Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 4, 2021

Heineken Open Goes 2021 Qualifiers

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Cliff Castelein
9 (8/1) 55 (44/11)
80%
1200
2 Norman Bakker
9 (8/1) 61 (41/20)
67%
920
3 Jeroen Rijsdijk
8 (6/2) 57 (34/23)
60%
680
3 Marc Bijsterbosch
8 (6/2) 57 (37/20)
65%
680
5 Michael Sagar
7 (5/2) 55 (31/24)
56%
480
5 Muhsin Yagli
7 (5/2) 54 (29/25)
54%
480
5 David O`Halloran
7 (6/1) 53 (30/23)
57%
480
5 Olivier Vandepitte
7 (5/2) 55 (32/23)
58%
480
9 Radjis Ramoutar
6 (4/2) 47 (24/23)
51%
320
Show more
9 Cyriel Ledoux
6 (4/2) 43 (26/17)
60%
320
9 Quinten Pongers
SPC Woensel
6 (5/1) 41 (29/12)
71%
320
9 Kenny Voets
6 (5/1) 49 (29/20)
59%
320
9 John Abiven
6 (5/1) 39 (29/10)
74%
320
9 Nick Dierckx
6 (5/1) 40 (25/15)
63%
320
9 Yago Montes Lorenzo
6 (3/3) 47 (23/24)
49%
320
9 Yorben Vervondel
6 (3/3) 39 (22/17)
56%
320
17 Jori Hätinen
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
240
17 Huidji See
5 (4/1) 34 (24/10)
71%
240
17 Gino De Ruyter
De Distel
6 (3/3) 42 (19/23)
45%
240
17 Mervin Saib
6 (3/3) 38 (19/19)
50%
240
17 Ralf Zigahn
6 (3/3) 46 (26/20)
57%
240
17 Melissa Kuys-Rademakers
5 (3/2) 35 (22/13)
63%
240
17 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
5 (2/3) 36 (18/18)
50%
240
17 Casper Verstegen
Plan B
5 (2/3) 39 (22/17)
56%
240
17 Davy Colman
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
240
17 Joshua Harkelijn
5 (2/3) 31 (15/16)
48%
240
17 Mitchel Knuever
5 (2/3) 37 (19/18)
51%
240
17 Rick Telehala
5 (2/3) 35 (15/20)
43%
240
17 Nicolas Mintjens
6 (3/3) 38 (18/20)
47%
240
17 Piotr Haraszczuk
5 (4/1) 32 (22/10)
69%
240
17 Dennis van Belzen
5 (3/2) 39 (19/20)
49%
240
17 Ayala Telehala
5 (2/3) 37 (16/21)
43%
240
33 Mirjam Alfons
5 (2/3) 33 (14/19)
42%
160
33 Peter Knuever
5 (2/3) 32 (15/17)
47%
160
33 Marcel Mouwen
5 (2/3) 33 (15/18)
45%
160
33 Joey van Gils
5 (2/3) 34 (17/17)
50%
160
65 Vincent Peemen
Sport Pub Goes
4 (1/3) 25 (6/19)
24%
80
65 Jan Rempe
Boven 't IJ
4 (1/3) 27 (12/15)
44%
80
65 Adam Kiernicki
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
80
65 Allan Frans
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
80
65 Joeri van den Broeck
4 (1/3) 30 (13/17)
43%
80
65 Megan Rademakers
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
80
65 Ramin Ismayilov
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
80
65 Timothy Voortman
4 (1/3) 29 (11/18)
38%
80
65 Krijn Schuurman
4 (1/3) 29 (10/19)
34%
80
65 Andrej Karamesic
4 (1/3) 26 (9/17)
35%
80
65 diego devriendt
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
80
65 Sven Parlevliet
4 (1/3) 26 (11/15)
42%
80
77 Alexander Stabler
4 (0/4) 25 (5/20)
20%
65
77 Gijs van Westenbrugge
4 (1/3) 32 (13/19)
41%
65
77 Valen Tino
4 (1/3) 32 (13/19)
41%
65
77 Mario Pušić
4 (0/4) 26 (6/20)
23%
65
77 Kevin van der Brink 26
4 (1/3) 30 (11/19)
37%
65
77 Chris Hoth
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
65
77 Thomas Beier
4 (0/4) 23 (3/20)
13%
65
77 Sander van der Weijden
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
65
77 Davy Louter
4 (0/4) 29 (9/20)
31%
65
77 Sam Scheiner
4 (0/4) 30 (10/20)
33%
65
77 Mo Keys
4 (0/4) 21 (1/20)
5%
65
77 Luc Castelein
4 (1/3) 29 (10/19)
34%
65
Starts Sep 4, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (60 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Sport Pub Goes and OrangeForks Productions
Contact Jimmy Worung (j.worung@knbb.nl, +31646074001) and Vincent Peemen (Info@sportpub.nl, +31113211843)
More info
In the weekend of 4 and 5 September 2021, Sport Pub Goes will hold its annual open tournament. This tournament will have a prize fund of up to €6200 during the weekend. The Heineken Open Goes 2021 will be played on 12 Gabriels tables, which are fitted with Tournament Blue Iwan Simonis cloth and we will be using Super Aramith Pro sets.

During the entire event we will play 10-Ball. On saturday there will be a qualification event with prize money. On sunday we will play the main event. During the whole weekend it will be Alternate Break. We will be using Magic Racks during the main event. We are proud to announce that Nick van den Berg has confirmed his participation and will defend their title.

Entry to the Main event on sunday is €80,-. The entry fee for the qualifier on saturday is €30,-. This event is a TOP-event on the Pool Ranking Nederland.
Livestream: OrangeForks

------------------
SATURDAY QUALIFIER
------------------

Date: 4 September 2021
Open: 9:00
Signups close: 9:45
Matches start: 10:00
Entry Fee: €30,-
Max. Entries: 60

Discipline: 10-Ball
Break: Alternate Break, Magic Rack
Racelength: Group phase race to 5
Format: 12Groups - 36 Winner SKO, 24 Loser SKO
Prizes - Based on 60 Participants:

Winnerbracket:
1st €180,- + Direct Entree
2nd €100,- + Direct Entree
3rd € 50,- + Direct Entree
5th € 30,- + Direct Entree
9th Direct Entree

Loserbracket:
1st € 50,- + Direct Entree
2nd € 25,-

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Sagar 4 3 0 1 19 14 5 0 0 0 0.576 3
2 Yago Montes Lorenzo 4 2 0 2 16 18 -2 0 0 0 0.471 2
3 Ralf Zigahn 4 2 0 2 17 15 2 0 0 0 0.531 2
4 diego devriendt 4 2 0 2 16 15 1 0 0 0 0.516 2
5 Gijs van Westenbrugge 4 1 0 3 13 19 -6 0 0 0 0.406 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kenny Voets 4 4 0 0 20 12 8 0 0 0 0.625 4
2 Muhsin Yagli 4 3 0 1 19 14 5 0 0 0 0.576 3
3 Joey van Gils 4 2 0 2 17 12 5 0 0 0 0.586 2
4 Jan Rempe 4 1 0 3 12 15 -3 0 0 0 0.444 1
5 Alexander Stabler 4 0 0 4 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Cliff Castelein 4 3 0 1 19 7 12 0 0 0 0.731 3
2 Dennis van Belzen 4 3 0 1 17 15 2 0 0 0 0.531 3
3 Nicolas Mintjens 4 2 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
4 Sven Parlevliet 4 1 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 1
5 Luc Castelein 4 1 0 3 10 19 -9 0 0 0 0.345 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jeroen Rijsdijk 4 3 0 1 18 10 8 0 0 0 0.643 3
2 Olivier Vandepitte 4 3 0 1 18 11 7 0 0 0 0.621 3
3 Mirjam Alfons 4 2 0 2 12 14 -2 0 0 0 0.462 2
4 Allan Frans 4 2 0 2 18 14 4 0 0 0 0.563 2
5 Thomas Beier 4 0 0 4 3 20 -17 0 0 0 0.13 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Haraszczuk 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Cyriel Ledoux 4 3 0 1 17 8 9 1 0 0 0.68 3
3 Marcel Mouwen 4 2 0 2 13 13 0 0 0 0 0.5 2
4 Megan Rademakers 4 1 0 3 10 15 -5 1 0 0 0.4 1
5 Mo Keys 4 0 0 4 1 20 -19 0 0 0 0.048 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Norman Bakker 4 4 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 4
2 Casper Verstegen 4 2 0 2 18 12 6 0 0 0 0.6 2
3 Mervin Saib 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
4 Ramin Ismayilov 4 2 0 2 12 15 -3 1 0 0 0.444 2
5 Chris Hoth 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Huidji See 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Marc Bijsterbosch 4 3 0 1 18 10 8 0 0 0 0.643 3
3 Gino De Ruyter 4 2 0 2 11 15 -4 0 0 0 0.423 2
4 Krijn Schuurman 4 1 0 3 10 19 -9 0 0 0 0.345 1
5 Sam Scheiner 4 0 0 4 10 20 -10 0 0 0 0.333 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 John Abiven 4 4 0 0 20 5 15 1 0 0 0.8 4
2 Yorben Vervondel 4 2 0 2 16 10 6 0 0 0 0.615 2
3 Peter Knuever 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
4 Vincent Peemen 4 1 0 3 6 19 -13 0 0 0 0.24 1
5 Kevin van der Brink 26 4 1 0 3 11 19 -8 0 0 0 0.367 1
Group I Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Quinten Pongers 4 4 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 4
2 Mitchel Knuever 4 2 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 2
3 Joshua Harkelijn 4 2 0 2 14 11 3 0 0 0 0.56 2
4 Adam Kiernicki 4 2 0 2 14 16 -2 1 0 0 0.467 2
5 Sander van der Weijden 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group J Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radjis Ramoutar 4 3 0 1 19 16 3 0 0 0 0.543 3
2 Melissa Kuys-Rademakers 4 3 0 1 18 8 10 0 0 0 0.692 3
3 Rick Telehala 4 2 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 2
4 Timothy Voortman 4 1 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 1
5 Valen Tino 4 1 0 3 13 19 -6 0 0 0 0.406 1
Group K Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nick Dierckx 4 4 0 0 20 6 14 0 0 0 0.769 4
2 Davy Colman 4 3 0 1 16 11 5 1 0 0 0.593 3
3 Chaka Sanichar 4 2 0 2 16 13 3 0 0 0 0.552 2
4 Andrej Karamesic 4 1 0 3 9 17 -8 0 0 0 0.346 1
5 Mario Pušić 4 0 0 4 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group L Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 David O`Halloran 4 4 0 0 20 10 10 0 0 0 0.667 4
2 Jori Hätinen 4 3 0 1 19 14 5 0 0 0 0.576 3
3 Ayala Telehala 4 2 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 2
4 Joeri van den Broeck 4 1 0 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 1
5 Davy Louter 4 0 0 4 9 20 -11 0 0 0 0.31 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Belgium
diego devriendt
Netherlands
Ralf Zigahn
Sat 10:30  Table 19
2-A   
United Kingdom
Michael Sagar
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 10:58  Table 19
3-B   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Muhsin Yagli
Sat 10:30  Table 18
4-B   
Belgium
Kenny Voets
Netherlands
Alexander Stabler
Sat 11:18  Table 18
5-C   
Belgium
Nicolas Mintjens
Belgium
Cliff Castelein
Sat 10:31  Table 11
6-C   
Belgium
Sven Parlevliet
Netherlands
Dennis van Belzen
Sat 10:39  Table 11
7-D   
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Germany
Thomas Beier
Sat 10:30  Table 17
8-D   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Allan Frans
Sat 11:11  Table 17
9-E   
Netherlands
Mo Keys
Uganda
Cyriel Ledoux
Sat 10:30  Table 16
10-E   
Netherlands
Megan Rademakers
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 10:57  Table 16
11-F   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Norman Bakker
Sat 10:30  Table 15
12-F   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Chris Hoth
Sat 11:29  Table 15
13-G   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 10:31  Table 12
14-G   
Belgium
Sam Scheiner
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 10:57  Table 12
15-H   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Kevin van der Brink 26
Sat 10:31  Table 14
16-H   
Belgium
Yorben Vervondel
Netherlands
John Abiven
Sat 11:02  Table 14
17-I   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 10:31  Table 7
18-I   
Netherlands
Mitchel Knuever
Poland
Adam Kiernicki
Sat 10:32  Table 5
19-J   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Rick Telehala
Sat 10:32  Table 6
20-J   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sat 11:10  Table 6
21-K   
Croatia
Mario Pušić
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
Sat 11:10  Table 7
22-K   
Netherlands
Chaka Sanichar
Belgium
Nick Dierckx
Sat 12:16  Table 16
23-L   
Netherlands
Ayala Telehala
Finland
Jori Hätinen
Sat 10:31  Table 13
24-L   
Belgium
Joeri van den Broeck
Netherlands
Davy Louter
Sat 11:34  Table 13

Round 2

Race to 5
25-A   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 12:36  Table 18
26-A   
Belgium
diego devriendt
Yago Montes Lorenzo
Sat 11:40  Table 19
27-B   
Netherlands
Muhsin Yagli
Netherlands
Alexander Stabler
Sat 12:41  Table 13
28-B   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Joey van Gils
Sat 11:50  Table 18
29-C   
Belgium
Cliff Castelein
Netherlands
Dennis van Belzen
Sat 12:14  Table 13
30-C   
Belgium
Nicolas Mintjens
Belgium
Luc Castelein
Sat 11:36  Table 11
31-D   
Germany
Thomas Beier
Netherlands
Allan Frans
Sat 12:56  Table 7
32-D   
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Belgium
Olivier Vandepitte
Sat 12:13  Table 11
33-E   
Uganda
Cyriel Ledoux
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 12:33  Table 17
34-E   
Netherlands
Mo Keys
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 11:25  Table 16
35-F   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Chris Hoth
Sat 12:56  Table 12
36-F   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Mervin Saib
Sat 12:13  Table 7
37-G   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Belgium
Gino De Ruyter
Sat 12:29  Table 12
38-G   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Huidji See
Sat 11:56  Table 12
39-H   
Netherlands
Kevin van der Brink 26
Netherlands
John Abiven
R1
Sat 12:09  Table 14
40-H   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 11:34  Table 14
41-I   
Netherlands
Quinten Pongers
Poland
Adam Kiernicki
Sat 12:12  Table 5
42-I   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Sander van der Weijden
Sat 11:36  Table 5
43-J   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sat 12:59  Table 15
44-J   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Sat 12:16  Table 15
45-K   
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
Belgium
Nick Dierckx
Sat 13:33  Table 6
46-K   
Croatia
Mario Pušić
Netherlands
Davy Colman
Sat 12:32  Table 6
47-L   
Finland
Jori Hätinen
Netherlands
Davy Louter
Sat 13:10  Table 17
48-L   
Netherlands
Ayala Telehala
Ireland
David O`Halloran
Sat 12:28  Table 19

Round 3

Race to 5
49-A   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Yago Montes Lorenzo
Sat 13:20  Table 18
50-A   
Netherlands
Ralf Zigahn
United Kingdom
Michael Sagar
Sat 13:46  Table 5
51-B   
Netherlands
Alexander Stabler
Netherlands
Joey van Gils
Sat 13:52  Table 14
52-B   
Netherlands
Muhsin Yagli
Belgium
Kenny Voets
Sat 13:38  Table 13
53-C   
Netherlands
Dennis van Belzen
Belgium
Luc Castelein
Sat 12:43  Table 14
54-C   
Belgium
Cliff Castelein
Belgium
Sven Parlevliet
Sat 13:54  Table 7
55-D   
Netherlands
Allan Frans
Belgium
Olivier Vandepitte
Sat 13:55  Table 11
56-D   
Germany
Thomas Beier
Netherlands
Mirjam Alfons
Sat 14:05  Table 18
57-E   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 13:24  Table 16
58-E   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Megan Rademakers
R1
Sat 14:05  Table 16
59-F   
Netherlands
Chris Hoth
Netherlands
Mervin Saib
Sat 14:15  Table 7
60-F   
Netherlands
Norman Bakker
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sat 13:44  Table 12
61-G   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Huidji See
Sat 13:24  Table 11
62-G   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Belgium
Sam Scheiner
Sat 14:19  Table 19
63-H   
Netherlands
John Abiven
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 13:18  Table 5
64-H   
Netherlands
Kevin van der Brink 26
Belgium
Yorben Vervondel
Sat 14:19  Table 15
65-I   
Poland
Adam Kiernicki
Netherlands
Sander van der Weijden
Sat 13:25  Table 19
66-I   
Netherlands
Quinten Pongers
Netherlands
Mitchel Knuever
Sat 14:20  Table 12
67-J   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Sat 14:31  Table 13
68-J   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Valen Tino
Sat 14:32  Table 6
69-K   
Belgium
Nick Dierckx
Netherlands
Davy Colman
R1
Sat 14:37  Table 16
70-K   
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
Netherlands
Chaka Sanichar
Sat 14:32  Table 14
71-L   
Netherlands
Davy Louter
Ireland
David O`Halloran
Sat 14:40  Table 5
72-L   
Finland
Jori Hätinen
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 13:59  Table 17

Round 4

Race to 5
73-A   
Yago Montes Lorenzo
United Kingdom
Michael Sagar
Sat 15:29  Table 19
74-A   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Belgium
diego devriendt
Sat 14:53  Table 7
75-B   
Netherlands
Joey van Gils
Belgium
Kenny Voets
Sat 15:30  Table 7
76-B   
Netherlands
Alexander Stabler
Netherlands
Jan Rempe
Sat 14:53  Table 19
77-C   
Belgium
Luc Castelein
Belgium
Sven Parlevliet
Sat 15:26  Table 11
78-C   
Netherlands
Dennis van Belzen
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 14:45  Table 18
79-D   
Belgium
Olivier Vandepitte
Netherlands
Mirjam Alfons
Sat 15:59  Table 11
80-D   
Netherlands
Allan Frans
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 15:07  Table 15
81-E   
Netherlands
Marcel Mouwen
Netherlands
Megan Rademakers
Sat 15:31  Table 6
82-E   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Mo Keys
Sat 14:54  Table 11
83-F   
Netherlands
Mervin Saib
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Sat 15:36  Table 17
84-F   
Netherlands
Chris Hoth
Netherlands
Casper Verstegen
Sat 14:55  Table 17
85-G   
Netherlands
Huidji See
Belgium
Sam Scheiner
Sat 16:00  Table 16
86-G   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Krijn Schuurman
Sat 15:16  Table 14
87-H   
Netherlands
Vincent Peemen
Belgium
Yorben Vervondel
Sat 16:04  Table 15
88-H   
Netherlands
John Abiven
Netherlands
Peter Knuever
Sat 15:17  Table 16
89-I   
Netherlands
Sander van der Weijden
Netherlands
Mitchel Knuever
Sat 15:56  Table 12
90-I   
Poland
Adam Kiernicki
R1
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sat 15:18  Table 12
91-J   
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Netherlands
Valen Tino
Sat 16:03  Table 19
92-J   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 15:52  Table 13
93-K   
Netherlands
Davy Colman
Netherlands
Chaka Sanichar
Sat 15:54  Table 5
94-K   
Belgium
Nick Dierckx
Croatia
Mario Pušić
Sat 15:22  Table 5
95-L   
Ireland
David O`Halloran
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 16:12  Table 14
96-L   
Netherlands
Davy Louter
Netherlands
Ayala Telehala
Sat 15:26  Table 18

Round 5

Race to 5
97-A   
United Kingdom
Michael Sagar
Belgium
diego devriendt
Sat 17:05  Table 12
98-A   
Yago Montes Lorenzo
Netherlands
Ralf Zigahn
Sat 16:24  Table 6
99-B   
Belgium
Kenny Voets
Netherlands
Jan Rempe
Sat 17:05  Table 18
100-B   
Netherlands
Joey van Gils
Netherlands
Muhsin Yagli
Sat 16:24  Table 7
101-C   
Belgium
Sven Parlevliet
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 17:13  Table 11
102-C   
Belgium
Luc Castelein
Belgium
Cliff Castelein
Sat 16:25  Table 18
103-D   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 17:13  Table 17
104-D   
Belgium
Olivier Vandepitte
Germany
Thomas Beier
Sat 16:34  Table 16
105-E   
Netherlands
Megan Rademakers
Netherlands
Mo Keys
Sat 17:19  Table 15
106-E   
Netherlands
Marcel Mouwen
Uganda
Cyriel Ledoux
R1
Sat 16:30  Table 12
107-F   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
R1
Netherlands
Casper Verstegen
Sat 17:21  Table 16
108-F   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Norman Bakker
Sat 16:47  Table 19
109-G   
Belgium
Sam Scheiner
Netherlands
Krijn Schuurman
Sat 17:21  Table 19
110-G   
Netherlands
Huidji See
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 16:35  Table 11
111-H   
Belgium
Yorben Vervondel
Netherlands
Peter Knuever
Sat 17:26  Table 6
112-H   
Netherlands
Vincent Peemen
Netherlands
Kevin van der Brink 26
Sat 16:30  Table 15
113-I   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sat 17:30  Table 7
114-I   
Netherlands
Sander van der Weijden
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 16:37  Table 17
115-J   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Timothy Voortman
Sat 17:47  Table 13
116-J   
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Netherlands
Rick Telehala
Sat 17:01  Table 13
117-K   
Netherlands
Chaka Sanichar
Croatia
Mario Pušić
Sat 17:47  Table 11
118-K   
Netherlands
Davy Colman
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
Sat 17:14  Table 5
119-L   
Belgium
Joeri van den Broeck
Netherlands
Ayala Telehala
Sat 17:47  Table 5
120-L   
Ireland
David O`Halloran
Finland
Jori Hätinen
Sat 17:30  Table 14

Last sixtyfour

Race to 5
121   
United Kingdom
Michael Sagar
Walk Over
 
122   
Netherlands
Mirjam Alfons
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 18:59  Table 17
123   
Finland
Jori Hätinen
Walk Over
 
124   
Netherlands
Quinten Pongers
Walk Over
 
125   
Netherlands
Chaka Sanichar
Walk Over
 
126   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Walk Over
 
127   
Belgium
Yorben Vervondel
Walk Over
 
128   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Walk Over
 
129   
Netherlands
Norman Bakker
Walk Over
 
130   
Netherlands
Ayala Telehala
Walk Over
 
131   
Netherlands
Dennis van Belzen
Walk Over
 
132   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Walk Over
 
133   
Belgium
Olivier Vandepitte
Walk Over
 
134   
Netherlands
Davy Colman
Walk Over
 
135   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Peter Knuever
Sat 19:07  Table 15
136   
Belgium
Kenny Voets
Walk Over
 
137   
Belgium
Cliff Castelein
Walk Over
 
138   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 19:07  Table 18
139   
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Walk Over
 
140   
Belgium
Nick Dierckx
Walk Over
 
141   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Walk Over
 
142   
Yago Montes Lorenzo
Walk Over
 
143   
Netherlands
Muhsin Yagli
Walk Over
 
144   
Netherlands
Huidji See
Walk Over
 
145   
Netherlands
John Abiven
Walk Over
 
146   
Netherlands
Rick Telehala
Walk Over
 
147   
Netherlands
Mitchel Knuever
Walk Over
 
148   
Ireland
David O`Halloran
Walk Over
 
149   
Uganda
Cyriel Ledoux
Walk Over
 
150   
Netherlands
Casper Verstegen
Walk Over
 
151   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Joey van Gils
Sat 19:07 
152   
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Walk Over
 

Last thirtytwo

Race to 5
153   
United Kingdom
Michael Sagar
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 19:08  Table 11
154   
Finland
Jori Hätinen
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 19:08  Table 12
155   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 19:15  Table 15
156   
Belgium
Yorben Vervondel
R1
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 19:08  Table 16
157   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Ayala Telehala
Sat 19:08  Table 17
158   
Netherlands
Dennis van Belzen
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sat 19:09  Table 13
159   
Belgium
Olivier Vandepitte
Netherlands
Davy Colman
Sat 19:17  Table 18
160   
Belgium
Gino De Ruyter
Belgium
Kenny Voets
Sat 19:31  Table 5
161   
Belgium
Cliff Castelein
Netherlands
Mervin Saib
Sat 19:32  Table 14
162   
Netherlands
Melissa Kuys-Rademakers
Belgium
Nick Dierckx
Sat 19:39  Table 17
163   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Yago Montes Lorenzo
Sat 19:42  Table 11
164   
Netherlands
Muhsin Yagli
Netherlands
Huidji See
Sat 19:44  Table 16
165   
Netherlands
John Abiven
Netherlands
Rick Telehala
Sat 19:48  Table 15
166   
Netherlands
Mitchel Knuever
Ireland
David O`Halloran
Sat 19:59  Table 12
167   
Uganda
Cyriel Ledoux
R2
Netherlands
Casper Verstegen
Sat 20:04  Table 14
168   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 20:08  Table 13

Last sixteen

Race to 5
169   
United Kingdom
Michael Sagar
Netherlands
Quinten Pongers
Sat 20:17  Table 15
170   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Belgium
Yorben Vervondel
Sat 20:17  Table 18
171   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Radjis Ramoutar
Sat 20:21  Table 11
172   
Belgium
Olivier Vandepitte
Belgium
Kenny Voets
Sat 20:26  Table 16
173   
Belgium
Cliff Castelein
Belgium
Nick Dierckx
Sat 20:48  Table 18
174   
Yago Montes Lorenzo
Netherlands
Muhsin Yagli
Sat 20:27  Table 5
175   
Netherlands
John Abiven
Ireland
David O`Halloran
Sat 21:05  Table 14
176   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 21:29  Table 12

Quarter final

Race to 5
177   
United Kingdom
Michael Sagar
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 21:46  Table 11
178   
Netherlands
Norman Bakker
Belgium
Olivier Vandepitte
Sat 21:25  Table 16
179   
Belgium
Cliff Castelein
Netherlands
Muhsin Yagli
Sat 21:50  Table 13
180   
Ireland
David O`Halloran
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 22:20  Table 5

Semi final

Race to 5
181   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Norman Bakker
Sat 22:31  Table 13
182   
Belgium
Cliff Castelein
Netherlands
Jeroen Rijsdijk
Sat 22:22  Table 12

Final

Race to 5
183   
Netherlands
Norman Bakker
Belgium
Cliff Castelein
Sat 23:39  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants