Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

February 23, - February 25, 2018

NM NC1 Elite

Add players

Please wait...
Straightpool

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
67, 43, 34, 34, 33, 32, 30, 28, 27, 27 8.178 120
2 Matias Sætre
Hyllestad IL, BG
63, 54, 52, 43, 42, 42, 37, 29, 29 10.358 104
3 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
117, 75, 69, 69, 41, 35, 28 17.225 89
3 Tommy Wolff
Hyllestad IL, BG
55, 40, 31, 26, 22, 18 4.905 111
5 Christian Johannessen
Oslo BK
55, 50, 38, 35, 34, 30 5.761 92
5 Kenneth Rognstad
Gjøvik&Raufoss BK
33, 31, 31, 25, 14, 6 4.500 73
5 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
52, 51, 50, 33, 32 8.839 73
5 Per Hagen
Oslo BK
28, 18, 17, 14, 13, 13, 10 3.195 92
9 Espen M. Andersen
Trondheim BK
44, 38, 33, 27, 26 6.316 59
Show more
9 Jan Morten Arnesen
Fredrikstad BK
30, 24, 18, 14 4.150 74
9 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
42, 22, 18, 6 5.107 59
9 Jørgen Nilsen
BEX BK
47, 45, 21, 8 4.363 59
9 Roger Rasmussen
Oslo BK
42, 31, 29, 6 5.609 59
9 Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Ask BC
43, 23, 20, 19 4.294 59
9 Tron Vidar Engebakk
Unique BK
42, 31, 29, 27, 27, 21, 19 5.743 59
9 Didrik Vatne
Ask BC
33, 29, 29, 22 6.108 59
17 Eirik Riisnæs
Oslo BK
29, 28, 25, 25 5.063 35
17 Fredrik Førde
Svithun BK
16, 15, 15, 13 3.732 35
17 Henrik Hagen
BEX BK
28, 25, 20, 13 4.917 44
17 Ingolf Höns
Ask BC
31, 21, 19, 18 3.698 44
17 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
27, 19, 19, 15 4.193 35
17 Knut Egil Michaelsen
Kongsvinger BK
38, 28, 23, 22 5.271 44
17 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
42, 29, 16, 15 5.137 44
17 Pål Hatteberg
Hyllestad IL, BG
30, 28, 27, 15, 12, 9 3.373 44
17 Philip Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
25, 15, 14, 13 2.988 44
17 Raymond Kandola
Fredrikstad BK
17, 15, 11, 11 2.602 58
17 Robert Farinetti
BEX BK
27, 15, 12, 11 3.214 44
17 Steffen Wolff
Hyllestad IL, BG
32, 26, 13 6.000 35
17 Tom Bjerke
Gjøvik&Raufoss BK
20, 18, 17, 11 3.438 35
17 Tommy Myhre
Grenland BK
14, 14, 13 3.773 35
17 Henrik Olsson
Oslo BK
42, 42, 37, 20 6.085 44
17 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
34, 32, 24, 21, 20, 17 4.258 44
33 Brage Arnesen
TSI BK
14, 14, 13 3.226 19
33 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
44, 30, 21, 18 4.270 19
33 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
25, 14, 13 2.491 19
33 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
19, 16, 14 1.923 19
33 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
28, 27, 24 3.819 19
33 Johnny Ellingsen
Svithun BK
12, 12, 11 1.954 19
33 Lars Harby
Oslo BK
29, 16, 13 3.506 19
33 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
28, 16, 15 4.583 19
33 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
13, 12, 11 3.216 19
33 Stein-Tore Nybakk
Hyllestad IL, BG
32, 12, 11 3.089 19
33 Vegar Lind
Stoppball Nidaros BK
12, 11 3.193 19
33 Jeremiah Torres
Unique BK
12, 12, 7 2.506 32
33 Robin Hagerup Ertesvåg
Oslo BK
42, 29, 19, 13 4.771 19
33 Kjell Martin Saga Andersen
Grenland BK
20, 15, 13 2.904 24
33 Jurgen Bonett
Horten BK
16, 13, 12 2.971 24
33 Anders Lie
Fredrikstad BK
11, 9, 7 1.820 32
49 Albert Roman Stensrød
Fredrikstad BK
19, 15 2.278 18
49 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
20, 17 4.116 11
49 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
9, 7 2.263 14
49 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
10, 10 1.867 11
49 Ine Helvik
Svithun BK
13, 12 2.714 11
49 Jone Ree Skjelbred
Svithun BK
10, 4 1.099 11
49 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
13, 12 2.160 14
49 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
27, 13 3.625 11
49 Maron Pettersen
Herøy BK
10, 10, 4 1.660 14
49 Robin Nathan
Unique BK
17, 16 2.516 18
49 Simon Thomassen
Alta BK
15, 13 5.789 11
49 Trond-Michael Stensrød
Fredrikstad BK
14, 11 1.636 18
49 Sebastian Meling
Oslo BK
24, 12 2.371 18
49 Katja Wolff
Hyllestad IL, BG
6, 6 1.404 18
49 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
9, 6 1.459 18
65 Arild Sørum
Vestby BK
15, 12 2.393 9
65 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
9, 9 1.500 9
65 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
14, 11 1.898 9
65 Robert Grønlie
Trondheim BK
20, 15, 14 5.316 9
65 Elias Rytterager Johnsen
Horten BK
9, 6 1.984 12
65 Odd Martin Asp
Ask BC
9, 8 1.953 12
65 Geir Nilsen
Fredrikstad BK
5, 4 1.152 12
Entry deadline Feb 21, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Feb 23, 2018, 5:00 PM (local time)
Schematype Double elimination 96-32 (71 Participants)
Race to 125
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Øst 2018, 2. Divisjon Øst 2018, 1. Divisjon Vest 2018, 1. Divisjon Sør 2018, 1. Divisjon Midt 2018, 1. Divisjon Nord1 2018, 1. Divisjon Nord2 2018, Elite pool 2018, 2. Divisjon Vest 2018, 2. Divisjon Midt 2018 and 3. Divisjon Øst 2018
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen
More info
1 runde disdtanse 100 så 125 på vinnersiden og 100 på tapersiden, siste runde på taperkvalifiseringen kjører vi 125 hvis det er tid til det, siste 32 starter Lørdag kl 17.00, Siste 16 kl 19.00
Kvartfinaler starter Søndag kl 10.00

