Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 6, 2022

Oslo BK Klubbturnering. Ensjøs last chapter

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Erik Gårdelöf
Oslo BK
5 (5/0) 44 (25/19)
57%
2 Levi Pavdeja
Oslo BK
5 (4/1) 41 (24/17)
59%
3 Kent Hansen
Oslo BK
4 (3/1) 31 (18/13)
58%
3 Per christian Slåtta
5 (3/2) 37 (21/16)
57%
5 Olav Skrudland
BEX BK
4 (3/1) 30 (15/15)
50%
5 Marius Solvang
Ask BC
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
5 Morten Bakken
Asker BK
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
5 Pergantis Zalachas
Oslo BK
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
9 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
3 (2/1) 21 (10/11)
48%
Show more
9 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
9 Tore Mo
Oslo BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
9 Tor Bugten
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
9 Simen (7ern) Jøndal
Oslo BK
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
9 Tomas Gryczon
Oslo BK
2 (1/1) 14 (7/7)
50%
9 Grzegorz Tabor
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
9 Riaz Ali
Ask BC
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Kensi Kion
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Vasileios Nikolaou
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Axel Mikhail Dalberg
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Johannes Ulsund
Oslo BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Kim-Olaf Sørensen
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Entry deadline Apr 6, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Apr 6, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344), Tomas Gryczon (tomas.gryczon@gmail.com) and Kim Soo Garmark (kimgarmark@gmail.com)
More info
Den siste turneringen på Ensjø før flytting.
Vi starter 18:00.
Vi kan bli mange med tanke på at dette er ensjøs aller siste turnering før flyttingen.
Så ved somling rundt bordene, kan shot clock bli aktuelt, da vi har 2 TL.
Kan også bli aktuelt med distanse justering
150 kr påmelding.
Egil serverer villsvin.
Ved spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt med Lasse Kåring på Facebook/messenger eller per tlf 94257344
3 vant regelen.
Vinner brekk
Spiller om første brekk
Vel møtt

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Terje Kristoffersen
Walk Over
 
2   
Poland
Grzegorz Tabor
75
Norway
Tore Mo
43
Wed 18:03  Table 3
3   
Norway
Morten Bakken
92
Norway
Riaz Ali
56
Wed 18:03  Table 2
4   
Norway
Kim-Olaf Sørensen
46
Norway
Olav Skrudland
88
Wed 18:04  Table 5
5   
Sweden
Erik Gårdelöf
Walk Over
 
6   
Norway
Marius Solvang
68
Norway
Per christian Slåtta
39
Wed 18:04  Table 6
7   
Norway
Tor Bugten
64
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 18:05  Table 7
8   
Walk Over
Norway
Tomas Gryczon
 
9   
Albania
Levi Pavdeja
Walk Over
 
10   
Norway
Jan Thomassen
100
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Wed 18:44  Table 2
11   
Norway
Simen Jøndal
44
Norway
Axel Mikhail Dalberg
43
Wed 18:04  Table 8
12   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
13   
Norway
Kent Hansen
Walk Over
 
14   
Greece
Vasileios Nikolaou
60
Norway
Johannes Ulsund
51
Wed 18:04  Table 9
15   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Wed 18:05  Table 10
16   
Walk Over
Norway
Kensi Kion
 

Winners qualification

Race to 5
17   
Norway
Terje Kristoffersen
69
Poland
Grzegorz Tabor
75
Wed 18:50  Table 3
18   
Norway
Riaz Ali
56
Norway
Olav Skrudland
88
Wed 18:54  Table 5
19   
Sweden
Erik Gårdelöf
152
Norway
Marius Solvang
68
Wed 18:51  Table 6
20   
Greece
Pergantis Zalachas
54
Norway
Tomas Gryczon
34
Wed 18:57  Table 8
21   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Jan Thomassen
100
Wed 19:29  Table 6
22   
Norway
Simen Jøndal
44
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 19:04  Table 10
23   
Norway
Kent Hansen
76
Norway
Johannes Ulsund
51
Wed 19:02  Table 9
24   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Kensi Kion
75
Wed 19:17  Table 8

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Norway
Tore Mo
 
26   
Norway
Morten Bakken
92
Norway
Kim-Olaf Sørensen
46
Wed 18:55  Table 7
27   
Walk Over
Norway
Per christian Slåtta
 
28   
Norway
Tor Bugten
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
 
30   
Norway
Axel Mikhail Dalberg
Walk Over
 
31   
Walk Over
Greece
Vasileios Nikolaou
 
32   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Tore Mo
43
Norway
Kensi Kion
75
Wed 19:58  Table 8
34   
Norway
Morten Bakken
92
Norway
Johannes Ulsund
51
Wed 19:43  Table 9
35   
Norway
Per christian Slåtta
39
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 19:54  Table 10
36   
Norway
Tor Bugten
64
Norway
Jan Thomassen
100
Wed 19:53  Table 6
37   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 19:44  Table 7
38   
Norway
Axel Mikhail Dalberg
43
Norway
Marius Solvang
68
Wed 19:31  Table 2
39   
Greece
Vasileios Nikolaou
60
Norway
Riaz Ali
56
Wed 19:32  Table 5
40   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Norway
Terje Kristoffersen
69
Wed 19:48  Table 3

Last sixteen

Race to 5
41   
Poland
Grzegorz Tabor
75
Norway
Per christian Slåtta
39
Wed 20:42  Table 3
42   
Norway
Olav Skrudland
88
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Wed 20:42  Table 2
43   
Sweden
Erik Gårdelöf
152
Norway
Tor Bugten
64
Wed 20:42  Table 5
44   
Norway
Tomas Gryczon
34
Norway
Marius Solvang
68
Wed 20:42  Table 6
45   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Riaz Ali
56
Wed 20:42  Table 7
46   
Norway
Simen Jøndal
44
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 20:42  Table 8
47   
Norway
Kent Hansen
76
Norway
Tore Mo
43
Wed 20:43  Table 9
48   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Morten Bakken
92
Wed 20:43  Table 10

Quarter final

Race to 5
49   
Norway
Per christian Slåtta
39
Norway
Olav Skrudland
88
Wed 21:31  Table 2
50   
Sweden
Erik Gårdelöf
152
Norway
Marius Solvang
68
Wed 21:25  Table 6
51   
Albania
Levi Pavdeja
82
Greece
Pergantis Zalachas
54
Wed 21:41  Table 8
52   
Norway
Kent Hansen
76
Norway
Morten Bakken
92
Wed 21:27  Table 10

Semi final

Race to 5
53   
Norway
Per christian Slåtta
39
Sweden
Erik Gårdelöf
152
Wed 21:54  Table 2
54   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Kent Hansen
76
Wed 22:30  Table 10

Final

Race to 5
55   
Sweden
Erik Gårdelöf
152
Albania
Levi Pavdeja
82
Wed 23:10  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants