Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 12, 2020

OSLO BK KT 6 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Erik Gårdelöf
Oslo BK
6 (6/0) 54 (32/22)
59%
100
2 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
7 (5/2) 49 (28/21)
57%
87
3 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
6 (4/2) 47 (28/19)
60%
74
3 Kim Soo Garmark
Storgata BK
6 (4/2) 46 (23/23)
50%
74
5 Damianos Giallourakis
Oslo BK
5 (3/2) 39 (19/20)
49%
61
5 Kent Halldin
Oslo BK
4 (3/1) 34 (18/16)
53%
61
5 Philip Sanchez Gangfløt
Oslo BK
4 (3/1) 26 (16/10)
62%
61
5 Henrik Olsson
Oslo BK
4 (3/1) 27 (15/12)
56%
61
9 Joakim Haugen
Oslo BK
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
49
Show more
9 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
49
9 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
49
9 Matey Ullah
Unique BK
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
49
9 Per Hagen
Oslo BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
49
9 Andris Viksninsh
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
49
9 Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
49
9 Simen Jøndal
Oslo BK
4 (2/2) 39 (18/21)
46%
49
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
29
17 Audun Bjerve
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
29
17 Tore Mo
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
29
17 Vaios Evangelou
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
29
17 Terje Kristoffersen
Oslo BK
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
29
17 Levi Pavdeja
Oslo BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
29
17 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
29
17 Roger Mølmann
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
29
25 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
22
25 Bill Vrodos
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
22
25 Erol Dane Mula
Oslo BK
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
22
25 Nate Komljenovic
Oslo BK
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
22
25 Iselin Masternes
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
22
25 Martin Rydland
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
22
25 Morten Bakken
Asker BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
22
25 Simen Skattum
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
22
Entry deadline Feb 12, 2020, 6:30 PM (local time)
Starts Feb 12, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Oslo BK ranking 2020 janfeb and Oslo BK ranking 2020
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Matey Ullah
Norway
Kim Soo Garmark
112
Wed 20:04  Table 1
2   
Norway
Simen Skattum
20
Norway
Per Hagen
117
Wed 20:04  Table 2
3   
Andris Viksninsh
52
Norway
Henrik Olsson
118
Wed 20:04  Table 3
4   
Norway
Joakim Haugen
162
Slovenia
Nate Komljenovic
80
Wed 20:04  Table 4
5   
Norway
Jan Atle Kofoed
81
Albania
Levi Pavdeja
75
Wed 20:04  Table 5
6   
Norway
Iselin Masternes
30
Norway
Kent Halldin
112
Wed 20:04  Table 6
7   
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Norway
Roger Mølmann
57
Wed 20:04  Table 7
8   
Norway
Jan Thomassen
94
Norway
Terje Kristoffersen
55
Wed 20:04  Table 8
9   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
120
Greece
Damianos Giallourakis
147
Wed 20:04  Table 9
10   
Norway
Martin Rydland
73
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 20:04  Table 10
11   
Norway
Simen Jøndal
41
Philippines
Erol Dane Mula
105
Wed 20:04  Table 11
12   
Norway
Niklas Engstrom
66
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Wed 20:04  Table 12
13   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
26
Norway
Tore Mo
43
Wed 20:04  Table 13
14   
Norway
Morten Bakken
92
Norway
Pål Daud Fillipsveen
93
Wed 20:04  Table 14
15   
Greece
Vaios Evangelou
61
Norway
Audun Bjerve
85
Wed 20:04  Table 15
16   
Greece
Bill Vrodos
92
Norway
Ola Mageralbert Johnsen
70
Wed 20:04  Table 17

Winners qualification

Race to 5
17   
Norway
Matey Ullah
Norway
Per Hagen
117
Wed 20:05 
18   
Norway
Henrik Olsson
118
Norway
Joakim Haugen
162
Wed 20:05 
19   
Norway
Jan Atle Kofoed
81
Norway
Kent Halldin
112
Wed 20:05 
20   
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Norway
Terje Kristoffersen
55
Wed 20:05  Table 7
21   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
120
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 20:06 
22   
Norway
Simen Jøndal
41
Norway
Niklas Engstrom
66
Wed 20:05 
23   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
26
Norway
Pål Daud Fillipsveen
93
Wed 20:06 
24   
Greece
Vaios Evangelou
61
Norway
Ola Mageralbert Johnsen
70
 

Loser round 1

Race to 5
25   
Norway
Kim Soo Garmark
112
Norway
Simen Skattum
20
Wed 20:08 
26   
Andris Viksninsh
52
Slovenia
Nate Komljenovic
80
Wed 20:08 
27   
Albania
Levi Pavdeja
75
Norway
Iselin Masternes
30
Wed 20:08 
28   
Norway
Roger Mølmann
57
Norway
Jan Thomassen
94
Wed 20:08  Table 8
29   
Greece
Damianos Giallourakis
147
Norway
Martin Rydland
73
Wed 20:08 
30   
Philippines
Erol Dane Mula
105
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Wed 20:08 
31   
Norway
Tore Mo
43
Norway
Morten Bakken
92
Wed 20:08 
32   
Norway
Audun Bjerve
85
Greece
Bill Vrodos
92
Wed 20:08 

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Kim Soo Garmark
112
Greece
Vaios Evangelou
61
Wed 20:13  Table 10
34   
Andris Viksninsh
52
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
26
Wed 20:09 
35   
Albania
Levi Pavdeja
75
Norway
Simen Jøndal
41
Wed 20:13  Table 12
36   
Norway
Roger Mølmann
57
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 20:27  Table 8
37   
Greece
Damianos Giallourakis
147
Norway
Terje Kristoffersen
55
Wed 20:19  Table 7
38   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Norway
Jan Atle Kofoed
81
Wed 20:19  Table 6
39   
Norway
Tore Mo
43
Norway
Joakim Haugen
162
Wed 20:13  Table 4
40   
Norway
Audun Bjerve
85
Norway
Per Hagen
117
Wed 20:17  Table 2

Last sixteen

Race to 5
41   
Norway
Matey Ullah
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Wed 21:15  Table 12
42   
Norway
Henrik Olsson
118
Norway
Per Hagen
117
Wed 21:15  Table 11
43   
Norway
Kent Halldin
112
Norway
Simen Jøndal
41
Wed 21:15  Table 10
44   
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Norway
Joakim Haugen
162
Wed 21:15  Table 9
45   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
120
Andris Viksninsh
52
Wed 21:15  Table 8
46   
Norway
Niklas Engstrom
66
Norway
Kim Soo Garmark
112
Wed 21:15  Table 7
47   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
93
Greece
Damianos Giallourakis
147
Wed 21:15  Table 6
48   
Norway
Ola Mageralbert Johnsen
70
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 21:14  Table 5

Quarter final

Race to 5
49   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Norway
Henrik Olsson
118
Wed 22:43  Table 12
50   
Norway
Kent Halldin
112
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Wed 22:40 
51   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
120
Norway
Kim Soo Garmark
112
Wed 22:04  Table 7
52   
Greece
Damianos Giallourakis
147
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 21:58  Table 6

Semi final

Race to 5
53   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
85
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Wed 23:37  Table 12
54   
Norway
Kim Soo Garmark
112
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 22:37  Table 6

Final

Race to 5
55   
Sweden
Erik Gårdelöf
140
Norway
Umar Hayat Ali
114
Wed 23:38  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment