Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 22 - March 24, 2024

NM U17 Gutter

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Robin Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (4/0) 35 (25/10)
71%
100
2 Joakim Langkås
Grenland BK
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
87
3 Jacob Sæther
Oslo BK
5 (3/2) 42 (21/21)
50%
74
3 Benjamin Herland Aralden
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 32 (19/13)
59%
74
5 Mathias Johannessen
Vesterålen Biljardklubb
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
61
5 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
5 (3/2) 41 (20/21)
49%
61
7 Arian Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
55
7 Alvar Väärt
Trondheim BK
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
55
9 Daniel Høvding Øvreeide
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
49
9 Magnus K Saltnessand
Trondheim BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
49
9 Per Roness
Vesterålen Biljardklubb
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
49
9 Matias Holen Dale
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
49
13 Michael Bøkseth
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
37
Starts Mar 22, 2024, 5:00 PM Until Mar 24, 2024 (local time)
Entry deadline Mar 17, 2024, 5:59 PM (local time)
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode
More info
TBK ønsker velkommen til junior NM

Det spilles hos Biljard 1 Trondheim, Øvre Flatåsveg 4D, og Trondheim Biljardklubb, Hornebergvegen 4.
Hvis man trykker på klubbnavnene øverst på siden her kommer komplett adresse opp og link til kart. TBK har sjåfører som bringer spillerne til og fra klubbene.

Nærmeste hotell er Scandic Lerkendal, her har vi ingen avtale. Forbundet har avtale med Thon hotels som det er flere av i og rundt sentrum av Trondheim.

1.Disipliner: Det arrangeres fire (4) NM i hvert kalenderår i disiplinene 8-Ball, 9-Ball, 10-Ball og 14.1.

2.Aldersklasser:

a.U23 Jenter eller gutter 22 år eller yngre i gjeldende kalenderår.
b.U19 Jenter eller gutter 18 år eller yngre i gjeldende kalenderår.
c.U17 Jenter eller gutter 16 år eller yngre i gjeldende kalenderår.

3.Distanser:

a.8-Ball (U23, Gutter 6-8, Jenter 4-6)(U19, Gutter 5-7, Jenter 4-5) (U17, Gutter 4-6, Jenter 3-4).
b.9-Ball (U23, Gutter 7-9, Jenter 5-7)(U19, Gutter 6-8, Jenter 5-6) (U17, Gutter 5-7, Jenter 4-5).
c.10-Ball (U23, Gutter 6-8, Jenter 4-6)(U19, Gutter 5-7, Jenter 4-5) (U17, Gutter 4-6, Jenter 3-4).
d.14.1* (U23, Gutter 75-100, Jenter 50-75)(U19, Gutter 75-100, Jenter 40-50) (U17, Gutter 50-75, Jenter 30-40).
*Begrensning av antall innings; maksimalt 30-50 innings (besluttes av TL). Ingen begrensning i semifinale og finale. Ved likt antall poeng i en match med støtbegrensning avgjør høyeste serie (2. høyeste serie, 3. høyeste, osv.)

4.Spilleform:

a.Dobbelcup eller puljespill.
b.Ved dobbelcup se 10.4.3.3. - Spilleskjema.
c.Dersom antall tilgjengelige bord, antall deltakere og den tiden som står til rådighet tilsier at det ikke er mulig å gjennomføre turneringen fordelt på stipulert antall puljer, skal turneringen innledes med dobbelcup

5.Deltakelse: NM ungdom er åpent for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a.Norsk statsborgerskap eller norsk bostedsadresse registrert i folkeregisteret i de siste 12 måneder (se også 6.5.3 - Utenlandske utøvere).
b.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
c.Innehar gyldig lisens i NB.

6.Påmelding:

a.Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b.Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 to dager før turneringsstart.
c.Klagefrist er satt til kl. 11:59 én dag før turneringsstart.
d.Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

7.Startavgift:

a.U23, alle utøvere Kr. 300,-
b.U19/U17, alle utøvere Kr. 150,-

8.Ranking, rating og seeding foretas i henhold til 10.10.10.2, 10.5 og 10.10.

9.Premier:

a.Medaljer til 1. til 3. plass (det spilles ingen bronsefinale, 2 utøvere får 3. plass).
b.Pokal til 1.plass.

10.Turneringsleder: Godkjent turneringsleder.

Video / Livestream

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Robin Hauge Pettersen
Walk Over
 
2   
Arian Kvalsund Hansen
Mathias Johannessen
Sat 08:54  Table 1
3   
Michael Bøkseth
Odin Svedjan Moe
Sat 08:54  Table 2
4   
Alvar Väärt
Jacob Sæther
Sat 08:54  Table 4
5   
Joakim Langkås
Walk Over
 
6   
Per Roness
Magnus K Saltnessand
Sat 08:54  Table 3
7   
Matias Holen Dale
Daniel Høvding Øvreeide
Sat 08:54  Table 7
8   
Walk Over
Benjamin Herland Aralden
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Robin Hauge Pettersen
Arian Kvalsund Hansen
Sat 09:52  Table 4
10   
Odin Svedjan Moe
Jacob Sæther
Sat 09:55  Table 1
11   
Joakim Langkås
R1
Per Roness
Sat 09:59  Table 3
12   
Daniel Høvding Øvreeide
Benjamin Herland Aralden
Sat 10:04  Table 5

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Mathias Johannessen
 
14   
Michael Bøkseth
Alvar Väärt
Sat 11:25  Table 2
15   
Walk Over
Magnus K Saltnessand
 
16   
Matias Holen Dale
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Mathias Johannessen
Daniel Høvding Øvreeide
Sat 12:37  Table 8
18   
Alvar Väärt
Per Roness
Sat 12:40  Table 5
19   
Magnus K Saltnessand
Odin Svedjan Moe
Sat 12:43  Table 3
20   
Matias Holen Dale
Arian Kvalsund Hansen
Sat 12:43  Table 7

Winners qualification

Race to 6
21   
Robin Hauge Pettersen
Jacob Sæther
Sun 10:00  Table 1
22   
Joakim Langkås
Benjamin Herland Aralden
Sun 10:00  Table 6

Loser round 3

Race to 6
23   
Mathias Johannessen
Alvar Väärt
Sun 10:00  Table 2
24   
Odin Svedjan Moe
Arian Kvalsund Hansen
Sun 10:00  Table 5

Losers qualification

Race to 6
25   
Mathias Johannessen
Jacob Sæther
Sun 11:17  Table 4
26   
Odin Svedjan Moe
Benjamin Herland Aralden
Sun 11:17  Table 2

Semi final

Race to 7
27   
Robin Hauge Pettersen
Benjamin Herland Aralden
Sun 13:30  Table 3
28   
Joakim Langkås
Jacob Sæther
Sun 13:30  Table 6

Final

Race to 7
29   
Robin Hauge Pettersen
Joakim Langkås
Sun 14:38  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer