Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 1, 2022

Pool-liga 2 Øst PL1199

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil Bjørkmann
Hamar Biljardklubb
5 (5/0) 39 (28/11)
72%
100
2 Moises Farfan
Plankebyen BK
5 (4/1) 48 (26/22)
54%
87
3 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
7 (5/2) 54 (31/23)
57%
77
3 Giena Tanilon
Gjøvik&Raufoss BK
7 (5/2) 60 (31/29)
52%
77
5 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
64
5 Espen Kristoffersen
Gjøvik&Raufoss BK
3 (2/1) 26 (15/11)
58%
64
5 Joakim Langkås
Grenland BK
4 (3/1) 33 (20/13)
61%
64
5 Kim Bjørnstad
Oslo BK
6 (4/2) 47 (26/21)
55%
64
9 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 28 (12/16)
43%
44
Show more
9 Raymond Kandola
Plankebyen BK
3 (1/2) 23 (13/10)
57%
44
9 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
44
9 Nicolai Sætra
Hamar Biljardklubb
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
44
13 Kent Hansen
Unique BK
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
28
13 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
28
13 Hamza Malik
Unique BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
28
13 Sebastian Bergslien
Grenland BK
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
28
17 Jon Arnesen
Ask BC
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
16
17 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
16
17 Stig Elde Mikkelsen
Hamar Biljardklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
16
17 Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
16
17 Hamad Malik
Unique BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
16
8880 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 28, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 1, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Gjøvik&Raufoss BK
Contact Jan Kjetil Nordrum (nordrum08@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Morten Gulbrandsen
R1
Marius Farås
Sat 10:00  Table 7
2   
Sebastian Bergslien
Walk Over
 
3   
Simen Jøndal
Joakim Langkås
Sat 10:00  Table 1
4   
Tayab Malik
Tommy Waskaas Andersen
Sat 10:00  Table 3
5   
Kent Hansen
Geir Tollefsrud
Sat 10:00  Table 4
6   
Giena Tanilon
Hamza Malik
Sat 10:00  Table 2
7   
Stig Nesvik
R1
Stig Elde Mikkelsen
Sat 10:00  Table 6
8   
Kim Bjørnstad
Hamad Malik
Sat 10:00  Table 8

Winner round 1

Race to 5
9   
Emil Bjørkmann
Morten Gulbrandsen
Sat 11:18  Table 6
10   
Sebastian Bergslien
Odd Martin Asp
Sat 11:17  Table 3
11   
Jon Arnesen
Joakim Langkås
Sat 11:18  Table 8
12   
Tayab Malik
Nicolai Sætra
Sat 11:17  Table 4
13   
Raymond Kandola
Kent Hansen
Sat 11:18  Table 7
14   
Giena Tanilon
Espen Kristoffersen
Sat 11:17  Table 2
15   
Moises Farfan
Stig Nesvik
Sat 11:18  Table 5
16   
Kim Bjørnstad
Egil Arne Sørensen
Sat 11:17  Table 1

Loser round 1

Race to 5
17   
Marius Farås
Kim Bjørnstad
Sat 12:14  Table 2
18   
Walk Over
Stig Nesvik
 
19   
Simen Jøndal
Giena Tanilon
Sat 12:14  Table 8
20   
Walk Over
Kent Hansen
Sat 13:00 
21   
Geir Tollefsrud
Tayab Malik
Sat 12:24  Table 6
22   
Hamza Malik
Jon Arnesen
Sat 12:14  Table 3
23   
Stig Elde Mikkelsen
Sebastian Bergslien
Sat 12:14  Table 1
24   
Hamad Malik
Morten Gulbrandsen
Sat 12:24  Table 4

Loser round 2

Race to 5
25   
Kim Bjørnstad
Stig Nesvik
Sat 13:38  Table 7
26   
Giena Tanilon
Kent Hansen
Sat 13:38  Table 5
27   
Geir Tollefsrud
Hamza Malik
Sat 13:38  Table 4
28   
Sebastian Bergslien
Morten Gulbrandsen
Sat 13:38  Table 2

Winners qualification

Race to 5
29   
Emil Bjørkmann
Odd Martin Asp
Sat 13:38  Table 8
30   
Joakim Langkås
Nicolai Sætra
Sat 13:38  Table 6
31   
Raymond Kandola
Espen Kristoffersen
Sat 13:38  Table 3
32   
Moises Farfan
Egil Arne Sørensen
Sat 13:38  Table 1

Losers qualification

Race to 5
33   
Kim Bjørnstad
Nicolai Sætra
Sat 14:53  Table 1
34   
Giena Tanilon
Odd Martin Asp
Sat 14:53  Table 3
35   
Geir Tollefsrud
Egil Arne Sørensen
Sat 14:53  Table 6
36   
Morten Gulbrandsen
Raymond Kandola
Sat 14:53  Table 8

Quarter final

Race to 6
37   
Emil Bjørkmann
Egil Arne Sørensen
Sat 16:11  Table 3
38   
Joakim Langkås
Morten Gulbrandsen
Sat 16:11  Table 1
39   
Espen Kristoffersen
Giena Tanilon
Sat 16:11  Table 8
40   
Moises Farfan
Kim Bjørnstad
Sat 16:11  Table 6

Semi final

Race to 6
41   
Emil Bjørkmann
Morten Gulbrandsen
Sat 17:47  Table 3
42   
Giena Tanilon
Moises Farfan
Sat 17:47  Table 6

Final

Race to 6
43   
Emil Bjørkmann
Moises Farfan
Sat 19:07  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer