Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 11 - December 12, 2021

SPT Elit R4 9-ball Göteborg

9-Ball
Tack för din anmälan till SPT Elit R4 i Göteborg. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT Elit R4 i Göteborg. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Erik Gårdelöf
Oslo BK
7 (7/0) 91 (63/28)
69%
1000
2 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 69 (47/22)
68%
800
3 Jesper Carlsson
BK Milen
7 (5/2) 104 (58/46)
56%
600
3 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 85 (43/42)
51%
600
5 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 54 (29/25)
54%
500
5 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 61 (35/26)
57%
500
5 Jimmy Lundgren
Kix Biljardklubb
5 (4/1) 70 (40/30)
57%
500
5 Christopher Koba
Västerås Biljardsällskap
6 (4/2) 93 (49/44)
53%
500
9 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 41 (23/18)
56%
400
Show more
9 Henrik Larsson
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 66 (34/32)
52%
400
9 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 59 (35/24)
59%
400
9 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 60 (28/32)
47%
400
9 Ragnar Grönsten
BK Milen
3 (2/1) 39 (20/19)
51%
400
9 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
4 (3/1) 52 (30/22)
58%
400
9 Alban Richard
Kville Biljard Club
4 (2/2) 54 (28/26)
52%
400
9 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 56 (34/22)
61%
400
17 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
300
17 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 37 (23/14)
62%
300
17 Ivan Stankovic
3 (1/2) 43 (19/24)
44%
300
17 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 59 (28/31)
47%
300
17 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
2 (1/1) 28 (16/12)
57%
300
17 Morgan Norberg
BK Milen
4 (2/2) 57 (26/31)
46%
300
17 Gert Jürgenson
Kville Biljard Club
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
300
17 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 42 (16/26)
38%
300
17 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
3 (1/2) 39 (16/23)
41%
300
17 Magnus Vesterlund
Familjens BF
3 (2/1) 45 (23/22)
51%
300
17 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
4 (2/2) 57 (24/33)
42%
300
17 Hussein Abdallah
3 (2/1) 44 (20/24)
45%
300
17 Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
4 (2/2) 54 (29/25)
54%
300
17 Behruz Moghadam
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 45 (26/19)
58%
300
17 Ulf Lysmark
Kville Biljard Club
3 (1/2) 40 (17/23)
43%
300
17 kevin zarekani
3 (2/1) 38 (23/15)
61%
300
33 Jörgen Karlsson
Västerviks Biljard
2 (0/2) 20 (3/17)
15%
200
33 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 41 (19/22)
46%
200
33 Henrik Andersen
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 31 (14/17)
45%
200
33 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
200
33 Henrik Lagerström
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
200
33 Michael Kåhlberg
BK Milen
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
200
33 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
200
33 Kingson Cheng
Kville Biljard Club
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
200
33 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
200
33 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
200
33 Bahaeddin Dada
3 (1/2) 39 (15/24)
38%
200
33 Bo Törnqvist
Kville Biljard Club
3 (1/2) 45 (23/22)
51%
200
33 Besnik Rasiti
Kville Biljard Club
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
200
33 Fikret Ahmetovic
Kville Biljard Club
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
200
33 Christer Åkerman
Kville Biljard Club
3 (1/2) 36 (15/21)
42%
200
49 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Felix Karlberg
Kville Biljard Club
2 (0/2) 29 (12/17)
41%
100
49 Kai Kraft
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 29 (12/17)
41%
100
49 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
2 (0/2) 32 (15/17)
47%
100
49 Carl Nordmark
2 (0/2) 23 (6/17)
26%
100
9993 Daniel Tångudd
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Nijaz Guri ( Culum )
Stockholms Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Dec 8, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Dec 11, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (56 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Kville Biljard Club
More info
Denna tävling ingår i Svenska Pooltouren 2021 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari i år.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Jörgen Karlsson
Sat 08:55  Table 1
3   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Conny Frodig
Sat 08:55  Table 2
4   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Almin Salkic
Sat 11:00 
5   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 08:56  Table 5
6   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Kai Kraft
Sat 10:06  Table 22
7   
Sweden
Ivan Stankovic
Sweden
Daniel Tångudd
Sat 09:00  Table 6
8   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
9   
Sweden
Lukas Andersson
Walk Over
 
10   
Sweden
Kingson Cheng
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 08:56  Table 8
11   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Christer Åkerman
Sat 08:56  Table 9
12   
Sweden
Carl Nordmark
Sweden
Mark Yousef
Sat 08:56  Table 10
13   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Henrik Lagerström
Sat 08:56  Table 11
14   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
kevin zarekani
Sat 08:56  Table 12
15   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Laszlo Szili
Sat 08:56  Table 13
16   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
17   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
18   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Ulf Lysmark
Sat 08:56  Table 14
19   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Mats Frösemo
Sat 10:06  Table 10
20   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 08:56  Table 16
21   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Nijaz Guri Culum
Sat 09:00  Table 17
22   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 08:56  Table 18
23   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Kosovo
Besnik Rasiti
Sat 08:57  Table 6
24   
Walk Over
France
Alban Richard
 
25   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
26   
Sweden
Walter Laikre
Denmark
Henrik Andersen
Sat 08:57  Table 20
27   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 08:57  Table 21
28   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 10:19  Table 11
29   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Bahaeddin Dada
Sat 08:57  Table 22
30   
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Henrik Larsson
Sat 10:25  Table 1
31   
Estonia
Gert Jürgenson
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 08:57  Table 4
32   
Walk Over
Sweden
Ragnar Grönsten
 

Winners qualification

Race to 9
33   
Sweden
David Larsson
Sweden
Alex Embermark
Sat 10:35  Table 14
34   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:33  Table 2
35   
Sweden
Behruz Moghadam
Sweden
Christopher Koba
Sat 11:46  Table 22
36   
Sweden
Ivan Stankovic
Sweden
Stefan Ericson
Sat 10:26  Table 5
37   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 10:43  Table 20
38   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Mark Yousef
Sat 10:51  Table 12
39   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
kevin zarekani
Sat 10:15  Table 12
40   
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 10:29  Table 4
41   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Jimmy Lundgren
Sat 11:44  Table 5
42   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 12:18  Table 10
43   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 10:47  Table 16
44   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
France
Alban Richard
Sat 10:24  Table 6
45   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Walter Laikre
Sat 10:55  Table 9
46   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 12:03  Table 11
47   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Henrik Larsson
Sat 11:55  Table 1
48   
Estonia
Gert Jürgenson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 10:38  Table 8

Loser round 1

Race to 8
49   
Walk Over
Sweden
Jörgen Karlsson
 
50   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Almin Salkic
Sat 10:59  Table 21
51   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Kai Kraft
Sat 11:58  Table 9
52   
Sweden
Daniel Tångudd
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Kingson Cheng
 
54   
Sweden
Christer Åkerman
Sweden
Carl Nordmark
Sat 11:42  Table 8
55   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Sabo Azar
Sat 11:21  Table 21
56   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Ulf Lysmark
 
58   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Monika Margeta
Sat 12:20  Table 18
59   
Sweden
Nijaz Guri Culum
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 11:35  Table 14
60   
Kosovo
Besnik Rasiti
Walk Over
 
61   
Walk Over
Denmark
Henrik Andersen
 
62   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 12:05  Table 21
63   
Sweden
Bahaeddin Dada
Sweden
Felix Karlberg
Sat 12:07  Table 4
64   
Sweden
Robin Törnqvist
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 8
65   
Sweden
Jörgen Karlsson
Estonia
Gert Jürgenson
Sat 12:23  Table 12
66   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Henrik Larsson
Sat 13:34  Table 1
67   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 13:53  Table 6
68   
Sweden
Daniel Tångudd
Sweden
Walter Laikre
 
69   
Sweden
Kingson Cheng
France
Alban Richard
Sat 12:36  Table 20
70   
Sweden
Christer Åkerman
Sweden
Adrian Weiss
Sat 13:09  Table 5
71   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Jonas Björkman
Sat 13:37  Table 10
72   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Senharip Azar
Sat 13:24  Table 14
73   
Sweden
Ulf Lysmark
Bosnia and Herzegovina
Fikret Ahmetovic
Sat 12:09  Table 14
74   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Fuad Dzin
Sat 14:12  Table 5
75   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 12:41  Table 6
76   
Kosovo
Besnik Rasiti
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 12:49  Table 2
77   
Denmark
Henrik Andersen
Sweden
Ivan Stankovic
Sat 12:51  Table 16
78   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Christopher Koba
Sat 13:43  Table 12
79   
Sweden
Bahaeddin Dada
Sweden
Göte Nigård
Sat 13:55  Table 4
80   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Alex Embermark
Sat 13:00  Table 8

Last thirtytwo

Race to 9
81   
Sweden
David Larsson
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 15:31  Table 11
82   
Sweden
Hussein Abdallah
France
Alban Richard
Sat 15:12  Table 6
83   
Sweden
Behruz Moghadam
Sweden
Göte Nigård
Sat 16:21  Table 2
84   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 14:49  Table 2
85   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Ivan Stankovic
Sat 16:17  Table 9
86   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Ulf Lysmark
Sat 15:06  Table 14
87   
Sweden
kevin zarekani
Sweden
Senharip Azar
Sat 16:12  Table 1
88   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Monika Margeta
Sat 16:14  Table 5
89   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Morgan Norberg
Sat 15:55  Table 4
90   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Henrik Larsson
Sat 16:22  Table 10
91   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Walter Laikre
Sat 14:47  Table 8
92   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Estonia
Gert Jürgenson
Sat 15:02  Table 10
93   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Christopher Koba
Sat 16:06  Table 8
94   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Jonas Björkman
Sat 15:17  Table 12
95   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Jesper Carlsson
Sat 14:53  Table 1
96   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Adrian Weiss
Sat 14:45  Table 9

Last sixteen

Race to 9
97   
Sweden
David Larsson
France
Alban Richard
Sun 10:01  Table 2
98   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Stefan Ericson
Sun 10:01  Table 4
99   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Mark Yousef
Sun 10:01  Table 5
100   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Anders Edvardsson
Sun 10:02  Table 6
101   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Henrik Larsson
Sun 10:02  Table 1
102   
Sweden
Erik Gårdelöf
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 10:02  Table 8
103   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 10:02  Table 9
104   
Sweden
Jesper Carlsson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 10:02  Table 10

Quarter final

Race to 9
105   
Sweden
David Larsson
Sweden
Stefan Ericson
Sun 11:40  Table 1
106   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Senharip Azar
Sun 11:40  Table 2
107   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 11:40  Table 6
108   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Jesper Carlsson
Sun 11:40  Table 5

Semi final

Race to 9
109   
Sweden
David Larsson
Sweden
Senharip Azar
Sun 13:54  Table 1
110   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Jesper Carlsson
Sun 13:54  Table 2

Final

Race to 9
111   
Sweden
David Larsson
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 15:23 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants