Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 5, 2019

Nieuwjaarstoernooi 9 Ball met CHAMPAGNE, 55 max

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan van Lierop
10 (8/2) 80 (52/28)
65%
700
2 Tim Jonkman
9 (7/2) 79 (51/28)
65%
550
3 Cliff Castelein
8 (7/1) 65 (44/21)
68%
410
3 John Abiven
8 (5/3) 77 (41/36)
53%
410
5 Adam Kiernicki
7 (5/2) 57 (30/27)
53%
290
5 Ronny Brocken
7 (6/1) 54 (38/16)
70%
290
5 Piotr Haraszczuk
7 (6/1) 57 (38/19)
67%
290
5 Kris Vanmechelen
7 (6/1) 53 (35/18)
66%
290
9 Hoa Nguyen
6 (4/2) 50 (31/19)
62%
190
Show more
9 Marcel Mouwen
6 (4/2) 46 (25/21)
54%
190
9 Tom Penrose
6 (5/1) 44 (27/17)
61%
190
9 Davy Steveninck
6 (4/2) 49 (29/20)
59%
190
9 Crelis Hogchem
6 (4/2) 45 (26/19)
58%
190
9 Dylan Vyvey
6 (4/2) 43 (27/16)
63%
190
9 Kristof Van Den Berge
5 (4/1) 41 (25/16)
61%
190
9 Thomas Vanbroekhoven
6 (5/1) 45 (28/17)
62%
190
17 Patrick Berkenpas
Poolcentrum Keus
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
140
17 Jan Rempe
Boven 't IJ
5 (4/1) 36 (25/11)
69%
140
17 Alain Vyvey
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
140
17 Roy van der Plas
Plan B
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
140
17 Atong Wu
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
140
17 Joeri van den Broeck
5 (2/3) 45 (22/23)
49%
140
17 Mitchel Knuever
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
140
17 Nicolas Mintjens
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
140
17 Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
5 (3/2) 32 (15/17)
47%
140
17 Yerfej Gensan
5 (2/3) 38 (16/22)
42%
140
17 Steve van Eetvelde
5 (2/3) 34 (16/18)
47%
140
17 Fabrice Vandeplassche
5 (3/2) 33 (19/14)
58%
140
17 Hakim Ouaassou
5 (2/3) 36 (15/21)
42%
140
17 Michael Goossens
5 (2/3) 40 (17/23)
43%
140
17 Piet Savoir
5 (2/3) 40 (18/22)
45%
140
17 Peter Van Den Bussche
5 (3/2) 39 (19/20)
49%
140
17 Johan Depoorter
4 (1/3) 31 (15/16)
48%
140
33 Ferdous Jabargeel
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
100
33 Vincent Peemen
4 (1/3) 28 (11/17)
39%
100
33 Peter Knuever
3 (0/3) 19 (4/15)
21%
100
33 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
100
33 Matteo Speelman
4 (1/3) 23 (7/16)
30%
100
33 Sean Dennis
4 (1/3) 25 (10/15)
40%
100
33 Faroek Mangroe
4 (1/3) 29 (12/17)
41%
100
33 Jeepee van Gemert
4 (1/3) 26 (9/17)
35%
100
33 Michael Noens
4 (1/3) 26 (7/19)
27%
100
33 Erdal Sari
4 (1/3) 30 (13/17)
43%
100
33 Termote Steven
4 (1/3) 31 (14/17)
45%
100
44 Ruud Schilders
4 (0/4) 26 (6/20)
23%
80
44 Kevin van der Brink
4 (0/4) 25 (5/20)
20%
80
44 Anna Huang
4 (0/4) 27 (7/20)
26%
80
44 Christoph Marien
4 (0/4) 25 (5/20)
20%
80
44 Steve Theunis
4 (0/4) 29 (9/20)
31%
80
44 Angie Van Den Bussche
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
80
44 Nicky Vanacker
4 (0/4) 25 (5/20)
20%
80
44 Ringo Gryson
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
80
44 Matthias Droesbeke
4 (0/4) 28 (8/20)
29%
80
44 Quinten Brack
4 (0/4) 25 (5/20)
20%
80
Starts Jan 5, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (55 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Sport Pub Goes
Contact Vincent Peemen (Info@sportpub.nl, +31113214845)
More info
9 Ball toernooi met Champagne
RANKING NL

Datum: 5 Januari
Zaal open 10:00
Start toernooi 11:00
Deelname kost € 20,00

Max 55 deelnemers:
Poulesysteem race tot 5
Top 3 per poule van min 4 maximaal 5 naar SKO, 2 vs 3

Eurotourbreak
Alternate
Magic Rack

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dylan Vyvey 4 3 0 1 17 7 10 0 0 0 0.708 3
2 Crelis Hogchem 4 3 0 1 16 8 8 0 0 0 0.667 3
3 Patrick Berkenpas 4 3 0 1 16 10 6 0 0 0 0.615 3
4 Matteo Speelman 4 1 0 3 7 16 -9 0 0 0 0.304 1
5 Nicky Vanacker 4 0 0 4 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tom Penrose 4 4 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 4
2 Mitchel Knuever 4 3 0 1 18 10 8 0 0 0 0.643 3
3 Steve van Eetvelde 4 2 0 2 14 12 2 0 0 0 0.538 2
4 Jeepee van Gemert 4 1 0 3 9 17 -8 0 0 0 0.346 1
5 Quinten Brack 4 0 0 4 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Haraszczuk 4 4 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 4
2 Hoa Nguyen 4 3 0 1 19 12 7 0 0 0 0.613 3
3 Yerfej Gensan 4 2 0 2 14 16 -2 0 0 0 0.467 2
4 Vincent Peemen 4 1 0 3 11 17 -6 0 0 0 0.393 1
5 Matthias Droesbeke 4 0 0 4 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kristof Van Den Berge 3 3 0 0 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Nicolas Mintjens 3 2 0 1 11 10 1 0 0 0 0.524 2
3 Johan Depoorter 3 1 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 1
4 Peter Knuever 3 0 0 3 4 15 -11 0 0 0 0.211 0
5 Frank Waerlop 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Davy Steveninck 4 3 0 1 19 11 8 0 0 0 0.633 3
2 Marcel Mouwen 4 3 0 1 18 11 7 0 0 0 0.621 3
3 Atong Wu 4 3 0 1 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Erdal Sari 4 1 0 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 1
5 Anna Huang 4 0 0 4 7 20 -13 0 0 0 0.259 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Cliff Castelein 4 4 0 0 20 8 12 0 0 0 0.714 4
2 Fabrice Vandeplassche 4 3 0 1 18 8 10 0 0 0 0.692 3
3 Michael Goossens 4 2 0 2 15 17 -2 0 0 0 0.469 2
4 Sean Dennis 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Christoph Marien 4 0 0 4 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roy van der Plas 4 3 0 1 18 10 8 0 0 0 0.643 3
2 Adam Kiernicki 4 3 0 1 16 13 3 0 0 0 0.552 3
3 Alain Vyvey 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
4 Termote Steven 4 1 0 3 14 17 -3 0 0 0 0.452 1
5 Ruud Schilders 4 0 0 4 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kris Vanmechelen 4 4 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 4
2 Peter Van Den Bussche 4 3 0 1 16 14 2 0 0 0 0.533 3
3 Piet Savoir 4 2 0 2 15 16 -1 0 0 0 0.484 2
4 Faroek Mangroe 4 1 0 3 12 17 -5 0 0 0 0.414 1
5 Ringo Gryson 4 0 0 4 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group I Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Vanbroekhoven 4 4 0 0 20 9 11 0 0 0 0.69 4
2 Joeri van den Broeck 4 2 0 2 17 17 0 0 0 0 0.5 2
3 John Abiven 4 2 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 2
4 Pascal Meulenhoff 4 2 0 2 13 15 -2 0 0 0 0.464 2
5 Steve Theunis 4 0 0 4 9 20 -11 0 0 0 0.31 0
Group J Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Rempe 4 4 0 0 20 5 15 0 0 0 0.8 4
2 Tim Jonkman 4 3 0 1 18 8 10 0 0 0 0.692 3
3 Jan van Lierop 4 2 0 2 12 10 2 0 0 0 0.545 2
4 Michael Noens 4 1 0 3 7 19 -12 0 0 0 0.269 1
5 Kevin van der Brink 4 0 0 4 5 20 -15 0 0 0 0.2 0
Group K Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ronny Brocken 4 4 0 0 20 2 18 0 0 0 0.909 4
2 Jozef Van der Borght (Nonkel Jef) 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 3
3 Hakim Ouaassou 4 2 0 2 14 15 -1 0 0 0 0.483 2
4 Ferdous Jabargeel 4 1 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 1
5 Angie Van Den Bussche 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Netherlands
Crelis Hogchem
Netherlands
Matteo Speelman
Sat 13:16 
2-A   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Belgium
Dylan Vyvey
Sat 15:21 
3-B   
Netherlands
Jeepee van Gemert
Belgium
Steve van Eetvelde
Sat 13:20 
4-B   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Quinten Brack
Sat 13:21 
5-C   
Netherlands
Vincent Peemen
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 13:21 
6-C   
Yerfej Gensan
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 15:28 
7-D   
Belgium
Nicolas Mintjens
Belgium
Johan Depoorter
Sat 13:25 
8-D   
Netherlands
Peter Knuever
Belgium
Frank Waerlop
Sat 15:31 
9-E   
Turkey
Erdal Sari
Netherlands
Atong Wu
Sat 17:03 
10-E   
Netherlands
Marcel Mouwen
Belgium
Davy Steveninck
Sat 17:03 
11-F   
Belgium
Cliff Castelein
Belgium
Christoph Marien
Sat 13:31 
12-F   
Netherlands
Sean Dennis
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Sat 15:53 
13-G   
Poland
Adam Kiernicki
Belgium
Termote Steven
Sat 13:39 
14-G   
Belgium
Alain Vyvey
Netherlands
Roy van der Plas
Sat 15:36 
15-H   
Belgium
Ringo Gryson
Belgium
Piet Savoir
Sat 15:40 
16-H   
Belgium
peter van den bussche
Belgium
Kris Vanmechelen
Sat 17:29 
17-I   
Netherlands
John Abiven
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 13:36 
18-I   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Belgium
Steve Theunis
Sat 13:35 
19-J   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 16:01 
20-J   
Netherlands
Jan van Lierop
Belgium
Michael Noens
Sat 13:43 
21-K   
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Netherlands
Ferdous Jabargeel
 
22-K   
Belgium
Angie Van Den Bussche
Netherlands
Ronny Brocken
Sat 13:48 

Round 2

Race to 5
23-A   
Netherlands
Matteo Speelman
Belgium
Dylan Vyvey
Sat 15:22 
24-A   
Netherlands
Crelis Hogchem
Belgium
Nicky Vanacker
Sat 15:21 
25-B   
Belgium
Steve van Eetvelde
Netherlands
Quinten Brack
Sat 13:22 
26-B   
Netherlands
Jeepee van Gemert
Netherlands
Tom Penrose
Sat 13:20 
27-C   
Vietnam
Hoa Nguyen
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 15:26 
28-C   
Netherlands
Vincent Peemen
Belgium
Matthias Droesbeke
Sat 15:26 
29-D   
Belgium
Johan Depoorter
Belgium
Frank Waerlop
Sat 15:29 
30-D   
Belgium
Nicolas Mintjens
Belgium
Kristof Van Den Berge
Sat 15:29 
31-E   
Netherlands
Atong Wu
Belgium
Davy Steveninck
Sat 17:04 
32-E   
Turkey
Erdal Sari
Netherlands
Anna Huang
Sat 15:32 
33-F   
Belgium
Christoph Marien
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Sat 13:32 
34-F   
Belgium
Cliff Castelein
Belgium
Michael Goossens
Sat 15:53 
35-G   
Belgium
Termote Steven
Netherlands
Roy van der Plas
Sat 15:36 
36-G   
Poland
Adam Kiernicki
Netherlands
Ruud Schilders
Sat 15:37 
37-H   
Belgium
Piet Savoir
Belgium
Kris Vanmechelen
Sat 15:41 
38-H   
Belgium
Ringo Gryson
Netherlands
Faroek Mangroe
Sat 17:26 
39-I   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Belgium
Steve Theunis
Sat 15:43 
40-I   
Netherlands
John Abiven
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 13:35 
41-J   
Netherlands
Tim Jonkman
Belgium
Michael Noens
Sat 13:45 
42-J   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Kevin van der Brink
Sat 15:49 
43-K   
Netherlands
Ferdous Jabargeel
Netherlands
Ronny Brocken
Sat 17:18 
44-K   
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Belgium
Hakim Ouaassou
Sat 13:49 

Round 3

Race to 5
45-A   
Belgium
Dylan Vyvey
Belgium
Nicky Vanacker
Sat 13:18 
46-A   
Netherlands
Matteo Speelman
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 16:58 
47-B   
Netherlands
Quinten Brack
Netherlands
Tom Penrose
Sat 15:24 
48-B   
Belgium
Steve van Eetvelde
Netherlands
Mitchel Knuever
Sat 15:24 
49-C   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Belgium
Matthias Droesbeke
Sat 13:23 
50-C   
Vietnam
Hoa Nguyen
Yerfej Gensan
Sat 16:51 
51-D   
Belgium
Frank Waerlop
Belgium
Kristof Van Den Berge
Sat 13:25 
52-D   
Belgium
Johan Depoorter
Netherlands
Peter Knuever
Sat 16:55 
53-E   
Belgium
Davy Steveninck
Netherlands
Anna Huang
Sat 15:32 
54-E   
Netherlands
Atong Wu
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 15:33 
55-F   
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Belgium
Michael Goossens
Sat 13:31 
56-F   
Belgium
Christoph Marien
Netherlands
Sean Dennis
Sat 15:54 
57-G   
Netherlands
Roy van der Plas
Netherlands
Ruud Schilders
Sat 13:38 
58-G   
Belgium
Termote Steven
Belgium
Alain Vyvey
Sat 17:23 
59-H   
Belgium
Kris Vanmechelen
Netherlands
Faroek Mangroe
Sat 13:34 
60-H   
Belgium
Piet Savoir
Belgium
peter van den bussche
Sat 17:53 
61-I   
Belgium
Steve Theunis
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 17:20 
62-I   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Sat 17:21 
63-J   
Belgium
Michael Noens
Netherlands
Kevin van der Brink
Sat 15:50 
64-J   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Jan van Lierop
Sat 13:42 
65-K   
Netherlands
Ronny Brocken
Belgium
Hakim Ouaassou
Sat 13:50 
66-K   
Netherlands
Ferdous Jabargeel
Belgium
Angie Van Den Bussche
Sat 13:50 

Round 4

Race to 5
67-A   
Belgium
Nicky Vanacker
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 13:19 
68-A   
Belgium
Dylan Vyvey
Netherlands
Crelis Hogchem
Sat 14:40 
69-B   
Netherlands
Tom Penrose
Netherlands
Mitchel Knuever
Sat 14:39 
70-B   
Netherlands
Quinten Brack
Netherlands
Jeepee van Gemert
Sat 15:24 
71-C   
Belgium
Matthias Droesbeke
Yerfej Gensan
Sat 15:27 
72-C   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 16:51 
73-D   
Belgium
Kristof Van Den Berge
Netherlands
Peter Knuever
Sat 15:30 
74-D   
Belgium
Frank Waerlop
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 16:22 
75-E   
Netherlands
Anna Huang
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 16:21 
76-E   
Belgium
Davy Steveninck
Turkey
Erdal Sari
Sat 13:26 
77-F   
Belgium
Michael Goossens
Netherlands
Sean Dennis
Sat 13:32 
78-F   
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Belgium
Cliff Castelein
Sat 15:54 
79-G   
Netherlands
Ruud Schilders
Belgium
Alain Vyvey
Sat 14:07 
80-G   
Netherlands
Roy van der Plas
Poland
Adam Kiernicki
Sat 17:24 
81-H   
Netherlands
Faroek Mangroe
Belgium
peter van den bussche
Sat 15:42 
82-H   
Belgium
Kris Vanmechelen
Belgium
Ringo Gryson
Sat 17:29 
83-I   
Belgium
Joeri van den Broeck
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Sat 15:44 
84-I   
Belgium
Steve Theunis
Netherlands
John Abiven
Sat 17:21 
85-J   
Netherlands
Kevin van der Brink
Netherlands
Jan van Lierop
Sat 13:44 
86-J   
Belgium
Michael Noens
Netherlands
Jan Rempe
Sat 13:42 
87-K   
Belgium
Hakim Ouaassou
Belgium
Angie Van Den Bussche
 
88-K   
Netherlands
Ronny Brocken
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Sat 17:18 

Round 5

Race to 5
89-A   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Crelis Hogchem
Sat 13:17 
90-A   
Belgium
Nicky Vanacker
Netherlands
Matteo Speelman
Sat 16:59 
91-B   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Jeepee van Gemert
Sat 17:08 
92-B   
Netherlands
Tom Penrose
Belgium
Steve van Eetvelde
Sat 17:08 
93-C   
Yerfej Gensan
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 13:22 
94-C   
Belgium
Matthias Droesbeke
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 16:51 
95-D   
Netherlands
Peter Knuever
Belgium
Nicolas Mintjens
Sat 13:24 
96-D   
Belgium
Kristof Van Den Berge
Belgium
Johan Depoorter
Sat 16:56 
97-E   
Netherlands
Marcel Mouwen
Turkey
Erdal Sari
Sat 13:27 
98-E   
Netherlands
Anna Huang
Netherlands
Atong Wu
Sat 13:27 
99-F   
Netherlands
Sean Dennis
Belgium
Cliff Castelein
Sat 13:30 
100-F   
Belgium
Michael Goossens
Belgium
Christoph Marien
Sat 14:37 
101-G   
Belgium
Alain Vyvey
Poland
Adam Kiernicki
Sat 13:37 
102-G   
Netherlands
Ruud Schilders
Belgium
Termote Steven
Sat 17:24 
103-H   
Belgium
peter van den bussche
Belgium
Ringo Gryson
Sat 13:33 
104-H   
Netherlands
Faroek Mangroe
Belgium
Piet Savoir
Sat 17:26 
105-I   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Netherlands
John Abiven
Sat 15:45 
106-I   
Belgium
Joeri van den Broeck
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 17:21 
107-J   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Jan Rempe
Sat 15:51 
108-J   
Netherlands
Kevin van der Brink
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 15:51 
109-K   
Belgium
Angie Van Den Bussche
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Sat 17:17 
110-K   
Belgium
Hakim Ouaassou
Netherlands
Ferdous Jabargeel
Sat 17:17 

Last sixtyfour

Race to 6
111   
Netherlands
Roy van der Plas
Walk Over
 
112   
Netherlands
Jan van Lierop
Belgium
Hakim Ouaassou
Sat 18:24 
113   
Belgium
Nicolas Mintjens
Drawn from group standings
 
114   
Netherlands
Marcel Mouwen
Drawn from group standings
 
115   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Random draw
 
116   
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Drawn from group standings
 
117   
Belgium
Kris Vanmechelen
Drawn from group standings
 
118   
Belgium
Joeri van den Broeck
Drawn from group standings
 
119   
Netherlands
Jan Rempe
Random draw
 
120   
Netherlands
John Abiven
Drawn from group standings
 
121   
Netherlands
Mitchel Knuever
Drawn from group standings
 
122   
Vietnam
Hoa Nguyen
Drawn from group standings
 
123   
Netherlands
Crelis Hogchem
Drawn from group standings
 
124   
Belgium
Alain Vyvey
Drawn from group standings
 
125   
Netherlands
Ronny Brocken
Drawn from group standings
 
126   
Belgium
Piet Savoir
Drawn from group standings
 
127   
Belgium
Dylan Vyvey
Random draw
 
128   
Belgium
Michael Goossens
Drawn from group standings
 
129   
Netherlands
Tim Jonkman
Drawn from group standings
 
130   
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Drawn from group standings
 
131   
Netherlands
Tom Penrose
Drawn from group standings
 
132   
Belgium
Johan Depoorter
Drawn from group standings
 
133   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Drawn from group standings
 
134   
Netherlands
Atong Wu
Drawn from group standings
 
135   
Belgium
Kristof Van Den Berge
Random draw
 
136   
Yerfej Gensan
Drawn from group standings
 
137   
Belgium
peter van den bussche
Drawn from group standings
 
138   
Poland
Adam Kiernicki
Drawn from group standings
 
139   
Belgium
Cliff Castelein
Drawn from group standings
 
140   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Drawn from group standings
 
141   
Belgium
Davy Steveninck
Drawn from group standings
 
142   
Belgium
Steve van Eetvelde
Drawn from group standings
 

Last thirtytwo

Race to 6
143   
Netherlands
Roy van der Plas
Netherlands
Jan van Lierop
Sat 19:07  Table 12
144   
Belgium
Nicolas Mintjens
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 19:00  Table 13
145   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Belgium
Fabrice Vandeplassche
Sat 19:00  Table 19
146   
Belgium
Kris Vanmechelen
Belgium
Joeri van den Broeck
Sat 18:56  Table 8
147   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
John Abiven
Sat 18:53  Table 18
148   
Netherlands
Mitchel Knuever
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 18:51  Table 8
149   
Netherlands
Crelis Hogchem
Belgium
Alain Vyvey
Sat 18:52  Table 7
150   
Netherlands
Ronny Brocken
Belgium
Piet Savoir
Sat 18:52  Table 6
151   
Belgium
Dylan Vyvey
Belgium
Michael Goossens
Sat 18:53  Table 12
152   
Netherlands
Tim Jonkman
Belgium
Jozef Van der Borght (Nonkel Jef)
Sat 18:51  Table 13
153   
Netherlands
Tom Penrose
Belgium
Johan Depoorter
Sat 18:51  Table 14
154   
Belgium
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Atong Wu
Sat 18:53  Table 15
155   
Belgium
Kristof Van Den Berge
Yerfej Gensan
Sat 18:53  Table 16
156   
Belgium
peter van den bussche
Poland
Adam Kiernicki
Sat 18:53  Table 17
157   
Belgium
Cliff Castelein
Netherlands
Patrick Berkenpas
Sat 18:52  Table 18
158   
Belgium
Davy Steveninck
Belgium
Steve van Eetvelde
Sat 18:53  Table 19

Last sixteen

Race to 7
159   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 20:07  Table 14
160   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Belgium
Kris Vanmechelen
Sat 20:16  Table 16
161   
Netherlands
John Abiven
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 20:40  Table 18
162   
Netherlands
Crelis Hogchem
Netherlands
Ronny Brocken
Sat 20:13  Table 17
163   
Belgium
Dylan Vyvey
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 19:49  Table 19
164   
Netherlands
Tom Penrose
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 19:49  Table 12
165   
Belgium
Kristof Van Den Berge
Poland
Adam Kiernicki
Sat 19:54  Table 13
166   
Belgium
Cliff Castelein
Belgium
Davy Steveninck
Sat 20:03  Table 15

Quarter final

Race to 7
167   
Netherlands
Jan van Lierop
Belgium
Kris Vanmechelen
Sat 21:25  Table 17
168   
Netherlands
John Abiven
Netherlands
Ronny Brocken
Sat 22:26  Table 18
169   
Netherlands
Tim Jonkman
Belgium
Piotr Haraszczuk
Sat 21:20  Table 13
170   
Poland
Adam Kiernicki
Belgium
Cliff Castelein
Sat 21:23  Table 19

Semi final

Race to 7
171   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
John Abiven
Sat 23:30  Table 19
172   
Netherlands
Tim Jonkman
Belgium
Cliff Castelein
Sat 22:40  Table 17

Final

Race to 7
173   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Tim Jonkman
Sun 01:14 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment