Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 29, 2020

Go-Customs Pool Series Ev-1

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 STEWART COLCLOUGH
8 (7/1) 81 (54/27)
67%
64
2 Benji Buckley
6 (5/1) 66 (41/25)
62%
55
3 Apostolis Harmas
6 (4/2) 71 (36/35)
51%
47
3 Gareth Hibbott
7 (5/2) 70 (44/26)
63%
47
5 Shaun Johnson
4 (3/1) 50 (27/23)
54%
40
5 Alan Coton
5 (4/1) 49 (29/20)
59%
40
5 Andy Lacey
5 (4/1) 49 (33/16)
67%
40
5 Adam Lewis
6 (4/2) 60 (33/27)
55%
40
9 Spencer Oliver
5 (3/2) 55 (30/25)
55%
34
Show more
9 Zoltan Kojsza
3 (2/1) 26 (16/10)
62%
34
9 Mark Gray
4 (3/1) 42 (27/15)
64%
34
9 Mark Foster
5 (3/2) 45 (25/20)
56%
34
9 Daniel Joe Baker
5 (3/2) 44 (26/18)
59%
34
9 Terry Davies
6 (4/2) 61 (35/26)
57%
34
9 Gabriel Vasilache
4 (3/1) 45 (24/21)
53%
34
9 Andy Worthington
4 (3/1) 40 (26/14)
65%
34
17 Andy Yates
4 (2/2) 43 (18/25)
42%
29
17 Daryl Garland
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
29
17 Matt Hawthorn
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
29
17 Luke Hart
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
29
17 Kev Simpson
5 (3/2) 43 (27/16)
63%
29
17 Alan Morgan
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
29
17 Dean Sporton
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
29
17 Kurt Weaver
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
29
25 Ian McCormik
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
29
25 Julian Roper
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
29
25 Shaun Berrisford
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
29
25 Cregg Bear
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
29
25 Elliott Sanderson
4 (2/2) 44 (25/19)
57%
29
25 Krisztián Kovács
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
29
25 Dave Hopkin
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
29
25 Romy Roque
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
29
33 David Hine
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
25
33 Shane Conroy
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
25
33 Andrew Carter
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
25
33 Mark Two-cues Eardley
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
25
33 Ryan Coton
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
25
33 Hasan Shahid
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
25
33 Dmitrijus Teriajevas
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
25
33 Liam Davis
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
25
33 STEVE WEAVER
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
25
33 Ross Cable
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
25
33 Darren Randall
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
25
33 Raffy Gonzales
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
25
33 Carl Weaver
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
25
33 Sam Thomas
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
25
33 Daniel Roberts
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
25
33 Lee Stacey
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
25
Starts Feb 29, 2020, 10:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (48 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Jason Herczeg Pool Series
Contact Daryl Garland

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
United Kingdom
Daniel Joe Baker
R1
United Kingdom
Ryan Coton
Sat 10:33  Table 22
2   
England
Andy Worthington
United Kingdom
Carl Weaver
Sat 10:33  Table 20
3   
England
Andy Lacey
United Kingdom
David Hine
Sat 10:33  Table 17
4   
United Kingdom
Ian McCormik
England
Adam Lewis
R1
Sat 11:35  Table 12
5   
England
Dean Sporton
England
Ross Cable
Sat 10:33  Table 15
6   
United Kingdom
Hasan Shahid
England
Alan Coton
R1
Sat 10:33  Table 14
7   
England
Sam Thomas
R1
United Kingdom
Mark Foster
Sat 11:31  Table 14
8   
United Kingdom
Mark Gray
England
Kurt Weaver
Sat 11:31  Table 15
9   
Ireland
Cregg Bear
Ireland
Shane Conroy
Sat 11:31  Table 17
10   
United Kingdom
Elliott Sanderson
United Kingdom
Gareth Hibbott
Sat 10:33  Table 16
11   
England
Kev Simpson
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sat 11:31  Table 19
12   
United Kingdom
Liam Davis
England
Matt Hawthorn
Sat 10:33  Table 13
13   
United Kingdom
Andrew Carter
England
STEVE WEAVER
Sat 10:33  Table 12
14   
United Kingdom
Julian Roper
Wales
Terry Davies
Sat 10:05  Table 21
15   
United Kingdom
Shaun Berrisford
Philippines
Raffy Gonzales
Sat 10:33  Table 19
16   
England
Darren Randall
Romania
Gabriel Vasilache
Sat 11:31  Table 20

Winner round 1

Race to 7
17   
Spain
Luke Hart
United Kingdom
Daniel Joe Baker
Sat 11:44  Table 13
18   
England
Andy Worthington
Slovakia
Krisztián Kovács
Sat 11:48  Table 21
19   
England
Lee Stacey
England
Andy Lacey
Sat 12:00  Table 16
20   
England
Adam Lewis
England
Spencer Oliver
R3
Sat 12:49  Table 21
21   
England
STEWART COLCLOUGH
R1
England
Dean Sporton
R2
Sat 12:19  Table 19
22   
England
Alan Coton
R2
United Kingdom
Dave Hopkin
R1
Sat 12:19  Table 12
23   
England
Dan Roberts
United Kingdom
Mark Foster
Sat 13:00  Table 16
24   
United Kingdom
Mark Gray
United Kingdom
Mark Two-cues Eardley
Sat 13:18  Table 19
25   
Shaun Johnson
Ireland
Shane Conroy
Sat 13:20  Table 13
26   
United Kingdom
Elliott Sanderson
Greece
Apostolis Harmas
Sat 12:33  Table 14
27   
England
Benji Buckley
England
Kev Simpson
Sat 12:37  Table 13
28   
England
Matt Hawthorn
Philippines
Romy Roque
Sat 12:10  Table 22
29   
Hungary
Zoltan Kojsza
England
STEVE WEAVER
Sat 12:34  Table 20
30   
Wales
Terry Davies
R1
England
Daryl Garland
Sat 12:51  Table 17
31   
United Kingdom
Alan Morgan
United Kingdom
Shaun Berrisford
Sat 12:42  Table 15
32   
Romania
Gabriel Vasilache
England
Andy Yates
Sat 13:25  Table 14

Loser round 1

Race to 7
33   
United Kingdom
Ryan Coton
England
Andy Yates
Sat 14:18  Table 17
34   
United Kingdom
Carl Weaver
R1
United Kingdom
Shaun Berrisford
Sat 14:06  Table 12
35   
United Kingdom
David Hine
Wales
Terry Davies
R1
Sat 14:08  Table 21
36   
United Kingdom
Ian McCormik
England
STEVE WEAVER
Sat 13:32  Table 22
37   
England
Ross Cable
Philippines
Romy Roque
Sat 13:35  Table 20
38   
United Kingdom
Hasan Shahid
England
Kev Simpson
R2
Sat 13:37  Table 12
39   
England
Sam Thomas
United Kingdom
Elliott Sanderson
Sat 13:49  Table 17
40   
England
Kurt Weaver
Ireland
Shane Conroy
Sat 14:40  Table 15
41   
Ireland
Cregg Bear
United Kingdom
Mark Two-cues Eardley
Sat 14:16  Table 22
42   
United Kingdom
Gareth Hibbott
England
Dan Roberts
Sat 13:59  Table 19
43   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Dave Hopkin
R1
Sat 13:57  Table 16
44   
United Kingdom
Liam Davis
England
STEWART COLCLOUGH
R1
Sat 14:00  Table 15
45   
United Kingdom
Andrew Carter
England
Spencer Oliver
Sat 14:21  Table 14
46   
United Kingdom
Julian Roper
R2
England
Lee Stacey
Sat 14:30  Table 13
47   
Philippines
Raffy Gonzales
Slovakia
Krisztián Kovács
Sat 15:02  Table 16
48   
England
Darren Randall
Spain
Luke Hart
Sat 14:37  Table 20

Winners qualification

Race to 7
49   
United Kingdom
Daniel Joe Baker
R1
England
Andy Worthington
Sat 15:17  Table 12
50   
England
Andy Lacey
England
Adam Lewis
Sat 14:46  Table 19
51   
England
Dean Sporton
England
Alan Coton
Sat 15:19  Table 17
52   
United Kingdom
Mark Foster
United Kingdom
Mark Gray
Sat 15:05  Table 21
53   
Shaun Johnson
Greece
Apostolis Harmas
R1
Sat 15:20  Table 20
54   
England
Benji Buckley
England
Matt Hawthorn
R1
Sat 15:25  Table 14
55   
Hungary
Zoltan Kojsza
England
Daryl Garland
R1
Sat 15:30  Table 22
56   
United Kingdom
Alan Morgan
Romania
Gabriel Vasilache
Sat 15:36  Table 19

Loser round 2

Race to 7
57   
England
Andy Yates
United Kingdom
Shaun Berrisford
R1
Sat 15:37  Table 15
58   
Wales
Terry Davies
R2
United Kingdom
Ian McCormik
Sat 15:37  Table 16
59   
Philippines
Romy Roque
England
Kev Simpson
Sat 16:06  Table 14
60   
United Kingdom
Elliott Sanderson
England
Kurt Weaver
Sat 15:54  Table 21
61   
Ireland
Cregg Bear
United Kingdom
Gareth Hibbott
Sat 16:08  Table 13
62   
United Kingdom
Dave Hopkin
England
STEWART COLCLOUGH
Sat 16:15  Table 22
63   
England
Spencer Oliver
United Kingdom
Julian Roper
Sat 16:22  Table 20
64   
Slovakia
Krisztián Kovács
Spain
Luke Hart
R2
Sat 16:26  Table 17

Losers qualification

Race to 7
65   
England
Andy Yates
United Kingdom
Mark Foster
Sat 17:02  Table 12
66   
Wales
Terry Davies
England
Dean Sporton
Sat 16:53  Table 14
67   
England
Kev Simpson
England
Adam Lewis
Sat 16:48  Table 19
68   
England
Kurt Weaver
United Kingdom
Daniel Joe Baker
Sat 17:14  Table 20
69   
United Kingdom
Gareth Hibbott
United Kingdom
Alan Morgan
Sat 17:28  Table 17
70   
England
STEWART COLCLOUGH
R1
England
Daryl Garland
Sat 17:00  Table 16
71   
England
Spencer Oliver
England
Matt Hawthorn
Sat 17:06  Table 15
72   
Spain
Luke Hart
R2
Greece
Apostolis Harmas
Sat 17:15  Table 21

Last sixteen

Race to 7
73   
England
Andy Worthington
Greece
Apostolis Harmas
Sat 18:22  Table 14
74   
England
Andy Lacey
Wales
Terry Davies
R1
Sat 18:22  Table 12
75   
England
Alan Coton
United Kingdom
Daniel Joe Baker
Sat 18:22  Table 21
76   
United Kingdom
Mark Gray
England
STEWART COLCLOUGH
R1
Sat 18:22  Table 20
77   
Shaun Johnson
England
Spencer Oliver
Sat 18:22  Table 19
78   
England
Benji Buckley
United Kingdom
Mark Foster
Sat 18:22  Table 16
79   
Hungary
Zoltan Kojsza
England
Adam Lewis
Sat 18:22  Table 17
80   
Romania
Gabriel Vasilache
United Kingdom
Gareth Hibbott
Sat 18:22  Table 15

Quarter final

Race to 7
81   
Greece
Apostolis Harmas
England
Andy Lacey
Sat 19:58  Table 19
82   
England
Alan Coton
England
STEWART COLCLOUGH
Sat 19:57  Table 14
83   
Shaun Johnson
England
Benji Buckley
Sat 19:54  Table 21
84   
England
Adam Lewis
United Kingdom
Gareth Hibbott
Sat 20:23  Table 22

Semi final

Race to 7
85   
Greece
Apostolis Harmas
R1
England
STEWART COLCLOUGH
R2
Sat 21:08  Table 21
86   
England
Benji Buckley
United Kingdom
Gareth Hibbott
Sat 21:08  Table 19

Final

Race to 7
87   
England
STEWART COLCLOUGH
England
Benji Buckley
Sat 22:19  Table 21

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants