Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 20, 2022

Pool Regionale Ranking REGIO 1 Groningen/Drenthe/Friesland #3 2021/2022

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Joël Kartowikromo
6 (6/0) 40 (30/10)
75%
250
2 Wouter Frans
6 (5/1) 40 (25/15)
63%
180
3 Hilbrand Boschma
N-Joy Drachten
5 (4/1) 37 (22/15)
59%
140
3 Kim Uytenbogaardt
6 (4/2) 40 (24/16)
60%
140
5 Peter de Boer
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
100
5 Ralf Zigahn
5 (3/2) 39 (22/17)
56%
100
5 Joeke Kloosterman
N-Joy Drachten
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
100
5 Michael Kerckhofs
5 (4/1) 34 (24/10)
71%
100
9 Zadrach Singadji
Kings & Queens Assen
4 (2/2) 26 (10/16)
38%
60
Show more
9 Iede Koffeman
6 (4/2) 37 (21/16)
57%
60
9 Norman Bakker
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
60
9 Michel Drenth
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
60
9 Adriaan Vuijk
3 (2/1) 21 (10/11)
48%
60
9 Eddie Lutjes
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
60
9 Johan van der Leest
3 (2/1) 20 (11/9)
55%
60
9 Nick Pigounakis
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
60
17 Goran Kobas
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
50
17 Erwin Okken
3 (1/2) 22 (12/10)
55%
50
17 Irving Harmusial
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
50
17 Bart Mistrate Haarhuis
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
50
17 Biao Wu
4 (2/2) 29 (12/17)
41%
50
17 Hindrik de Haan
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
50
17 Timothy Voortman
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
50
17 Antoine Wolbes
Kings & Queens Assen
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
50
25 Dennis Tahapary
Cue Action Groningen
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
40
25 Jacco Wieringa
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
40
25 Richard Brandsma
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
40
25 Peter Hospers
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
40
25 Rudy Span
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
40
25 Sanne Tuinenbreyer
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
40
25 Ali Abu-Rashed
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
40
25 Wouter Reugebrink
Kings & Queens Assen
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
33 Martijn Meijerink
N-Joy Drachten
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
30
33 Mark Goeree
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
30
33 Dennis Veltman
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
30
Entry deadline Feb 20, 2022, 12:35 PM (local time)
Starts Feb 20, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (35 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Groningen/Drenthe/Friesland 2021/2022
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Mark Goeree
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 12:59  Table 2
2   
Netherlands
Wouter Reugebrink
Walk Over
 
3   
Walk Over
Netherlands
Peter de Boer
 
4   
Netherlands
Hindrik de Haan
Walk Over
 
5   
Walk Over
Netherlands
Rudy Span
 
6   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Nick Pigounakis
 
8   
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Walk Over
 
9   
Netherlands
Martijn Meijerink
Netherlands
Biao Wu
Sun 12:59  Table 3
10   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Walk Over
 
11   
Walk Over
Suriname
Joël Kartowikromo
 
12   
Netherlands
Michel Drenth
Walk Over
 
13   
Walk Over
Netherlands
Joeke Kloosterman
 
14   
Netherlands
Zadrach Singadji
Walk Over
 
15   
Walk Over
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
 
16   
Netherlands
Dennis Veltman
Netherlands
Michael Kerckhoffs
Sun 12:59  Table 4

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 14:28  Table 15
18   
Netherlands
Wouter Reugebrink
Netherlands
Johan van der Leest
Sun 12:59  Table 5
19   
Netherlands
Richard Brandsma
Netherlands
Peter de Boer
Sun 12:59  Table 6
20   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 12:59  Table 7
21   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Rudy Span
Sun 12:59  Table 8
22   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Irving Harmusial
Sun 12:59  Table 9
23   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 13:37  Table 10
24   
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Netherlands
Antoine Wolbes
Sun 13:00  Table 11
25   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Biao Wu
Sun 14:11  Table 17
26   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 13:00  Table 13
27   
Netherlands
Jacco Wieringa
Suriname
Joël Kartowikromo
Sun 13:00  Table 14
28   
Netherlands
Michel Drenth
Croatia
Goran Kobas
Sun 13:00  Table 15
29   
Netherlands
Peter Hospers
Netherlands
Joeke Kloosterman
Sun 13:00  Table 16
30   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 13:00  Table 17
31   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Sun 13:37  Table 6
32   
Netherlands
Michael Kerckhoffs
Netherlands
Dennis Tahapary
Sun 14:05  Table 14

Loser round 1

Race to 4
33   
Netherlands
Mark Goeree
Netherlands
Dennis Tahapary
Sun 14:58  Table 12
34   
Walk Over
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
35   
Walk Over
Netherlands
Zadrach Singadji
 
36   
Walk Over
Netherlands
Peter Hospers
 
37   
Walk Over
Netherlands
Michel Drenth
 
38   
Walk Over
Netherlands
Jacco Wieringa
 
39   
Walk Over
Netherlands
Ali Abu-Rashed
 
40   
Walk Over
Netherlands
Biao Wu
 
41   
Netherlands
Martijn Meijerink
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Sun 14:11  Table 12
42   
Walk Over
Netherlands
Nick Pigounakis
 
43   
Walk Over
Netherlands
Irving Harmusial
 
44   
Walk Over
Netherlands
Rudy Span
 
45   
Walk Over
Netherlands
Eddie Lutjes
 
46   
Walk Over
Netherlands
Richard Brandsma
 
47   
Walk Over
Netherlands
Wouter Reugebrink
 
48   
Netherlands
Dennis Veltman
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 15:25  Table 6

Winners qualification

Race to 5
49   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Johan van der Leest
Sun 15:41  Table 7
50   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 14:18  Table 11
51   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Adriaan Vuijk
Sun 14:18  Table 10
52   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Antoine Wolbes
Sun 14:18  Table 9
53   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 15:09  Table 8
54   
Suriname
Joël Kartowikromo
Croatia
Goran Kobas
Sun 14:18  Table 7
55   
Netherlands
Joeke Kloosterman
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 14:18  Table 13
56   
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Netherlands
Michael Kerckhoffs
Sun 15:07  Table 10

Loser round 2

Race to 4
57   
Netherlands
Dennis Tahapary
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 16:21  Table 8
58   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Peter Hospers
Sun 15:11  Table 14
59   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 15:12  Table 16
60   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Biao Wu
Sun 15:16  Table 17
61   
Netherlands
Sanne Tuinenbreyer
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 15:17  Table 11
62   
Netherlands
Irving Harmusial
Netherlands
Rudy Span
Sun 15:19  Table 13
63   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 15:19  Table 9
64   
Netherlands
Wouter Reugebrink
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 15:45  Table 11

Losers qualification

Race to 5
65   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Antoine Wolbes
Sun 16:51  Table 14
66   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Erwin Okken
Sun 16:11  Table 9
67   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 16:00  Table 17
68   
Netherlands
Biao Wu
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 16:39  Table 11
69   
Netherlands
Nick Pigounakis
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Sun 16:24  Table 12
70   
Netherlands
Irving Harmusial
Netherlands
Joeke Kloosterman
Sun 16:39  Table 10
71   
Netherlands
Eddie Lutjes
Croatia
Goran Kobas
Sun 16:02  Table 14
72   
Netherlands
Iede Koffeman
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 16:32  Table 13

Last sixteen

Race to 5
73   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Sun 17:35  Table 8
74   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Michel Drenth
Sun 17:35  Table 9
75   
Netherlands
Adriaan Vuijk
Netherlands
Joeke Kloosterman
Sun 17:35  Table 10
76   
Netherlands
Wouter Frans
Netherlands
Iede Koffeman
Sun 17:35  Table 11
77   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 17:35  Table 12
78   
Suriname
Joël Kartowikromo
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 17:35  Table 13
79   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 17:35  Table 14
80   
Netherlands
Michael Kerckhoffs
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 17:35  Table 17

Quarter final

Race to 5
81   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Peter de Boer
Sun 18:38  Table 17
82   
Netherlands
Joeke Kloosterman
Netherlands
Wouter Frans
Sun 18:38  Table 13
83   
Netherlands
Ralf Zigahn
Suriname
Joël Kartowikromo
Sun 18:38  Table 14
84   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Michael Kerckhoffs
Sun 18:38  Table 10

Semi final

Race to 5
85   
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
Netherlands
Wouter Frans
Sun 20:09  Table 14
86   
Suriname
Joël Kartowikromo
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 20:09  Table 17

Final

Race to 5
87   
Netherlands
Wouter Frans
Suriname
Joël Kartowikromo
Sun 21:34  Table 17

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants