Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 15 - March 17, 2024

Polish Dynamic Billard 10-ball Open WPA - Kielce 2024

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Poland Daniel Macioł
8 (8/0) 98 (61/37)
62%
2 Bosnia and Herzegovina Sanjin Pehlivanovic
10 (8/2) 105 (65/40)
62%
3 Estonia Denis Grabe
7 (6/1) 85 (49/36)
58%
3 Finland Petri Makkonen
9 (7/2) 109 (64/45)
59%
5 Greece Alex Kazakis
KING8
8 (6/2) 91 (55/36)
60%
5 Kosovo Fitim Haradinaj
6 (5/1) 64 (42/22)
66%
5 Poland Mieszko Fortuński
6 (5/1) 70 (43/27)
61%
5 Poland Tomasz Kapłan
6 (5/1) 69 (42/27)
61%
9 Albania Eklent Kaçi
7 (5/2) 54 (41/13)
76%
Show more
9 Serbia Aleksa Pecelj
7 (5/2) 75 (39/36)
52%
9 Germany Ralf Souquet
5 (4/1) 56 (36/20)
64%
9 Netherlands Marc Bijsterbosch
5 (4/1) 47 (27/20)
57%
9 Estonia Karl Gnadeberg
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
7 (5/2) 76 (45/31)
59%
9 Romania Ciprian Gindac
7 (5/2) 68 (38/30)
56%
9 Syria Mohammad Soufi
7 (5/2) 76 (44/32)
58%
9 Lithuania Pijus Labutis
5 (4/1) 54 (32/22)
59%
17 Turkey Mustafa Alnar
4 (3/1) 46 (24/22)
52%
17 Poland Karol Skowerski
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
17 Greece Kostas Koukiadakis
5 (3/2) 61 (30/31)
49%
17 Czech Republic Petr Urban
5 (3/2) 55 (33/22)
60%
17 Poland Hubert Łopotko
4 (3/1) 42 (24/18)
57%
17 Poland Radoslaw Babica
5 (3/2) 58 (30/28)
52%
17 Austria Daniel Guttenberger
4 (3/1) 47 (26/21)
55%
17 Poland Szymon Kural
4 (3/1) 37 (25/12)
68%
17 Hungary Olivér Szolnoki
4 (3/1) 40 (26/14)
65%
17 Poland Mateusz Śniegocki
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
17 Hong Kong Yip Kin Ling Leo
5 (3/2) 54 (29/25)
54%
17 Slovakia Jakub Koniar
5 (3/2) 56 (31/25)
55%
17 Finland Lenni Auresto
5 (3/2) 53 (24/29)
45%
17 Italy Francesco Candela
6 (4/2) 57 (35/22)
61%
17 Czech Republic Roman Hybler
4 (3/1) 46 (28/18)
61%
17 Greece George Antonakis
6 (4/2) 64 (37/27)
58%
33 Norway Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 44 (24/20)
55%
33 Norway Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (2/2) 45 (20/25)
44%
33 Poland Wojciech Szewczyk
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
33 Czech Republic David Žalman
5 (3/2) 59 (33/26)
56%
33 Poland Michał Turkowski
5 (3/2) 50 (24/26)
48%
33 Kuwait Bader Alawadhi
4 (2/2) 42 (23/19)
55%
33 Poland Sambor Stachowiak
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
33 Oman Mubarak Al-Wahaibi
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
33 Ukraine Ivan Rudenko
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
33 Slovakia Jaroslav Polách
5 (3/2) 50 (29/21)
58%
33 Albania Besar Spahiu
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
33 Greece Antonis Kakaris
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
33 Poland Dominik Zając
5 (3/2) 54 (28/26)
52%
33 Poland Wiktor Fortuński
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
33 Poland Michał Wiech
5 (3/2) 54 (31/23)
57%
33 Poland Kamil Sząszor
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
49 Norway Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
49 Finland Timo Muhonen
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
49 Poland Mariusz Gnitecki
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
49 Poland Dominik Jastrząb
4 (2/2) 37 (21/16)
57%
49 Slovakia Milan Mrva
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
49 Slovakia Kristian Mrva
4 (2/2) 46 (20/26)
43%
49 Oman Ajulanda Alshiyadi
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
49 Finland Tomi Ahonen
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
49 Ukraine Nikita Rudenko
4 (2/2) 41 (22/19)
54%
49 Poland Dzmitry Hryb
4 (2/2) 27 (11/16)
41%
49 Poland Piotr Ostrowski
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
49 Oman Hamza Al Uwaidi
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
49 Poland Tomasz Bogdanowicz
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
49 Poland Monika Ząbek
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
49 Hong Kong Lo Ho Sum
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
49 Poland KRZYSZTOF KUBAS
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
65 Norway Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
65 Norway Nina Torvund
Trondheim BK
3 (1/2) 34 (18/16)
53%
65 France Alex Montpellier
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
65 Greece Dimitris Loukatos
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
65 Poland Sebastian Szymkowski
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
65 Poland Dawid Sobiech
3 (1/2) 31 (11/20)
35%
65 Mariusz Skoneczny
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
65 So Shaw
3 (1/2) 31 (11/20)
35%
65 Romania Gabor Olah
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
65 Poland Paweł Błachowski
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
65 Poland Jan Wierzchowski
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
65 Poland Szymon Duda
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
65 Poland Paweł Boguszewski
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
65 Poland Piotr Likowski
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
65 Czech Republic Tomáš Praus
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
65 Kosovo Labinot Markaj
3 (1/2) 33 (19/14)
58%
65 Kuwait Mohammed W. Almohana
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
65 Kuwait Suliman Gloom
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
65 Hong Kong Fu Huan
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
65 Poland Adam Stankiewicz
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
65 Poland Adam Wilk
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
65 Japan Tanaka Yuya
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
65 Poland Krzysztof Gastman
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
65 Poland Dylan Jomaa
3 (1/2) 26 (7/19)
27%
65 Poland DOMINIK REGIELI
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
65 Poland Tomasz Malinowski
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
65 Poland Jakub Chrobot
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
65 Poland Sebastian Ryłko
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
65 Poland Grzegorz Lasota
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
65 Poland Michał Muklewicz
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
65 Poland Patryk Statkiewicz
Oslo BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
65 Turkey Ramazan Akdag
3 (1/2) 36 (19/17)
53%
97 Norway Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
97 Norway Roger Lysholm
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
97 Poland Jozef Kwit
Oslo BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
97 Netherlands Tim De Ruyter
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
97 Poland Piotr Zaremba
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
97 Romania Patrick Mungiuri
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Serbia Dejan Stankovic
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
97 Slovakia Balázs Köles
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
97 Ukraine Maksym Koshovyi
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
97 Poland Michał Urbański
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
97 Finland Dennis Schmandt
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Czech Republic Jan Vimr
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Romania Jozsef Levente Czirjakl
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Poland Katarzyna Wesołowska
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
97 Syria Mohamed Salkiny
Oslo BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
97 Norway Sturla Fagerli Larsen
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
97 Spain Francisco Jose Diaz Pizarro
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
97 Poland Jegor Michejenko
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
97 Germany Christopher Kaminski
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
97 Finland Jere Virtaranta
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
97 Qatar Meshaal Turki Al-Ali
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
97 Poland Kamil Pietruszewski
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
97 Japan Agata Yasuhiro
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
97 Czech Republic Mateus Vlk
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Poland Adam Kuryłek
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
97 Poland Konrad Juszczyszyn
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
97 United States Michael Yednak
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
97 Norway Kim Soo Garmark
Oslo BK
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
97 Poland Jeremi Nowak
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
97 Czech Republic Petr Jelinek
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
97 Poland Adam Pałczyński
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
97 Poland Alan Wszędybył
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
Starts Mar 15, 2024, 8:35 AM Until Mar 17, 2024 (local time)
Organizer TVSPORTSPL
Contact Balas Alexandru (alexandru.balas@gmail.com, +40745656237), Andrzej Skupień and Marcin Krzemiński
Format Double to Single elimination (128 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
More info
10-Ball – WPA rules, race to 7 ( Stage 1) , race to 7-8 (Stage 2), double KO.

Best 32 single elimination race to 8.

All competitors taking part in the World Cup in Stage 1 and Stage 2 who do not have a WPA license or have an invalid license are required to purchase it and register on the WPA website!

Winner breaks. Referee racks on all tables – players may not approach or inspect the rack.

If a player is not present at the posted match time, the player should notify the Tournament Director or Head referee. The Tournament Director or Head referee will penalize the player one game and place the player “on the clock.” The Tournament Director or Head referee will subsequently penalize the player one game for every 5 minutes, until he is present. If the player is not present after 15 minutes of being placed “on the clock,” it is a forfeit.

No open practice is allowed at all on the feature table.

Players may not use their cell phones during a match.
Other electronic devices used for communication are not allowed during the match.
They must be put away, out of sight and on silent mode during the match.

There is a 30-second shot clock on the feature table only. For the other tables, the referee(s) will monitor and enforce the WPA slow play rule if necessary.
Extended 60-second shot clock after the break
60-second shot clock on incoming player after a push out.
One (1) 30-second extension per game

Players may only take a break in-between racks.
Players may use the break for any purpose other than smoking. The break is 5 minutes long.
The shot clock begins when all balls have come to rest, and the opposing player returns to his or her chair.

Approved clothing:
Pants Long dress pants; no shorter than 2 inches above the ankle. Women may wear skirt or dress which cover the knees. Colors: neutral, solid colors – beige, brown, dark blue, dark green, gray. and black. Denim material is not allowed except dark black color and not ripped. Shoes Clean black shoes (incl. black sole) Closed toe shoes Sandals/ flip-flops/ crocks (or similar) are not allowed. Shirt Clean collared sleeve (long or short) shirt or polo of any color. Shirt or polo must be tucked in. Women may wear an elegant top, a blouse or a dress which needs to cover the shoulders. A full zipped jacket is allowed (hoodies are not allowed). T-shirts are not allowed. Same logo rules apply to shirt, polo- and jackets

Prohibited clothing:
Under no circumstances will the organization accept any of these clothing:
– Athletic wear of any kind, including but not limited to sweats, swimwear, jogging suits, uniforms, jerseys, or any type of pants with contrasting stripes not associated with formal wear.
– Shorts of any kind, regardless of apparent length. Pants must be normal in respect to the appropriate rise in relation to the length of garment and may not be excessively baggy or loose fitting.
– Overalls, coveralls, jeans, hats, headphones, or earpieces (unless medical need, proof required)

This event will be broadcast live on the following platforms: TVSPORTSPL www.youtube.com/TVSPORTSPL

Organizers:
General sponsor - Dynamic Billard
Mak Marketing, Polish Billiard Association, East European Billiard Council,
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe
SANCIONED BY World Pool Association
GENERAL SPONSOR: Dynamic Billiard Organization – Germany
Partners: Swietokrzyskie Voivodeship, City of Kielce, Polish Tourism Organization, Ministry of Sport and Tourism.
Sponsors: NOSAN, Targi Kielce, Predator, Kamui, CUETEC and Hotel GRAND.
Media patronage: TVSPORTS.PL, SPORTKLUB Poland, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Radio EM, Radio ESKA, CKsport.pl, TV Swietokrzyska, wKielcach, Touch Magazine, BILLIARD.TV, PRO9.CO.UK, 77 Billiards, AZBILLIARDS.

These terms set forth the legally binding rules for participation in the event. By registering, players agree to be bound by all terms and conditions set forth by PBA , EEBC and other event partners. If you are under the age of 18, you agree to obtain the consent of your legal guardian to participate under these terms. You acknowledge that you have read and completely understand the latest edition of the Tournament Regulations and/or all rules and regulations and you will check for the latest edition of all documents prior to the event start. You agree to abide by all rules & regulations implemented by PBA , EEBC and other event partners. PBA , EEBC and other event partners reserve the following rights and responsibilities: determine a player’s eligibility, refuse entry to anyone for any reason, change field sizes, adjust ratings, display names and ratings online, change schedules & payouts based on, but not limited to, field sizes, inclement weather, acts of God, war, or terrorism.

You accept this when you register and refusal to follow safety rules and regulations is not justification for a refund. You understand that your participation in this event is completely voluntary. PBA , EEBC and all representatives, agents, sponsors and affiliates are released and to be held harmless of and from any injury, illness, losses, damages, liability or expenses of any kind incurred by me, my heirs or personal representatives either caused or alleged to be caused during or surrounding this event. Maximum liability to PBA , EEBC and all event partners, if any, shall be limited to reimbursement of the entry fee paid. Disqualification from any PBA , EEBC event, for any reason, shall result in forfeiture of any prize money won by that player or team, and possible suspension from future PBA , EEBC produced events. PBA , EEBC and other event partners may use your photograph, image, likeness or name for information, reporting or promotional purposes via print, video and other media without limitation or compensation of any kind. By participating, you further release all media and appearance rights to PBA , EEBC and other event partners for the production of televised matches, recorded or broadcast at the event and for all photographic images taken at the event. By registering, you agree that PBA , EEBC and other event partners may also add your email address to its email list and send you periodic emails at its sole discretion.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Greece
Alex Kazakis
R1
Poland
Adam Stankiewicz
Fri 08:45  Table 1
2   
Poland
Jegor Michejenko
Poland
Hubert Łopotko
R3
Fri 08:45  Table 2
3   
Czech Republic
Tomáš Praus
Poland
Dylan Jomaa
Fri 08:46  Table 3
4   
Ukraine
Ivan Rudenko
Poland
Adam Kuryłek
Fri 08:46  Table 4
5   
Slovakia
Kristian Mrva
Turkey
Ramazan Akdag
Fri 08:47  Table 5
6   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Kamil Sząszor
Fri 08:47  Table 6
7   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Poland
Tomasz Kapłan
Fri 08:47  Table 7
8   
Finland
Petri Makkonen
Norway
Emil André Gangfløt
Fri 08:47  Table 8
9   
Poland
Mateusz Śniegocki
Kuwait
Suliman Gloom
Fri 08:47  Table 9
10   
Serbia
Aleksa Pecelj
Norway
Roger Lysholm
Fri 08:47  Table 10
11   
Oman
Mubarak Alwahaibi
France
Alex Montpellier
Fri 08:47  Table 11
12   
Romania
Jozsef Levente Czirjakl
Poland
Mariusz Gnitecki
Fri 08:47  Table 12
13   
Greece
George Antonakis
Poland
Piotr Ostrowski
Fri 08:47  Table 13
14   
Albania
Besar Spahiu
R1
Japan
Agata Yasuhiro
Fri 08:47  Table 14
15   
Hong Kong
Fu Huan
Poland
Dominik Jastrząb
Fri 08:47  Table 15
16   
Czech Republic
Mateus Vlk
Hungary
Olivér Szolnoki
Fri 08:47  Table 16
17   
Poland
Mieszko Fortuński
Norway
Ronny Oldervik
Fri 10:46  Table 2
18   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Oman
Hamza Al Uwaidi
Fri 10:46  Table 3
19   
Czech Republic
Jan Vimr
Czech Republic
David Žalman
R2
Fri 10:46  Table 7
20   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
R1
Kuwait
Mohammed W. Almohana
Fri 10:47  Table 8
21   
Poland
KRZYSZTOF KUBAS
Poland
Katarzyna Wesołowska
Fri 10:47  Table 9
22   
Finland
Tomi Ahonen
Poland
Karol Skowerski
Fri 10:47  Table 11
23   
Poland
Dominik Zając
Finland
Dennis Schmandt
Fri 10:48  Table 12
24   
Poland
Radoslaw Babica
R1
Syria
Mohammad Soufi
Fri 10:48  Table 1
25   
Greece
Dimitris Loukatos
Greece
Kostas Koukiadakis
Fri 10:48  Table 15
26   
Slovakia
Balázs Köles
Mariusz Skoneczny
Fri 10:48  Table 16
27   
Norway
Sturla Fagerli Larsen
Lithuania
Pijus Labutis
Fri 10:48  Table 6
28   
Poland
Paweł Boguszewski
Poland
Krzysztof Gastman
Fri 10:52  Table 14
29   
Poland
DOMINIK REGIELI
Hong Kong
Yip Kin Ling Leo
Fri 10:58  Table 10
30   
Poland
Dzmitry Hryb
Netherlands
Tim De Ruyter
Fri 11:06  Table 5
31   
Romania
Olah Gabor
Poland
Jakub Chrobot
Fri 11:12  Table 4
32   
Austria
Daniel Guttenberger
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 11:12  Table 13
33   
Estonia
Denis Grabe
Ukraine
Nikita Rudenko
Fri 12:45  Table 5
34   
Romania
Patrick Mungiuri
Italy
Francesco Candela
Fri 12:45  Table 3
35   
Japan
Tanaka Yuya
Poland
Monika Ząbek
Fri 12:45  Table 6
36   
Finland
Jere Virtaranta
Greece
Antonis Kakaris
Fri 12:45  Table 7
37   
Poland
Tomasz Bogdanowicz
Finland
Lenni Auresto
Fri 12:45  Table 12
38   
Estonia
Karl Gnadeberg
Poland
Alan Wszędybył
Fri 12:45  Table 16
39   
Poland
Piotr Likowski
Poland
Dawid Sobiech
Fri 12:45  Table 2
40   
Syria
Mohamed Salkiny
Poland
Szymon Kural
Fri 12:45  Table 8
41   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Qatar
Meshaal Turki Al-Ali
Fri 12:45  Table 10
42   
Turkey
Mustafa Alnar
R1
Slovakia
Milan Mrva
Fri 12:45  Table 11
43   
Poland
Sebastian Ryłko
Poland
Sambor Stachowiak
Fri 12:45  Table 14
44   
Poland
Jozef Kwit
Poland
Szymon Duda
R1
Fri 12:45  Table 4
45   
United States
Michael Yednak
Czech Republic
Roman Hybler
Fri 12:43  Table 1
46   
Slovakia
Jaroslav Polách
Poland
Sebastian Szymkowski
Fri 12:46  Table 15
47   
Poland
Tomasz Malinowski
Czech Republic
Petr Jelinek
Fri 13:00  Table 13
48   
Poland
Patryk Statkiewicz
Kuwait
Bader Alawadhi
R1
Fri 12:55  Table 9
49   
Poland
Daniel Macioł
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Fri 14:45  Table 2
50   
Romania
Ciprian Gindac
Serbia
Dejan Stankovic
Fri 14:41  Table 5
51   
Poland
Michał Muklewicz
Hong Kong
Lo Ho Sum
Fri 14:41  Table 4
52   
Germany
Christopher Kaminski
Czech Republic
Petr Urban
Fri 14:41  Table 8
53   
Norway
Nina Torvund
Slovakia
Jakub Koniar
Fri 14:41  Table 10
54   
Poland
Adam Wilk
Poland
Piotr Zaremba
Fri 14:41  Table 13
55   
Finland
Timo Muhonen
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Fri 14:41  Table 9
56   
Poland
Adam Pałczyński
Albania
Eklent Kaçi
R1
Fri 14:42  Table 16
57   
Germany
Ralf Souquet
Poland
Michał Urbański
Fri 14:42  Table 3
58   
So Shaw
R1
Poland
Grzegorz Lasota
Fri 14:47  Table 11
59   
Poland
Wiktor Fortuński
Ukraine
Maksym Koshovyi
Fri 14:42  Table 6
60   
Poland
Michał Wiech
R1
Oman
Ajulanda Alshiyadi
Fri 14:48  Table 14
61   
Poland
Jan Wierzchowski
Poland
Michał Turkowski
Fri 14:51  Table 15
62   
Poland
Kamil Pietruszewski
Kosovo
Fitim Haradinaj
R1
Fri 14:57  Table 12
63   
Poland
Paweł Błachowski
Kosovo
Labinot Markaj
Fri 15:00  Table 7
64   
Norway
Kim Soo Garmark
Poland
Wojciech Szewczyk
Fri 14:42  Table 1

Winner round 1

Race to 7
65   
Greece
Alex Kazakis
R1
Poland
Hubert Łopotko
Fri 16:38  Table 4
66   
Czech Republic
Tomáš Praus
Ukraine
Ivan Rudenko
Fri 16:38  Table 6
67   
Slovakia
Kristian Mrva
Poland
Kamil Sząszor
Fri 16:38  Table 8
68   
Poland
Tomasz Kapłan
Finland
Petri Makkonen
Fri 16:38  Table 1
69   
Poland
Mateusz Śniegocki
Serbia
Aleksa Pecelj
Fri 16:38  Table 10
70   
Oman
Mubarak Alwahaibi
Poland
Mariusz Gnitecki
Fri 16:39  Table 12
71   
Greece
George Antonakis
Albania
Besar Spahiu
Fri 16:39  Table 14
72   
Poland
Dominik Jastrząb
Hungary
Olivér Szolnoki
Fri 16:39  Table 16
73   
Poland
Mieszko Fortuński
Oman
Hamza Al Uwaidi
Fri 18:32  Table 1
74   
Czech Republic
David Žalman
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Fri 18:32  Table 8
75   
Poland
KRZYSZTOF KUBAS
Poland
Karol Skowerski
Fri 19:00  Table 10
76   
Poland
Dominik Zając
Poland
Radoslaw Babica
R1
Fri 18:33  Table 2
77   
Greece
Kostas Koukiadakis
Mariusz Skoneczny
Fri 18:33  Table 9
78   
Lithuania
Pijus Labutis
Poland
Paweł Boguszewski
Fri 18:33  Table 11
79   
Hong Kong
Yip Kin Ling Leo
Poland
Dzmitry Hryb
Fri 18:33  Table 6
80   
Romania
Olah Gabor
Austria
Daniel Guttenberger
Fri 19:00  Table 12
81   
Estonia
Denis Grabe
Italy
Francesco Candela
Fri 20:32  Table 1
82   
Poland
Monika Ząbek
Greece
Antonis Kakaris
Fri 20:32  Table 4
83   
Finland
Lenni Auresto
Estonia
Karl Gnadeberg
Fri 20:32  Table 5
84   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Szymon Kural
Fri 20:33  Table 10
85   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Turkey
Mustafa Alnar
Fri 20:33  Table 12
86   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Szymon Duda
Fri 20:33  Table 14
87   
Czech Republic
Roman Hybler
R1
Slovakia
Jaroslav Polách
Fri 20:33  Table 16
88   
Poland
Tomasz Malinowski
Kuwait
Bader Alawadhi
Fri 20:35  Table 7
89   
Poland
Daniel Macioł
Romania
Ciprian Gindac
Sat 08:28  Table 4
90   
Hong Kong
Lo Ho Sum
Czech Republic
Petr Urban
Sat 08:28  Table 6
91   
Slovakia
Jakub Koniar
R1
Poland
Adam Wilk
Sat 08:28  Table 8
92   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Albania
Eklent Kaçi
Sat 09:01  Table 2
93   
Germany
Ralf Souquet
So Shaw
Sat 09:01  Table 1
94   
Poland
Wiktor Fortuński
Poland
Michał Wiech
R1
Sat 08:28  Table 10
95   
Poland
Michał Turkowski
Kosovo
Fitim Haradinaj
R1
Sat 08:28  Table 12
96   
Poland
Paweł Błachowski
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 08:28  Table 14

Loser round 1

Race to 7
97   
Poland
Adam Stankiewicz
Poland
Jegor Michejenko
Fri 16:39  Table 5
98   
Poland
Dylan Jomaa
Poland
Adam Kuryłek
Fri 16:39  Table 9
99   
Turkey
Ramazan Akdag
Poland
Jeremi Nowak
Fri 16:39  Table 15
100   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Emil André Gangfløt
R1
Fri 16:39  Table 11
101   
Kuwait
Suliman Gloom
Norway
Roger Lysholm
Fri 16:39  Table 3
102   
France
Alex Montpellier
Romania
Jozsef Levente Czirjakl
Fri 16:40  Table 2
103   
Poland
Piotr Ostrowski
Japan
Agata Yasuhiro
Fri 16:57  Table 7
104   
Hong Kong
Fu Huan
Czech Republic
Mateus Vlk
Fri 17:11  Table 13
105   
Norway
Ronny Oldervik
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 18:35  Table 15
106   
Czech Republic
Jan Vimr
Kuwait
Mohammed W. Almohana
Fri 18:46  Table 7
107   
Poland
Katarzyna Wesołowska
Finland
Tomi Ahonen
Fri 18:53  Table 3
108   
Finland
Dennis Schmandt
Syria
Mohammad Soufi
Fri 18:53  Table 5
109   
Greece
Dimitris Loukatos
Slovakia
Balázs Köles
Fri 18:53  Table 14
110   
Norway
Sturla Fagerli Larsen
R1
Poland
Krzysztof Gastman
Fri 18:54  Table 13
111   
Poland
DOMINIK REGIELI
Netherlands
Tim De Ruyter
Fri 18:54  Table 16
112   
Poland
Jakub Chrobot
R1
Poland
Konrad Juszczyszyn
Fri 19:08  Table 15
113   
Ukraine
Nikita Rudenko
R1
Romania
Patrick Mungiuri
Fri 20:57  Table 6
114   
Japan
Tanaka Yuya
Finland
Jere Virtaranta
Fri 20:41  Table 3
115   
Poland
Tomasz Bogdanowicz
Poland
Alan Wszędybył
Fri 21:00  Table 11
116   
Poland
Piotr Likowski
Syria
Mohamed Salkiny
Fri 20:43  Table 2
117   
Qatar
Meshaal Turki Al-Ali
Slovakia
Milan Mrva
Fri 21:00  Table 13
118   
Poland
Sebastian Ryłko
Poland
Jozef Kwit
Fri 20:45  Table 15
119   
United States
Michael Yednak
Poland
Sebastian Szymkowski
Fri 20:48  Table 9
120   
Czech Republic
Petr Jelinek
Poland
Patryk Statkiewicz
R1
Fri 20:52  Table 8
121   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Serbia
Dejan Stankovic
Sat 08:30  Table 16
122   
Poland
Michał Muklewicz
Germany
Christopher Kaminski
Sat 08:30  Table 15
123   
Norway
Nina Torvund
Poland
Piotr Zaremba
Sat 08:30  Table 13
124   
Finland
Timo Muhonen
R1
Poland
Adam Pałczyński
Sat 08:30  Table 11
125   
Poland
Michał Urbański
Poland
Grzegorz Lasota
Sat 08:30  Table 9
126   
Ukraine
Maksym Koshovyi
Oman
Ajulanda Alshiyadi
Sat 08:30  Table 7
127   
Poland
Jan Wierzchowski
Poland
Kamil Pietruszewski
Sat 08:29  Table 5
128   
Kosovo
Labinot Markaj
Norway
Kim Soo Garmark
Sat 08:29  Table 3

Loser round 2

Race to 7
129   
Poland
Adam Stankiewicz
Poland
Dominik Jastrząb
R1
Sat 10:30  Table 4
130   
Poland
Dylan Jomaa
Greece
George Antonakis
Sat 10:30  Table 11
131   
Turkey
Ramazan Akdag
Poland
Mariusz Gnitecki
Sat 10:30  Table 12
132   
Norway
Emil André Gangfløt
R1
Serbia
Aleksa Pecelj
Sat 10:30  Table 1
133   
Kuwait
Suliman Gloom
Finland
Petri Makkonen
Sat 10:30  Table 16
134   
France
Alex Montpellier
Slovakia
Kristian Mrva
Sat 10:30  Table 2
135   
Poland
Piotr Ostrowski
Czech Republic
Tomáš Praus
Sat 10:30  Table 14
136   
Hong Kong
Fu Huan
Greece
Alex Kazakis
R2
Sat 10:30  Table 3
137   
Norway
Ronny Oldervik
Romania
Olah Gabor
Sat 10:30  Table 7
138   
Kuwait
Mohammed W. Almohana
Poland
Dzmitry Hryb
Sat 10:30  Table 9
139   
Finland
Tomi Ahonen
Poland
Paweł Boguszewski
Sat 10:30  Table 15
140   
Syria
Mohammad Soufi
Mariusz Skoneczny
Sat 10:30  Table 6
141   
Greece
Dimitris Loukatos
Poland
Dominik Zając
Sat 10:30  Table 8
142   
Poland
Krzysztof Gastman
Poland
KRZYSZTOF KUBAS
Sat 10:30  Table 5
143   
Poland
DOMINIK REGIELI
Czech Republic
David Žalman
Sat 10:30  Table 13
144   
Poland
Jakub Chrobot
Oman
Hamza Al Uwaidi
Sat 10:41  Table 10
145   
Ukraine
Nikita Rudenko
R2
Poland
Tomasz Malinowski
Sat 12:57  Table 4
146   
Japan
Tanaka Yuya
Slovakia
Jaroslav Polách
Sat 12:45  Table 1
147   
Poland
Tomasz Bogdanowicz
Poland
Szymon Duda
Sat 13:00  Table 13
148   
Poland
Piotr Likowski
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sat 12:31  Table 10
149   
Slovakia
Milan Mrva
Poland
Dawid Sobiech
Sat 12:31  Table 11
150   
Poland
Sebastian Ryłko
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 12:31  Table 6
151   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Monika Ząbek
Sat 12:31  Table 14
152   
Poland
Patryk Statkiewicz
Italy
Francesco Candela
Sat 12:32  Table 8
153   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Poland
Paweł Błachowski
Sat 12:32  Table 5
154   
Poland
Michał Muklewicz
Poland
Michał Turkowski
Sat 13:00  Table 15
155   
Norway
Nina Torvund
Poland
Michał Wiech
R1
Sat 13:00  Table 16
156   
Finland
Timo Muhonen
So Shaw
Sat 12:32  Table 3
157   
Poland
Grzegorz Lasota
Albania
Eklent Kaçi
Sat 12:42  Table 9
158   
Oman
Ajulanda Alshiyadi
Poland
Adam Wilk
Sat 12:53  Table 7
159   
Poland
Jan Wierzchowski
Hong Kong
Lo Ho Sum
Sat 13:17  Table 12
160   
Kosovo
Labinot Markaj
Romania
Ciprian Gindac
Sat 12:54  Table 2

Winners qualification

Race to 7
161   
Poland
Hubert Łopotko
R2
Ukraine
Ivan Rudenko
Sat 14:29  Table 4
162   
Poland
Kamil Sząszor
Poland
Tomasz Kapłan
Sat 14:29  Table 6
163   
Poland
Mateusz Śniegocki
Oman
Mubarak Alwahaibi
Sat 14:26  Table 1
164   
Albania
Besar Spahiu
Hungary
Olivér Szolnoki
Sat 14:29  Table 10
165   
Poland
Mieszko Fortuński
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 14:29  Table 11
166   
Poland
Karol Skowerski
Poland
Radoslaw Babica
R1
Sat 14:29  Table 3
167   
Greece
Kostas Koukiadakis
Lithuania
Pijus Labutis
Sat 14:29  Table 9
168   
Hong Kong
Yip Kin Ling Leo
Austria
Daniel Guttenberger
Sat 14:37  Table 8
169   
Estonia
Denis Grabe
Greece
Antonis Kakaris
Sat 14:43  Table 16
170   
Finland
Lenni Auresto
Poland
Szymon Kural
Sat 14:46  Table 14
171   
Turkey
Mustafa Alnar
Poland
Sambor Stachowiak
Sat 14:55  Table 13
172   
Czech Republic
Roman Hybler
R2
Kuwait
Bader Alawadhi
Sat 14:58  Table 12
173   
Poland
Daniel Macioł
Czech Republic
Petr Urban
R1
Sat 15:04  Table 5
174   
Slovakia
Jakub Koniar
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 15:06  Table 7
175   
Germany
Ralf Souquet
Poland
Wiktor Fortuński
Sat 15:06  Table 15
176   
Kosovo
Fitim Haradinaj
R1
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 15:16  Table 2

Loser round 3

Race to 7
177   
Poland
Dominik Jastrząb
Greece
George Antonakis
Sat 16:29  Table 4
178   
Poland
Mariusz Gnitecki
R1
Serbia
Aleksa Pecelj
R2
Sat 16:29  Table 11
179   
Finland
Petri Makkonen
Slovakia
Kristian Mrva
Sat 16:29  Table 14
180   
Poland
Piotr Ostrowski
Greece
Alex Kazakis
R3
Sat 16:29  Table 7
181   
Norway
Ronny Oldervik
Poland
Dzmitry Hryb
Sat 16:29  Table 6
182   
Finland
Tomi Ahonen
Syria
Mohammad Soufi
Sat 16:29  Table 10
183   
Poland
Dominik Zając
Poland
KRZYSZTOF KUBAS
Sat 16:37  Table 16
184   
Czech Republic
David Žalman
R1
Oman
Hamza Al Uwaidi
R1
Sat 16:37  Table 12
185   
Ukraine
Nikita Rudenko
Slovakia
Jaroslav Polách
Sat 16:50  Table 3
186   
Poland
Tomasz Bogdanowicz
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
R2
Sat 16:29  Table 1
187   
Slovakia
Milan Mrva
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 16:57  Table 5
188   
Poland
Monika Ząbek
Italy
Francesco Candela
Sat 16:57  Table 2
189   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Poland
Michał Turkowski
Sat 16:57  Table 9
190   
Poland
Michał Wiech
R2
Finland
Timo Muhonen
Sat 17:07  Table 8
191   
Albania
Eklent Kaçi
Oman
Ajulanda Alshiyadi
Sat 17:07  Table 13
192   
Hong Kong
Lo Ho Sum
Romania
Ciprian Gindac
Sat 17:22  Table 15

Losers qualification

Race to 7
193   
Greece
George Antonakis
Poland
Kamil Sząszor
Sat 18:46  Table 4
194   
Serbia
Aleksa Pecelj
Ukraine
Ivan Rudenko
Sat 18:33  Table 2
195   
Finland
Petri Makkonen
Albania
Besar Spahiu
Sat 18:37  Table 5
196   
Greece
Alex Kazakis
R2
Oman
Mubarak Alwahaibi
Sat 18:33  Table 6
197   
Norway
Ronny Oldervik
Poland
Radoslaw Babica
Sat 18:33  Table 3
198   
Syria
Mohammad Soufi
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 18:34  Table 11
199   
Poland
Dominik Zając
Hong Kong
Yip Kin Ling Leo
Sat 18:34  Table 7
200   
Czech Republic
David Žalman
Greece
Kostas Koukiadakis
Sat 18:34  Table 8
201   
Slovakia
Jaroslav Polách
Finland
Lenni Auresto
Sat 18:34  Table 9
202   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Greece
Antonis Kakaris
Sat 18:35  Table 10
203   
Estonia
Karl Gnadeberg
Kuwait
Bader Alawadhi
Sat 18:37  Table 14
204   
Italy
Francesco Candela
Poland
Sambor Stachowiak
Sat 18:35  Table 12
205   
Poland
Michał Turkowski
Slovakia
Jakub Koniar
R1
Sat 18:35  Table 13
206   
Poland
Michał Wiech
Czech Republic
Petr Urban
R1
Sat 18:35  Table 16
207   
Albania
Eklent Kaçi
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 18:36  Table 1
208   
Romania
Ciprian Gindac
R1
Poland
Wiktor Fortuński
Sat 18:50  Table 15

Last thirtytwo

Race to 8
209   
Poland
Hubert Łopotko
Romania
Ciprian Gindac
Sat 21:23  Table 1
210   
Poland
Tomasz Kapłan
Poland
Radoslaw Babica
R1
Sat 21:24  Table 2
211   
Poland
Mateusz Śniegocki
Serbia
Aleksa Pecelj
R2
Sat 21:24  Table 3
212   
Hungary
Olivér Szolnoki
Finland
Petri Makkonen
Sat 21:24  Table 4
213   
Poland
Mieszko Fortuński
Greece
George Antonakis
Sat 21:24  Table 5
214   
Poland
Karol Skowerski
Syria
Mohammad Soufi
Sat 21:24  Table 6
215   
Lithuania
Pijus Labutis
R1
Slovakia
Jakub Koniar
R1
Sat 21:24  Table 7
216   
Austria
Daniel Guttenberger
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sat 21:25  Table 8
217   
Estonia
Denis Grabe
Czech Republic
Petr Urban
Sat 21:25  Table 9
218   
Poland
Szymon Kural
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 21:26  Table 10
219   
Turkey
Mustafa Alnar
Albania
Eklent Kaçi
Sat 21:26  Table 11
220   
Czech Republic
Roman Hybler
Greece
Alex Kazakis
Sat 21:26  Table 12
221   
Poland
Daniel Macioł
Hong Kong
Yip Kin Ling Leo
Sat 21:26  Table 13
222   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Greece
Kostas Koukiadakis
Sat 21:26  Table 14
223   
Germany
Ralf Souquet
Finland
Lenni Auresto
Sat 21:26  Table 15
224   
Kosovo
Fitim Haradinaj
Italy
Francesco Candela
Sat 21:26  Table 16

Last sixteen

Race to 8
225   
Romania
Ciprian Gindac
Poland
Tomasz Kapłan
Sun 07:57  Table 4
226   
Serbia
Aleksa Pecelj
Finland
Petri Makkonen
R3
Sun 07:57  Table 7
227   
Poland
Mieszko Fortuński
Syria
Mohammad Soufi
Sun 07:57  Table 12
228   
Lithuania
Pijus Labutis
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
R3
Sun 07:57  Table 3
229   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Karl Gnadeberg
Sun 07:57  Table 8
230   
Albania
Eklent Kaçi
Greece
Alex Kazakis
Sun 07:57  Table 2
231   
Poland
Daniel Macioł
R1
Netherlands
Marc Bijsterbosch
R1
Sun 07:58  Table 1
232   
Germany
Ralf Souquet
Kosovo
Fitim Haradinaj
Sun 07:58  Table 11

Quarter final

Race to 8
233   
Poland
Tomasz Kapłan
Finland
Petri Makkonen
Sun 10:46  Table 8
234   
Poland
Mieszko Fortuński
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 10:46  Table 1
235   
Estonia
Denis Grabe
Greece
Alex Kazakis
R2
Sun 11:19  Table 7
236   
Poland
Daniel Macioł
Kosovo
Fitim Haradinaj
Sun 11:19  Table 2

Semi final

Race to 8
237   
Finland
Petri Makkonen
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 12:57  Table 2
238   
Estonia
Denis Grabe
Poland
Daniel Macioł
Sun 12:57  Table 1

Final

Race to 8
239   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Poland
Daniel Macioł
Sun 16:27  Table 1

Participants