Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 16 - February 17, 2019

2019 - Landsmesterskabet 9-ball - Klasse A

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Peter Brendstrup
8 (7/1) 85 (52/33)
61%
300
2 Mark Holland
6 (5/1) 55 (39/16)
71%
240
3 Christian Choi Sikivat Hansen
4 (3/1) 47 (25/22)
53%
204
3 Nikolaj Sonne Svendsen
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
204
5 Jesper Pedersen
4 (2/2) 44 (19/25)
43%
174
5 Bjarke Larsen
4 (2/2) 38 (20/18)
53%
174
5 Nicklas Olsen
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
174
5 Niels Kronborg Pedersen
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
174
9 Helene Krogsgaard Mikkelsen
3 (1/2) 30 (10/20)
33%
104
Show more
9 Jakob Lund Andersen
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
104
9 Thomas Schaumburg Johannesen
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
104
9 Michael Berelejis
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
104
13 Martin Larsen
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
73
13 Morten Willaume Brændgaard
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
73
13 Rune Mosbaek
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
73
13 Jens-Christian Ravn
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
73
17 Anita Steffensen
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
51
17 Michael Hansen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
51
17 Rasmus Aksholm Sørensen
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
51
17 Noori Nowzadeh
2 (0/2) 14 (0/14)
0%
51
17 Nicolas Musiat
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
51
17 Christian Elling
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
51
Entry deadline Feb 11, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Feb 16, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Niels Døssing (nielsdoessing@gmail.com)
More info
Elite og Mesterrækkespillere kan ikke deltage. Se evt mere på http://ddbupool.dk
Tilmelding er først gyldig efter betaling.
Betaling: https://ddbu.nemtilmeld.dk/8/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
Denmark
Jens-Christian Ravn
Sat 11:09  Table 1
2   
Denmark
Rune Mosbaek
Walk Over
 
3   
Denmark
Nicolas Musiat
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 11:09  Table 3
4   
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Denmark
Michael Hansen
Sat 11:10  Table 4
5   
Denmark
Anita Steffensen
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 11:10  Table 5
6   
Denmark
Mark Holland
Denmark
Noori Nowzadeh
Sat 11:10  Table 6
7   
Walk Over
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
 
8   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Christian Elling
Sat 11:12  Table 8

Winner round 1

Race to 7
9   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
Sat 12:19  Table 7
10   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Thomas Schaumburg Johannesen
Sat 11:10  Table 7
11   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 12:20  Table 6
12   
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 12:20  Table 8
13   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 12:19  Table 4
14   
Denmark
Mark Holland
Denmark
Martin Larsen
Sat 12:19  Table 1
15   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 11:09  Table 2
16   
Denmark
Christian Elling
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 12:17  Table 3

Loser round 1

Race to 7
17   
Denmark
Jens-Christian Ravn
Denmark
Christian Elling
Sat 13:43  Table 6
18   
Walk Over
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
 
19   
Denmark
Nicolas Musiat
Denmark
Martin Larsen
Sat 13:15  Table 5
20   
Denmark
Michael Hansen
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 13:24  Table 7
21   
Denmark
Anita Steffensen
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Sat 13:35  Table 1
22   
Denmark
Noori Nowzadeh
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 13:34  Table 4
23   
Walk Over
Denmark
Rune Mosbaek
 
24   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Rasmus Aksholm Sørensen
Sat 13:34  Table 2

Loser round 2

Race to 7
25   
Denmark
Jens-Christian Ravn
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 15:28  Table 7
26   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 14:47  Table 1
27   
Denmark
Morten Willaume Brændgaard
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 15:04  Table 8
28   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Michael Berelejis
Sat 14:32  Table 2

Winners qualification

Race to 7
29   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Thomas Schaumburg Johannesen
Sat 14:07  Table 4
30   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 13:45  Table 3
31   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Mark Holland
Sat 13:47  Table 8
32   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 14:32  Table 5

Losers qualification

Race to 7
33   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 18:07 
34   
Denmark
Peter Brendstrup
Denmark
Thomas Schaumburg Johannesen
Sat 16:02  Table 6
35   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 16:17  Table 8
36   
Denmark
Michael Berelejis
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 15:32  Table 5

Quarter final

Race to 7
37   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Peter Brendstrup
Sat 18:49  Table 1
38   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 18:49  Table 2
39   
Denmark
Mark Holland
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 18:41  Table 3
40   
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Sat 18:50  Table 4

Semi final

Race to 7
41   
Denmark
Peter Brendstrup
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 20:31  Table 1
42   
Denmark
Mark Holland
Denmark
Nikolaj Sonne Svendsen
Sat 20:31  Table 4

Final

Race to 7
43   
Denmark
Peter Brendstrup
Denmark
Mark Holland
Sat 22:14 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment