Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 12 - February 13, 2022

Pool-liga 5 Vest PL1199

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
5 (5/0) 47 (29/18)
62%
100
2 Marjan Maka
Marken IL, Kong Oscar BK
7 (5/2) 56 (35/21)
63%
87
3 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 49 (27/22)
55%
77
3 Robert Gelin Rysjedal
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 28 (20/8)
71%
77
5 Mona Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
64
5 Paul Townsend
Feios IL-BG
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
64
5 Sveinung Arnesson østgård
Os Biljard og Snookerklubb
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
64
5 Tor Espen H. Skoglund
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
64
9 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
44
Show more
9 Helge Høvding
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 35 (16/19)
46%
44
9 Marius Antero Salmi Bostad
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
44
9 Jason Hawker
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
44
13 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
28
13 niklas dale wollertsen
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
28
13 Martin Hatløy Engdal
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
28
13 Armanas Tiskus
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
28
17 Daniel Øvreeide
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Neate Topper-Hall
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
16
17 Sander Seilen
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
16
Entry deadline Feb 9, 2022, 10:59 PM (local time)
Starts Feb 12, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Os Biljard og Snookerklubb
Contact Bernt Olav Lundetræ (bernt_olav_7@hotmail.com, +4797722284)
More info
Velkommen til Os og PL1199 vest nr 5
Vi satser på å starte lørdag kl 10.
Vi åpner salongen kl 9 og da serveres det kaffe og ferske rundstykker til frokost.
Det blir enkel servering fra kiosken utover dagen.

Viktig at alle er flinke til å sprite og vaske hender ofte for å forebygge smitte.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Neate Topper-Hall
Helge Høvding
Sat 09:59  Table 2
2   
Marius Antero Salmi Bostad
Walk Over
 
3   
Walk Over
Kjell Henriksen
 
4   
Marjan Maka
Walk Over
 
5   
Tor Espen H. Skoglund
Sander Seilen
Sat 09:59  Table 3
6   
Armanas Tiskus
Walk Over
 
7   
Walk Over
Martin Hatløy Engdal
 
8   
Jason Hawker
Daniel Høvding
Sat 09:59  Table 4

Winner round 1

Race to 5
9   
Robert Gelin Rysjedal
Helge Høvding
Sat 10:59  Table 3
10   
Marius Antero Salmi Bostad
niklas dale wollertsen
Sat 09:59  Table 5
11   
Astrid Eiken Flage
Kjell Henriksen
Sat 09:59  Table 6
12   
Marjan Maka
Kim Ronny Nygård
Sat 09:59  Table 7
13   
Paul Townsend
Tor Espen H. Skoglund
Sat 11:19  Table 2
14   
Armanas Tiskus
Mona Lundetræ
Sat 09:59  Table 8
15   
Sveinung Arnesson østgård
Martin Hatløy Engdal
Sat 10:45  Table 4
16   
Jason Hawker
Gjermund Flage
Sat 10:49  Table 8

Loser round 1

Race to 5
17   
Neate Topper-Hall
Gjermund Flage
Sat 11:30  Table 3
18   
Walk Over
Martin Hatløy Engdal
 
19   
Walk Over
Armanas Tiskus
 
20   
Walk Over
Tor Espen H. Skoglund
 
21   
Sander Seilen
Marjan Maka
Sat 11:00  Table 7
22   
Walk Over
Kjell Henriksen
 
23   
Walk Over
niklas dale wollertsen
 
24   
Daniel Høvding
Helge Høvding
Sat 11:31  Table 6

Loser round 2

Race to 5
25   
Gjermund Flage
Martin Hatløy Engdal
Sat 12:14  Table 3
26   
Armanas Tiskus
Tor Espen H. Skoglund
Sat 12:14  Table 7
27   
Marjan Maka
Kjell Henriksen
Sat 11:36  Table 4
28   
niklas dale wollertsen
Helge Høvding
Sat 12:32  Table 4

Winners qualification

Race to 6
29   
Robert Gelin Rysjedal
Marius Antero Salmi Bostad
Sat 11:34  Table 7
30   
Astrid Eiken Flage
Kim Ronny Nygård
Sat 12:32  Table 2
31   
Paul Townsend
Mona Lundetræ
Sat 12:32  Table 6
32   
Sveinung Arnesson østgård
Jason Hawker
Sat 12:33  Table 5

Losers qualification

Race to 5
33   
Gjermund Flage
Astrid Eiken Flage
Sat 13:45  Table 2
34   
Tor Espen H. Skoglund
Marius Antero Salmi Bostad
Sat 13:23  Table 7
35   
Marjan Maka
Jason Hawker
Sat 13:39  Table 3
36   
Helge Høvding
Paul Townsend
Sat 13:41  Table 6

Quarter final

Race to 6
37   
Robert Gelin Rysjedal
Paul Townsend
R1
Sat 14:39  Table 2
38   
Kim Ronny Nygård
Tor Espen H. Skoglund
Sat 14:39  Table 3
39   
Mona Lundetræ
Marjan Maka
Sat 14:39  Table 7
40   
Sveinung Arnesson østgård
Gjermund Flage
Sat 14:39  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Robert Gelin Rysjedal
Kim Ronny Nygård
Sat 16:14  Table 3
42   
Marjan Maka
Gjermund Flage
Sat 16:15  Table 7

Final

Race to 6
43   
Kim Ronny Nygård
Marjan Maka
Sat 17:26  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer