Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6, 2018

SPT 500 R2 Laxå

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Andreas Hägglundh
7 (7/0) 57 (42/15)
74%
500
2 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
6 (5/1) 56 (32/24)
57%
400
3 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 39 (26/13)
67%
300
3 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 49 (28/21)
57%
300
5 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
4 (3/1) 34 (21/13)
62%
250
5 Lazaros Zoupounidis
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 45 (26/19)
58%
250
5 Elvis Miglans
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
250
5 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 32 (22/10)
69%
250
9 Andreas Wester
Kville Biljard Club
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
200
Show more
9 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
5 (3/2) 39 (22/17)
56%
200
9 Dylan Frantz
4 (2/2) 35 (14/21)
40%
200
9 Per Löfgren
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
200
9 Jimmy Lundgren
Kville Biljard Club
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
200
9 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
200
9 Fredrik Rynell
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
200
9 King-Son Cheng
Kville Biljard Club
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
200
17 Linus Thor
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
150
17 Jessika Nilsson
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
150
17 Denis Dujso
Skaraborgs BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
150
17 Ronny Brännström
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
150
17 Andreas Kalm
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
150
17 Anton Havås
Kville Biljard Club
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
150
17 Seree Sornwong
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
150
17 Yuesong Fan
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
150
25 Robert Haag
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
150
25 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
150
25 Thomas Ekwall
Sundsvalls Biljardklubb
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
150
25 Helena Nyberg Benjamin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
150
25 Michael Giannoglou
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
150
25 Niklas Dagnesjö
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
150
25 Charlotte Breitcreuz
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
150
25 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
150
33 Sebastian Larsson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
100
33 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
100
33 Malina Bertilsson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
100
33 Robert Sandersson
Kville Biljard Club
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
100
33 Bengt Engfeldt
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 26 (14/12)
54%
100
Starts Oct 6, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (40 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Robert Haag (robert@haagcues.com, +46734231523)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Iran
Toraj Larki
Walk Over
 
2   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Conny Frodig
Sat 10:00 
3   
Sweden
Denis Dujso
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Andreas Wester
 
5   
Sweden
Helena Benjamin
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Elvis Miglans
 
7   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Charlotte Breitcreuz
Sat 10:00 
8   
Walk Over
Greece
Lazaros Zoupounidis
 
9   
Sweden
Jimmy Lundgren
Walk Over
 
10   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Sam Mubarak
Sat 10:00 
11   
Sweden
Andrian Ristic
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Seree Sornwong
 
13   
Sweden
King-Son Cheng
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Robert Haag
 
15   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Bengt Engfeldt
Sat 10:00 
16   
Walk Over
Sweden
Göte Nigård
 
17   
Sweden
Glenn Andersson
Walk Over
 
18   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 10:00 
19   
Sweden
Robin Törnqvist
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Ronny Brännström
 
21   
China
Yuesong Fan
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Linus Thor
 
23   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 10:00 
24   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 
25   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Walk Over
 
26   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Fredrik Rynell
Sat 10:00 
27   
Sweden
Per Löfgren
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Anton Havås
 
29   
Sweden
Dylan Frantz
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Nicklas Dagnesjö
 
31   
Sweden
Michael Giannoglou
Sweden
Andreas Hägglundh
Sat 10:00 
32   
Walk Over
Sweden
Jessika Nilsson
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Iran
Toraj Larki
Sweden
Conny Frodig
Sat 10:00 
34   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Andreas Wester
Sat 10:00 
35   
Sweden
Helena Benjamin
Sweden
Elvis Miglans
Sat 10:00 
36   
Sweden
My Nguyen
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 10:00 
37   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 10:00 
38   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Seree Sornwong
Sat 10:00 
39   
Sweden
King-Son Cheng
Sweden
Robert Haag
Sat 10:00 
40   
Sweden
Bengt Engfeldt
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:00 
41   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 10:00 
42   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Ronny Brännström
Sat 10:00 
43   
China
Yuesong Fan
Sweden
Linus Thor
Sat 10:00 
44   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Monika Margeta
Sat 10:00 
45   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sweden
Fredrik Rynell
Sat 10:00 
46   
Sweden
Per Löfgren
Sweden
Anton Havås
Sat 10:00 
47   
Sweden
Dylan Frantz
Sweden
Nicklas Dagnesjö
Sat 10:00 
48   
Sweden
Andreas Hägglundh
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 10:00 

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Sweden
Charlotte Breitcreuz
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Sam Mubarak
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Agneta Planeskog
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Andreas Kalm
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Sweden
Jonas Björkman
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Robert Sandersson
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Michael Giannoglou
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 10:00 
66   
Walk Over
Sweden
Nicklas Dagnesjö
 
67   
Walk Over
Sweden
Anton Havås
 
68   
Sweden
Charlotte Breitcreuz
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 10:00 
69   
Sweden
Sam Mubarak
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 10:00 
70   
Walk Over
Sweden
Linus Thor
 
71   
Walk Over
Sweden
Robin Törnqvist
 
72   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 10:00 
73   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Bengt Engfeldt
Sat 10:00 
74   
Walk Over
Sweden
Robert Haag
 
75   
Walk Over
Sweden
Seree Sornwong
 
76   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 10:00 
77   
Sweden
Robert Sandersson
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 10:00 
78   
Walk Over
Sweden
Helena Benjamin
 
79   
Walk Over
Sweden
Andreas Wester
 
80   
Sweden
Michael Giannoglou
Iran
Toraj Larki
Sat 10:00 

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Denis Dujso
Sat 10:00 
82   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
My Nguyen
Sat 10:00 
83   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Andrian Ristic
Sat 10:00 
84   
Sweden
King-Son Cheng
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:00 
85   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Ronny Brännström
Sat 10:00 
86   
China
Yuesong Fan
Sweden
Monika Margeta
Sat 10:00 
87   
Sweden
Fredrik Rynell
Sweden
Per Löfgren
Sat 10:00 
88   
Sweden
Dylan Frantz
Sweden
Andreas Hägglundh
Sat 10:00 

Loser round 3

Race to 5
89   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Nicklas Dagnesjö
Sat 10:00 
90   
Sweden
Anton Havås
Sweden
Charlotte Breitcreuz
Sat 10:00 
91   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Linus Thor
Sat 10:00 
92   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 10:00 
93   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Robert Haag
Sat 10:00 
94   
Sweden
Seree Sornwong
Sweden
Jonas Björkman
Sat 10:00 
95   
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sweden
Helena Benjamin
Sat 10:00 
96   
Sweden
Andreas Wester
Sweden
Michael Giannoglou
Sat 10:00 

Losers qualification

Race to 5
97   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
King-Son Cheng
Sat 10:00 
98   
Sweden
Anton Havås
Sweden
Jimmy Lundgren
Sat 10:00 
99   
Sweden
Linus Thor
Sweden
My Nguyen
Sat 10:00 
100   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Denis Dujso
Sat 10:00 
101   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Dylan Frantz
Sat 10:00 
102   
Sweden
Seree Sornwong
Sweden
Per Löfgren
Sat 10:00 
103   
Greece
Lazaros Zoupounidis
China
Yuesong Fan
Sat 10:00 
104   
Sweden
Andreas Wester
Sweden
Ronny Brännström
Sat 10:00 

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Jimmy Lundgren
 
106   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
King-Son Cheng
Sat 10:00 
107   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Per Löfgren
Sat 10:00 
108   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 10:00 
109   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
My Nguyen
Sat 10:00 
110   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Dylan Frantz
Sat 10:00 
111   
Sweden
Fredrik Rynell
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 10:00 
112   
Sweden
Andreas Hägglundh
Sweden
Andreas Wester
Sat 10:00 

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Elvis Miglans
Sat 10:00 
114   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:00 
115   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Monika Margeta
Sat 10:00 
116   
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sweden
Andreas Hägglundh
Sat 10:00 

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Andrian Ristic
Sat 10:00 
118   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Andreas Hägglundh
Sat 10:00 

Final

Race to 6
119   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Andreas Hägglundh
Sat 10:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment