Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

April 5, - April 7, 2017

WPS 2nd series - Aramith Masters Championship

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Klentì KaÇi
10 (9/1) 85 (55/30)
65%
100
2 Carlo Biado
8 (6/2) 68 (40/28)
59%
70
3 Jayson Shaw
7 (5/2) 60 (37/23)
62%
50
3 Darren Appleton
7 (5/2) 63 (37/26)
59%
50
5 Ralf Souquet
7 (5/2) 75 (42/33)
56%
40
5 Denis Grabe
5 (4/1) 53 (30/23)
57%
40
5 Jeffrey De Luna
6 (4/2) 57 (36/21)
63%
40
5 Chris Melling
6 (4/2) 70 (38/32)
54%
40
9 Alex Kazakis
4 (3/1) 37 (28/9)
76%
30
Show more
9 Thorsten Hohmann
4 (3/1) 44 (28/16)
64%
30
9 Francisco Sanchez Ruiz
4 (3/1) 50 (28/22)
56%
30
9 Ramil Gallego
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
30
9 Roberto Gomez
5 (4/1) 57 (36/21)
63%
30
9 Brandon Shuff
4 (3/1) 41 (26/15)
63%
30
9 Billy Thorpe
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
30
9 Raj Hundal
5 (3/2) 66 (31/35)
47%
30
17 Karl Boyes
5 (3/2) 75 (37/38)
49%
25
17 Dennis Orcullo
5 (3/2) 71 (39/32)
55%
25
17 Lee Van Corteza
5 (3/2) 68 (37/31)
54%
25
17 Shaun Wilkie
5 (3/2) 79 (42/37)
53%
25
17 Johann Chua
5 (3/2) 70 (41/29)
59%
25
17 Imran Majid
4 (2/2) 54 (33/21)
61%
25
17 Mark Gray
5 (3/2) 66 (39/27)
59%
25
17 Josh Roberts
4 (2/2) 60 (32/28)
53%
25
25 Damianos Giallourakis
Oslo BK
5 (3/2) 70 (33/37)
47%
20
25 Mika Immonen
4 (2/2) 56 (29/27)
52%
20
25 Warren Kiamco
4 (2/2) 59 (26/33)
44%
20
25 Rodney Morris
5 (3/2) 62 (38/24)
61%
20
25 M Vidal Claramunt
4 (2/2) 49 (20/29)
41%
20
25 Naoyuki Oi
5 (3/2) 72 (34/38)
47%
20
25 Manny Perez
5 (3/2) 63 (34/29)
54%
20
25 Tomoo Takano
4 (2/2) 54 (26/28)
48%
20
33 Mark McGauley
Oslo BK
5 (3/2) 66 (36/30)
55%
16
33 Maksim Dudanets
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
16
33 Ruslan Chinahov
4 (2/2) 58 (28/30)
48%
16
33 Abdulrahman Alammar
3 (1/2) 45 (20/25)
44%
16
33 Johnny Archer
3 (1/2) 49 (24/25)
49%
16
33 Hunter Lombardo
4 (2/2) 58 (32/26)
55%
16
33 Lee Kang
3 (1/2) 41 (21/20)
51%
16
33 Pat Holtz
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
16
33 Frankie Hernandez
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
16
33 David Alcaide Bermudez
3 (1/2) 45 (20/25)
44%
16
33 Rob Wetherhold
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
16
33 Rob Pole
5 (3/2) 67 (36/31)
54%
16
33 Alotaib Khalid Abdullah
5 (3/2) 59 (33/26)
56%
16
33 Sky Woodward
3 (1/2) 41 (21/20)
51%
16
33 Kevin Cheng
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
16
33 Corey Deuel
5 (3/2) 66 (40/26)
61%
16
49 Zika Mihajlovski
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
49 Tony Robles
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
13
49 Chumreon Sutcharitakul
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
13
49 Jennifer Barretta
3 (1/2) 40 (16/24)
40%
13
49 Matt Krah
4 (2/2) 60 (31/29)
52%
13
49 Elvis Rodriguez
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
13
49 Jorge Rodriguez
2 (0/2) 33 (15/18)
45%
13
49 Tommy Kennedy
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
13
49 Ike Runnels
4 (2/2) 53 (25/28)
47%
13
49 Greg Mitchell
4 (2/2) 50 (22/28)
44%
13
49 Jason Bensinger
2 (0/2) 18 (0/18)
0%
13
49 jimmy Rivera
3 (2/1) 42 (23/19)
55%
13
49 Line Kjørsvik
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
13
49 Jamison Neu
4 (2/2) 47 (21/26)
45%
13
49 Toru Kuribayashi
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
13
49 Keith Bennett
3 (2/1) 41 (20/21)
49%
13
65 Abdullah Alshammari
3 (1/2) 44 (23/21)
52%
10
65 Zion Zvi
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
10
65 Mike Salerno
3 (1/2) 41 (17/24)
41%
10
65 Ben Crawley
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
10
65 Martin Daigle
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
10
65 Carl Khan
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 Monica Webb
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
10
65 Chris McDaniel
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 Ron Mason
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
10
65 Lukas Fracasso-Verner
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 Del Sim
3 (1/2) 42 (17/25)
40%
10
65 Sean C Morgan
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 LoreeJon Hasson
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 Sam Frangie
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
10
65 Mohaned Gmess Mohand
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
10
65 Alshammari Saud Kareem
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
10
65 Michael Yednak
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
10
65 Kevin West
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
10
Starts Apr 5, 2017, 9:00 AM (local time)
Schematype Double elimination 128-16 (82 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Rankings World Pool Series - Main
Organizer World Pool Series
Contact Damianos Giallourakis (giallourakisd@gmail.com, +4793957133) and Darren Appleton
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1
Russia
Ruslan Chinahov
Walk Over
    
2
Greece
Damianos Giallourakis
Australia
Ben Crawley
Wed 10:00  Table 27   
3
Japan
Toru Kuribayashi
Walk Over
    
4
Walk Over
Philippines
Jeffrey De Luna
    
5
United Kingdom
Mark Gray
Walk Over
    
6
United States
LoreeJon Hasson
United States
Rob Pole
Wed 10:00  Table 11   
7
United States
Kevin West
United States
Ron Mason
Wed 10:00  Table 15   
8
Walk Over
United States
Billy Thorpe
    
9
Philippines
Carlo Biado
Walk Over
    
10
United States
Keith Bennett
United States
Tony Robles
Wed 10:00  Table 22   
11
United States
RobRoy Wetherhold
Walk Over
    
12
Walk Over
Chinese Taipei
Hsuan Yu Cheng
    
13
Estonia
Denis Grabe
Walk Over
    
14
Walk Over
United States
Jorge Rodriguez
    
15
Canada
Martin Daigle
United States
Mike Salerno
Wed 10:00  Table 17   
16
Walk Over
United Kingdom
Karl Boyes
    
17
United Kingdom
Chris Melling
Walk Over
    
18
United States
Chris McDaniel
United States
Matt Krah
Wed 10:00  Table 18   
19
United States
Shaun Wilkie
Walk Over
    
20
Walk Over
United States
Johnny Archer
    
21
Philippines
Ramil Gallego
Walk Over
    
22
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
    
23
Saudi Arabia
Abdullah Alshammari
United States
Michael Yednak
Wed 10:00  Table 21   
24
Walk Over
Germany
Ralf Souquet
    
25
Germany
Thorsten Hohmann
Walk Over
    
26
United States
Ike Runnels
Saudi Arabia
Mohaned Gmess Mohand
Wed 10:00  Table 23   
27
Russia
Maksim Dudanets
Walk Over
    
28
Walk Over
United States
Skyler Woodward
    
29
United Kingdom
Pat Holtz
Walk Over
    
30
Walk Over
Japan
Tomoo Takano
    
31
United States
Carl Khan
United States
Greg Mitchell
Wed 10:41  Table 25   
32
Walk Over
United Kingdom
Darren Appleton
    
33
Philippines
Johann Chua
Walk Over
    
34
Israel
Zion Zvi
United States
Jamison Neu
Wed 12:00  Table 11   
35
South Korea
Lee Kang
Walk Over
    
36
Walk Over
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
    
37
United Kingdom
Imran Majid
Walk Over
    
38
Walk Over
United States
Jason Bensinger
    
39
Saudi Arabia
Alshammari Saud Kareem
Saudi Arabia
Alotaib Khalid Abdullah
Wed 12:00  Table 12   
40
Walk Over
Finland
Mika Immonen
    
41
United States
Rodney Morris
Walk Over
    
42
Saudi Arabia
Abdulrahman Alammar
United States
Manny Perez
Wed 12:00  Table 15   
43
United States
Chumreon Sutcharitakul
Walk Over
    
44
Walk Over
United States
Brandon Shuff
    
45
Norway
Line Kjørsvik
Walk Over
    
46
Walk Over
United States
Josh Roberts
    
47
United Kingdom
Mark McGauley
United States
Sean Morgan
Wed 12:00  Table 17   
48
Walk Over
Philippines
Dennis Orcollo
    
49
Japan
Naoyuki Oi
Walk Over
    
50
Philippines
Roberto Gomez
United States
Hunter Lombardo
Wed 12:00  Table 27   
51
United States
Tommy Kennedy
Walk Over
    
52
Walk Over
Spain
David Alcaide Bermudez
    
53
Philippines
Warren Kiamco
Walk Over
    
54
Walk Over
United States
Frankie Hernandez
    
55
United States
Monica Webb
United Kingdom
Del Sim
Wed 12:00  Table 22   
56
Walk Over
Scotland
Jayson Shaw
    
57
Greece
Alex Kazakis
Walk Over
    
58
United States
Jennifer Barretta
Albania
Klentì KaÇi
Wed 12:00  Table 21   
59
United States
Lukas Fracasso-Verner
Puerto Rico
jimmy Rivera
Wed 12:00  Table 23   
60
Walk Over
Spain
M Vidal Claramunt
    
61
India
Raj Hundal
Walk Over
    
62
Walk Over
Honduras
Elvis Rodriguez
    
63
United States
Corey Deuel​​
Australia
Sam Frangie
Wed 12:00  Table 26   
64
Walk Over
Philippines
Lee Van Corteza
    

Winner round 1

Race to 9
65
Russia
Ruslan Chinahov
Greece
Damianos Giallourakis
Wed 14:30  Table 6   
66
Japan
Toru Kuribayashi
Philippines
Jeffrey De Luna
Wed 14:30  Table 11   
67
United Kingdom
Mark Gray
United States
Rob Pole
Wed 14:26  Table 12   
68
United States
Kevin West
United States
Billy Thorpe
Wed 14:30  Table 15   
69
Philippines
Carlo Biado
United States
Keith Bennett
Wed 14:30  Table 17   
70
United States
Rob Wetherhold
Chinese Taipei
Hsuan Yu Cheng
Wed 14:30  Table 23   
71
Estonia
Denis Grabe
United States
Jorge Rodriguez
Wed 14:30  Table 24   
72
United States
Mike Salerno
United Kingdom
Karl Boyes
Wed 14:30  Table 26   
73
United Kingdom
Chris Melling
United States
Matt Krah
Wed 14:30  Table 18   
74
United States
Shaun Wilkie
United States
Johnny Archer
Wed 14:30  Table 27   
75
Philippines
Ramil Gallego
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Wed 14:30  Table 21   
76
Saudi Arabia
Abdullah Alshammari
Germany
Ralf Souquet
Wed 16:30  Table 23   
77
Germany
Thorsten Hohmann
United States
Ike Runnels
Wed 16:30  Table 21   
78
Russia
Maksim Dudanets
United States
Skyler Woodward
Wed 16:30  Table 27   
79
United Kingdom
Pat Holtz
Japan
Tomoo Takano
Wed 16:30  Table 6   
80
United States
Greg Mitchell
United Kingdom
Darren Appleton
Wed 16:30  Table 15   
81
Philippines
Johann Chua
United States
Jamison Neu
Wed 16:30  Table 12   
82
South Korea
Lee Kang
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Wed 16:30  Table 22   
83
United Kingdom
Imran Majid
United States
Jason Bensinger
Wed 16:30  Table 25   
84
Saudi Arabia
Alotaib Khalid Abdullah
Finland
Mika Immonen
Wed 16:30  Table 18   
85
United States
Rodney Morris
United States
Manny Perez
Wed 16:30  Table 17   
86
United States
Chumreon Sutcharitakul
United States
Brandon Shuff
Wed 18:30  Table 24   
87
Norway
Line Kjørsvik
United States
Josh Roberts
Wed 18:30  Table 17   
88
United Kingdom
Mark McGauley
Philippines
Dennis Orcollo
Wed 18:30  Table 12   
89
Japan
Naoyuki Oi
Philippines
Roberto Gomez
Wed 20:30  Table 6   
90
United States
Tommy Kennedy
Spain
David Alcaide Bermudez
Wed 18:30  Table 21   
91
Philippines
Warren Kiamco
United States
Frankie Hernandez
Wed 18:30  Table 18   
92
United Kingdom
Del Sim
Scotland
Jayson Shaw
Wed 18:30  Table 11   
93
Greece
Alex Kazakis
Albania
Klentì KaÇi
Wed 18:30  Table 15   
94
Puerto Rico
jimmy Rivera
Spain
M Vidal Claramunt
Wed 18:30  Table 25   
95
India
Raj Hundal
Honduras
Elvis Rodriguez
Wed 18:30  Table 26   
96
United States
Corey Deuel​​
Philippines
Lee Van Corteza
Wed 18:30  Table 27   

Loser round 1

Race to 9
97
Walk Over
Australia
Ben Crawley
    
98
Walk Over
Walk Over
    
99
Walk Over
United States
LoreeJon Hasson
    
100
United States
Ron Mason
Walk Over
    
101
Walk Over
United States
Tony Robles
    
102
Walk Over
Walk Over
    
103
Walk Over
Walk Over
    
104
Canada
Martin Daigle
Walk Over
    
105
Walk Over
United States
Chris McDaniel
    
106
Walk Over
Walk Over
    
107
Walk Over
Walk Over
    
108
United States
Michael Yednak
Walk Over
    
109
Walk Over
Saudi Arabia
Mohaned Gmess Mohand
    
110
Walk Over
Walk Over
    
111
Walk Over
Walk Over
    
112
United States
Carl Khan
Walk Over
    
113
Walk Over
Israel
Zion Zvi
    
114
Walk Over
Walk Over
    
115
Walk Over
Walk Over
    
116
Saudi Arabia
Alshammari Saud Kareem
Walk Over
    
117
Walk Over
Saudi Arabia
Abdulrahman Alammar
    
118
Walk Over
Walk Over
    
119
Walk Over
Walk Over
    
120
United States
Sean Morgan
Walk Over
    
121
Walk Over
United States
Hunter Lombardo
    
122
Walk Over
Walk Over
    
123
Walk Over
Walk Over
    
124
United States
Monica Webb
Walk Over
    
125
Walk Over
United States
Jennifer Barretta
    
126
United States
Lukas Fracasso-Verner
Walk Over
    
127
Walk Over
Walk Over
    
128
Australia
Sam Frangie
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 9
129
Australia
Ben Crawley
United States
Corey Deuel​​
Wed 20:30  Table 25   
130
Walk Over
Honduras
Elvis Rodriguez
    
131
United States
LoreeJon Hasson
Puerto Rico
jimmy Rivera
Wed 20:30  Table 27   
132
United States
Ron Mason
Albania
Klentì KaÇi
Wed 20:30  Table 15   
133
United States
Tony Robles
United Kingdom
Del Sim
Wed 22:30  Table 23   
134
Walk Over
United States
Frankie Hernandez
    
135
Walk Over
United States
Tommy Kennedy
    
136
Canada
Martin Daigle
Japan
Naoyuki Oi
Wed 22:30  Table 12   
137
United States
Chris McDaniel
United Kingdom
Mark McGauley
Wed 20:30  Table 12   
138
Walk Over
Norway
Line Kjørsvik
    
139
Walk Over
United States
Chumreon Sutcharitakul
    
140
United States
Michael Yednak
United States
Rodney Morris
Wed 20:30  Table 22   
141
Saudi Arabia
Mohaned Gmess Mohand
Saudi Arabia
Alotaib Khalid Abdullah
Wed 20:30  Table 23   
142
Walk Over
United States
Jason Bensinger
    
143
Walk Over
South Korea
Lee Kang
    
144
United States
Carl Khan
United States
Jamison Neu
Wed 20:30  Table 21   
145
Israel
Zion Zvi
United States
Greg Mitchell
Wed 22:30  Table 15   
146
Walk Over
United Kingdom
Pat Holtz
    
147
Walk Over
Russia
Maksim Dudanets
    
148
Saudi Arabia
Alshammari Saud Kareem
United States
Ike Runnels
Wed 22:30  Table 6   
149
Saudi Arabia
Abdulrahman Alammar
Saudi Arabia
Abdullah Alshammari
Wed 22:30  Table 17   
150
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
    
151
Walk Over
United States
Shaun Wilkie
    
152
United States
Sean Morgan
United States
Matt Krah
Wed 22:30  Table 22   
153
United States
Hunter Lombardo
United States
Mike Salerno
Wed 22:30  Table 24   
154
Walk Over
United States
Jorge Rodriguez
    
155
Walk Over
United States
Rob Wetherhold
    
156
United States
Monica Webb
United States
Keith Bennett
Wed 22:30  Table 25   
157
United States
Jennifer Barretta
United States
Kevin West
Wed 22:30  Table 18   
158
United States
Lukas Fracasso-Verner
United States
Rob Pole
Wed 22:30  Table 26   
159
Walk Over
Japan
Toru Kuribayashi
    
160
Australia
Sam Frangie
Russia
Ruslan Chinahov
Wed 22:30  Table 11   

Winner round 2

Race to 9
161
Greece
Damianos Giallourakis
Philippines
Jeffrey De Luna
Thu 12:00  Table 11   
162
United Kingdom
Mark Gray
United States
Billy Thorpe
Thu 12:00  Table 27   
163
Philippines
Carlo Biado
Chinese Taipei
Hsuan Yu Cheng
Thu 12:00  Table 17   
164
Estonia
Denis Grabe
United Kingdom
Karl Boyes
Thu 12:00  Table 12   
165
United Kingdom
Chris Melling
United States
Johnny Archer
Thu 12:00  Table 18   
166
Philippines
Ramil Gallego
Germany
Ralf Souquet
Thu 12:00  Table 21   
167
Germany
Thorsten Hohmann
United States
Skyler Woodward
Thu 12:00  Table 16   
168
Japan
Tomoo Takano
United Kingdom
Darren Appleton
Thu 12:00  Table 24   
169
Philippines
Johann Chua
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Thu 12:00  Table 19   
170
United Kingdom
Imran Majid
Finland
Mika Immonen
Thu 12:00  Table 15   
171
United States
Manny Perez
United States
Brandon Shuff
Thu 12:00  Table 25   
172
United States
Josh Roberts
Philippines
Dennis Orcollo
Thu 12:00  Table 22   
173
Philippines
Roberto Gomez
Spain
David Alcaide Bermudez
Thu 14:30  Table 11   
174
Philippines
Warren Kiamco
Scotland
Jayson Shaw
Thu 14:30  Table 6   
175
Greece
Alex Kazakis
Spain
M Vidal Claramunt
Thu 14:30  Table 22   
176
India
Raj Hundal
Philippines
Lee Van Corteza
Thu 14:30  Table 27   

Loser round 3

Race to 9
177
United States
Corey Deuel​​
Honduras
Elvis Rodriguez
Thu 10:00  Table 11   
178
Puerto Rico
jimmy Rivera
Albania
Klentì KaÇi
Thu 10:00    
179
United States
Tony Robles
United States
Frankie Hernandez
Thu 10:00  Table 6   
180
United States
Tommy Kennedy
Japan
Naoyuki Oi
Thu 10:00  Table 15   
181
United Kingdom
Mark McGauley
Norway
Line Kjørsvik
Thu 10:00  Table 18   
182
United States
Chumreon Sutcharitakul
United States
Rodney Morris
Thu 10:00  Table 23   
183
Saudi Arabia
Alotaib Khalid Abdullah
United States
Jason Bensinger
Thu 10:00  Table 22   
184
South Korea
Lee Kang
United States
Jamison Neu
Thu 10:00  Table 24   
185
United States
Greg Mitchell
United Kingdom
Pat Holtz
Thu 10:00  Table 25   
186
Russia
Maksim Dudanets
United States
Ike Runnels
Thu 10:00  Table 21   
187
Saudi Arabia
Abdulrahman Alammar
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Thu 10:00    
188
United States
Shaun Wilkie
United States
Matt Krah
Thu 10:00  Table 26   
189
United States
Hunter Lombardo
United States
Jorge Rodriguez
Thu 10:00  Table 12   
190
United States
Rob Wetherhold
United States
Keith Bennett
Thu 10:00    
191
United States
Jennifer Barretta
United States
Rob Pole
Thu 12:00    
192
Japan
Toru Kuribayashi
Russia
Ruslan Chinahov
Thu 12:00  Table 23   

Loser round 4

Race to 9
193
United States
Corey Deuel​​
Japan
Tomoo Takano
Thu 14:30  Table 12   
194
Albania
Klentì KaÇi
United States
Skyler Woodward
Thu 14:30    
195
United States
Frankie Hernandez
Germany
Ralf Souquet
Thu 14:30  Table 16   
196
Japan
Naoyuki Oi
United States
Johnny Archer
Thu 14:30  Table 17   
197
United Kingdom
Mark McGauley
United Kingdom
Karl Boyes
Thu 14:30  Table 18   
198
United States
Rodney Morris
Chinese Taipei
Hsuan Yu Cheng
Thu 14:30  Table 21   
199
Saudi Arabia
Alotaib Khalid Abdullah
United Kingdom
Mark Gray
Thu 14:30  Table 23   
200
South Korea
Lee Kang
Greece
Damianos Giallourakis
Thu 14:30  Table 24   
201
United Kingdom
Pat Holtz
Philippines
Lee Van Corteza
Thu 16:30  Table 16   
202
Russia
Maksim Dudanets
Spain
M Vidal Claramunt
Thu 16:30  Table 21   
203
Saudi Arabia
Abdulrahman Alammar
Philippines
Warren Kiamco
Thu 16:30  Table 23   
204
United States
Shaun Wilkie
Spain
David Alcaide Bermudez
Thu 16:30  Table 25   
205
United States
Hunter Lombardo
Philippines
Dennis Orcollo
Thu 16:30  Table 24   
206
United States
Rob Wetherhold
United States
Manny Perez
Thu 16:30  Table 26   
207
United States
Rob Pole
Finland
Mika Immonen
Thu 16:30  Table 22   
208
Russia
Ruslan Chinahov
Philippines
Johann Chua
Thu 16:30  Table 27   

Winners qualification

Race to 9
209
Philippines
Jeffrey De Luna
United States
Billy Thorpe
Thu 16:30  Table 6   
210
Philippines
Carlo Biado
Estonia
Denis Grabe
Thu 16:30  Table 11   
211
United Kingdom
Chris Melling
Philippines
Ramil Gallego
Thu 16:30  Table 12   
212
Germany
Thorsten Hohmann
United Kingdom
Darren Appleton
Thu 16:30  Table 15   
213
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
United Kingdom
Imran Majid
Thu 16:30  Table 17   
214
United States
Brandon Shuff
United States
Josh Roberts
Thu 16:30  Table 18   
215
Philippines
Roberto Gomez
Scotland
Jayson Shaw
Thu 18:30  Table 15   
216
Greece
Alex Kazakis
India
Raj Hundal
Thu 18:30  Table 22   

Loser round 5

Race to 9
217
Japan
Tomoo Takano
Albania
Klentì KaÇi
Thu 18:30  Table 25   
218
Germany
Ralf Souquet
Japan
Naoyuki Oi
Thu 18:30  Table 26   
219
United Kingdom
Karl Boyes
United States
Rodney Morris
Thu 18:30  Table 27   
220
United Kingdom
Mark Gray
Greece
Damianos Giallourakis
Thu 18:30  Table 18   
221
Philippines
Lee Van Corteza
Spain
M Vidal Claramunt
Thu 18:30  Table 16   
222
Philippines
Warren Kiamco
United States
Shaun Wilkie
Thu 18:30  Table 24   
223
Philippines
Dennis Orcollo
United States
Manny Perez
Thu 18:30  Table 23   
224
Finland
Mika Immonen
Philippines
Johann Chua
Thu 18:30  Table 21   

Losers qualification

Race to 9
225
Albania
Klentì KaÇi
United Kingdom
Imran Majid
Fri 20:30  Table 23   
226
Germany
Ralf Souquet
United States
Josh Roberts
Fri 20:30  Table 18   
227
United Kingdom
Karl Boyes
Scotland
Jayson Shaw
Fri 20:30  Table 17   
228
United Kingdom
Mark Gray
India
Raj Hundal
Fri 20:30  Table 15   
229
Philippines
Lee Van Corteza
Philippines
Jeffrey De Luna
Fri 20:30  Table 11   
230
United States
Shaun Wilkie
Philippines
Carlo Biado
Fri 20:30  Table 25   
231
Philippines
Dennis Orcollo
United Kingdom
Chris Melling
Fri 20:30  Table 27   
232
Philippines
Johann Chua
United Kingdom
Darren Appleton
Fri 20:30  Table 6   

Last sixteen

Race to 6
Best of 3 sets 
233
United States
Billy Thorpe
United Kingdom
Darren Appleton
Fri 14:30  Table 11   
234
Estonia
Denis Grabe
India
Raj Hundal
Fri 14:30  Table 27   
235
Philippines
Ramil Gallego
Germany
Ralf Souquet
Fri 14:30  Table 17   
236
Germany
Thorsten Hohmann
Philippines
Carlo Biado
Fri 14:30  Table 18   
237
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Albania
Klentì KaÇi
Fri 14:30  Table 23   
238
United States
Brandon Shuff
Philippines
Jeffrey De Luna
Fri 14:30  Table 12   
239
Philippines
Roberto Gomez
United Kingdom
Chris Melling
Fri 14:30  Table 6   
240
Greece
Alex Kazakis
Scotland
Jayson Shaw
Fri 14:30  Table 15   

Quarter final

Race to 6
Best of 3 sets 
241
United Kingdom
Darren Appleton
Estonia
Denis Grabe
Fri 20:30  Table 18   
242
Germany
Ralf Souquet
Philippines
Carlo Biado
Fri 20:30  Table 27   
243
Albania
Klentì KaÇi
Philippines
Jeffrey De Luna
Fri 20:30  Table 11   
244
United Kingdom
Chris Melling
Scotland
Jayson Shaw
Fri 20:30  Table 6   

Semi final

Race to 6
Best of 3 sets 
245
United Kingdom
Darren Appleton
Philippines
Carlo Biado
Sat 12:00  Table 27   
246
Albania
Klentì KaÇi
Scotland
Jayson Shaw
Sat 12:00  Table 6   

Final

Race to 6
Best of 3 sets 
247
Philippines
Carlo Biado
Albania
Klentì KaÇi
Sat 19:00  Table 6   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment