Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 30 - December 2, 2018

Supreme Pool Series "Home Leisure Direct Grand Final"

Supreme Rules

Add players

Please wait...

Results  

#Name Points
1 Liam Dunster
270
2 Darren Appleton
220
3 Scott Gillespie
180
3 Adam Davis
180
5 Marc Farnsworth
160
5 Karl Boyes
160
5 Craig Lakin
160
5 Craig Waddingham
160
9 Andrew Mckie
140
Show more
9 Ronan McCarthy
140
9 Gareth Hibbott
140
9 Michael Hill
140
9 Tom Cousins
140
9 Phil Harrison
140
9 Richard Twomey
140
9 Declan Brennan
140
17 Jack Whelan
120
17 Jon McAllister
120
17 Gary Clarke
120
17 Josh Kane
120
17 Chris Melling
120
17 Carl Morris
120
17 Kristi Caulfield
120
17 Karl O Donoghue
120
25 Jordan Shepherd
100
25 Darren McVicar
100
25 Arfan Dad
100
25 Ian Ali
100
25 Dylan Leary
100
25 Ryan Pisani
100
25 Tobias Bolt
100
25 Shaun Chipperfield
100
33 Clint I'Anson
80
33 Jez Graham
80
33 Chris Day
80
33 Jordan Church
80
33 Craig Brown
80
33 Tony Halpin
80
33 Brian Halcrow
80
33 Ben Davies
80
33 Lee Washbrook
80
33 Stefan Risidi
80
33 Jimmy Croxton
80
33 Yannick Beaufils
80
33 Rob Chilton
80
33 Jourdon Templeton
80
33 Mounchid Omar
80
33 Dave Fernandez
80
49 Dan Davy
60
49 Mike King
60
49 Shane Thompson
60
49 John Chapman
60
49 Rob Wharne
60
49 Matthew Schofield
60
49 Stephen Dempsey
60
49 Zak Shepherd
60
49 Drew Hughes
60
49 Mark Boyle
60
49 Gavin Robinson
60
49 Lewis Calcutt
60
49 Ryan Clark
60
49 Lee Clough
60
49 Adam Marlow
60
49 Ben Rowland
60
65 Paul Riley
50
65 Neil Raybone
50
65 Marc Fleming
50
65 Simon Fitzsimmons
50
65 Greg Batten
50
65 Shaun Storry
50
65 Sam Bircher
50
65 Liam White
50
65 Rich Wharton
50
65 Martin Hazell
50
65 Ben Tanner
50
65 Karl Sutton
50
65 Jeremy Hooper
50
65 Jake-Dylan Newlove
50
65 Jamie Graham
50
65 John Roe
50
65 Callum Singleton
50
65 David McNamara
50
65 Kevin George
50
65 Seb Web
50
65 Phil Malam
50
65 Bash Maqsood
50
65 Cameron Dunlop
50
65 Gareth Higgins
50
65 George Tierney
50
65 Richard King
50
65 Craig Marsh
50
65 Phil Naylor
50
65 Oly Bale
50
65 Zac Cooper
50
65 Adam Penwell
50
65 Ben Fortey
50
97 Matt Brierley
40
97 Ian Duffy
40
97 Dom Cooney
40
97 Harjeet Singh
40
97 Sam Mills
40
97 Liam Pedley
40
97 Cole Bedford
40
97 Sanjay Patel
40
97 Joe Prince
40
97 Alex Bailey
40
97 Ross Smith
40
97 Mark Astbury
40
97 Daz Lightfoot
40
97 Michael Smout
40
97 Andy Barber
40
97 Ben Lewis
40
97 Eddie Barker
40
97 Mandeep Jhinger
40
97 Michael Steele
40
97 Gaz Royds
40
97 Daniel Bishop
40
97 Darrell Whitworth
40
97 Leo Boumra
40
Starts Nov 30, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (128 Participants)
Race to 11
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Players Pool Events
Contact Lee Grout (lee.grout@solbergmfg.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
England
Phil Harrison
England
Bye 1
 
2   
United Kingdom
Rich Wharton
England
Richard King
Fri 13:57  Table 1
3   
England
Greg Batten
England
Zac Cooper
Fri 09:58  Table 1
4   
England
Andy Barber
England
Stefan Risidi
Fri 09:58 
5   
United Kingdom
Jimmy Croxton
United Kingdom
Bash Maqsood
Fri 09:59  Table 5
6   
Wales
Ben Fortey
Wales
Cole Bedford
Fri 09:59  Table 3
7   
United Kingdom
Chris Melling
United Kingdom
Lee Washbrook
Fri 10:21  Table 16
8   
United Kingdom
Alex Bailey
United Kingdom
Callum Singleton
Fri 09:59  Table 6
9   
United Kingdom
Gareth Hibbott
United Kingdom
Liam Pedley
Fri 09:59  Table 15
10   
United Kingdom
Matthew Schofield
England
Ben Rowland
Fri 09:59  Table 7
11   
England
Rob Chilton
Wales
Gareth Higgins
Fri 09:59  Table 11
12   
England
Mandeep Jhinger
England
Shaun Chipperfield
Fri 09:59 
13   
United Kingdom
Josh Kane
United Kingdom
Martin Hazell
Fri 09:59  Table 4
14   
England
Dom Cooney
United Kingdom
Jake-Dylan Newlove
Fri 15:57  Table 2
15   
United Kingdom
Ian Ali
England
Cameron Dunlop
Fri 09:59  Table 9
16   
Morocco
Abdelkarim Berrada
United Kingdom
Shaun Storry
 
17   
United Kingdom
Michael Hill
Malta
Scott Muscat
 
18   
England
Chris Day
Wales
Oly Bale
Fri 12:05  Table 3
19   
France
Yannick Beaufils
United Kingdom
Jamie Graham
Fri 12:05  Table 10
20   
England
Michael Steele
Northern Ireland
Declan Brennan
Fri 12:05  Table 12
21   
England
Lee Clough
United Kingdom
Karl Boyes
Fri 12:05  Table 11
22   
United Kingdom
Neil Wren
England
Shane Thompson
 
23   
Malta
Ryan Pisani
England
Gaz Royds
Fri 12:05  Table 13
24   
United Kingdom
Adam Penwell
England
Carl Morris
Fri 12:32  Table 4
25   
Wales
Jordan Shepherd
England
Jay Dewar
 
26   
United Kingdom
Ben Tanner
United Kingdom
Liam White
Fri 12:05  Table 14
27   
United Kingdom
Paul Riley
Wales
Zak Shepherd
Fri 12:05  Table 2
28   
United Kingdom
Jamie Moray
United Kingdom
Jack Whelan
 
29   
United Kingdom
Craig Waddingham
England
Daz Lightfoot
Fri 12:05  Table 8
30   
United Kingdom
Gavin Robinson
England
Adam Marlow
Fri 12:05  Table 15
31   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Darren McVicar
Fri 12:11  Table 16
32   
England
Bye 4
United Kingdom
Marc Farnsworth
 
33   
Scotland
Liam Dunster
England
Bye 3
 
34   
England
David McNamara
Scotland
Marc Fleming
Fri 13:57  Table 6
35   
England
Tobias Bolt
England
Phil Malam
Fri 13:58  Table 7
36   
United Kingdom
Ross Smith
England
Karl Sutton
Fri 13:58  Table 3
37   
England
Neil Raybone
United Kingdom
John Chapman
Fri 13:58  Table 9
38   
England
Andrew Mckie
India
Harjeet Singh
Fri 13:58  Table 8
39   
Northern Ireland
Dylan Leary
Ireland
Kristi Caulfield
Fri 13:58  Table 12
40   
England
Mark Astbury
Ireland
Karl O Donoghue
Fri 13:58  Table 14
41   
United Kingdom
Adam Davis
United Kingdom
Kevin George
Fri 13:58  Table 2
42   
United Kingdom
Brian Halcrow
United Kingdom
Sanjay Patel
Fri 14:27  Table 10
43   
United Kingdom
Simon Fitzsimmons
United Kingdom
Jeremy Hooper
Fri 14:14  Table 4
44   
Wales
Daniel Bishop
England
Jon McAllister
Fri 14:33  Table 13
45   
England
Clint I'Anson
United Kingdom
Joe Prince
Fri 14:26  Table 11
46   
England
Phil Naylor
United Kingdom
Mike King
Fri 14:32  Table 5
47   
Ireland
Stephen Dempsey
United Kingdom
Matt Brierley
Fri 14:38  Table 15
48   
Ireland
George Tierney
Wales
Tom Cousins
Fri 14:05  Table 16
49   
United Kingdom
Ronan McCarthy
Scotland
Jourdon Templeton
Fri 12:19  Table 5
50   
England
Darrell Whitworth
United Kingdom
Ryan Clark
Fri 15:57  Table 14
51   
United Kingdom
Arfan Dad
England
Eddie Barker
Fri 15:57  Table 1
52   
Northern Ireland
Gary Clarke
United Kingdom
Rob Wharne
Fri 15:58  Table 13
53   
Wales
Craig Marsh
United Kingdom
Tony Halpin
Fri 16:14  Table 6
54   
United Kingdom
Ian Duffy
England
Richard Twomey
Fri 16:15  Table 12
55   
United Kingdom
Dave Fernandez
United Kingdom
Sam Bircher
Fri 16:18  Table 9
56   
Morocco
Leo Boumra
England
John Roe
Fri 16:20  Table 7
57   
United Kingdom
Jordan Church
Wales
Ben Lewis
Fri 16:40  Table 11
58   
United Kingdom
Seb Web
United Kingdom
Jez Graham
Fri 15:58  Table 3
59   
United Kingdom
Dan Davy
United Kingdom
Lewis Calcutt
Fri 16:58  Table 5
60   
United Kingdom
Sam Mills
United Kingdom
Craig Lakin
Fri 16:48  Table 4
61   
Scotland
Mark Boyle
Wales
Michael Smout
Fri 16:14  Table 16
62   
Morocco
Mounchid Omar
Wales
Drew Hughes
Fri 17:02  Table 10
63   
England
Craig Brown
Wales
Ben Davies
Fri 17:35  Table 8
64   
England
Bye 2
Scotland
Scott Gillespie
 

Winner round 1

Race to 11
65   
England
Phil Harrison
United Kingdom
Rich Wharton
Fri 18:02  Table 15
66   
England
Zac Cooper
England
Stefan Risidi
Fri 18:02  Table 12
67   
United Kingdom
Jimmy Croxton
Wales
Ben Fortey
Fri 18:02  Table 2
68   
United Kingdom
Chris Melling
United Kingdom
Callum Singleton
Fri 18:02  Table 16
69   
United Kingdom
Gareth Hibbott
United Kingdom
Matthew Schofield
Fri 18:07  Table 13
70   
England
Rob Chilton
England
Shaun Chipperfield
Fri 18:02  Table 3
71   
United Kingdom
Josh Kane
United Kingdom
Jake-Dylan Newlove
Fri 18:13  Table 7
72   
United Kingdom
Ian Ali
United Kingdom
Shaun Storry
Fri 18:16  Table 6
73   
United Kingdom
Michael Hill
England
Chris Day
Fri 18:02  Table 4
74   
United Kingdom
Jamie Graham
Northern Ireland
Declan Brennan
Fri 18:23  Table 14
75   
United Kingdom
Karl Boyes
England
Shane Thompson
Fri 18:35  Table 1
76   
Malta
Ryan Pisani
England
Carl Morris
Fri 18:33  Table 9
77   
Wales
Jordan Shepherd
United Kingdom
Ben Tanner
Fri 18:50  Table 10
78   
Wales
Zak Shepherd
United Kingdom
Jack Whelan
Fri 19:21  Table 5
79   
United Kingdom
Craig Waddingham
United Kingdom
Gavin Robinson
Fri 19:33  Table 3
80   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Marc Farnsworth
Fri 18:02  Table 11
81   
Scotland
Liam Dunster
England
David McNamara
Fri 19:57  Table 7
82   
England
Tobias Bolt
England
Karl Sutton
Fri 19:57  Table 2
83   
United Kingdom
John Chapman
England
Andrew Mckie
Fri 19:58  Table 12
84   
Ireland
Kristi Caulfield
Ireland
Karl O Donoghue
Fri 19:59  Table 8
85   
United Kingdom
Adam Davis
United Kingdom
Brian Halcrow
Fri 20:19  Table 4
86   
United Kingdom
Simon Fitzsimmons
England
Jon McAllister
Fri 20:19  Table 5
87   
England
Clint I'Anson
England
Phil Naylor
Fri 20:25  Table 6
88   
Ireland
Stephen Dempsey
Wales
Tom Cousins
Fri 20:27  Table 11
89   
Scotland
Jourdon Templeton
United Kingdom
Ryan Clark
Fri 20:26  Table 15
90   
United Kingdom
Arfan Dad
Northern Ireland
Gary Clarke
Fri 20:26  Table 1
91   
United Kingdom
Tony Halpin
England
Richard Twomey
Fri 20:30  Table 10
92   
United Kingdom
Dave Fernandez
England
John Roe
Fri 20:35  Table 3
93   
United Kingdom
Jordan Church
United Kingdom
Seb Web
Fri 20:32  Table 13
94   
United Kingdom
Dan Davy
United Kingdom
Craig Lakin
Fri 20:52  Table 14
95   
Scotland
Mark Boyle
Morocco
Mounchid Omar
Fri 21:15  Table 8
96   
Wales
Ben Davies
Scotland
Scott Gillespie
Fri 20:35  Table 16

Loser round 1

Race to 8
97   
England
Bye 1
England
Richard King
 
98   
England
Greg Batten
England
Andy Barber
Sat 09:00 
99   
United Kingdom
Bash Maqsood
Wales
Cole Bedford
Sat 08:58  Table 1
100   
United Kingdom
Lee Washbrook
United Kingdom
Alex Bailey
Sat 08:58  Table 16
101   
United Kingdom
Liam Pedley
England
Ben Rowland
Sat 08:58  Table 2
102   
Wales
Gareth Higgins
England
Mandeep Jhinger
Sat 09:00 
103   
United Kingdom
Martin Hazell
England
Dom Cooney
Sat 08:58  Table 6
104   
England
Cameron Dunlop
Morocco
Abdelkarim Berrada
 
105   
Malta
Scott Muscat
Wales
Oly Bale
 
106   
France
Yannick Beaufils
England
Michael Steele
Sat 08:58  Table 7
107   
England
Lee Clough
United Kingdom
Neil Wren
 
108   
England
Gaz Royds
United Kingdom
Adam Penwell
Sat 08:58  Table 8
109   
England
Jay Dewar
United Kingdom
Liam White
 
110   
United Kingdom
Paul Riley
United Kingdom
Jamie Moray
 
111   
England
Daz Lightfoot
England
Adam Marlow
Sat 08:58  Table 9
112   
United Kingdom
Darren McVicar
England
Bye 4
 
113   
England
Bye 3
Scotland
Marc Fleming
 
114   
England
Phil Malam
United Kingdom
Ross Smith
 
115   
England
Neil Raybone
India
Harjeet Singh
Sat 10:35  Table 16
116   
Northern Ireland
Dylan Leary
England
Mark Astbury
Sat 10:27  Table 5
117   
United Kingdom
Kevin George
United Kingdom
Sanjay Patel
Sat 10:27  Table 10
118   
United Kingdom
Jeremy Hooper
Wales
Daniel Bishop
Sat 10:27  Table 12
119   
United Kingdom
Joe Prince
United Kingdom
Mike King
Sat 10:27  Table 13
120   
United Kingdom
Matt Brierley
Ireland
George Tierney
Sat 10:27  Table 4
121   
United Kingdom
Ronan McCarthy
England
Darrell Whitworth
Sat 10:28  Table 11
122   
England
Eddie Barker
United Kingdom
Rob Wharne
Sat 10:27  Table 3
123   
Wales
Craig Marsh
United Kingdom
Ian Duffy
Sat 10:27  Table 14
124   
United Kingdom
Sam Bircher
Morocco
Leo Boumra
Sat 10:27  Table 15
125   
Wales
Ben Lewis
United Kingdom
Jez Graham
Sat 10:27  Table 9
126   
United Kingdom
Lewis Calcutt
United Kingdom
Sam Mills
 
127   
Wales
Michael Smout
Wales
Drew Hughes
Sat 10:27  Table 7
128   
England
Craig Brown
England
Bye 2
 

Loser round 2

Race to 8
129   
England
Richard King
Wales
Ben Davies
Sat 11:57  Table 1
130   
England
Greg Batten
Scotland
Mark Boyle
Sat 12:12  Table 16
131   
United Kingdom
Bash Maqsood
United Kingdom
Dan Davy
Sat 11:57  Table 2
132   
United Kingdom
Lee Washbrook
United Kingdom
Seb Web
Sat 11:57  Table 8
133   
England
Ben Rowland
England
John Roe
Sat 12:00  Table 3
134   
Wales
Gareth Higgins
United Kingdom
Tony Halpin
Sat 11:57  Table 6
135   
United Kingdom
Martin Hazell
United Kingdom
Arfan Dad
Sat 11:57  Table 7
136   
England
Cameron Dunlop
United Kingdom
Ryan Clark
Sat 11:57  Table 14
137   
Wales
Oly Bale
Ireland
Stephen Dempsey
Sat 12:02  Table 4
138   
France
Yannick Beaufils
England
Phil Naylor
Sat 11:57  Table 5
139   
England
Lee Clough
United Kingdom
Simon Fitzsimmons
Sat 11:58  Table 10
140   
United Kingdom
Adam Penwell
United Kingdom
Adam Davis
Sat 11:59  Table 12
141   
United Kingdom
Liam White
Ireland
Kristi Caulfield
Sat 12:03  Table 13
142   
United Kingdom
Paul Riley
United Kingdom
John Chapman
 
143   
England
Adam Marlow
England
Karl Sutton
Sat 12:09  Table 9
144   
United Kingdom
Darren McVicar
England
David McNamara
Sat 12:05  Table 11
145   
Scotland
Marc Fleming
United Kingdom
Darren Appleton
Sat 13:40  Table 4
146   
England
Phil Malam
United Kingdom
Gavin Robinson
Sat 13:31  Table 1
147   
England
Neil Raybone
Wales
Zak Shepherd
Sat 13:31  Table 15
148   
Northern Ireland
Dylan Leary
United Kingdom
Ben Tanner
Sat 13:31  Table 14
149   
United Kingdom
Kevin George
Malta
Ryan Pisani
Sat 13:31  Table 12
150   
United Kingdom
Jeremy Hooper
England
Shane Thompson
Sat 13:32  Table 13
151   
United Kingdom
Mike King
United Kingdom
Jamie Graham
Sat 13:32  Table 8
152   
Ireland
George Tierney
United Kingdom
Michael Hill
Sat 13:35  Table 16
153   
United Kingdom
Ronan McCarthy
United Kingdom
Shaun Storry
Sat 13:53  Table 3
154   
United Kingdom
Rob Wharne
United Kingdom
Jake-Dylan Newlove
Sat 13:44  Table 5
155   
Wales
Craig Marsh
England
Shaun Chipperfield
Sat 13:33  Table 11
156   
United Kingdom
Sam Bircher
United Kingdom
Matthew Schofield
Sat 13:42  Table 2
157   
United Kingdom
Jez Graham
United Kingdom
Callum Singleton
Sat 13:44  Table 6
158   
United Kingdom
Lewis Calcutt
Wales
Ben Fortey
Sat 13:45  Table 7
159   
Wales
Drew Hughes
England
Zac Cooper
Sat 13:45  Table 9
160   
England
Craig Brown
United Kingdom
Rich Wharton
Sat 13:54  Table 10

Winner round 2

Race to 11
161   
England
Phil Harrison
England
Stefan Risidi
Sat 14:57  Table 1
162   
United Kingdom
Jimmy Croxton
United Kingdom
Chris Melling
Sat 14:58  Table 5
163   
United Kingdom
Gareth Hibbott
England
Rob Chilton
Sat 14:58  Table 11
164   
United Kingdom
Josh Kane
United Kingdom
Ian Ali
Sat 14:58  Table 8
165   
England
Chris Day
Northern Ireland
Declan Brennan
Sat 14:58  Table 12
166   
United Kingdom
Karl Boyes
England
Carl Morris
Sat 14:58  Table 14
167   
Wales
Jordan Shepherd
United Kingdom
Jack Whelan
Sat 15:34  Table 4
168   
United Kingdom
Craig Waddingham
United Kingdom
Marc Farnsworth
Sat 15:23  Table 16
169   
Scotland
Liam Dunster
England
Tobias Bolt
Sat 14:58  Table 13
170   
England
Andrew Mckie
Ireland
Karl O Donoghue
Sat 14:59  Table 9
171   
United Kingdom
Brian Halcrow
England
Jon McAllister
Sat 14:59  Table 2
172   
England
Clint I'Anson
Wales
Tom Cousins
Sat 15:23  Table 3
173   
Scotland
Jourdon Templeton
Northern Ireland
Gary Clarke
Sat 15:02  Table 10
174   
England
Richard Twomey
United Kingdom
Dave Fernandez
Sat 15:02  Table 7
175   
United Kingdom
Jordan Church
United Kingdom
Craig Lakin
Sat 15:38  Table 6
176   
Morocco
Mounchid Omar
Scotland
Scott Gillespie
Sat 16:07  Table 15

Loser round 3

Race to 8
177   
Wales
Ben Davies
Scotland
Mark Boyle
Sat 17:45  Table 11
178   
United Kingdom
Dan Davy
United Kingdom
Lee Washbrook
Sat 16:55  Table 1
179   
England
Ben Rowland
United Kingdom
Tony Halpin
Sat 16:55  Table 7
180   
United Kingdom
Arfan Dad
United Kingdom
Ryan Clark
Sat 16:55  Table 5
181   
Ireland
Stephen Dempsey
France
Yannick Beaufils
Sat 16:55  Table 12
182   
England
Lee Clough
United Kingdom
Adam Davis
Sat 17:32  Table 3
183   
Ireland
Kristi Caulfield
United Kingdom
John Chapman
Sat 16:55  Table 8
184   
England
Adam Marlow
United Kingdom
Darren McVicar
Sat 16:58  Table 10
185   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Gavin Robinson
Sat 17:23  Table 2
186   
Wales
Zak Shepherd
Northern Ireland
Dylan Leary
Sat 17:24  Table 6
187   
Malta
Ryan Pisani
England
Shane Thompson
Sat 17:30  Table 9
188   
United Kingdom
Mike King
United Kingdom
Michael Hill
Sat 17:10  Table 4
189   
United Kingdom
Ronan McCarthy
United Kingdom
Rob Wharne
Sat 18:10  Table 16
190   
England
Shaun Chipperfield
United Kingdom
Matthew Schofield
Sat 17:51  Table 13
191   
United Kingdom
Jez Graham
United Kingdom
Lewis Calcutt
Sat 17:57  Table 14
192   
Wales
Drew Hughes
England
Craig Brown
Sat 18:09  Table 10

Loser round 4

Race to 8
193   
Wales
Ben Davies
United Kingdom
Marc Farnsworth
Sat 19:38  Table 9
194   
United Kingdom
Lee Washbrook
Wales
Jordan Shepherd
Sat 18:28  Table 8
195   
United Kingdom
Tony Halpin
United Kingdom
Karl Boyes
Sat 18:46  Table 5
196   
United Kingdom
Arfan Dad
England
Chris Day
Sat 18:44  Table 7
197   
France
Yannick Beaufils
United Kingdom
Ian Ali
Sat 18:39  Table 6
198   
United Kingdom
Adam Davis
England
Rob Chilton
Sat 19:15  Table 1
199   
Ireland
Kristi Caulfield
United Kingdom
Jimmy Croxton
Sat 18:31  Table 4
200   
United Kingdom
Darren McVicar
England
Stefan Risidi
Sat 18:28  Table 1
201   
United Kingdom
Darren Appleton
Morocco
Mounchid Omar
Sat 19:20  Table 10
202   
Northern Ireland
Dylan Leary
United Kingdom
Jordan Church
Sat 18:40  Table 12
203   
Malta
Ryan Pisani
United Kingdom
Dave Fernandez
Sat 19:31  Table 8
204   
United Kingdom
Michael Hill
Scotland
Jourdon Templeton
Sat 18:28  Table 15
205   
United Kingdom
Ronan McCarthy
England
Clint I'Anson
Sat 19:24  Table 2
206   
England
Shaun Chipperfield
United Kingdom
Brian Halcrow
Sat 19:16  Table 3
207   
United Kingdom
Jez Graham
England
Andrew Mckie
Sat 19:55  Table 7
208   
England
Craig Brown
England
Tobias Bolt
Sat 19:24  Table 13

Winners qualification

Race to 11
209   
England
Phil Harrison
United Kingdom
Chris Melling
Sat 20:00  Table 16
210   
United Kingdom
Gareth Hibbott
United Kingdom
Josh Kane
Sat 20:03  Table 5
211   
Northern Ireland
Declan Brennan
England
Carl Morris
Sat 19:58  Table 4
212   
United Kingdom
Jack Whelan
United Kingdom
Craig Waddingham
Sat 20:22  Table 14
213   
Scotland
Liam Dunster
Ireland
Karl O Donoghue
Sat 20:06  Table 6
214   
England
Jon McAllister
Wales
Tom Cousins
Sat 20:23  Table 15
215   
Northern Ireland
Gary Clarke
England
Richard Twomey
Sat 20:16  Table 3
216   
United Kingdom
Craig Lakin
Scotland
Scott Gillespie
Sat 19:58  Table 11

Loser round 5

Race to 8
217   
United Kingdom
Marc Farnsworth
Wales
Jordan Shepherd
Sat 21:36  Table 3
218   
United Kingdom
Karl Boyes
United Kingdom
Arfan Dad
Sat 21:01  Table 1
219   
United Kingdom
Ian Ali
United Kingdom
Adam Davis
Sat 21:07  Table 10
220   
Ireland
Kristi Caulfield
United Kingdom
Darren McVicar
Sat 20:23  Table 12
221   
United Kingdom
Darren Appleton
Northern Ireland
Dylan Leary
Sat 21:21  Table 8
222   
Malta
Ryan Pisani
United Kingdom
Michael Hill
Sat 21:26  Table 13
223   
United Kingdom
Ronan McCarthy
England
Shaun Chipperfield
Sat 21:45  Table 11
224   
England
Andrew Mckie
England
Tobias Bolt
Sat 21:46  Table 5

Losers qualification

Race to 8
225   
United Kingdom
Marc Farnsworth
Ireland
Karl O Donoghue
Sun 09:02  Table 4
226   
United Kingdom
Karl Boyes
England
Jon McAllister
Sun 09:02  Table 1
227   
United Kingdom
Adam Davis
Northern Ireland
Gary Clarke
Sun 09:02  Table 9
228   
Ireland
Kristi Caulfield
Scotland
Scott Gillespie
Sun 09:02  Table 5
229   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Chris Melling
Sun 09:10  Table 16
230   
United Kingdom
Michael Hill
United Kingdom
Josh Kane
Sun 09:02  Table 11
231   
United Kingdom
Ronan McCarthy
England
Carl Morris
Sun 09:02  Table 3
232   
England
Andrew Mckie
United Kingdom
Jack Whelan
Sun 09:02  Table 10

Last sixteen

Race to 11
233   
England
Phil Harrison
United Kingdom
Darren Appleton
Sun 11:48  Table 3
234   
United Kingdom
Gareth Hibbott
United Kingdom
Karl Boyes
Sun 11:48  Table 11
235   
Northern Ireland
Declan Brennan
United Kingdom
Adam Davis
Sun 11:48  Table 5
236   
United Kingdom
Craig Waddingham
United Kingdom
Michael Hill
Sun 11:48  Table 16
237   
Scotland
Liam Dunster
United Kingdom
Ronan McCarthy
Sun 11:48  Table 10
238   
Wales
Tom Cousins
United Kingdom
Marc Farnsworth
Sun 11:48  Table 4
239   
England
Richard Twomey
Scotland
Scott Gillespie
Sun 11:48  Table 9
240   
United Kingdom
Craig Lakin
England
Andrew Mckie
Sun 11:48  Table 15

Quarter final

Race to 11
241   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Karl Boyes
Sun 15:01  Table 11
242   
United Kingdom
Adam Davis
United Kingdom
Craig Waddingham
Sun 15:01  Table 4
243   
Scotland
Liam Dunster
United Kingdom
Marc Farnsworth
Sun 15:01  Table 3
244   
Scotland
Scott Gillespie
United Kingdom
Craig Lakin
Sun 15:01  Table 16

Semi final

Race to 11
245   
United Kingdom
Darren Appleton
United Kingdom
Adam Davis
Sun 17:32  Table 16
246   
Scotland
Liam Dunster
Scotland
Scott Gillespie
Sun 17:41  Table 11

Final

Race to 11
247   
United Kingdom
Darren Appleton
Scotland
Liam Dunster
Sun 20:41  Table 16

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (128)