Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

March 19, - March 20, 2016

NM 14.1 (NC3 Elite)

Add players

Please wait...
Straightpool

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Tommy Wolff
Hyllestad IL, BG
54, 49, 47, 41, 25, 20 6.098 120
2 Jørgen Nilsen
BEX BK
45, 28, 20, 17, 17, 16, 15 5.021 104
3 Mark McGauley
Oslo BK
36, 35, 29, 28, 24, 19 5.635 92
3 Robin Hagerup Ertesvåg
Oslo BK
46, 39, 30, 26, 25, 12 5.058 116
5 Bjørn Johan Lorange
Oslo BK
46, 46, 43, 37, 25, 10 7.188 96
5 Erik Gårdelöf
Oslo BK
31, 29, 22, 17 4.594 77
5 Matias Sætre
Hyllestad IL, BG
31, 28, 23, 16 4.775 77
5 Roger Rasmussen
Oslo BK
34, 29, 29, 28 7.914 77
9 Espen M. Andersen
Trondheim BK
41, 29, 20, 14 4.188 53
Show more
9 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
29, 28, 22, 16, 10 2.712 53
9 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
30, 22, 22, 19, 18, 16 12.378 66
9 Kristoffer Mindrebøe
Oslo BK
35, 26, 24, 16 7.152 53
9 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
47, 20 12.037 53
9 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
40, 30, 25, 18, 9 4.150 53
9 Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Ask BC
36, 29, 14 29.833 53
9 Tom Bjerke
Gjøvik&Raufoss BK
22, 18, 13 4.000 53
17 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
21, 20, 18 5.000 19
17 Henrik Hagen
BEX BK
38, 25, 24 6.591 19
17 Ine Helvik
Svithun BK
26, 19, 15, 15 3.255 19
17 Jan Morten Arnesen
Fredrikstad BK
21, 20, 19, 18, 13 3.746 24
17 Jostein Jullum
Kongsvinger BK
25, 20, 10 2.514 24
17 Kenneth Rognstad
Gjøvik&Raufoss BK
22, 20 5.455 19
17 Allan Søgnen
Grenland BK
48, 42, 26, 20, 17 6.417 24
17 Henning Svensson
Oslo BK
27, 23, 23, 12, 7 3.302 32
25 Aria Senemar
Oslo BK
22, 12, 10 2.926 20
25 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
13, 9 2.417 26
25 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
18, 15, 11 2.859 16
25 Hasan Emre Vural
Unique BK
25, 19, 14, 14 3.594 16
25 Marius Nørsterud
Oslo BK
13, 12, 11, 10 2.692 20
25 Robert Farinetti
BEX BK
14, 10, 10, 7 2.692 20
25 Robert Gelin Rysjedal
Hyllestad IL, BG
21, 13, 12, 10 2.241 20
25 Henrik Olsson
Oslo BK
29, 23, 21, 13 4.128 20
33 Arnhild Eiken
Hyllestad IL, BG
6, 2 1.096 20
33 Eirik Riisnæs
Oslo BK
14, 10 3.960 12
33 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
18, 6 2.884 15
33 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
12, 6 1.528 20
33 Kendall Kion
Oslo BK
10, 9 2.118 15
33 Kent Hansen
Oslo BK
11, 8 1.871 20
33 Kjersti Maageng Nordaas
Oslo BK
7, 3 1.039 20
33 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
19, 17 2.519 12
33 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
10, 6 1.533 20
33 Robin Svedin
Reisa BK
21, 14, 13 2.861 12
33 Rudi Andre Wolff
Hyllestad IL, BG
0 0
33 Sajid Raheem
BEX BK
31, 9 2.405 15
33 Vegar Lind
Stoppball Nidaros BK
13, 6 2.120 12
33 Vilde Mary Dingsøyr Holme
Hyllestad IL, BG
5, 4 1.362 20
33 Jan Verner Bjørklund
Gjøvik&Raufoss BK
10, 7 1.277 20
33 Matey Ullah
Unique BK
24, 10 4.964 0
Entry deadline Mar 15, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Mar 19, 2016, 10:00 AM (local time)
Schematype Double elimination 64-16 (48 Participants)
Race to 125
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Divisjon 3 Øst 2016, Divisjon 2 Øst 2016, Divisjon 1 Øst 2016, Divisjon 1 Vest 2016, Divisjon 2 Vest 2016, Divisjon 1 Sør 2016, Divisjon 1 Midt 2016, Divisjon 1 Nord 1 2016, Divisjon 1 Nord 2 2016 and Elite pool 2016
Organizer Oslo BK
Contact Jan Terje Øyen (janterjeoyen@gmail.com, 92267075)
More info
Disanse 100 i Runde 1 og på tapersiden

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 100
1
Mats Schjetne
Walk Over
    
2
Bjørn Bratteberg
Rudi Andre Wolff
Sat 08:24    
3
Eirik Riisnæs
Bjørn Johan Lorange
Sat 10:00  Table 1   
4
Walk Over
Gard Eiken Flage
    
5
Roger Rasmussen
Walk Over
    
6
Jostein Jullum
Robert Farinetti
Sat 10:00  Table 2   
7
Allan Søgnen
Arnhild Eiken
Sat 10:00  Table 3   
8
Walk Over
Henrik Hagen
    
9
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Walk Over
    
10
Matey Ullah
Kendall Onski
Sat 10:00  Table 4   
11
Vegar Lind
Henrik Olsson
Sat 10:00  Table 5   
12
Walk Over
Jørgen Nilsen
    
13
Mark McGauley
Walk Over
    
14
Jan Morten Arnesen
Egil Arne Sørensen
Sat 10:00  Table 6   
15
Jan Verner Bjørklund
Robert Gelin Rysjedal
Sat 10:00  Table 7   
16
Walk Over
Tom Bjerke
    
17
Tommy Wolff
Walk Over
    
18
Nina Torvund
Henning Svensson
Sat 10:00  Table 8   
19
Ine Helvik
Emil Bjørkmann
Sat 10:00  Table 9   
20
Walk Over
Knut Inge Røstvold
    
21
Espen M. Andersen
Walk Over
    
22
Geir Tollefsrud
Hasan Emre Vural
Sat 10:00  Table 10   
23
Robin Hagerup Ertesvåg
Jardar Eiken Flage
Sat 10:00  Table 11   
24
Walk Over
Matias Sætre
    
25
Kenneth Rognstad
Walk Over
    
26
Sajid Raheem
Marius Nørsterud
Sat 10:00  Table 13   
27
Robin Svedin
Kjersti Maageng Nordaas
Sat 10:00  Table 14   
28
Walk Over
Erik Gårdelöf
    
29
Dag-jøran Aralden
Walk Over
    
30
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Pål Daud Fillipsveen
Sat 10:00  Table 15   
31
Kent Hansen
Aria Senemar
Sat 10:00  Table 16   
32
Walk Over
Kristoffer Mindrebøe
    

Winner round 1

Race to 125
33
Mats Schjetne
Bjørn Bratteberg
Sat 12:00  Table 5   
34
Bjørn Johan Lorange
Gard Eiken Flage
Sat 12:00  Table 13   
35
Roger Rasmussen
Robert Farinetti
Sat 12:00  Table 4   
36
Allan Søgnen
Henrik Hagen
Sat 12:00  Table 1   
37
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Matey Ullah
Sat 12:00  Table 11   
38
Henrik Olsson
Jørgen Nilsen
Sat 12:00  Table 14   
39
Mark McGauley
Jan Morten Arnesen
Sat 12:00  Table 16   
40
Robert Gelin Rysjedal
Tom Bjerke
Sat 12:00  Table 9   
41
Tommy Wolff
Henning Svensson
Sat 12:00  Table 7   
42
Ine Helvik
Knut Inge Røstvold
Sat 12:00  Table 15   
43
Espen M. Andersen
Hasan Emre Vural
Sat 12:00  Table 8   
44
Jardar Eiken Flage
Matias Sætre
Sat 12:00  Table 12   
45
Kenneth Rognstad
Marius Nørsterud
Sat 12:00  Table 2   
46
Robin Svedin
Erik Gårdelöf
Sat 12:00  Table 3   
47
Dag-jøran Aralden
Pål Daud Fillipsveen
Sat 12:00  Table 10   
48
Aria Senemar
Kristoffer Mindrebøe
Sat 12:00  Table 6   

Loser round 1

Race to 100
49
Walk Over
Rudi Andre Wolff
    
50
Eirik Riisnæs
Walk Over
    
51
Walk Over
Jostein Jullum
    
52
Arnhild Eiken
Walk Over
    
53
Walk Over
Kendall Onski
    
54
Vegar Lind
Walk Over
    
55
Walk Over
Egil Arne Sørensen
    
56
Jan Verner Bjørklund
Walk Over
    
57
Walk Over
Nina Torvund
    
58
Emil Bjørkmann
Walk Over
    
59
Walk Over
Geir Tollefsrud
    
60
Robin Hagerup Ertesvåg
Walk Over
    
61
Walk Over
Sajid Raheem
    
62
Kjersti Maageng Nordaas
Walk Over
    
63
Walk Over
Vilde Mary Dingsøyr Holme
    
64
Kent Hansen
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 100
65
Rudi Andre Wolff
Aria Senemar
    
66
Eirik Riisnæs
Dag-jøran Aralden
Sat 14:00  Table 12   
67
Jostein Jullum
Robin Svedin
Sat 14:30  Table 5   
68
Arnhild Eiken
Marius Nørsterud
Sat 14:00  Table 4   
69
Kendall Onski
Jardar Eiken Flage
Sat 14:00  Table 3   
70
Vegar Lind
Hasan Emre Vural
Sat 14:00  Table 1   
71
Egil Arne Sørensen
Knut Inge Røstvold
Sat 14:00  Table 16   
72
Jan Verner Bjørklund
Henning Svensson
Sat 14:00  Table 9   
73
Nina Torvund
Robert Gelin Rysjedal
Sat 14:00  Table 13   
74
Emil Bjørkmann
Jan Morten Arnesen
Sat 14:00  Table 10   
75
Geir Tollefsrud
Henrik Olsson
Sat 14:00  Table 11   
76
Robin Hagerup Ertesvåg
Matey Ullah
Sat 14:00  Table 7   
77
Sajid Raheem
Allan Søgnen
Sat 14:00  Table 8   
78
Kjersti Maageng Nordaas
Robert Farinetti
Sat 14:00  Table 6   
79
Vilde Mary Dingsøyr Holme
Gard Eiken Flage
Sat 14:00  Table 14   
80
Kent Hansen
Bjørn Bratteberg
Sat 13:40  Table 2   

Winners qualification

Race to 125
81
Mats Schjetne
Bjørn Johan Lorange
Sat 16:00  Table 6   
82
Roger Rasmussen
Henrik Hagen
Sat 16:00  Table 7   
83
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Jørgen Nilsen
Sat 16:00  Table 5   
84
Mark McGauley
Tom Bjerke
Sat 16:00  Table 4   
85
Tommy Wolff
Ine Helvik
Sat 16:00  Table 3   
86
Espen M. Andersen
Matias Sætre
Sat 16:00  Table 2   
87
Kenneth Rognstad
Erik Gårdelöf
Sat 16:00  Table 1   
88
Pål Daud Fillipsveen
Kristoffer Mindrebøe
Sat 16:00  Table 12   

Loser round 3

Race to 100
89
Aria Senemar
Dag-jøran Aralden
Sat 16:00  Table 14   
90
Jostein Jullum
Marius Nørsterud
Sat 16:00  Table 10   
91
Jardar Eiken Flage
Hasan Emre Vural
Sat 16:00    
92
Egil Arne Sørensen
Henning Svensson
Sat 16:00  Table 8   
93
Robert Gelin Rysjedal
Jan Morten Arnesen
Sat 16:00  Table 16   
94
Henrik Olsson
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 16:00  Table 13   
95
Allan Søgnen
Robert Farinetti
Sat 16:00  Table 15   
96
Gard Eiken Flage
Bjørn Bratteberg
Sat 16:00  Table 9   

Losers qualification

Race to 100
97
Dag-jøran Aralden
Mark McGauley
Sat 18:00  Table 1   
98
Jostein Jullum
Jørgen Nilsen
Sat 18:00  Table 2   
99
Jardar Eiken Flage
Henrik Hagen
Sat 18:00  Table 10   
100
Henning Svensson
Bjørn Johan Lorange
Sat 18:00  Table 3   
101
Jan Morten Arnesen
Pål Daud Fillipsveen
Sat 18:00  Table 13   
102
Robin Hagerup Ertesvåg
Kenneth Rognstad
Sat 18:00  Table 8   
103
Allan Søgnen
Espen M. Andersen
Sat 18:00  Table 5   
104
Gard Eiken Flage
Ine Helvik
Sat 18:00  Table 14   

Last sixteen

Race to 125
105
Mats Schjetne
Mark McGauley
Sat 21:00  Table 2   
106
Roger Rasmussen
Jardar Eiken Flage
Sat 21:00  Table 1   
107
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Bjørn Johan Lorange
Sat 21:00  Table 13   
108
Tom Bjerke
Jørgen Nilsen
Sat 21:00  Table 14   
109
Tommy Wolff
Gard Eiken Flage
Sat 21:00  Table 15   
110
Matias Sætre
Pål Daud Fillipsveen
Sat 21:00  Table 16   
111
Erik Gårdelöf
Espen M. Andersen
Sat 21:00  Table 8   
112
Kristoffer Mindrebøe
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 20:30  Table 3   

Quarter final

Race to 125
113
Mark McGauley
Roger Rasmussen
Sun 10:00  Table 16   
114
Bjørn Johan Lorange
Jørgen Nilsen
Sun 10:00  Table 8   
115
Tommy Wolff
Matias Sætre
Sun 10:00  Table 1   
116
Erik Gårdelöf
Robin Hagerup Ertesvåg
Sun 10:00  Table 2   

Semi final

Race to 125
117
Mark McGauley
Jørgen Nilsen
Sun 13:00  Table 2   
118
Tommy Wolff
Robin Hagerup Ertesvåg
Sun 13:00  Table 8   

Final

Race to 125
119
Jørgen Nilsen
Tommy Wolff
Sun 15:30  Table 1   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer