Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 14 - September 15, 2019

SPT 1000 R1 Stockholm

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Damianos Giallourakis
Oslo BK
8 (8/0) 108 (72/36)
67%
1000
2 Adrian Weiss
7 (6/1) 84 (57/27)
68%
800
3 Ragnar Grönsten
6 (5/1) 83 (50/33)
60%
600
3 Jyri Halttu
Gefle Biljardklubb
6 (5/1) 78 (47/31)
60%
600
5 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
6 (5/1) 77 (52/25)
68%
500
5 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
6 (4/2) 77 (41/36)
53%
500
5 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 63 (42/21)
67%
500
5 Daniel Silvennoinen
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 87 (50/37)
57%
500
9 Erik Gårdelöf
Oslo BK
4 (3/1) 59 (32/27)
54%
400
Show more
9 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 61 (33/28)
54%
400
9 Didrik Vatne
Ask BC
7 (5/2) 82 (56/26)
68%
400
9 Henrik Larsson
4 (3/1) 47 (28/19)
60%
400
9 David Larsson
4 (3/1) 57 (31/26)
54%
400
9 Morgan Norberg
Kville Biljard Club
4 (3/1) 59 (33/26)
56%
400
9 Elvis Miglans
4 (3/1) 59 (34/25)
58%
400
9 Alban Richard
Kville Biljard Club
4 (3/1) 50 (31/19)
62%
400
17 Kasper Östlund
Borlänge Biljardklubb
3 (2/1) 40 (22/18)
55%
300
17 Anders Edvardsson
4 (2/2) 57 (30/27)
53%
300
17 Mladen Matic
Norrköping Billiards Club
4 (2/2) 57 (25/32)
44%
300
17 Kai Kraft
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 54 (26/28)
48%
300
17 Stefan Szot
4 (2/2) 54 (27/27)
50%
300
17 Lazaros Zoupounidis
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 46 (20/26)
43%
300
17 Helena Nyberg Benjamin
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 58 (31/27)
53%
300
17 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 64 (36/28)
56%
300
17 Mattias Widengren
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 51 (23/28)
45%
300
17 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
4 (2/2) 57 (25/32)
44%
300
17 Håkan Larsson
Gefle Biljardklubb
6 (4/2) 79 (45/34)
57%
300
17 Pierre Hesselgren
4 (2/2) 55 (24/31)
44%
300
17 Marika Poikkijoki
4 (2/2) 54 (29/25)
54%
300
17 Johan Maioli
4 (2/2) 58 (27/31)
47%
300
17 lars jonsson
4 (2/2) 52 (25/27)
48%
300
17 Tianfang Zhang
3 (2/1) 44 (21/23)
48%
300
33 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 38 (15/23)
39%
200
33 Phil Heath Kirkhaug
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 43 (20/23)
47%
200
33 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
3 (1/2) 43 (18/25)
42%
200
33 Johan Wingårdh
5 (3/2) 68 (38/30)
56%
200
33 Thomas Ekwall
Sundsvalls Biljardklubb
3 (1/2) 44 (22/22)
50%
200
33 Jessika Nilsson
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
200
33 Peter Ögren
BK Milen
3 (1/2) 40 (17/23)
43%
200
33 Per Lindgren
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
200
33 Maxwell Johnson
3 (1/2) 37 (13/24)
35%
200
33 Magnus Vesterlund
5 (3/2) 67 (37/30)
55%
200
33 Linus Jogin
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
200
33 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 35 (14/21)
40%
200
33 Dean Vorkapić
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 39 (14/25)
36%
200
33 Elie Naman
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
200
33 Andreas Pettersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 40 (15/25)
38%
200
33 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 39 (18/21)
46%
200
49 Thomas Stadler
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Ulf Lagerqvist
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Daniel Magnusson
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
100
49 Joachim Paulsson
3 (1/2) 41 (19/22)
46%
100
49 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (10/17)
37%
100
49 Per Löfgren
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 50 (25/25)
50%
100
49 Dzenan Sahovic
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 57 (27/30)
47%
100
49 Dimitrios Ciurar
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 32 (15/17)
47%
100
49 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
2 (0/2) 32 (15/17)
47%
100
49 Toraj Larki
Uppsala Biljardsällskap
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Erik Hård
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
100
49 Juljan Haka
2 (0/2) 19 (2/17)
11%
100
49 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
100
49 Lennart Efraimsson
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
100
49 Bahaeddin Dada
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
100
65 Robert Haag
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
50
65 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
50
65 Rickard Hedgårds
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 23 (6/17)
26%
50
65 Petter Wulcan
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
50
65 Sam Baradaran
3 (1/2) 35 (14/21)
40%
50
65 Fitim Seci
2 (0/2) 22 (5/17)
23%
50
65 Mattias Näsström
Sundsvalls Biljardklubb
2 (0/2) 28 (11/17)
39%
50
65 Almir Tucakovic
2 (0/2) 26 (9/17)
35%
50
65 Pontus Larhed
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 25 (8/17)
32%
50
65 Tomasz Krysztofik
2 (0/2) 24 (7/17)
29%
50
Entry deadline Sep 12, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Sep 14, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (74 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C:
Herr: Överdelen skall vara en kragförsedd skjorta eller piké, i valfri färg, som förblir
nedstoppad i midjan. Plagget skall vara helt och rent, samt ha någon form av ärm. Som
nederdel bäres hel och ren kostymbyxa i valfri färg. Valet av skor skall falla inom kategorin
finskor och passa in i övrig klädsel. En sportsko med mörkare överdel i läder eller
läderliknande material är godkänd om tävlingsledaren godkänner det.
Dam: Som överdel är en skjorta, stilren topp, blus, piké eller klänning tillåten. Som nederdel
bäres hel och ren kostymbyxa i valfri färg. Kjol är tillåten under förutsättning knän eller mer
täcks. Valet av skor skall falla inom kategorin finskor och passa in i övrig klädsel.. En
sportsko med mörkare överdel i läder eller läderliknande material är godkänd om inte
tävlingsledaren kommer med invändningar.
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430), Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0733723862) and Dzenan Sahovic (dzenan.sahovic@umu.se, 0730735303)
More info
Säsongen 2019-2020 börjar med SPT tävlingar i Malmö, Gävle, Bjärnum och Stockholm!
Det är också första gången vi använder det nya tävlingsadministrativa systemet CueScore.

Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart klockan 17:00.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. I det fallet bör du registrera ett nytt konto för att anmäla dig, och därefter skicka ett mejl till support@cuescore.com och be dem sammanfoga dina konton.

För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Robert Haag
Greece
Damianos Giallourakis
Sat 10:03  Table 7
3   
Sweden
Sabo Azar
Walk Over
 
4   
Walk Over
Greece
Lazaros Zoupounidis
 
5   
Sweden
Thomas Stadler
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Tianfang Zhang
 
7   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Pierre Hesselgren
 
9   
Sweden
Stefan Ericson
Walk Over
 
10   
Sweden
Rickard Hedgårds
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 10:03  Table 10
11   
Sweden
Thomas Ekwall
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Göte Nigård
 
13   
Sweden
Wille Viitanen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Lennart Efraimsson
 
15   
Albania
Fitim Seci
Sweden
Håkan Larsson
Sat 10:04  Table 11
16   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
17   
Sweden
Per Lindgren
Walk Over
 
18   
Sweden
Petter Wulcan
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 10:04  Table 4
19   
Sweden
Bahaeddin Dada
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Peter Ögren
 
21   
Sweden
Elvis Miglans
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Linus Jogin
 
23   
Albania
Juljan Haka
Walk Over
 
24   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
25   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
27   
Romania
Dimitrios Ciurar
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Johan Maioli
 
29   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Mladen Matic
 
31   
Sweden
Dzenan Sahovic
Sweden
Daniel Magnusson
Sat 10:04  Table 5
32   
Walk Over
Sweden
Jyri Halttu
 
33   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Walk Over
 
34   
Sweden
Sam Baradaran
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
Sat 10:04  Table 12
35   
Lebanon
Elie Naman
Walk Over
 
36   
Walk Over
Sweden
Alex Embermark
 
37   
Iran
Toraj Larki
Walk Over
 
38   
Walk Over
Sweden
Erik Gårdelöf
 
39   
Sweden
Phil Heath Kirkhaug
Walk Over
 
40   
Walk Over
Sweden
Jessika Nilsson
 
41   
Sweden
Ragnar Grönsten
Walk Over
 
42   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
43   
Sweden
lars jonsson
Walk Over
 
44   
Walk Over
Sweden
Adam Peteri
 
45   
Sweden
Monika Margeta
Walk Over
 
46   
Walk Over
Croatia
Dean Vorkapić
 
47   
Poland
Tomasz Krysztofik
Norway
Didrik Vatne
Sat 10:04  Table 6
48   
Walk Over
France
Alban Richard
 
49   
Sweden
Stefan Szot
Walk Over
 
50   
Sweden
Mattias Näsström
Sweden
Per Löfgren
Sat 10:04  Table 13
51   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Walk Over
 
52   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
53   
Sweden
Kasper Östlund
Walk Over
 
54   
Walk Over
Sweden
Erik Hård
 
55   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 10:04  Table 14
56   
Walk Over
Sweden
Mattias Widengren
 
57   
Sweden
Andrian Ristic
Walk Over
 
58   
Walk Over
Sweden
Andreas Pettersson
 
59   
Sweden
Maxwell Johnson
Walk Over
 
60   
Walk Over
Sweden
Henrik Larsson
 
61   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
62   
Walk Over
Finland
Marika Poikkijoki
 
63   
Sweden
Pontus Larhed
Sweden
Johan Wingårdh
Sat 10:04  Table 15
64   
Walk Over
Sweden
Adrian Weiss
 

Winner round 1

Race to 9
65   
Sweden
Senharip Azar
Greece
Damianos Giallourakis
Sat 11:55  Table 7
66   
Sweden
Sabo Azar
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 10:05  Table 2
67   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 10:05  Table 3
68   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 10:05  Table 16
69   
Sweden
Stefan Ericson
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 11:03  Table 15
70   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:05  Table 17
71   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 10:05  Table 18
72   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
David Larsson
Sat 11:30  Table 27
73   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 11:43  Table 13
74   
Sweden
Bahaeddin Dada
Sweden
Peter Ögren
Sat 10:05  Table 19
75   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Linus Jogin
Sat 10:06  Table 20
76   
Albania
Juljan Haka
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 10:06  Table 21
77   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Kai Kraft
Sat 10:06  Table 25
78   
Romania
Dimitrios Ciurar
Sweden
Johan Maioli
Sat 10:06  Table 26
79   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Mladen Matic
Sat 10:06  Table 27
80   
Sweden
Dzenan Sahovic
Sweden
Jyri Halttu
Sat 12:01  Table 5
81   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Sam Baradaran
Sat 11:27  Table 40
82   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Alex Embermark
Sat 10:06  Table 32
83   
Iran
Toraj Larki
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 10:06  Table 33
84   
Sweden
Phil Heath Kirkhaug
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 10:06  Table 34
85   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 10:06  Table 40
86   
Sweden
lars jonsson
Sweden
Adam Peteri
Sat 10:06  Table 41
87   
Sweden
Monika Margeta
Croatia
Dean Vorkapić
Sat 10:07  Table 42
88   
Norway
Didrik Vatne
France
Alban Richard
Sat 11:26  Table 12
89   
Sweden
Stefan Szot
Sweden
Per Löfgren
Sat 11:22  Table 14
90   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sweden
Johan Svanberg
Sat 10:07  Table 43
91   
Sweden
Kasper Östlund
Sweden
Erik Hård
Sat 11:23  Table 2
92   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Mattias Widengren
Sat 11:24  Table 11
93   
Sweden
Andrian Ristic
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 11:33  Table 26
94   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Henrik Larsson
Sat 11:23  Table 6
95   
Sweden
Laszlo Szili
Finland
Marika Poikkijoki
Sat 11:06  Table 10
96   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Adrian Weiss
Sat 11:18  Table 20

Loser round 1

Race to 8
97   
Walk Over
Sweden
Robert Haag
 
98   
Walk Over
Walk Over
 
99   
Walk Over
Walk Over
 
100   
Walk Over
Walk Over
 
101   
Walk Over
Sweden
Rickard Hedgårds
 
102   
Walk Over
Walk Over
 
103   
Walk Over
Walk Over
 
104   
Albania
Fitim Seci
Walk Over
 
105   
Walk Over
Sweden
Petter Wulcan
 
106   
Walk Over
Walk Over
 
107   
Walk Over
Walk Over
 
108   
Walk Over
Walk Over
 
109   
Walk Over
Walk Over
 
110   
Walk Over
Walk Over
 
111   
Walk Over
Walk Over
 
112   
Sweden
Daniel Magnusson
Walk Over
 
113   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
 
114   
Walk Over
Walk Over
 
115   
Walk Over
Walk Over
 
116   
Walk Over
Walk Over
 
117   
Walk Over
Walk Over
 
118   
Walk Over
Walk Over
 
119   
Walk Over
Walk Over
 
120   
Poland
Tomasz Krysztofik
Walk Over
 
121   
Walk Over
Sweden
Mattias Näsström
 
122   
Walk Over
Walk Over
 
123   
Walk Over
Walk Over
 
124   
Sweden
Joachim Paulsson
Walk Over
 
125   
Walk Over
Walk Over
 
126   
Walk Over
Walk Over
 
127   
Walk Over
Walk Over
 
128   
Sweden
Pontus Larhed
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 8
129   
Sweden
Robert Haag
Sweden
Johan Wingårdh
Sat 12:31  Table 32
130   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
131   
Walk Over
Sweden
Maxwell Johnson
 
132   
Walk Over
Sweden
Andrian Ristic
 
133   
Sweden
Rickard Hedgårds
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 13:04  Table 41
134   
Walk Over
Sweden
Erik Hård
 
135   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
136   
Albania
Fitim Seci
Sweden
Per Löfgren
Sat 13:28  Table 17
137   
Sweden
Petter Wulcan
Norway
Didrik Vatne
Sat 14:02  Table 12
138   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 
139   
Walk Over
Sweden
lars jonsson
 
140   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
141   
Walk Over
Sweden
Phil Heath Kirkhaug
 
142   
Walk Over
Iran
Toraj Larki
 
143   
Walk Over
Lebanon
Elie Naman
 
144   
Sweden
Daniel Magnusson
Sweden
Sam Baradaran
Sat 13:06  Table 11
145   
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
Sweden
Dzenan Sahovic
Sat 13:38  Table 20
146   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
147   
Walk Over
Romania
Dimitrios Ciurar
 
148   
Walk Over
Sweden
Kai Kraft
 
149   
Walk Over
Albania
Juljan Haka
 
150   
Walk Over
Sweden
Linus Jogin
 
151   
Walk Over
Sweden
Bahaeddin Dada
 
152   
Poland
Tomasz Krysztofik
Sweden
Per Lindgren
Sat 13:22  Table 33
153   
Sweden
Mattias Näsström
Sweden
Håkan Larsson
Sat 13:07  Table 10
154   
Walk Over
Sweden
Lennart Efraimsson
 
155   
Walk Over
Sweden
Thomas Ekwall
 
156   
Sweden
Joachim Paulsson
Sweden
Stefan Ericson
Sat 12:07  Table 33
157   
Walk Over
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
 
158   
Walk Over
Sweden
Thomas Stadler
 
159   
Walk Over
Sweden
Sabo Azar
 
160   
Sweden
Pontus Larhed
Sweden
Senharip Azar
Sat 13:08  Table 7

Winners qualification

Race to 9
161   
Greece
Damianos Giallourakis
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 13:11  Table 15
162   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 12:07  Table 34
163   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Göte Nigård
Sat 12:05  Table 3
164   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
David Larsson
Sat 13:12  Table 16
165   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sweden
Peter Ögren
Sat 13:24  Table 13
166   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 11:51  Table 18
167   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Johan Maioli
Sat 11:46  Table 41
168   
Sweden
Mladen Matic
Sweden
Jyri Halttu
Sat 13:43  Table 18
169   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Alex Embermark
Sat 13:00  Table 40
170   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 11:53  Table 19
171   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Adam Peteri
Sat 11:46  Table 4
172   
Croatia
Dean Vorkapić
France
Alban Richard
Sat 14:06  Table 42
173   
Sweden
Stefan Szot
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sat 13:34  Table 5
174   
Sweden
Kasper Östlund
Sweden
Mattias Widengren
Sat 12:57  Table 4
175   
Sweden
Andreas Pettersson
Sweden
Henrik Larsson
Sat 13:55  Table 7
176   
Finland
Marika Poikkijoki
Sweden
Adrian Weiss
Sat 12:48  Table 6

Loser round 3

Race to 8
177   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Laszlo Szili
Sat 13:37  Table 32
178   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Andrian Ristic
Sat 13:53  Table 34
179   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Erik Hård
Sat 14:08  Table 41
180   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Per Löfgren
Sat 14:53  Table 33
181   
Norway
Didrik Vatne
Sweden
Monika Margeta
Sat 14:51  Table 43
182   
Sweden
lars jonsson
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 13:45  Table 3
183   
Sweden
Phil Heath Kirkhaug
Iran
Toraj Larki
Sat 12:20  Table 42
184   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Daniel Magnusson
Sat 14:09  Table 11
185   
Sweden
Dzenan Sahovic
Sweden
Conny Frodig
Sat 15:06  Table 32
186   
Romania
Dimitrios Ciurar
Sweden
Kai Kraft
Sat 12:42  Table 43
187   
Albania
Juljan Haka
Sweden
Linus Jogin
Sat 11:57  Table 43
188   
Sweden
Bahaeddin Dada
Sweden
Per Lindgren
Sat 14:50  Table 10
189   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Lennart Efraimsson
Sat 14:53  Table 40
190   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 13:31  Table 14
191   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sweden
Thomas Stadler
Sat 12:23  Table 2
192   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Senharip Azar
Sat 14:04  Table 2

Losers qualification

Race to 8
193   
Sweden
Johan Wingårdh
Sweden
Mladen Matic
Sat 14:59  Table 12
194   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Johan Maioli
Sat 15:23  Table 41
195   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 15:13  Table 5
196   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Peter Ögren
Sat 16:02  Table 4
197   
Norway
Didrik Vatne
Sweden
Wille Viitanen
Sat 16:10  Table 7
198   
Sweden
lars jonsson
Sweden
Göte Nigård
Sat 15:28  Table 3
199   
Sweden
Phil Heath Kirkhaug
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 14:18  Table 15
200   
Lebanon
Elie Naman
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sat 15:08  Table 11
201   
Sweden
Conny Frodig
Finland
Marika Poikkijoki
Sat 16:16  Table 10
202   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Andreas Pettersson
Sat 15:47  Table 42
203   
Sweden
Linus Jogin
Sweden
Mattias Widengren
Sat 14:33  Table 4
204   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Stefan Szot
Sat 15:52  Table 2
205   
Sweden
Håkan Larsson
Croatia
Dean Vorkapić
Sat 16:34  Table 5
206   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Adam Peteri
Sat 15:00  Table 13
207   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sweden
Jessika Nilsson
Sat 14:25  Table 6
208   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Alex Embermark
Sat 15:52  Table 6

Last thirtytwo

Race to 9
209   
Greece
Damianos Giallourakis
Sweden
Johan Maioli
Sun 10:06  Table 32
210   
Sweden
Tianfang Zhang
Norway
Didrik Vatne
Sun 10:06  Table 34
211   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
lars jonsson
Sun 10:06  Table 19
212   
Sweden
David Larsson
Sweden
Mladen Matic
Sun 10:06  Table 5
213   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Finland
Marika Poikkijoki
Sun 10:06  Table 3
214   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sun 10:06  Table 33
215   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Kai Kraft
Sun 10:06  Table 42
216   
Sweden
Jyri Halttu
Sweden
Stefan Szot
Sun 10:06  Table 4
217   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Mattias Widengren
Sun 10:06  Table 43
218   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Adam Peteri
Sun 10:06  Table 17
219   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Anders Edvardsson
Sun 10:06  Table 40
220   
France
Alban Richard
Sweden
Pierre Hesselgren
Sun 10:23  Table 6
221   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sweden
Håkan Larsson
Sun 10:06  Table 2
222   
Sweden
Kasper Östlund
Sweden
Johan Svanberg
Sun 10:06  Table 18
223   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Senharip Azar
Sun 10:06  Table 7
224   
Sweden
Adrian Weiss
Greece
Lazaros Zoupounidis
Sun 10:06  Table 41

Last sixteen

Race to 9
225   
Greece
Damianos Giallourakis
Norway
Didrik Vatne
Sun 12:17  Table 7
226   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
David Larsson
Sun 12:17  Table 6
227   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sweden
Elvis Miglans
Sun 12:17  Table 2
228   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Jyri Halttu
Sun 12:17  Table 43
229   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Erik Gårdelöf
Sun 12:17  Table 3
230   
Sweden
Ragnar Grönsten
France
Alban Richard
Sun 12:17  Table 4
231   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sweden
Johan Svanberg
Sun 12:17  Table 42
232   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Adrian Weiss
Sun 12:17  Table 5

Quarter final

Race to 9
233   
Greece
Damianos Giallourakis
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 14:35  Table 2
234   
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sweden
Jyri Halttu
Sun 14:35  Table 3
235   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 14:35  Table 6
236   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Adrian Weiss
Sun 14:36  Table 7

Semi final

Race to 9
237   
Greece
Damianos Giallourakis
Sweden
Jyri Halttu
Sun 16:39  Table 6
238   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Adrian Weiss
Sun 16:30  Table 3

Final

Race to 9
239   
Greece
Damianos Giallourakis
Sweden
Adrian Weiss
Sun 18:13  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (74)