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 100
1
Emil André Gangfløt
Ole Kristian Rudshavn
Fri 16:59  Table 9   
2
Trond-Michael Stensrød
Walk Over
    
3
Walk Over
Giena Tanilon
    
4
Anders Lie
Walk Over
    
5
Walk Over
Jeremiah Torres
    
6
Jurgen Bonett
Walk Over
    
7
Walk Over
Kjell Martin Saga Andersen
    
8
Geir Nilsen
Walk Over
    
9
Pål Hatteberg
Elias Rytterager Johnsen
Fri 18:03  Table 16   
10
Robin Nathan
Walk Over
    
11
Walk Over
Tommy Wolff
    
12
Ingolf Höns
Walk Over
    
13
Walk Over
Katja Wolff
    
14
Henrik Hauge Pettersen
Walk Over
    
15
Walk Over
Martin Rottem Dahle
    
16
Per Hagen
Christian Johannessen
Fri 16:59  Table 7   
17
Bjørn Bratteberg
Arild Sørum
Fri 16:59  Table 10   
18
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Walk Over
    
19
Walk Over
Knut Egil Michaelsen
    
20
Robert Farinetti
Walk Over
    
21
Walk Over
June Therese Håndstad
    
22
Tommy Myhre
Walk Over
    
23
Walk Over
Henrik Hagen
    
24
Nina Torvund
Henrik Olsson
Fri 18:21  Table 5   
25
Philip Sanchez Gangfløt
Maron Pettersen
Fri 16:59    
26
Sebastian Meling
Walk Over
    
27
Walk Over
Jan Morten Arnesen
    
28
Ahad Rashid
Walk Over
    
29
Walk Over
Raymond Kandola
    
30
Geir Tollefsrud
Walk Over
    
31
Walk Over
Albert Roman Stensrød
    
32
Robert Grønlie
Odd Martin Asp
Fri 16:59    

Winner round 1

Race to 125
33
Vegar Kristiansen
Ole Kristian Rudshavn
Fri 19:25  Table 12   
34
Trond-Michael Stensrød
Brage Arnesen
Fri 16:59  Table 4   
35
Didrik Vatne
Giena Tanilon
Fri 18:22  Table 13   
36
Anders Lie
Gard Eiken Flage
Fri 18:14  Table 11   
37
Ronny Oldervik
Jeremiah Torres
Fri 18:19  Table 15   
38
Jurgen Bonett
Gjermund Flage
Fri 18:17  Table 2   
39
Steffen Wolff
Kjell Martin Saga Andersen
Fri 21:07  Table 12   
40
Geir Nilsen
Roger Rasmussen
Fri 16:59    
41
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Pål Hatteberg
Fri 20:46  Table 11   
42
Robin Nathan
Lars Harby
Fri 18:29  Table 3   
43
Simon Thomassen
Tommy Wolff
Fri 18:30  Table 6   
44
Ingolf Höns
Eirik Riisnæs
Fri 16:59  Table 8   
45
Jørgen Nilsen
Katja Wolff
Fri 18:51  Table 7   
46
Henrik Hauge Pettersen
Johnny Ellingsen
Fri 18:54  Table 1   
47
Dag-jøran Aralden
Martin Rottem Dahle
Fri 19:16  Table 14   
48
Christian Johannessen
Tron Vidar Engebakk
Fri 19:43  Table 4   
49
Matias Sætre
Arild Sørum
Fri 19:57  Table 5   
50
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Jone Ree Skjelbred
Fri 19:23  Table 9   
51
Knut Inge Røstvold
Knut Egil Michaelsen
Fri 19:32  Table 8   
52
Robert Farinetti
Espen M. Andersen
Fri 16:59  Table 12   
53
Fredrik Førde
June Therese Håndstad
Fri 21:09  Table 9   
54
Tommy Myhre
Tom Bjerke
Fri 20:34  Table 13   
55
Ine Helvik
Henrik Hagen
Fri 19:18  Table 10   
56
Henrik Olsson
Robin Hagerup Ertesvåg
Fri 21:31    
57
Kenneth Rognstad
Philip Sanchez Gangfløt
Fri 20:51  Table 16   
58
Sebastian Meling
Pål Daud Fillipsveen
Fri 16:59  Table 14   
59
Vegar Lind
Jan Morten Arnesen
Fri 20:14  Table 7   
60
Ahad Rashid
Jan Helge Kordts
Fri 21:27  Table 15   
61
Jonas Sanchez Gangfløt
Raymond Kandola
Fri 16:59    
62
Geir Tollefsrud
Jardar Eiken Flage
Fri 21:14  Table 3   
63
Stein-Tore Nybakk
Albert Roman Stensrød
Fri 20:16  Table 6   
64
Robert Grønlie
Mats Brujordet Schjetne
Fri 20:08  Table 15   

Loser round 1

Race to 100
65
Emil André Gangfløt
Robert Grønlie
Sat 08:57  Table 12   
66
Walk Over
Albert Roman Stensrød
    
67
Walk Over
Geir Tollefsrud
    
68
Walk Over
Raymond Kandola
    
69
Walk Over
Ahad Rashid
    
70
Walk Over
Vegar Lind
    
71
Walk Over
Sebastian Meling
    
72
Walk Over
Philip Sanchez Gangfløt
    
73
Elias Rytterager Johnsen
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 08:57  Table 9   
74
Walk Over
Ine Helvik
    
75
Walk Over
Tom Bjerke
    
76
Walk Over
June Therese Håndstad
    
77
Walk Over
Robert Farinetti
    
78
Walk Over
Knut Inge Røstvold
    
79
Walk Over
Jone Ree Skjelbred
    
80
Per Hagen
Arild Sørum
Sat 08:57  Table 11   
81
Bjørn Bratteberg
Tron Vidar Engebakk
Sat 08:57  Table 2   
82
Walk Over
Dag-jøran Aralden
    
83
Walk Over
Henrik Hauge Pettersen
    
84
Walk Over
Katja Wolff
    
85
Walk Over
Eirik Riisnæs
    
86
Walk Over
Simon Thomassen
    
87
Walk Over
Robin Nathan
    
88
Nina Torvund
Pål Hatteberg
Sat 08:57  Table 3   
89
Maron Pettersen
Geir Nilsen
Sat 08:57  Table 4   
90
Walk Over
Kjell Martin Saga Andersen
    
91
Walk Over
Gjermund Flage
    
92
Walk Over
Jeremiah Torres
    
93
Walk Over
Anders Lie
    
94
Walk Over
Giena Tanilon
    
95
Walk Over
Trond-Michael Stensrød
    
96
Odd Martin Asp
Ole Kristian Rudshavn
Sat 08:57  Table 5   

Winners qualification

Race to 125
97
Vegar Kristiansen
Brage Arnesen
Sat 11:22  Table 4   
98
Didrik Vatne
Gard Eiken Flage
Sat 10:35  Table 2   
99
Ronny Oldervik
Jurgen Bonett
Sat 10:39  Table 9   
100
Steffen Wolff
Roger Rasmussen
Sat 10:31  Table 7   
101
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Lars Harby
Sat 10:06  Table 13   
102
Tommy Wolff
Ingolf Höns
Sat 11:41  Table 12   
103
Jørgen Nilsen
Johnny Ellingsen
Sat 10:12  Table 16   
104
Martin Rottem Dahle
Christian Johannessen
Sat 10:41  Table 5   
105
Matias Sætre
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 10:09  Table 14   
106
Knut Egil Michaelsen
Espen M. Andersen
Sat 10:04  Table 8   
107
Fredrik Førde
Tommy Myhre
Sat 10:06  Table 10   
108
Henrik Hagen
Henrik Olsson
Sat 10:53  Table 6   
109
Kenneth Rognstad
Pål Daud Fillipsveen
Sat 10:03  Table 1   
110
Jan Morten Arnesen
Jan Helge Kordts
Sat 10:47  Table 11   
111
Jonas Sanchez Gangfløt
Jardar Eiken Flage
Sat 10:10  Table 15   
112
Stein-Tore Nybakk
Mats Brujordet Schjetne
Sat 10:20  Table 12   

Loser round 2

Race to 100
113
Emil André Gangfløt
Albert Roman Stensrød
Sat 11:33  Table 14   
114
Geir Tollefsrud
Raymond Kandola
Sat 12:25  Table 1   
115
Ahad Rashid
Vegar Lind
Sat 13:37    
116
Sebastian Meling
Philip Sanchez Gangfløt
Sat 12:29  Table 15   
117
Robin Hagerup Ertesvåg
Ine Helvik
Sat 13:00  Table 11   
118
Tom Bjerke
June Therese Håndstad
Sat 12:48  Table 2   
119
Robert Farinetti
Knut Inge Røstvold
Sat 12:51  Table 9   
120
Jone Ree Skjelbred
Per Hagen
Sat 13:32  Table 14   
121
Tron Vidar Engebakk
Dag-jøran Aralden
Sat 13:12  Table 6   
122
Henrik Hauge Pettersen
Katja Wolff
Sat 14:09  Table 3   
123
Eirik Riisnæs
Simon Thomassen
Sat 12:27  Table 10   
124
Robin Nathan
Pål Hatteberg
Sat 12:39  Table 10   
125
Maron Pettersen
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 12:48  Table 8   
126
Gjermund Flage
Jeremiah Torres
Sat 12:44  Table 8   
127
Anders Lie
Giena Tanilon
Sat 14:06  Table 2   
128
Trond-Michael Stensrød
Ole Kristian Rudshavn
Sat 12:09  Table 16   

Losers qualification

Race to 125
129
Emil André Gangfløt
Martin Rottem Dahle
Sat 13:51  Table 7   
130
Raymond Kandola
Johnny Ellingsen
Sat 14:36  Table 5   
131
Vegar Lind
Ingolf Höns
Sat 13:54  Table 4   
132
Philip Sanchez Gangfløt
Lars Harby
Sat 15:29  Table 6   
133
Robin Hagerup Ertesvåg
Steffen Wolff
Sat 14:45  Table 11   
134
Tom Bjerke
Jurgen Bonett
Sat 13:57  Table 13   
135
Robert Farinetti
Gard Eiken Flage
Sat 15:01  Table 14   
136
Per Hagen
Brage Arnesen
Sat 15:00  Table 9   
137
Tron Vidar Engebakk
Stein-Tore Nybakk
Sat 15:28  Table 15   
138
Henrik Hauge Pettersen
Jardar Eiken Flage
Sat 15:46  Table 3   
139
Eirik Riisnæs
Jan Helge Kordts
Sat 14:21  Table 16   
140
Pål Hatteberg
Pål Daud Fillipsveen
Sat 15:19  Table 8   
141
Kjell Martin Saga Andersen
Henrik Hagen
Sat 14:37  Table 1   
142
Jeremiah Torres
Fredrik Førde
Sat 15:19  Table 10   
143
Anders Lie
Knut Egil Michaelsen
Sat 16:39  Table 2   
144
Ole Kristian Rudshavn
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 13:56  Table 12   

Last thirtytwo

Race to 125
145
Vegar Kristiansen
Steffen Wolff
Sat 18:47  Table 16   
146
Didrik Vatne
Ole Kristian Rudshavn
Sat 18:47  Table 1   
147
Ronny Oldervik
Knut Egil Michaelsen
Sat 18:47  Table 2   
148
Roger Rasmussen
Tom Bjerke
Sat 18:47  Table 3   
149
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Eirik Riisnæs
Sat 18:47    
150
Tommy Wolff
Jardar Eiken Flage
Sat 18:47  Table 5   
151
Jørgen Nilsen
Henrik Hagen
Sat 18:47  Table 6   
152
Christian Johannessen
Philip Sanchez Gangfløt
Sat 18:47  Table 14   
153
Matias Sætre
Raymond Kandola
Sat 18:47  Table 13   
154
Espen M. Andersen
Fredrik Førde
Sat 18:47  Table 7   
155
Tommy Myhre
Per Hagen
Sat 18:47  Table 8   
156
Henrik Olsson
Tron Vidar Engebakk
Sat 18:47  Table 9   
157
Kenneth Rognstad
Martin Rottem Dahle
Sat 18:47  Table 10   
158
Jan Morten Arnesen
Pål Hatteberg
Sat 18:47  Table 11   
159
Jonas Sanchez Gangfløt
Ingolf Höns
Sat 18:47  Table 12   
160
Mats Brujordet Schjetne
Robert Farinetti
Sat 18:47  Table 15   

Last sixteen

Race to 125
161
Vegar Kristiansen
Didrik Vatne
Sat 21:23  Table 12   
162
Ronny Oldervik
Roger Rasmussen
Sat 21:17  Table 9   
163
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Tommy Wolff
Sat 21:24  Table 1   
164
Jørgen Nilsen
Christian Johannessen
Sat 21:30  Table 3   
165
Matias Sætre
Espen M. Andersen
Sat 20:39  Table 6   
166
Per Hagen
Tron Vidar Engebakk
Sat 21:42  Table 10   
167
Kenneth Rognstad
Jan Morten Arnesen
Sat 21:46  Table 7   
168
Jonas Sanchez Gangfløt
Mats Brujordet Schjetne
Sat 20:42  Table 7   

Quarter final

Race to 125
169
Vegar Kristiansen
Ronny Oldervik
Sun 09:46  Table 6   
170
Tommy Wolff
Christian Johannessen
Sun 09:46  Table 12   
171
Matias Sætre
Per Hagen
Sun 09:46  Table 7   
172
Kenneth Rognstad
Mats Brujordet Schjetne
Sun 09:46  Table 9   

Semi final

Race to 125
173
Vegar Kristiansen
Tommy Wolff
Sun 12:12  Table 9   
174
Matias Sætre
Mats Brujordet Schjetne
Sun 12:13  Table 12   

Final

Race to 125
175
Vegar Kristiansen
Matias Sætre
Sun 14:23  Table 12   

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants (71)

    Sponsorer