Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 20, 2022

Pool-liga 5 Midt PL1200

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ronny Kraft
Trondheim BK
6 (5/1) 63 (40/23)
63%
100
2 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 52 (33/19)
63%
87
3 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
5 (4/1) 48 (31/17)
65%
77
3 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 38 (22/16)
58%
77
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
64
5 Steinar Moe
Trondheim BK
3 (2/1) 33 (16/17)
48%
64
5 Roy Skogvold
Trondheim BK
2 (1/1) 20 (9/11)
45%
64
5 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
64
9 Henrik Flatås
Trondheim BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
44
9 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
44
9 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (0/14)
0%
44
12 Espen Eriksen
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
32
12 Torkil Terminator Gjengseth
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
32
12 Erlend Fagermo
Arctic BK
3 (0/3) 26 (5/21)
19%
32
8880 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Feb 16, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Feb 20, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Trondheim BK
Contact Espen M. Andersen (espenma@live.no, 92827208)
More info
TBK ønsker velkommen til PL1200.
Vi serverer lett bespisning utover dagen samt middag.
Rikelig utvalg av kiosk og drikkevarer.

Ved spillere inntil 16 stk så vil det være puljespill, ved flere enn 16 blir det dobbelcup.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roy Skogvold 1 1 0 0 7 4 3 0 0 0 0.636 1
2 John-Ivar Rubach 1 0 0 1 4 7 -3 0 0 0 0.364 0
3 Mats Brujordet Schjetne 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Knut Inge Røstvold 3 3 0 0 21 8 13 0 0 0 0.724 3
2 Ronny Kraft 3 2 0 1 19 13 6 1 0 0 0.594 2
3 Henrik Flatås 3 1 0 2 12 15 -3 0 0 0 0.444 1
4 Erlend Fagermo 3 0 0 3 5 21 -16 0 0 0 0.192 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Steinar Moe 2 2 0 0 14 10 4 1 0 0 0.583 2
2 Espen M. Andersen 2 1 0 1 12 9 3 1 0 0 0.571 1
3 Nina Torvund 2 0 0 2 7 14 -7 1 0 0 0.333 0
4 Torkil Terminator Gjengseth 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Even Letnes Wærnes 2 2 0 0 14 2 12 0 0 0 0.875 2
2 Morten Rakfjord 2 1 0 1 9 7 2 0 0 0 0.563 1
3 Odin Svedjan Moe 2 0 0 2 0 14 -14 0 0 0 0 0
4 Espen Eriksen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Mats Brujordet Schjetne
Roy Skogvold
Sun 10:04  Table 1
2-B   
Knut Inge Røstvold
Erlend Fagermo
Sun 10:04  Table 2
3-B   
Ronny Kraft
R1
Henrik Flatås
Sun 10:04  Table 4
4-C   
Espen M. Andersen
Torkil Gjengseth
Sun 09:18 
5-C   
Nina Torvund
R1
Steinar Moe
Sun 10:04  Table 5
6-D   
Even Letnes Wærnes
Morten Rakfjord
Sun 10:04  Table 8
7-D   
Espen Eriksen
Odin Svedjan Moe
Sun 09:19 

Round 2

Race to 7
8-A   
Roy Skogvold
John-Ivar Rubach
Sun 10:17  Table 1
9-B   
Knut Inge Røstvold
Henrik Flatås
Sun 11:36  Table 6
10-B   
Erlend Fagermo
Ronny Kraft
Sun 11:36  Table 5
11-C   
Espen M. Andersen
R1
Steinar Moe
R1
Sun 11:36  Table 4
12-C   
Torkil Gjengseth
Nina Torvund
Sun 11:30 
13-D   
Even Letnes Wærnes
Odin Svedjan Moe
Sun 11:29  Table 2
14-D   
Morten Rakfjord
Espen Eriksen
Sun 11:30 

Round 3

Race to 7
15-A   
John-Ivar Rubach
Mats Brujordet Schjetne
Sun 13:00 
16-B   
Knut Inge Røstvold
Ronny Kraft
Sun 12:45  Table 8
17-B   
Henrik Flatås
Erlend Fagermo
Sun 12:45  Table 1
18-C   
Espen M. Andersen
Nina Torvund
Sun 12:47  Table 3
19-C   
Steinar Moe
Torkil Gjengseth
Sun 13:00 
20-D   
Even Letnes Wærnes
Espen Eriksen
Sun 13:00 
21-D   
Odin Svedjan Moe
Morten Rakfjord
Sun 12:45  Table 5

Quarter final

Race to 7
22   
Roy Skogvold
Ronny Kraft
Sun 14:02  Table 4
23   
John-Ivar Rubach
Knut Inge Røstvold
Sun 14:02  Table 1
24   
Steinar Moe
Morten Rakfjord
Sun 14:02  Table 8
25   
Espen M. Andersen
R1
Even Letnes Wærnes
Sun 14:02  Table 5

Semi final

Race to 7
26   
Ronny Kraft
Knut Inge Røstvold
Sun 15:27  Table 4
27   
Morten Rakfjord
Even Letnes Wærnes
Sun 15:32  Table 5

Final

Race to 7
28   
Ronny Kraft
Even Letnes Wærnes
Sun 16:50  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer