Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 16 - September 17, 2023

Balkan Billiard Championship 3-Round

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kosovo Labinot Markaj
8 (8/0) 86 (62/24)
72%
2 Greece Giannis Dimitrakis
7 (6/1) 82 (49/33)
60%
3 Greece George Kampourlidis
6 (5/1) 69 (40/29)
58%
3 Greece Spiros Fourkas
6 (5/1) 70 (45/25)
64%
5 Greece Dimitris Strevinas
6 (5/1) 68 (43/25)
63%
5 Greece George Axavidis
7 (5/2) 78 (49/29)
63%
5 Kosovo Faton Bajgora
6 (4/2) 72 (35/37)
49%
5 North Macedonia Hristo Vasilevski
5 (4/1) 58 (32/26)
55%
9 Greece Sakis Lainas
Billiard Center Thessaloniki
6 (4/2) 58 (33/25)
57%
Show more
9 Bulgaria Vasil Sandakciev
4 (3/1) 44 (23/21)
52%
9 Greece χρηστος κουσιορης
6 (4/2) 60 (36/24)
60%
9 North Macedonia Ilija Dimovski
5 (3/2) 50 (29/21)
58%
9 Greece panos atmatzogloy
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
9 Bulgaria Sashko Dimitrov
5 (4/1) 45 (28/17)
62%
9 Maik Xaila
6 (4/2) 60 (35/25)
58%
9 Greece Grhgorhs Tsirgiannidhs
4 (3/1) 40 (25/15)
63%
17 North Macedonia Dejan Sipkovski
Gran Klub
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
17 Greece George Eftaxias
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
17 Greece Νικος Τσελιος
2 (2/0) 16 (14/2)
88%
17 Kosovo Bedri Sijarina
5 (3/2) 57 (32/25)
56%
17 Greece Nikos Kitsoukakis
2 (1/1) 18 (7/11)
39%
17 Kosovo Diell Veseli
5 (3/2) 50 (25/25)
50%
17 Greece Zisis Tsiafakis
6 (4/2) 70 (39/31)
56%
17 Kosovo Ylber Hyseni
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
17 Greece Giannis Grammatikos
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
17 North Macedonia Andrej Gjurchinovski
3 (2/1) 30 (19/11)
63%
17 Bulgaria Daniel Malchev
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
17 Greece Modestos Paraskevas
5 (3/2) 49 (28/21)
57%
17 Greece Leonidas Karipidis
4 (2/2) 39 (16/23)
41%
17 Greece Vaggelis Topalidis
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
17 Greece Christos Mpoutikos
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
17 Greece Labros Exarhos
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
33 North Macedonia Tale Samardjioski
4 (3/1) 40 (24/16)
60%
33 Greece Thodoris Taraktsoglou
3 (2/1) 32 (14/18)
44%
33 Greece George Termentzis
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
33 Greece Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
3 (1/2) 31 (11/20)
35%
33 Greece giorgos smylanakis
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
33 Kosovo Valon Gashi
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
33 Kosovo Benjamin Rama
4 (2/2) 42 (18/24)
43%
33 Kosovo Riza Sele
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
33 Bulgaria Martin Savov
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
33 Kosovo Milot Mujku
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
33 Bulgaria Ivaylo Simeonov
4 (2/2) 47 (25/22)
53%
33 Greece Κατερίνα ΚΥΡΙΑΚΟΥ
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
33 Greece Vasilis Deliakidis
4 (2/2) 41 (18/23)
44%
33 Chile Orestis Psomopoulos
4 (2/2) 46 (25/21)
54%
33 Turkey Vedat Ilel
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
49 Greece Nektarios Tokis
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
49 Greece Δημήτρης Θέος
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Greece Evgenis Mademlis
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
49 Greece Odyseas Kokavidis
3 (1/2) 30 (10/20)
33%
49 Kosovo Reshat Dedia
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Bulgaria Petar Tsanev
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
49 Bulgaria Ivan Canev
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
49 Bulgaria Kristian Popov
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Greece Νίκος Θεοδώρου
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Turkey Erol Ahmetoglu
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
49 North Macedonia Dimitar Simovski
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 North Macedonia Ilce Trajkovski
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
49 Bulgaria Venci Stoyanov
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Greece Dimitris Lazaridis
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
49 North Macedonia Toni Petrovski
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
65 North Macedonia Kire Zajkoski
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
65 Greece Kyriakos Papadopoulos
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
65 Greece KONSTANTINOS CHATZIMITROU
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
65 Greece Κωνσταντίνος Δουλακάκης
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
65 Greece Yanis Ioakimidis
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
65 Greece Kostas Ilias
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
65 Greece THE MECHANIC
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
65 Greece Anastasia Skrapari
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
65 Greece Dimitris Atmatzogloy
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
65 Greece Petros Nikou
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
65 Bulgaria Viktor Todorov
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
65 Greece Θοδωρής Γκιούρας
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
65 Greece Σάκης Αιτσιδης
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
65 Greece Fotis Mitkas
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
65 Greece emmanouel atmatzogloy
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
65 Greece Paulos Zampias
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
65 North Macedonia Asmedin Pucko Jahoski
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
65 Greece Thomas Tziovanis
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
65 Greece Γιωργος Ευμοιριδης
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
8880 Greece Alexandros Manousis
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Greece Makis Kosmas Chatoutsidis
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Kosovo Reshat Sadiku
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Kosovo Don Hajra
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 North Macedonia Ajhan Tufekci
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Albania .... ....
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Albania Edison Halili
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Greece The Expendable
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Sep 16, 2023, 9:30 AM Until Sep 17, 2023 (local time)
Organizer Balkan Billiard Association
Contact Thanos Pantazis (thanospada@gmail.com, 6978103241)
Rankings BBA 2023
Format Double to Single elimination (89 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode collared T-shirt, regardless of sleeve length and colour. The use of a short-sleeved T-shirt is permitted, with another long-sleeved one underneath. T-shirts without a collar are not allowed, nor is playing with sweatshirts, sweaters, etc.
- dark formal trousers - participation in cargo shorts, jeans, cut-offs, etc. is not permitted. Trousers must not have eyelets, chains etc. Women are allowed to play in a dark formal skirt that covers the knees;
- belts are mandatory for men and juniors;
- formal or sports shoes made of leather or leather-like material - no bright or patterned trainers or flip-flops allowed. Sports shoes are only allowed when they are all black with absolutely no other colours on them.
More info
Please read the REGULATIONS
FOR BBA CALENDAR TOURNAMENTS
that we have uploaded to our Facebook page

The finalists of each BBA tournament receive the following prizes:
(1) 1st , 2nd and 3rd place medals
(2) Special trophy for 1st place
(3) Finalists receive a WILD CARD for participation in the Euro Tour provided by BBA's partner EPBF, which covers the next Euro Tour free of charge.
(4) Finalists also receive a 2-night Hotel accommodation provided by BBA. They will only need to cover their transport costs.
(5) If the finalists of the tournament have not paid 20 euros per year and are not registered, the two places for the Euro Tour are determined by the BBA board.
Price of registration card for a competitor valid for 1 year - €20
they must be paid before the start of the tournament.

The entry fees for registered players are as follows:
- men - €40 + 20 € databce for those who are not registered yet
- juniors Under 17 years - €10.
- juniors under 19 years - €20.
- Under 23 - €30
- juniors under 12 yrs. - Free
- women - €20
- Players who don't wish to became members to BBA but still want to participate in the tournament must pay 100€ entry fee and in possible win they take 50% of prize money and no wild card.

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Greece
Nikos Kitsoukakis
Walk Over
 
2   
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Greece
emmanouel atmatzogloy
Sat 09:57 
3   
Kosovo
Don Hajra
Walk Over
 
4   
Walk Over
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
 
5   
Greece
Νίκος Θεοδώρου
Walk Over
 
6   
Kosovo
Valon Gashi
Albania
.... ....
Sat 10:00 
7   
Kosovo
Benjamin Rama
Greece
Antonis Antoniou
Sat 10:00 
8   
Walk Over
Greece
George Kampourlidis
 
9   
Greece
χρηστος κουσιορης
Walk Over
 
10   
Greece
Modestos Paraskevas
Greece
Dimitris Strevinas
Sat 09:57 
11   
Bulgaria
Martin Savov
Greece
Evgenis Mademlis
Sat 11:53 
12   
Walk Over
Greece
Alexandros Manousis
 
13   
Kosovo
Reshat Dedia
Walk Over
 
14   
Kosovo
Diell Veseli
Greece
Yanis Ioakimidis
Sat 11:53 
15   
Bulgaria
Petar Tsanev
Greece
Thomas Tziovanis
Sat 12:18 
16   
Walk Over
Greece
Νικος Τσελιος
 
17   
Turkey
Erol Ahmetoglu
Walk Over
 
18   
Greece
Leonidas Karipidis
Greece
Katerina Kyriakou
Sat 10:05 
19   
Greece
Christos Mpoutikos
Walk Over
 
20   
Walk Over
Greece
Vaggelis Topalidis
 
21   
Greece
Δημήτρης Θέος
Walk Over
 
22   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 09:58 
23   
North Macedonia
Kire Zajkoski
Greece
Zisis Tsiafakis
Sat 09:58 
24   
Walk Over
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
 
25   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Walk Over
 
26   
North Macedonia
Asmedin Pucko Jahoski
Greece
Paulos Zampias
Sat 11:53 
27   
North Macedonia
Tale Samardjioski
North Macedonia
Ilce Trajkovski
Sat 12:45 
28   
Walk Over
North Macedonia
Dejan Sipkovski
 
29   
Greece
Nektarios Tokis
Walk Over
 
30   
Walk Over
Greece
Grhgorhs Tsirgiannidhs
 
31   
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Greece
Θοδωρής Γκιούρας
Sat 09:58 
32   
Walk Over
Greece
George Termentzis
 
33   
Kosovo
Ylber Hyseni
Walk Over
 
34   
Greece
giorgos smylanakis
Greece
THE MECHANIC
Sat 10:40 
35   
Greece
Spiros Fourkas
Walk Over
 
36   
Walk Over
North Macedonia
Toni Petrovski
 
37   
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Walk Over
 
38   
Greece
George Axavidis
Greece
Kostas Ilias
Sat 14:22 
39   
Greece
Odyseas Kokavidis
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 09:58 
40   
Walk Over
Maik Xaila
 
41   
Turkey
Vedat Ilel
Walk Over
 
42   
Greece
Σάκης Αιτσιδης
Bulgaria
Ivan Canev
Sat 10:42 
43   
Kosovo
Reshat Sadiku
Greece
Anastasia Skrapari
Sat 11:00 
44   
Walk Over
Greece
panos atmatzogloy
 
45   
Kosovo
Riza Sele
Walk Over
 
46   
Walk Over
Bulgaria
Kristian Popov
 
47   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Greece
Fotis Mitkas
Sat 11:11 
48   
Walk Over
Albania
Edison Halili
 
49   
Greece
Dimitris Atmatzogloy
Walk Over
 
50   
North Macedonia
Ilija Dimovski
Chile
Orestis Psomopoulos
Sat 10:56 
51   
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Walk Over
 
52   
Walk Over
Greece
Giannis Dimitrakis
 
53   
Greece
Petros Nikou
Walk Over
 
54   
Kosovo
Milot Mujku
Bulgaria
Venci Stoqnov
Sat 10:52 
55   
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 11:11 
56   
Walk Over
Greece
Kyriakos Papadopoulos
 
57   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Walk Over
 
58   
Greece
Vasilis Deliakidis
Bulgaria
Viktor Todorov
Sat 10:44 
59   
Greece
Giannis Grammatikos
North Macedonia
Ajhan Tufekci
Sat 11:00 
60   
Walk Over
North Macedonia
Dimitar Simovski
 
61   
Greece
George Eftaxias
Walk Over
 
62   
Walk Over
Kosovo
Faton Bajgora
 
63   
Greece
Labros Exarhos
Greece
Sakis Lainas
Sat 11:01 
64   
Walk Over
Greece
Dimitris Lazaridis
 

Winner round 1

Race to 7
65   
Greece
Nikos Kitsoukakis
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Sat 14:56 
66   
Kosovo
Don Hajra
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
Sat 15:00 
67   
Greece
Νίκος Θεοδώρου
Kosovo
Valon Gashi
Sat 10:42 
68   
Kosovo
Benjamin Rama
Greece
George Kampourlidis
Sat 14:04 
69   
Greece
χρηστος κουσιορης
Greece
Dimitris Strevinas
Sat 12:26 
70   
Bulgaria
Martin Savov
Greece
Alexandros Manousis
Sat 13:00 
71   
Kosovo
Reshat Dedia
Kosovo
Diell Veseli
Sat 15:12 
72   
Greece
Thomas Tziovanis
Greece
Νικος Τσελιος
Sat 13:34 
73   
Turkey
Erol Ahmetoglu
Greece
Leonidas Karipidis
Sat 12:06 
74   
Greece
Christos Mpoutikos
Greece
Vaggelis Topalidis
Sat 12:06 
75   
Greece
Δημήτρης Θέος
Kosovo
Labinot Markaj
Sat 14:54 
76   
Greece
Zisis Tsiafakis
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Sat 13:03 
77   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Greece
Paulos Zampias
Sat 13:09 
78   
North Macedonia
Tale Samardjioski
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Sat 15:00 
79   
Greece
Nektarios Tokis
Greece
Grhgorhs Tsirgiannidhs
Sat 12:58 
80   
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Greece
George Termentzis
Sat 12:59 
81   
Kosovo
Ylber Hyseni
Greece
giorgos smylanakis
Sat 12:34 
82   
Greece
Spiros Fourkas
North Macedonia
Toni Petrovski
Sat 13:23 
83   
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Greece
George Axavidis
Sat 15:40 
84   
Bulgaria
Daniel Todorov
Maik Xaila
Sat 14:49 
85   
Turkey
Vedat Ilel
Bulgaria
Ivan Canev
Sat 12:30 
86   
Greece
Anastasia Skrapari
Greece
panos atmatzogloy
Sat 14:29 
87   
Kosovo
Riza Sele
Bulgaria
Kristian Popov
Sat 14:24 
88   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Albania
Edison Halili
Sat 14:00 
89   
Greece
Dimitris Atmatzogloy
Chile
Orestis Psomopoulos
Sat 14:06 
90   
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Greece
Giannis Dimitrakis
Sat 13:37 
91   
Greece
Petros Nikou
Kosovo
Milot Mujku
Sat 14:44 
92   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Greece
Kyriakos Papadopoulos
Sat 13:38 
93   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Greece
Vasilis Deliakidis
Sat 13:52 
94   
Greece
Giannis Grammatikos
North Macedonia
Dimitar Simovski
Sat 15:39 
95   
Greece
George Eftaxias
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 15:05 
96   
Greece
Sakis Lainas
Greece
Dimitris Lazaridis
Sat 14:53 

Loser round 1

Race to 7
97   
Walk Over
Greece
emmanouel atmatzogloy
 
98   
Walk Over
Walk Over
 
99   
Walk Over
Walk Over
 
100   
Walk Over
Walk Over
 
101   
Walk Over
Greece
Modestos Paraskevas
 
102   
Greece
Evgenis Mademlis
Walk Over
 
103   
Walk Over
Greece
Yanis Ioakimidis
 
104   
Bulgaria
Petar Tsanev
Walk Over
 
105   
Walk Over
Greece
Katerina Kyriakou
 
106   
Walk Over
Walk Over
 
107   
Walk Over
Kosovo
Bedri Sijarina
 
108   
North Macedonia
Kire Zajkoski
Walk Over
 
109   
Walk Over
North Macedonia
Asmedin Pucko Jahoski
 
110   
North Macedonia
Ilce Trajkovski
Walk Over
 
111   
Walk Over
Walk Over
 
112   
Greece
Θοδωρής Γκιούρας
Walk Over
 
113   
Walk Over
Greece
THE MECHANIC
 
114   
Walk Over
Walk Over
 
115   
Walk Over
Greece
Kostas Ilias
 
116   
Greece
Odyseas Kokavidis
Walk Over
 
117   
Walk Over
Greece
Σάκης Αιτσιδης
 
118   
Walk Over
Walk Over
 
119   
Walk Over
Walk Over
 
120   
Greece
Fotis Mitkas
Walk Over
 
121   
Walk Over
North Macedonia
Ilija Dimovski
 
122   
Walk Over
Walk Over
 
123   
Walk Over
Bulgaria
Venci Stoqnov
 
124   
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Walk Over
 
125   
Walk Over
Bulgaria
Viktor Todorov
 
126   
Walk Over
Walk Over
 
127   
Walk Over
Walk Over
 
128   
Greece
Labros Exarhos
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
129   
Greece
emmanouel atmatzogloy
Greece
Dimitris Lazaridis
Sat 16:36 
130   
Walk Over
Kosovo
Faton Bajgora
 
131   
Walk Over
North Macedonia
Dimitar Simovski
 
132   
Walk Over
Greece
Vasilis Deliakidis
 
133   
Greece
Modestos Paraskevas
Greece
Kyriakos Papadopoulos
Sat 15:36 
134   
Greece
Evgenis Mademlis
Greece
Petros Nikou
Sat 16:17 
135   
Greece
Yanis Ioakimidis
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Sat 15:41 
136   
Bulgaria
Petar Tsanev
Greece
Dimitris Atmatzogloy
Sat 16:18 
137   
Greece
Katerina Kyriakou
Walk Over
 
138   
Walk Over
Bulgaria
Kristian Popov
 
139   
Kosovo
Bedri Sijarina
Greece
Anastasia Skrapari
Sat 16:07 
140   
North Macedonia
Kire Zajkoski
Bulgaria
Ivan Canev
Sat 16:05 
141   
North Macedonia
Asmedin Pucko Jahoski
Maik Xaila
Sat 16:56 
142   
North Macedonia
Ilce Trajkovski
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Sat 17:09 
143   
Walk Over
North Macedonia
Toni Petrovski
 
144   
Greece
Θοδωρής Γκιούρας
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 16:44 
145   
Greece
THE MECHANIC
Greece
George Termentzis
Sat 16:38 
146   
Walk Over
Greece
Nektarios Tokis
 
147   
Greece
Kostas Ilias
North Macedonia
Tale Samardjioski
Sat 17:08 
148   
Greece
Odyseas Kokavidis
Greece
Paulos Zampias
Sat 16:54 
149   
Greece
Σάκης Αιτσιδης
Greece
Zisis Tsiafakis
Sat 17:22 
150   
Walk Over
Greece
Δημήτρης Θέος
 
151   
Walk Over
Greece
Christos Mpoutikos
 
152   
Greece
Fotis Mitkas
Turkey
Erol Ahmetoglu
Sat 17:19 
153   
North Macedonia
Ilija Dimovski
Greece
Thomas Tziovanis
Sat 17:40 
154   
Walk Over
Kosovo
Reshat Dedia
 
155   
Bulgaria
Venci Stoqnov
Walk Over
 
156   
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Greece
χρηστος κουσιορης
Sat 17:50 
157   
Bulgaria
Viktor Todorov
Kosovo
Benjamin Rama
Sat 18:01 
158   
Walk Over
Greece
Νίκος Θεοδώρου
 
159   
Walk Over
Walk Over
 
160   
Greece
Labros Exarhos
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Sat 17:28 

Winners qualification

Race to 7
161   
Greece
Nikos Kitsoukakis
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
Sat 18:00 
162   
Kosovo
Valon Gashi
Greece
George Kampourlidis
Sat 18:03 
163   
Greece
Dimitris Strevinas
Bulgaria
Martin Savov
Sat 18:30 
164   
Kosovo
Diell Veseli
Greece
Νικος Τσελιος
Sat 18:19 
165   
Greece
Leonidas Karipidis
Greece
Vaggelis Topalidis
Sat 18:09 
166   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Sat 18:33 
167   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Sat 18:36 
168   
Greece
Grhgorhs Tsirgiannidhs
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sat 18:37 
169   
Greece
giorgos smylanakis
Greece
Spiros Fourkas
Sat 18:52 
170   
Greece
George Axavidis
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 19:24 
171   
Turkey
Vedat Ilel
Greece
panos atmatzogloy
Sat 19:23 
172   
Kosovo
Riza Sele
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Sat 19:35 
173   
Chile
Orestis Psomopoulos
Greece
Giannis Dimitrakis
Sat 20:14 
174   
Kosovo
Milot Mujku
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 19:39 
175   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Greece
Giannis Grammatikos
Sat 19:42 
176   
Greece
George Eftaxias
Greece
Sakis Lainas
Sat 19:49 

Loser round 3

Race to 7
177   
Greece
Dimitris Lazaridis
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 19:53 
178   
North Macedonia
Dimitar Simovski
Greece
Vasilis Deliakidis
Sat 20:37 
179   
Greece
Modestos Paraskevas
Greece
Evgenis Mademlis
Sat 20:30 
180   
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Bulgaria
Petar Tsanev
Sat 21:01 
181   
Greece
Katerina Kyriakou
Bulgaria
Kristian Popov
Sat 21:17 
182   
Kosovo
Bedri Sijarina
Bulgaria
Ivan Canev
Sat 21:19 
183   
Maik Xaila
North Macedonia
Ilce Trajkovski
Sat 21:17 
184   
North Macedonia
Toni Petrovski
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 21:36 
185   
Greece
George Termentzis
Greece
Nektarios Tokis
Sat 21:37 
186   
North Macedonia
Tale Samardjioski
Greece
Odyseas Kokavidis
Sat 21:40 
187   
Greece
Zisis Tsiafakis
Greece
Δημήτρης Θέος
Sat 22:02 
188   
Greece
Christos Mpoutikos
Turkey
Erol Ahmetoglu
Sat 22:32 
189   
North Macedonia
Ilija Dimovski
Kosovo
Reshat Dedia
Sat 22:34 
190   
Bulgaria
Venci Stoqnov
Greece
χρηστος κουσιορης
Sat 22:40 
191   
Kosovo
Benjamin Rama
Greece
Νίκος Θεοδώρου
Sat 22:40 
192   
Walk Over
Greece
Labros Exarhos
 

Losers qualification

Race to 7
193   
Kosovo
Faton Bajgora
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
Sun 10:00 
194   
Greece
Vasilis Deliakidis
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Sun 10:00 
195   
Greece
Modestos Paraskevas
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Sun 10:00 
196   
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Greece
Leonidas Karipidis
Sun 10:00 
197   
Greece
Katerina Kyriakou
Kosovo
Diell Veseli
Sun 10:00 
198   
Kosovo
Bedri Sijarina
Bulgaria
Martin Savov
Sun 10:00 
199   
Maik Xaila
Kosovo
Valon Gashi
Sun 10:00 
200   
Kosovo
Ylber Hyseni
Walk Over
Sun 10:00 
201   
Greece
George Termentzis
Greece
Sakis Lainas
Sun 11:07 
202   
North Macedonia
Tale Samardjioski
Greece
Giannis Grammatikos
Sun 11:14 
203   
Greece
Zisis Tsiafakis
Kosovo
Milot Mujku
Sun 11:00 
204   
Greece
Christos Mpoutikos
Chile
Orestis Psomopoulos
Sun 11:03 
205   
North Macedonia
Ilija Dimovski
Kosovo
Riza Sele
Sun 11:02 
206   
Greece
χρηστος κουσιορης
Turkey
Vedat Ilel
Sun 11:24 
207   
Kosovo
Benjamin Rama
Greece
George Axavidis
Sun 11:25 
208   
Greece
Labros Exarhos
Greece
giorgos smylanakis
Sun 11:31 

Last thirtytwo

Race to 7
209   
Greece
Nikos Kitsoukakis
Maik Xaila
Sun 13:05 
210   
Greece
George Kampourlidis
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Sun 13:05 
211   
Greece
Dimitris Strevinas
Greece
Modestos Paraskevas
Sun 13:05 
212   
Greece
Νικος Τσελιος
North Macedonia
Ilija Dimovski
Sun 13:00 
213   
Greece
Vaggelis Topalidis
Greece
Sakis Lainas
Sun 13:05 
214   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Christos Mpoutikos
Sun 13:05 
215   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Greece
Labros Exarhos
Sun 13:05 
216   
Greece
Grhgorhs Tsirgiannidhs
Greece
Leonidas Karipidis
Sun 13:05 
217   
Greece
Spiros Fourkas
Greece
Giannis Grammatikos
Sun 13:58 
218   
Bulgaria
Daniel Todorov
Greece
χρηστος κουσιορης
Sun 14:07 
219   
Greece
panos atmatzogloy
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 13:19 
220   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 14:07 
221   
Greece
Giannis Dimitrakis
Kosovo
Diell Veseli
Sun 14:16 
222   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 14:45 
223   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Greece
Zisis Tsiafakis
Sun 14:46 
224   
Greece
George Eftaxias
Greece
George Axavidis
Sun 14:19 

Last sixteen

Race to 7
225   
Maik Xaila
Greece
George Kampourlidis
Sun 15:26 
226   
Greece
Dimitris Strevinas
North Macedonia
Ilija Dimovski
Sun 15:33 
227   
Greece
Sakis Lainas
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 14:55 
228   
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Greece
Grhgorhs Tsirgiannidhs
Sun 15:20 
229   
Greece
Spiros Fourkas
Greece
χρηστος κουσιορης
Sun 15:48 
230   
Greece
panos atmatzogloy
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 15:48 
231   
Greece
Giannis Dimitrakis
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sun 16:12 
232   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Greece
George Axavidis
Sun 16:30 

Quarter final

Race to 9
233   
Greece
George Kampourlidis
Greece
Dimitris Strevinas
Sun 17:30 
234   
Kosovo
Labinot Markaj
North Macedonia
Hristo Vasilevski
Sun 17:30 
235   
Greece
Spiros Fourkas
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 17:30 
236   
Greece
Giannis Dimitrakis
Greece
George Axavidis
Sun 17:30 

Semi final

Race to 9
237   
Greece
George Kampourlidis
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 20:02 
238   
Greece
Spiros Fourkas
Greece
Giannis Dimitrakis
Sun 20:02 

Final

Race to 9
239   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Giannis Dimitrakis
Sun 22:45 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants