Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 30, 2022

Porter Cup 2022 # 16

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tomasz Delinowski
6 (6/0) 23 (20/3)
87%
20
2 Luk Dro
8 (6/2) 31 (19/12)
61%
18
3 Karol Zbień
6 (4/2) 27 (16/11)
59%
16
3 Kamil Gęsiarz
6 (4/2) 27 (17/10)
63%
16
5 Marcin Dewódzki
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
14
5 Marcin Czechowicz
4 (3/1) 26 (14/12)
54%
14
5 Marcin Kielan
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
14
5 Mateusz Zienkiewicz
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
14
9 Dariusz Rozner
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
12
Show more
9 Mariusz Chmielarz
Porter Club
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
12
9 Jarek Legęza
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
12
9 Dominik Mroziakiewicz
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
12
9 Tom Tom
3 (2/1) 19 (10/9)
53%
12
9 Kubat Wiktor
Porter Club
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
12
9 Grzegorz Strączyński
3 (2/1) 18 (9/9)
50%
12
9 Krzysztof Delinowski
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
12
17 Leszek Hudziak
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
8
17 Dariusz Sołoniewicz
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
8
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
8
17 Michał Kutek
Porter Club
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
8
17 Sebastian Myśliwiec
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
8
17 Arkadiusz Dłubała
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
8
17 Krystian Grzesik
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
8
17 Michał Grzesik
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
8
25 Michał Płusa
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
6
25 Robert Kołodziej
3 (1/2) 9 (2/7)
22%
6
25 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
6
25 Krzysztof Nagiel
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
6
25 Mariusz Mrowiec
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
6
25 Dawid Sobiech
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
6
25 Tomasz Szymczyk
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
6
25 Marcin Skalik
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
6
33 Dariusz Andryszkiewicz
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
4
33 Szymon Kruś
Porter Club
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
4
33 Agata Nowak
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
4
8880 walk-over 1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts May 30, 2022, 6:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (36 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Porter Cup 2022 wiosna - lato
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
2   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Michał Grzesik
Mon 18:36  Table 1
3   
Poland
Marcin Dewódzki
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Mariusz Mrowiec
 
5   
Poland
Dariusz Rozner
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Marcin Czechowicz
 
7   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Kubat Wiktor
 
9   
Poland
Karol Zbień
Walk Over
 
10   
Walk Over
Poland
Tomasz Delinowski
 
11   
Poland
Michał Płusa
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Leszek Hudziak
 
13   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
15   
Poland
Luk Dro
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 18:32 
16   
Walk Over
Poland
Robert Kołodziej
 
17   
Poland
Michał Kutek
Walk Over
 
18   
Vatican
Agata Nowak
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 19:02  Table 10
19   
Poland
Marcin Skalik
Walk Over
 
20   
Walk Over
Arkadiusz Dłubała
 
21   
Poland
Dariusz Sołoniewicz
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Grzegorz Strączyński
 
23   
Poland
Tomasz Szymczyk
Walk Over
 
24   
Walk Over
Poland
Krystian Grzesik
 
25   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
26   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
27   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Krzysztof Nagiel
 
29   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 
30   
Walk Over
Tom Tom
 
31   
Poland
Szymon Kruś
Poland
walk-over 1
 
32   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:02  Table 1
34   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:10  Table 2
35   
Poland
Dariusz Rozner
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 19:20  Table 7
36   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Kubat Wiktor
Mon 18:33  Table 2
37   
Poland
Karol Zbień
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 19:14  Table 5
38   
Poland
Michał Płusa
Poland
Leszek Hudziak
Mon 18:33  Table 3
39   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:33  Table 4
40   
Poland
Luk Dro
Poland
Robert Kołodziej
Mon 18:37  Table 9
41   
Poland
Michał Kutek
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 19:39  Table 10
42   
Poland
Marcin Skalik
Arkadiusz Dłubała
Mon 18:33  Table 5
43   
Poland
Dariusz Sołoniewicz
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 18:34  Table 6
44   
Poland
Tomasz Szymczyk
Poland
Krystian Grzesik
Mon 18:34  Table 7
45   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 19:15  Table 9
46   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:16  Table 3
47   
Poland
Dawid Sobiech
Tom Tom
Mon 18:34  Table 8
48   
Poland
Szymon Kruś
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:20  Table 4

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Poland
Michał Grzesik
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Walk Over
 
57   
Walk Over
Vatican
Agata Nowak
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Szymon Kruś
Mon 19:55  Table 4
66   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
67   
Walk Over
Poland
Krzysztof Nagiel
 
68   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
69   
Walk Over
Poland
Tomasz Szymczyk
 
70   
Walk Over
Poland
Dariusz Sołoniewicz
 
71   
Walk Over
Poland
Marcin Skalik
 
72   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Michał Kutek
Mon 20:08  Table 8
73   
Vatican
Agata Nowak
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:39 
74   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
75   
Walk Over
Poland
Michał Płusa
 
76   
Walk Over
Poland
Karol Zbień
 
77   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
78   
Walk Over
Poland
Dariusz Rozner
 
79   
Walk Over
Poland
Mariusz Mrowiec
 
80   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:20  Table 2
82   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Kubat Wiktor
Mon 20:06  Table 7
83   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Leszek Hudziak
Mon 19:47  Table 5
84   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Luk Dro
Mon 19:32  Table 8
85   
Poland
Krzysztof Delinowski
Arkadiusz Dłubała
Mon 20:07  Table 10
86   
Poland
Grzegorz Strączyński
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:06  Table 6
87   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 20:29  Table 3
88   
Tom Tom
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:15  Table 1

Loser round 3

Race to 4
89   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Dawid Sobiech
Mon 20:48  Table 4
90   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 20:30  Table 9
91   
Poland
Tomasz Szymczyk
Poland
Dariusz Sołoniewicz
Mon 20:19  Table 5
92   
Poland
Marcin Skalik
Poland
Michał Kutek
Mon 20:09  Table 8
93   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:40  Table 1
94   
Poland
Michał Płusa
Poland
Karol Zbień
Mon 19:49  Table 9
95   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Dariusz Rozner
Mon 20:50  Table 6
96   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:54  Table 2

Losers qualification

Race to 4
97   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Luk Dro
Mon 20:54  Table 4
98   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Leszek Hudziak
Mon 21:08  Table 1
99   
Poland
Dariusz Sołoniewicz
Poland
Kubat Wiktor
Mon 21:27  Table 5
100   
Poland
Michał Kutek
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:57  Table 8
101   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 21:08  Table 3
102   
Poland
Karol Zbień
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 21:08  Table 7
103   
Poland
Dariusz Rozner
Poland
Krystian Grzesik
Mon 21:25  Table 4
104   
Poland
Jarek Legęza
Arkadiusz Dłubała
Mon 21:42  Table 2

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 22:26  Table 1
106   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 22:26  Table 2
107   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Kubat Wiktor
Mon 22:26  Table 3
108   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:26  Table 4
109   
Poland
Krzysztof Delinowski
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 22:26  Table 5
110   
Poland
Grzegorz Strączyński
Poland
Luk Dro
Mon 22:26  Table 6
111   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dariusz Rozner
Mon 22:26  Table 7
112   
Tom Tom
Poland
Karol Zbień
Mon 22:26  Table 8

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 23:27  Table 1
114   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Mon 23:12  Table 2
115   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Luk Dro
Mon 23:19  Table 5
116   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Karol Zbień
Mon 23:21  Table 3

Semi final

Race to 4
117   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Tomasz Delinowski
Tue 00:01 
118   
Poland
Luk Dro
Poland
Karol Zbień
Tue 00:04 

Final

Race to 4
119   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Luk Dro
Tue 00:04  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants