Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 13 - April 14, 2024

ABSOLUTOS DE BOLA 9 CV. 23/24

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Spain David Blázquez Sala
7 (7/0) 86 (55/31)
64%
550
2 Spain Diego Pedro Simon Parra
7 (6/1) 76 (54/22)
71%
480
3 Spain Santiago García Oropesa pool
5 (4/1) 66 (38/28)
58%
420
3 Spain Jonny Serra
5 (4/1) 53 (34/19)
64%
420
5 Spain Renzo Sierra
5 (4/1) 54 (32/22)
59%
370
5 Spain EUGENIO Orgiles Ruiz
5 (3/2) 57 (28/29)
49%
370
5 Spain Jesus Borrueco Asunción
6 (4/2) 64 (36/28)
56%
370
5 Spain JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
5 (4/1) 53 (36/17)
68%
370
9 Spain Juan José Flores martinez
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
330
Show more
9 Venezuela Ronny Spaeth
3 (2/1) 37 (20/17)
54%
330
9 Spain PEDRO ANGEL ROSIQUE
4 (3/1) 43 (26/17)
60%
330
9 Argentina Jose Carlos Bustos
4 (3/1) 38 (25/13)
66%
330
9 Spain Aleksandar Nicolaev Ivanchev
5 (3/2) 50 (29/21)
58%
330
9 Spain Nicolás Suárez Estrada
4 (3/1) 43 (29/14)
67%
330
9 Spain Oliver Rodriguez Roa
3 (2/1) 39 (21/18)
54%
330
9 Saint Lucia Victor Cuadrado Pascual
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
330
17 Dominican Republic César cristian Rosso Sánchez
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
300
17 Damian Sanchez Cordoba
2 (1/1) 21 (12/9)
57%
300
17 Juan Carlos Sanchez Sanchez
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
300
17 Ukraine Vlad Sakharov
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
300
17 Spain Orlando López
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
300
17 England Steve Boyle
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
300
17 Spain José Antonio Rodríguez Martí
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
300
17 Netherlands Li Ting Hu
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
300
17 Spain Rafa Boluda
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
300
17 Spain Vladik Crespo
Poolvalencia
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
300
17 Spain Arturo Prieto
Poolvalencia
4 (2/2) 48 (23/25)
48%
300
17 Spain Vicente Rumeu
2 (1/1) 23 (11/12)
48%
300
17 Spain Abel Rubio Fornes
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
300
17 Spain Hugo Boyle
2 (1/1) 23 (10/13)
43%
300
17 Romania Adrian Dinu
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
300
17 Spain Sergio Dual Ibáñez
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
300
33 Dominican Republic Ramon Ricardo De La Cruz
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
235
33 Spain Eduardo Curto Pina
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
235
33 Spain Ruben Nieto Campillo
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
235
33 Spain Alejandro Gey Mateo
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
235
33 Ukraine Roman Kozachenko
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
235
33 Spain Ascensio Lucas ponte
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
235
33 Ukraine Serhii Harashchuk
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
235
33 Spain ivan benito machiaroli
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
235
33 Ukraine Yevhen Horbatiuk
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
235
33 Ecuador Johnny Humberto García Vasquez
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
235
33 Spain Jesus Borrueco Fernandez
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
235
33 Spain JOSE LOPEZ
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
235
33 Spain Roberto Contri
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
235
33 Spain Victor Manuel Villar Guerreiro
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
235
33 Spain Fran Mas
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
235
49 Spain Agustín Roca
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
230
49 Spain Javier Viana tortosa
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
230
49 Spain Enrique Villalba Gajete
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
230
9993 Spain Javier Miguel López Alos
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Apr 13, 2024, 8:00 AM Until Apr 14, 2024 (local time)
Organizer Federació Billar Comunitat Valenciana
Contact Rafa Boluda (turbol@telefonica.net)
Format Double to Single elimination (51 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
More info
IMPORTANTE, estar 30 minutos antes de la hora prevista de tu enfrentamiento (a excepción de las primeras partidas de la primera ronda) por si hay adelanto de partidas, una vez la organización asigna la partida, el jugador no presentado cada 5 minutos pierde una partida, a la tercera partida perdida pierde el enfrentamiento por no presentarse.
El jugador debe estar presente ya en la sala el turno de juego anterior al de su enfrentamiento.

Prohibido: fuma, bebidas alcohólicas en la zona de juego, así como el uso del telf. móvil durante la partida; con sanciones por incumplimiento del reglamento.

Las normas de tiempo, comida y amonestaciones son las acordadas en la pasada reunión.

PAUSA Y TIEMPO. - Si el jugador solicita abandonar temporalmente la
mesa, solo podrá hacerlo durante su turno .

LAS NORMAS ESTABLECIDAS EN REUNION DE POOL, SON DE ABSOLUTO CUMPLIMIENTO.

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Spain
Jonny Serra
Walk Over
 
2   
Ecuador
Johnny Humberto García Vasquez
Spain
Fran Mas
Sat 09:00  Table 1
3   
Spain
Vladik Crespo
Argentina
Jose Carlos Bustos
Sat 09:00  Table 2
4   
Spain
Ascensio Lucas ponte
R1
Spain
Javier Viana tortosa
Sat 09:00  Table 3
5   
Spain
Roberto Contri
Walk Over
 
6   
Dominican Republic
César cristian Rosso Sánchez
R1
Spain
Renzo Sierra
Sat 09:00  Table 4
7   
Ukraine
Yevhen Horbatiuk
Spain
José Antonio Rodríguez Martí
Sat 09:00  Table 5
8   
Walk Over
Spain
Juan José Flores martinez
 
9   
Spain
Hugo Boyle
Walk Over
 
10   
Spain
Aleksandar Nicolaev Ivanchev
Spain
Abel Rubio Fornes
Sat 09:00  Table 6
11   
Ukraine
Serhii Harashchuk
Spain
Nicolás Suárez Estrada
Sat 09:55  Table 1
12   
Walk Over
Spain
Sergio Dual Ibáñez
 
13   
Spain
Alejandro Gey Mateo
Walk Over
 
14   
England
Steve Boyle
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 09:45  Table 3
15   
Venezuela
Ronny Spaeth
Spain
Javier Miguel López Alos
Sat 10:15 
16   
Walk Over
Netherlands
Li Ting Hu
 
17   
Spain
Orlando López
Walk Over
 
18   
Spain
JOSE LOPEZ
Spain
JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
Sat 09:56  Table 2
19   
Ukraine
Vlad Sakharov
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Sat 09:56  Table 6
20   
Spain
Enrique Villalba Gajete
Spain
Ruben Nieto Campillo
Sat 10:08  Table 5
21   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Walk Over
 
22   
Spain
ivan benito machiaroli
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Sat 11:08  Table 6
23   
Spain
Eduardo Curto Pina
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Sat 10:44  Table 4
24   
Walk Over
Spain
Santiago García Oropesa pool
 
25   
Spain
Vicente Rumeu
Walk Over
 
26   
Dominican Republic
Ramon Ricardo De La Cruz
Romania
Adrian Dinu
Sat 10:59  Table 1
27   
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Spain
Victor Manuel Villar Guerreiro
Sat 10:45  Table 3
28   
Walk Over
Damian Sanchez Cordoba
 
29   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Spain
Arturo Prieto
Sat 11:03  Table 2
30   
Spain
Agustín Roca
Ukraine
Roman Kozachenko
Sat 11:32  Table 5
31   
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Spain
David Blázquez Sala
Sat 12:10  Table 3
32   
Walk Over
Spain
Rafael Boluda
 

Winners qualification

Race to 7
33   
Spain
Jonny Serra
Spain
Fran Mas
Sat 12:02  Table 4
34   
Argentina
Jose Carlos Bustos
Spain
Ascensio Lucas ponte
Sat 12:03  Table 6
35   
Spain
Roberto Contri
Spain
Renzo Sierra
Sat 12:26  Table 1
36   
Spain
José Antonio Rodríguez Martí
Spain
Juan José Flores martinez
Sat 12:34  Table 5
37   
Spain
Hugo Boyle
Spain
Aleksandar Nicolaev Ivanchev
Sat 12:42  Table 2
38   
Spain
Nicolás Suárez Estrada
Spain
Sergio Dual Ibáñez
Sat 12:57  Table 4
39   
Spain
Alejandro Gey Mateo
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 13:01  Table 6
40   
Venezuela
Ronny Spaeth
Netherlands
Li Ting Hu
Sat 13:47  Table 6
41   
Spain
Orlando López
Spain
JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
Sat 13:05  Table 3
42   
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Spain
Ruben Nieto Campillo
Sat 13:17  Table 1
43   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Sat 13:36  Table 5
44   
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Spain
Santiago García Oropesa pool
Sat 13:52  Table 4
45   
Spain
Vicente Rumeu
Romania
Adrian Dinu
Sat 13:55  Table 2
46   
Spain
Victor Manuel Villar Guerreiro
Damian Sanchez Cordoba
Sat 14:12  Table 3
47   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Ukraine
Roman Kozachenko
Sat 14:42  Table 5
48   
Spain
David Blázquez Sala
Spain
Rafael Boluda
Sat 14:49  Table 1

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Ecuador
Johnny Humberto García Vasquez
 
50   
Spain
Vladik Crespo
Spain
Javier Viana tortosa
Sat 14:56  Table 4
51   
Walk Over
Dominican Republic
César cristian Rosso Sánchez
 
52   
Ukraine
Yevhen Horbatiuk
Walk Over
 
53   
Walk Over
Spain
Abel Rubio Fornes
 
54   
Ukraine
Serhii Harashchuk
Walk Over
 
55   
Walk Over
England
Steve Boyle
 
56   
Spain
Javier Miguel López Alos
Walk Over
 
57   
Walk Over
Spain
JOSE LOPEZ
 
58   
Ukraine
Vlad Sakharov
Spain
Enrique Villalba Gajete
Sat 14:56  Table 6
59   
Walk Over
Spain
ivan benito machiaroli
 
60   
Spain
Eduardo Curto Pina
Walk Over
 
61   
Walk Over
Dominican Republic
Ramon Ricardo De La Cruz
 
62   
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Walk Over
 
63   
Spain
Arturo Prieto
Spain
Agustín Roca
Sat 15:13  Table 3
64   
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
65   
Ecuador
Johnny Humberto García Vasquez
Spain
Rafael Boluda
Sat 16:08  Table 6
66   
Spain
Vladik Crespo
Ukraine
Roman Kozachenko
Sat 16:35  Table 5
67   
Dominican Republic
César cristian Rosso Sánchez
Spain
Victor Manuel Villar Guerreiro
Sat 15:21  Table 2
68   
Ukraine
Yevhen Horbatiuk
Romania
Adrian Dinu
Sat 15:38  Table 5
69   
Spain
Abel Rubio Fornes
Spain
Jesus Borrueco Fernandez
Sat 15:49  Table 1
70   
Ukraine
Serhii Harashchuk
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Sat 15:55  Table 4
71   
England
Steve Boyle
Spain
Ruben Nieto Campillo
Sat 16:38  Table 2
72   
Spain
Javier Miguel López Alos
Spain
Orlando López
 
73   
Spain
JOSE LOPEZ
Netherlands
Li Ting Hu
Sat 16:47  Table 3
74   
Ukraine
Vlad Sakharov
Spain
Alejandro Gey Mateo
Sat 17:05  Table 6
75   
Spain
ivan benito machiaroli
Spain
Sergio Dual Ibáñez
Sat 17:05  Table 4
76   
Spain
Eduardo Curto Pina
Spain
Aleksandar Nicolaev Ivanchev
Sat 17:07  Table 1
77   
Dominican Republic
Ramon Ricardo De La Cruz
Spain
José Antonio Rodríguez Martí
Sat 17:42  Table 2
78   
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Spain
Roberto Contri
Sat 17:56  Table 1
79   
Spain
Arturo Prieto
Spain
Ascensio Lucas ponte
Sat 17:56  Table 5
80   
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Spain
Fran Mas
Sat 18:05  Table 4

Last thirtytwo

Race to 8
81   
Spain
Jonny Serra
Spain
Sergio Dual Ibáñez
Sat 18:13  Table 3
82   
Argentina
Jose Carlos Bustos
Spain
Arturo Prieto
Sat 19:51  Table 2
83   
Spain
Renzo Sierra
Spain
Abel Rubio Fornes
Sat 18:32  Table 6
84   
Spain
Juan José Flores martinez
Ukraine
Vlad Sakharov
Sat 18:52  Table 2
85   
Spain
Hugo Boyle
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Sat 19:42  Table 5
86   
Spain
Nicolás Suárez Estrada
Romania
Adrian Dinu
Sat 18:54  Table 4
87   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
Vladik Crespo
Sat 19:09  Table 1
88   
Venezuela
Ronny Spaeth
Dominican Republic
César cristian Rosso Sánchez
Sat 19:35  Table 6
89   
Spain
JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
Netherlands
Li Ting Hu
Sat 19:36  Table 4
90   
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Spain
Rafael Boluda
Sat 19:39  Table 3
91   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Juan Carlos Sanchez Sanchez
Sat 20:11  Table 1
92   
Spain
Santiago García Oropesa pool
Spain
Orlando López
Sat 20:31  Table 6
93   
Spain
Vicente Rumeu
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Sat 20:47  Table 5
94   
Damian Sanchez Cordoba
Spain
Aleksandar Nicolaev Ivanchev
Sat 20:48  Table 3
95   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Spain
José Antonio Rodríguez Martí
Sat 21:06  Table 4
96   
Spain
David Blázquez Sala
England
Steve Boyle
Sat 21:24  Table 2

Last sixteen

Race to 8
97   
Spain
Jonny Serra
Argentina
Jose Carlos Bustos
Sun 09:59  Table 1
98   
Spain
Renzo Sierra
Spain
Juan José Flores martinez
Sun 09:59  Table 2
99   
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Spain
Nicolás Suárez Estrada
Sun 10:00  Table 3
100   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Venezuela
Ronny Spaeth
Sun 10:00  Table 4
101   
Spain
JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
Saint Lucia
Victor Cuadrado Pascual
Sun 10:00  Table 5
102   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Santiago García Oropesa pool
Sun 10:00  Table 6
103   
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Spain
Aleksandar Nicolaev Ivanchev
Sun 10:59  Table 2
104   
Spain
PEDRO ANGEL ROSIQUE
Spain
David Blázquez Sala
Sun 11:07  Table 4

Quarter final

Race to 8
105   
Spain
Jonny Serra
Spain
Renzo Sierra
Sun 11:10  Table 1
106   
Spain
EUGENIO Orgiles Ruiz
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sun 11:46  Table 6
107   
Spain
JESÚS FCO. BASTIDAS SEANO
Spain
Santiago García Oropesa pool
Sun 12:23  Table 1
108   
Spain
Jesus Borrueco Asunción
Spain
David Blázquez Sala
Sun 12:24  Table 5

Semi final

Race to 8
109   
Spain
Jonny Serra
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sun 16:03  Table 5
110   
Spain
Santiago García Oropesa pool
Spain
David Blázquez Sala
Sun 16:04  Table 6

Final

Race to 9
111   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
David Blázquez Sala
Sun 17:37  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants