Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 14, 2021

Pool-liga 1 Øst PL1199

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Geir Holmqvist
Ask BC
6 (6/0) 45 (35/10)
78%
100
2 Nejat Baranji
Ask BC
6 (5/1) 57 (31/26)
54%
87
3 Emil Bjørkmann
Gjøvik&Raufoss BK
6 (4/2) 50 (29/21)
58%
77
3 Kjell Martin Andersen
Grenland BK
5 (4/1) 35 (25/10)
71%
77
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
64
5 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
5 (3/2) 43 (24/19)
56%
64
5 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
5 (3/2) 41 (21/20)
51%
64
5 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
64
9 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
44
Show more
9 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
44
9 Martin Løvbakk Iversen
Horten BK
5 (3/2) 46 (24/22)
52%
44
9 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
44
13 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
28
13 Ingolf Höns
Ask BC
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
28
13 Nicolai Sætra
Hamar Biljardklubb
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
28
13 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
28
17 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
16
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
16
17 Baard Onsum
Oslo BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
16
17 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
16
17 Geir André Nilsen
Oslo BK
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
16
17 Marius Torsheim
Horten BK
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
16
17 Terje Kristoffersen
Oslo BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
16
17 Sandro Hasecic
Fredrikstad BK
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
16
25 Vegard Daapan
Grenland BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13
25 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Lucas Baranji
Ask BC
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13
25 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
13
25 Stig Elde Mikkelsen
Hamar Biljardklubb
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
13
25 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
13
25 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
13
25 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13
Entry deadline Aug 11, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Aug 14, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Emil Bjørkmann
Morten Gulbrandsen
Sat 09:54  Table 1
2   
Terje Kristoffersen
Christian Wikeby
Sat 09:54  Table 2
3   
Bjørn Bratteberg
Tom Kristiansen
Sat 09:54  Table 3
4   
Andreas Wahr-Hansen
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 09:54  Table 4
5   
Nicolai Sætra
Geir Holmqvist
Sat 09:54  Table 5
6   
Simen Jøndal
Martin Løvbakk Iversen
Sat 09:54  Table 6
7   
Arne Wiese-Hansen
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 09:54  Table 7
8   
Stig Elde Mikkelsen
Ingolf Höns
Sat 09:54  Table 8
9   
Sabahudin Comor
Geir André Nilsen
Sat 09:55  Table 9
10   
Odd Martin Asp
Lucas Baranji
Sat 09:55  Table 10
11   
Baard Onsum
Tommy Waskaas Andersen
Sat 09:55  Table 11
12   
Vegard Daapan
Jan Atle Kofoed
Sat 09:55  Table 12
13   
Nejat Baranji
Sandro Hasecic
Sat 09:55  Table 13
14   
Marius Torsheim
Ida Amundsen Holtet
Sat 09:55  Table 14
15   
Bjørn Birger Andreassen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 09:55  Table 15
16   
Stig Nesvik
Bjørn Erik Øverland
Sat 09:55  Table 16

Winner round 1

Race to 6
17   
Emil Bjørkmann
Christian Wikeby
Sat 11:22  Table 4
18   
Tom Kristiansen
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 11:22  Table 6
19   
Geir Holmqvist
Martin Løvbakk Iversen
Sat 11:22  Table 7
20   
Arne Wiese-Hansen
Ingolf Höns
Sat 11:22  Table 8
21   
Sabahudin Comor
Odd Martin Asp
Sat 11:22  Table 9
22   
Tommy Waskaas Andersen
Jan Atle Kofoed
Sat 11:22  Table 10
23   
Nejat Baranji
R1
Marius Torsheim
Sat 11:22  Table 14
24   
Bjørn Birger Andreassen
Bjørn Erik Øverland
Sat 11:22  Table 13

Loser round 1

Race to 5
25   
Morten Gulbrandsen
Terje Kristoffersen
Sat 11:13  Table 16
26   
Bjørn Bratteberg
Andreas Wahr-Hansen
Sat 11:13  Table 15
27   
Nicolai Sætra
Simen Jøndal
Sat 11:13  Table 5
28   
Daniel Lorentzen-Styr
Stig Elde Mikkelsen
Sat 11:13  Table 2
29   
Geir André Nilsen
Lucas Baranji
Sat 11:13  Table 12
30   
Baard Onsum
Vegard Daapan
Sat 11:13  Table 3
31   
Sandro Hasecic
Ida Amundsen Holtet
Sat 11:13  Table 11
32   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Stig Nesvik
Sat 11:13  Table 1

Loser round 2

Race to 6
33   
Terje Kristoffersen
Bjørn Birger Andreassen
Sat 12:50  Table 1
34   
Bjørn Bratteberg
Marius Torsheim
Sat 12:50  Table 2
35   
Nicolai Sætra
Jan Atle Kofoed
Sat 12:50  Table 3
36   
Daniel Lorentzen-Styr
Odd Martin Asp
Sat 12:50  Table 4
37   
Geir André Nilsen
Ingolf Höns
Sat 12:50  Table 9
38   
Baard Onsum
Martin Løvbakk Iversen
Sat 12:50  Table 6
39   
Sandro Hasecic
Tom Kristiansen
Sat 12:50  Table 12
40   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Christian Wikeby
Sat 12:50  Table 13

Winners qualification

Race to 6
41   
Emil Bjørkmann
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 12:57  Table 10
42   
Geir Holmqvist
Arne Wiese-Hansen
Sat 12:57  Table 5
43   
Sabahudin Comor
Tommy Waskaas Andersen
Sat 12:57  Table 8
44   
Nejat Baranji
Bjørn Erik Øverland
Sat 12:57  Table 7

Loser round 3

Race to 6
45   
Bjørn Birger Andreassen
Bjørn Bratteberg
Sat 14:14  Table 5
46   
Nicolai Sætra
Daniel Lorentzen-Styr
R1
Sat 14:14  Table 7
47   
Ingolf Höns
Martin Løvbakk Iversen
Sat 14:14  Table 9
48   
Tom Kristiansen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 14:14  Table 10

Losers qualification

Race to 6
49   
Bjørn Birger Andreassen
Arne Wiese-Hansen
Sat 15:29  Table 7
50   
Daniel Lorentzen-Styr
Emil Bjørkmann
Sat 15:30  Table 5
51   
Martin Løvbakk Iversen
Bjørn Erik Øverland
Sat 15:30  Table 10
52   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Tommy Waskaas Andersen
Sat 15:30  Table 9

Quarter final

Race to 6
53   
Kjell Martin Saga Andersen
Tommy Waskaas Andersen
Sat 16:48  Table 10
54   
Geir Holmqvist
R1
Bjørn Erik Øverland
Sat 16:48  Table 5
55   
Sabahudin Comor
Emil Bjørkmann
Sat 16:48  Table 7
56   
Nejat Baranji
R1
Arne Wiese-Hansen
Sat 16:48  Table 9

Semi final

Race to 6
57   
Kjell Martin Saga Andersen
Geir Holmqvist
Sat 17:53  Table 10
58   
Emil Bjørkmann
Nejat Baranji
Sat 17:53  Table 5

Final

Race to 6
59   
Geir Holmqvist
Nejat Baranji
Sat 19:20  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer