Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 9, 2021

Pool-liga 3 Øst PL1199

Straightpool

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
24, 14, 12, 10, 9 2.483 100
2 HÅVARD LYKKE
Gjøvik&Raufoss BK
23, 15, 9 2.963 87
3 Jon Arnesen
Ask BC
18, 15, 14, 14, 12 2.128 77
3 Kjell Martin Andersen
Grenland BK
15, 11, 9 2.218 77
5 Bernt Even Nilsen
Ask BC
16, 14, 10, 6 2.407 64
5 Ingolf Höns
Ask BC
24, 11 2.864 64
5 Moises Farfan
Plankebyen BK
12, 12 1.985 64
5 Espen Kristoffersen
Gjøvik&Raufoss BK
16 2.913 64
9 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
9 2.188 44
Show more
9 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
7 2.250 44
9 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
11, 7, 4 1.563 44
9 Odd Martin Asp
Ask BC
12, 3 2.089 44
13 Raymond Kandola
Plankebyen BK
10, 10, 8 2.150 28
13 Baard Onsum
Oslo BK
12, 9 1.750 28
13 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
12, 11 1.833 28
13 Stig Elde Mikkelsen
Hamar Biljardklubb
9, 5 1.495 28
17 Kent Hansen
Oslo BK
1.264 16
17 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
12 1.118 16
17 Simen Jøndal
Oslo BK
0.929 16
17 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
1.146 16
17 Odd Magnus Eidstø
Fredrikstad BK
9, 9, 9 1.932 16
8880 Terje Kristoffersen
Oslo BK
0 0
Entry deadline Oct 6, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 9, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 50
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Gjøvik&Raufoss BK
More info
Vi kjører distanse 50 med maks 30 innings på tapersiden.
Finale og semifinale settes til 75 med forbehold om at tidsskjema holder.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 50
1   
Kjell Martin Andersen
Walk Over
 
2   
Stig Elde Mikkelsen
Simen Jøndal
Sat 10:05  Table 1
3   
Jon Arnesen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Odd Martin Asp
 
5   
Espen Kristoffersen
Walk Over
 
6   
Marius Farås
Baard Onsum
Sat 10:05  Table 2
7   
Terje Kristoffersen
Giena Tanilon
Sat 10:05  Table 3
8   
Walk Over
HÅVARD LYKKE
 
9   
Ingolf Höns
Walk Over
 
10   
Kent Hansen
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 10:05  Table 4
11   
Andreas Wahr-Hansen
Odd Magnus Eidstø
Sat 10:05  Table 5
12   
Walk Over
Jan Atle Kofoed
 
13   
Moises Farfan
Walk Over
 
14   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
15   
Bernt Even Nilsen
Tommy Waskaas Andersen
Sat 10:05  Table 6
16   
Walk Over
Raymond Kandola
 

Winner round 1

Race to 50
17   
Kjell Martin Andersen
Stig Elde Mikkelsen
Sat 11:24  Table 8
18   
Jon Arnesen
Odd Martin Asp
Sat 10:20  Table 8
19   
Espen Kristoffersen
Baard Onsum
Sat 11:28  Table 1
20   
Giena Tanilon
HÅVARD LYKKE
Sat 10:25  Table 7
21   
Ingolf Höns
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 11:27  Table 4
22   
Odd Magnus Eidstø
Jan Atle Kofoed
Sat 11:05  Table 5
23   
Moises Farfan
Geir Tollefsrud
Sat 10:55  Table 3
24   
Bernt Even Nilsen
Raymond Kandola
Sat 11:13  Table 6

Loser round 1

Race to 50
25   
Walk Over
Simen Jøndal
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Marius Farås
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Kent Hansen
 
30   
Andreas Wahr-Hansen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Tommy Waskaas Andersen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 50
33   
Simen Jøndal
Raymond Kandola
Sat 12:21  Table 7
34   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
35   
Marius Farås
Odd Magnus Eidstø
Sat 12:18  Table 3
36   
Walk Over
Ingolf Höns
Sat 13:00 
37   
Kent Hansen
Giena Tanilon
Sat 12:27  Table 2
38   
Andreas Wahr-Hansen
Baard Onsum
Sat 12:23  Table 1
39   
Walk Over
Jon Arnesen
 
40   
Tommy Waskaas Andersen
Stig Elde Mikkelsen
Sat 12:38  Table 6

Winners qualification

Race to 50
41   
Kjell Martin Andersen
Odd Martin Asp
Sat 12:50  Table 5
42   
Espen Kristoffersen
HÅVARD LYKKE
Sat 12:52  Table 4
43   
Daniel Lorentzen-Styr
Jan Atle Kofoed
Sat 13:23  Table 7
44   
Moises Farfan
Bernt Even Nilsen
Sat 12:59  Table 8

Loser round 3

Race to 50
45   
Raymond Kandola
Geir Tollefsrud
Sat 13:51  Table 1
46   
Marius Farås
Ingolf Höns
Sat 13:58  Table 3
47   
Giena Tanilon
Baard Onsum
Sat 14:00  Table 8
48   
Jon Arnesen
Stig Elde Mikkelsen
Sat 14:26  Table 6

Losers qualification

Race to 50
49   
Geir Tollefsrud
Espen Kristoffersen
Sat 15:11  Table 6
50   
Ingolf Höns
Odd Martin Asp
Sat 15:24  Table 3
51   
Giena Tanilon
Moises Farfan
Sat 15:05  Table 8
52   
Jon Arnesen
Jan Atle Kofoed
Sat 15:21  Table 1

Quarter final

Race to 75
53   
Kjell Martin Andersen
Espen Kristoffersen
Sat 16:29  Table 3
54   
HÅVARD LYKKE
Moises Farfan
Sat 16:29  Table 8
55   
Daniel Lorentzen-Styr
Ingolf Höns
Sat 16:29  Table 6
56   
Bernt Even Nilsen
Jon Arnesen
Sat 16:29  Table 1

Semi final

Race to 75
57   
Kjell Martin Andersen
HÅVARD LYKKE
Sat 18:06  Table 6
58   
Daniel Lorentzen-Styr
Jon Arnesen
Sat 18:06  Table 8

Final

Race to 75
59   
HÅVARD LYKKE
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 19:29  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer