Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 7 - April 9, 2017

NC3 Elite

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
7 (6/1) 87 (55/32)
63%
100
2 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 60 (35/25)
58%
87
3 Matias Sætre
Herøy BK
6 (4/2) 74 (42/32)
57%
77
3 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
4 (3/1) 50 (27/23)
54%
77
5 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
64
5 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 76 (42/34)
55%
64
5 Roger Rasmussen
Ask BC
4 (3/1) 49 (28/21)
57%
64
5 Tron Vidar Engebakk
Unique BK
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
64
9 Fredrik Førde
Svithun BK
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
44
Show more
9 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 38 (15/23)
39%
44
9 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (2/2) 52 (25/27)
48%
44
9 Thomas Aleksander Fjæran
Ask BC
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
44
13 Bjørnar Tveraas
Trondheim BK
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
28
13 Eirik Riisnæs
Horten BK
4 (2/2) 45 (27/18)
60%
28
13 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 56 (27/29)
48%
28
13 Ronny Kraft
Trondheim BK
3 (1/2) 38 (20/18)
53%
28
17 Anders Brannfjell
Arctic BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
17 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
16
17 Henrik Flatås
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
16
17 Ine Helvik
Svithun BK
3 (1/2) 37 (14/23)
38%
16
17 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
16
17 Vegar Lind
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 29 (13/16)
45%
16
17 Robin Hagerup Ertesvåg
Oslo BK
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
16
17 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
16
25 June Therese Håndstad
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
2 (0/2) 19 (3/16)
16%
13
Entry deadline Apr 5, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Apr 7, 2017, 5:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Elite pool 2017
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
TBK ønsker velkommen til NC 3 elite.
Vi holder til i Haakon VII gate 3.
Mat, drikke og div kioskvarer fåes kjøpt i vår kiosk hele helgen.
Oppmøte min 30 min før kampstart.

Vel møtt :)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Matias Sætre
Walk Over
 
2   
Jan Helge Kordts
Even Letnes Wærnes
Fri 18:11 
3   
Gard Eiken Flage
Eirik Riisnæs
Fri 18:11 
4   
June Therese Håndstad
Fredrik Førde
Fri 19:33 
5   
Anders Brannfjell
Walk Over
 
6   
Gjermund Flage
Kim Elverum
Fri 18:12 
7   
Ronny Kraft
Roger Rasmussen
Fri 20:25 
8   
Walk Over
Tron Vidar Engebakk
 
9   
Mats Brujordet Schjetne
Walk Over
 
10   
Pål Daud Fillipsveen
Robin Hagerup Ertesvåg
Fri 19:32 
11   
Bjørnar Tveraas
Martin Rottem Dahle
Fri 18:12 
12   
Walk Over
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
 
13   
Ronny Oldervik
Walk Over
 
14   
Vegar Lind
Ine Helvik
Fri 20:06 
15   
Henrik Flatås
Knut Inge Røstvold
Fri 20:53 
16   
Walk Over
Vegar Kristiansen
 

Winner round 1

Race to 8
17   
Matias Sætre
Jan Helge Kordts
Sat 10:00 
18   
Gard Eiken Flage
Fredrik Førde
Sat 10:00 
19   
Anders Brannfjell
Gjermund Flage
Sat 10:00 
20   
Roger Rasmussen
Tron Vidar Engebakk
Sat 10:00 
21   
Mats Brujordet Schjetne
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 11:05 
22   
Martin Rottem Dahle
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 11:11 
23   
Ronny Oldervik
Ine Helvik
Sat 11:12 
24   
Knut Inge Røstvold
Vegar Kristiansen
Sat 11:21 

Loser round 1

Race to 8
25   
Walk Over
Even Letnes Wærnes
 
26   
Eirik Riisnæs
June Therese Håndstad
Sat 10:03 
27   
Walk Over
Kim Elverum
 
28   
Ronny Kraft
Walk Over
 
29   
Walk Over
Pål Daud Fillipsveen
 
30   
Bjørnar Tveraas
Walk Over
 
31   
Walk Over
Vegar Lind
 
32   
Henrik Flatås
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 8
33   
Even Letnes Wærnes
Vegar Kristiansen
Sat 12:59 
34   
Eirik Riisnæs
Ine Helvik
Sat 13:41 
35   
Kim Elverum
Martin Rottem Dahle
Sat 12:38 
36   
Ronny Kraft
Robin Hagerup Ertesvåg
Sat 12:38 
37   
Pål Daud Fillipsveen
Tron Vidar Engebakk
Sat 14:25 
38   
Bjørnar Tveraas
Anders Brannfjell
Sat 14:30 
39   
Vegar Lind
Gard Eiken Flage
Sat 14:25 
40   
Henrik Flatås
Matias Sætre
Sat 14:25 

Winners qualification

Race to 8
41   
Jan Helge Kordts
Fredrik Førde
Sat 14:59 
42   
Gjermund Flage
Roger Rasmussen
Sat 15:58 
43   
Mats Brujordet Schjetne
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 15:44 
44   
Ronny Oldervik
Knut Inge Røstvold
Sat 15:37 

Loser round 3

Race to 8
45   
Vegar Kristiansen
Eirik Riisnæs
Sat 16:07 
46   
Martin Rottem Dahle
Ronny Kraft
Sat 16:37 
47   
Tron Vidar Engebakk
Bjørnar Tveraas
Sat 16:55 
48   
Gard Eiken Flage
Matias Sætre
Sat 17:11 

Losers qualification

Race to 8
49   
Vegar Kristiansen
Gjermund Flage
Sat 17:41 
50   
Martin Rottem Dahle
Fredrik Førde
Sat 18:23 
51   
Tron Vidar Engebakk
Knut Inge Røstvold
Sat 17:52 
52   
Matias Sætre
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 18:42 

Quarter final

Race to 8
53   
Jan Helge Kordts
Vegar Kristiansen
Sun 10:00 
54   
Roger Rasmussen
Matias Sætre
Sun 10:00 
55   
Mats Brujordet Schjetne
Martin Rottem Dahle
Sun 10:00 
56   
Ronny Oldervik
Tron Vidar Engebakk
Sun 10:00 

Semi final

Race to 8
57   
Vegar Kristiansen
Matias Sætre
Sun 12:11 
58   
Mats Brujordet Schjetne
Ronny Oldervik
Sun 12:11 

Final

Race to 8
59   
Vegar Kristiansen
Ronny Oldervik
Sun 13:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer