There is an age limit of 18 after 20.00.
That means no one under 18 years old will be able to join the side-events or stay at the Kville billiardclub after 20.00. It does not matter if they have a guardian with you.

•Livescore and Stream:

Livescore will be updated from the tournament-desk every 15 minutes and the Tournament Director will confirm the scores on a regular basis.
At least one table will be live-streamed on ”biljard.tv”.

•More:
The Kville Club will have a local 9-ball hcp tournament starting 18.00 on Thursday.
https://cuescore.com/tournament/Kville+BC+Torsdagst%C3%A4vling+5-9a+v.33/29201410
Entryfee: 200kr

•There will be side-events taking place when the main-tournament has ended for the day.

On friday we will have a side-event in Tony Björkenius' name to honor his time and work as President in the Swedish Pool Committee. We would like everyone to join the ”party”!
More info to come!

Also on saturday we will have a side-event.
More info to come!

Welcome!

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Denmark
Alan Conway
Finland
Riku Romppanen
Fri 08:55  Table 1
2   
Denmark
Rene Bak
Sweden
Anders Edvardsson
Fri 08:55  Table 2
3   
Sweden
Gustaf Friberg
Sweden
Felix Karlberg
Fri 08:55  Table 4
4   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Erik Weiselius
Fri 08:55  Table 5
5   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Roberth Markewall
Fri 08:55  Table 6
6   
Sweden
Michael Kåhlberg
Denmark
Jakob Lund Andersen
Fri 08:55  Table 8
7   
Sweden
Mervan Jugic-Salkic
Sweden
Behruz Moghadam
Fri 08:55  Table 9
8   
Sweden
Marcus Chamat
Finland
Casper Matikainen
Fri 09:00  Table 10
9   
Iceland
Ástvaldur Heiðarsson
Norway
Roy Steffensen
Fri 08:55  Table 11
10   
Sweden
Morgan Norberg
Norway
Ahmed Abiev
Fri 08:55  Table 12
11   
Sweden
Andrian Ristic
Finland
Karo Långström
Fri 08:55  Table 13
12   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Tianfang Zhang
Fri 08:55  Table 14
13   
Sweden
Erik Gårdelöf
Finland
Vili Kokkonen
Fri 08:55  Table 16
14   
Norway
Roger Rasmussen
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Fri 08:55  Table 17
15   
Denmark
Lasse Buhl
Iceland
Hlynur Stefansson
Fri 08:55  Table 18
16   
Norway
Henrik Hagen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Fri 08:55  Table 19
17   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Glenn Andersson
Fri 08:55  Table 20
18   
Sweden
Samuel Bedeus
Sweden
Tom Eksell
Fri 08:55  Table 21
19   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Kai Kraft
Fri 08:55  Table 22
20   
Sweden
Mahmut Mutto
Norway
Bjørn Erik Bergh
Fri 10:00  Table 2
21   
Norway
Christian Johannessen
Sweden
Kah Wei Leong
Fri 10:00  Table 4
22   
Sweden
Andreas Gerwen
Iceland
Jónas Jónasson
Fri 10:36  Table 22
23   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
Sweden
Tony Bjorkenius
Fri 10:20  Table 19
24   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Denmark
Martin Brackenbury
Fri 10:06  Table 8
25   
Norway
Didrik Vatne
Sweden
Christian Rundqvist
Fri 10:06  Table 16
26   
Sweden
Gustav Liljeby
Iceland
Zophonias Árnason
Fri 10:14  Table 21
27   
Norway
Arild Moilanen
Finland
Sasu Hietamies
Fri 10:06  Table 17
28   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Iceland
Agnar Olsen
Fri 10:15  Table 11
29   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Gabriel Aspholm
Fri 10:15  Table 1
30   
Sweden
Adam Nilsson
Iceland
Daði Már Guðmundsson
Fri 10:29  Table 6
31   
Norway
Jørgen Nilsen
Iceland
Magnús Grétar Árnason
Fri 10:03  Table 20
32   
Iceland
Eysteinn Einarsson
Finland
Petri Makkonen
Fri 10:27  Table 13

Winner round 1

Race to 8
33   
Denmark
Alan Conway
Denmark
Rene Bak
Fri 10:38  Table 14
34   
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Erik Weiselius
Fri 11:13  Table 20
35   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Michael Kåhlberg
Fri 10:52  Table 18
36   
Sweden
Behruz Moghadam
Finland
Casper Matikainen
Fri 11:09  Table 9
37   
Norway
Roy Steffensen
Sweden
Morgan Norberg
Fri 10:57  Table 22
38   
Finland
Karo Långström
Sweden
Tianfang Zhang
Fri 10:57  Table 12
39   
Sweden
Erik Gårdelöf
Norway
Roger Rasmussen
Fri 11:33  Table 2
40   
Denmark
Lasse Buhl
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Fri 11:30  Table 21
41   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Samuel Bedeus
Fri 11:09  Table 10
42   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mahmut Mutto
Fri 11:40  Table 14
43   
Norway
Christian Johannessen
Iceland
Jónas Jónasson
Fri 12:00 
44   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
Denmark
Martin Brackenbury
Fri 12:09  Table 11
45   
Sweden
Christian Rundqvist
Sweden
Gustav Liljeby
Fri 12:00  Table 19
46   
Norway
Arild Moilanen
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Fri 12:23  Table 5
47   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Adam Nilsson
Fri 12:35  Table 12
48   
Norway
Jørgen Nilsen
Finland
Petri Makkonen
Fri 11:55  Table 8

Loser round 1

Race to 8
49   
Finland
Riku Romppanen
Sweden
Anders Edvardsson
Fri 11:15  Table 5
50   
Sweden
Gustaf Friberg
Sweden
Elvis Miglans
Fri 11:33  Table 4
51   
Sweden
Roberth Markewall
Denmark
Jakob Lund Andersen
Fri 11:51  Table 17
52   
Sweden
Mervan Jugic-Salkic
Sweden
Marcus Chamat
Fri 11:55  Table 16
53   
Iceland
Ástvaldur Heiðarsson
Norway
Ahmed Abiev
Fri 11:22  Table 13
54   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Henrik Larsson
Fri 11:55  Table 1
55   
Finland
Vili Kokkonen
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Fri 12:15  Table 18
56   
Iceland
Hlynur Stefansson
Norway
Henrik Hagen
Fri 12:23  Table 10
57   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Tom Eksell
Fri 12:09  Table 9
58   
Sweden
Kai Kraft
Norway
Bjørn Erik Bergh
Fri 13:09  Table 14
59   
Sweden
Kah Wei Leong
Walk Over
Fri 13:30 
60   
Sweden
Tony Bjorkenius
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Fri 12:43  Table 6
61   
Norway
Didrik Vatne
Iceland
Zophonias Árnason
Fri 14:34  Table 14
62   
Finland
Sasu Hietamies
Iceland
Agnar Olsen
Fri 14:34  Table 2
63   
Sweden
Mark Yousef
Iceland
Daði Már Guðmundsson
Fri 14:34  Table 4
64   
Iceland
Magnús Grétar Árnason
Iceland
Eysteinn Einarsson
Fri 14:34  Table 6

Loser round 2

Race to 8
65   
Finland
Riku Romppanen
Norway
Jørgen Nilsen
Fri 14:34  Table 20
66   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Adam Nilsson
Fri 14:48  Table 19
67   
Sweden
Roberth Markewall
Norway
Arild Moilanen
Fri 14:34  Table 21
68   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Christian Rundqvist
Fri 14:43  Table 22
69   
Iceland
Ástvaldur Heiðarsson
Denmark
Martin Brackenbury
Fri 14:43  Table 18
70   
Sweden
Andrian Ristic
Walk Over
Fri 15:00 
71   
Finland
Vili Kokkonen
Sweden
Senharip Azar
Fri 14:35  Table 10
72   
Norway
Henrik Hagen
Sweden
Samuel Bedeus
Fri 15:46  Table 20
73   
Sweden
Glenn Andersson
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Fri 16:06  Table 2
74   
Norway
Bjørn Erik Bergh
Norway
Roger Rasmussen
Fri 16:37  Table 12
75   
Sweden
Kah Wei Leong
Finland
Karo Långström
Fri 16:06  Table 17
76   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sweden
Morgan Norberg
Fri 16:16  Table 8
77   
Norway
Didrik Vatne
Sweden
Behruz Moghadam
Fri 16:46  Table 22
78   
Finland
Sasu Hietamies
Sweden
Michael Kåhlberg
Fri 16:49  Table 11
79   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Felix Karlberg
Fri 15:46  Table 22
80   
Iceland
Eysteinn Einarsson
Denmark
Rene Bak
Fri 16:57  Table 19

Winners qualification

Race to 8
81   
Denmark
Alan Conway
Sweden
Erik Weiselius
Sat 09:52  Table 6
82   
Sweden
Ragnar Grönsten
Finland
Casper Matikainen
Sat 09:52  Table 2
83   
Norway
Roy Steffensen
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 09:52  Table 19
84   
Sweden
Erik Gårdelöf
Denmark
Lasse Buhl
Sat 09:52  Table 9
85   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 09:52  Table 1
86   
Norway
Christian Johannessen
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
Sat 09:52  Table 11
87   
Sweden
Gustav Liljeby
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 09:52  Table 22
88   
Sweden
Gabriel Aspholm
Finland
Petri Makkonen
Sat 10:04  Table 10

Loser round 3

Race to 8
89   
Finland
Riku Romppanen
Sweden
Elvis Miglans
Sat 09:52  Table 20
90   
Norway
Arild Moilanen
Sweden
Marcus Chamat
Sat 09:52  Table 21
91   
Denmark
Martin Brackenbury
Sweden
Andrian Ristic
Sat 09:52  Table 8
92   
Sweden
Senharip Azar
Norway
Henrik Hagen
Sat 09:52  Table 17
93   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Roger Rasmussen
Sat 09:52  Table 5
94   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Morgan Norberg
Sat 09:52  Table 18
95   
Norway
Didrik Vatne
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 09:52  Table 4
96   
Sweden
Mark Yousef
Denmark
Rene Bak
Sat 09:52  Table 12

Losers qualification

Race to 8
97   
Finland
Riku Romppanen
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 11:47  Table 11
98   
Sweden
Marcus Chamat
Norway
Roy Steffensen
Sat 11:27  Table 4
99   
Denmark
Martin Brackenbury
Finland
Casper Matikainen
Sat 11:41  Table 18
100   
Sweden
Senharip Azar
Denmark
Alan Conway
Sat 11:27  Table 6
101   
Norway
Roger Rasmussen
Sweden
Gabriel Aspholm
Sat 11:27  Table 17
102   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Gustav Liljeby
Sat 11:41  Table 8
103   
Sweden
Michael Kåhlberg
Norway
Christian Johannessen
Sat 11:47  Table 9
104   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Walter Laikre
Sat 11:27  Table 21

Last sixteen

Race to 8
105   
Sweden
Erik Weiselius
Sweden
Marcus Chamat
Sat 14:00  Table 10
106   
Sweden
Ragnar Grönsten
Norway
Roger Rasmussen
Sat 13:55  Table 21
107   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 13:55  Table 18
108   
Denmark
Lasse Buhl
Sweden
Gustav Liljeby
Sat 13:55  Table 12
109   
Sweden
Mahmut Mutto
Finland
Riku Romppanen
Sat 13:55  Table 17
110   
Norway
Albert-Roman Borrie Stensrød
Sweden
Senharip Azar
Sat 13:55  Table 2
111   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sweden
Walter Laikre
Sat 13:55  Table 6
112   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Casper Matikainen
Sat 13:55  Table 8

Quarter final

Race to 8
113   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 16:04  Table 6
114   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Gustav Liljeby
Sat 16:04  Table 22
115   
Finland
Riku Romppanen
Sweden
Senharip Azar
Sat 16:04  Table 17
116   
Sweden
Walter Laikre
Finland
Petri Makkonen
Sat 16:04  Table 2

Semi final

Race to 8
117   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 09:55 
118   
Sweden
Senharip Azar
Finland
Petri Makkonen
Sun 09:55 

Final

Race to 8
119   
Sweden
Tianfang Zhang
Finland
Petri Makkonen
Sun 11:58  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants