Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16 - November 17, 2019

SPT 1000 R3 Göteborg 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
7 (7/0) 92 (63/29)
68%
1000
2 Erik Gårdelöf
Oslo BK
7 (6/1) 97 (56/41)
58%
800
3 Jyri Halttu
Gefle Biljardklubb
6 (4/2) 82 (44/38)
54%
600
3 Alban Richard
Kville Biljard Club
5 (4/1) 61 (39/22)
64%
600
5 Tomas Larsson Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 49 (30/19)
61%
500
5 Adam Rydström
4 (3/1) 67 (35/32)
52%
500
5 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 52 (32/20)
62%
500
5 Patrik Gabrielsson
5 (4/1) 66 (39/27)
59%
500
9 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 56 (34/22)
61%
400
Show more
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 55 (34/21)
62%
400
9 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 61 (35/26)
57%
400
9 Mahmut Mutto
4 (2/2) 50 (26/24)
52%
400
9 Jessika Nilsson
5 (3/2) 64 (36/28)
56%
400
9 Morgan Norberg
Kville Biljard Club
5 (3/2) 65 (30/35)
46%
400
9 Michael Kåhlberg
4 (3/1) 54 (34/20)
63%
400
9 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 73 (37/36)
51%
400
17 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
2 (1/1) 33 (17/16)
52%
300
17 Henrik Larsson
2 (1/1) 30 (13/17)
43%
300
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
300
17 Ragnar Grönsten
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
300
17 Daniel Tångudd
3 (2/1) 38 (22/16)
58%
300
17 David Larsson
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 27 (9/18)
33%
300
17 Petter Wulcan
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 40 (21/19)
53%
300
17 Dzenan Sahovic
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 57 (26/31)
46%
300
17 Daniel Bakircioglu
Elme Biljardklubb
4 (2/2) 54 (26/28)
48%
300
17 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
3 (2/1) 39 (25/14)
64%
300
17 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
4 (2/2) 51 (24/27)
47%
300
17 Ulf Borg
Kville Biljard Club
3 (1/2) 42 (18/24)
43%
300
17 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
3 (1/2) 39 (15/24)
38%
300
17 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
300
17 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 59 (28/31)
47%
300
17 Elie Naman
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 55 (29/26)
53%
300
33 Henrik Olsson
Oslo BK
2 (0/2) 31 (14/17)
45%
200
33 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
200
33 Daniel Silvennoinen
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
200
33 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
200
33 Peter Ögren
BK Milen
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
200
33 Mikael Andersson
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
200
33 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
200
33 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
200
33 Henrik Lagerström
3 (1/2) 39 (17/22)
44%
200
33 Roger Blomqvist
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
200
33 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
200
33 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 42 (17/25)
40%
200
33 Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
3 (1/2) 43 (24/19)
56%
200
33 Bo Törnqvist
Kville Biljard Club
3 (1/2) 37 (14/23)
38%
200
33 VLADIMIR Risteski
Kville Biljard Club
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
200
49 Felix Karlberg
Kville Biljard Club
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
100
49 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
100
49 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
2 (0/2) 20 (3/17)
15%
100
49 King-Son Cheng
Kville Biljard Club
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
100
49 Hussein Abdallah
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Pierre Hesselgren
2 (0/2) 30 (13/17)
43%
100
Entry deadline Nov 14, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Nov 16, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (54 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Kville Biljard Club
Contact Björn Göransson (beggus@hotmail.com)
More info
Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Jonas Björkman
Sat 10:15  Table 1
3   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 10:15  Table 2
4   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 11:08  Table 4
5   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
6   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Andrian Ristic
Sat 10:15  Table 5
7   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sat 10:15  Table 6
8   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
9   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Ulf Borg
Sweden
My Nguyen
Sat 10:15  Table 8
11   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Mats Frösemo
Sat 10:15  Table 9
12   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Morgan Norberg
Sat 10:15  Table 11
13   
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Petter Wulcan
Sat 10:15  Table 12
14   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Håkan Larsson
Sat 10:15  Table 13
15   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sat 10:16  Table 14
16   
Walk Over
Sweden
Ragnar Grönsten
 
17   
Sweden
Jyri Halttu
Walk Over
 
18   
Sweden
Daniel Tångudd
Sweden
Alex Embermark
Sat 10:16  Table 20
19   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
King-Son Cheng
Sat 10:16  Table 17
20   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Dan Andersson
Sat 10:16  Table 18
21   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Mikael Andersson
Sat 10:16  Table 19
22   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 10:16  Table 16
23   
Sweden
Lennart Efraimsson
Norway
Henrik Olsson
Sat 10:00  Table 21
24   
Walk Over
Sweden
Adam Rydström
 
25   
France
Alban Richard
Walk Over
 
26   
Macedonia (FYROM)
VLADIMIR Risteski
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:18  Table 22
27   
Sweden
Dzenan Sahovic
Sweden
Roger Blomqvist
Sat 10:19  Table 10
28   
Walk Over
Sweden
Henrik Larsson
 
29   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Hussein Abdallah
Sat 11:21  Table 5
30   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Adam Peteri
Sat 11:21  Table 4
31   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 11:21  Table 12
32   
Walk Over
Sweden
Tomas Larsson
 

Winners qualification

Race to 9
33   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Laszlo Szili
Sat 12:07  Table 1
34   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 11:58  Table 2
35   
Sweden
Mahmut Mutto
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 11:26  Table 9
36   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 11:42  Table 6
37   
Sweden
David Larsson
Sweden
My Nguyen
Sat 11:34  Table 13
38   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Morgan Norberg
Sat 11:35  Table 19
39   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 11:35  Table 9
40   
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 11:29  Table 11
41   
Sweden
Jyri Halttu
Sweden
Daniel Tångudd
Sat 11:28  Table 8
42   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 11:37  Table 16
43   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 11:37  Table 4
44   
Norway
Henrik Olsson
Sweden
Adam Rydström
Sat 11:26  Table 14
45   
France
Alban Richard
Sweden
Göte Nigård
Sat 11:43  Table 18
46   
Sweden
Dzenan Sahovic
Sweden
Henrik Larsson
Sat 11:47  Table 10
47   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Adam Peteri
Sat 12:41  Table 5
48   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Tomas Larsson
Sat 13:08  Table 12

Loser round 1

Race to 8
49   
Walk Over
Sweden
Jonas Björkman
 
50   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 13:08  Table 20
51   
Walk Over
Sweden
Andrian Ristic
 
52   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Ulf Borg
 
54   
Sweden
Mats Frösemo
Lebanon
Elie Naman
Sat 13:01  Table 21
55   
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Håkan Larsson
Sat 13:05  Table 22
56   
Sweden
Peter Ögren
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Alex Embermark
 
58   
Sweden
King-Son Cheng
Sweden
Dan Andersson
Sat 13:05  Table 19
59   
Sweden
Mikael Andersson
Sweden
Sabo Azar
Sat 13:02  Table 8
60   
Sweden
Lennart Efraimsson
Walk Over
 
61   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
VLADIMIR Risteski
 
62   
Sweden
Roger Blomqvist
Walk Over
 
63   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Henrik Lagerström
Sat 13:06  Table 13
64   
Sweden
Robin Törnqvist
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 8
65   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Conny Frodig
Sat 14:02  Table 12
66   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Adam Peteri
Sat 14:56  Table 11
67   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Dzenan Sahovic
Sat 14:04  Table 5
68   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Göte Nigård
Sat 13:35  Table 4
69   
Sweden
Ulf Borg
Norway
Henrik Olsson
Sat 13:24  Table 14
70   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 14:06  Table 10
71   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Kah Wei Leong
Sat 14:42  Table 2
72   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Jyri Halttu
Sat 13:19  Table 2
73   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 13:20  Table 1
74   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 14:10  Table 9
75   
Sweden
Mikael Andersson
Sweden
Morgan Norberg
Sat 14:11  Table 8
76   
Sweden
Lennart Efraimsson
Sweden
David Larsson
Sat 13:16  Table 1
77   
Macedonia (FYROM)
VLADIMIR Risteski
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 13:39  Table 6
78   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 13:20  Table 2
79   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 14:07  Table 13
80   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Laszlo Szili
Sat 13:22  Table 17

Last thirtytwo

Race to 9
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Göte Nigård
Sat 16:24  Table 1
82   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Jonas Björkman
Sat 16:24  Table 4
83   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Jyri Halttu
Sat 16:24  Table 5
84   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 16:24  Table 6
85   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Adam Peteri
Sat 16:24  Table 8
86   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 16:24  Table 9
87   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 16:25  Table 11
88   
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sweden
David Larsson
Sat 16:25  Table 12
89   
Sweden
Daniel Tångudd
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 16:25  Table 13
90   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sat 16:25  Table 14
91   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Laszlo Szili
Sat 16:26  Table 19
92   
Sweden
Adam Rydström
Sweden
Håkan Larsson
Sat 17:17  Table 2
93   
France
Alban Richard
Sweden
Ulf Borg
Sat 16:27  Table 20
94   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Morgan Norberg
Sat 16:28  Table 10
95   
Sweden
Wille Viitanen
Lebanon
Elie Naman
Sat 16:29  Table 22
96   
Sweden
Tomas Larsson
Sweden
Dzenan Sahovic
Sat 16:30  Table 21

Last sixteen

Race to 9
97   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Michael Kåhlberg
Sun 09:56  Table 2
98   
Sweden
Jyri Halttu
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 09:56  Table 1
99   
Sweden
My Nguyen
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 09:57  Table 4
100   
Sweden
Jessika Nilsson
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sun 09:57  Table 5
101   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 09:57  Table 6
102   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Adam Rydström
Sun 09:57  Table 8
103   
France
Alban Richard
Sweden
Morgan Norberg
Sun 09:57  Table 9
104   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Tomas Larsson
Sun 09:57  Table 10

Quarter final

Race to 9
105   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Jyri Halttu
Sun 11:37  Table 2
106   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sun 11:37  Table 6
107   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Adam Rydström
Sun 11:37  Table 10
108   
France
Alban Richard
Sweden
Tomas Larsson
Sun 11:38  Table 5

Semi final

Race to 9
109   
Sweden
Jyri Halttu
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 12:59  Table 2
110   
Sweden
Erik Gårdelöf
France
Alban Richard
Sun 13:34  Table 6

Final

Race to 9
111   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 14:39  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (54)