Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 29, 2018

2018 CHRISTMAS CLASSIC IV 9-BALL

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Allan Søgnen
Grenland BK
7 (7/0) 86 (56/30)
65%
2 Tron Vidar Engebakk
Unique BK
9 (7/2) 122 (65/57)
53%
3 Martin Meintjes
Plankebyen BK
7 (5/2) 95 (48/47)
51%
3 Kenneth Mydland
Fredrikstad BK
6 (5/1) 80 (44/36)
55%
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (4/2) 85 (45/40)
53%
5 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
5 (4/1) 69 (38/31)
55%
5 Philip Sanchez Gangfløt
Oslo BK
5 (4/1) 60 (33/27)
55%
5 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
5 (4/1) 67 (38/29)
57%
9 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
6 (4/2) 85 (44/41)
52%
Show more
9 Askild Sjøeng
BEX BK
6 (4/2) 76 (42/34)
55%
9 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
6 (4/2) 79 (40/39)
51%
9 Gavin Powell
Kongsvinger BK
4 (3/1) 56 (30/26)
54%
9 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 49 (31/18)
63%
9 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 55 (31/24)
56%
9 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
4 (2/2) 50 (24/26)
48%
9 Rackim Seree Sornwong
6 (4/2) 74 (43/31)
58%
17 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 54 (28/26)
52%
17 Finn-Ari Syrrist
Grenland BK
4 (2/2) 54 (26/28)
48%
17 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
17 Raymond Kandola
Plankebyen BK
4 (2/2) 54 (28/26)
52%
17 Roger Rasmussen
Ask BC
4 (2/2) 51 (24/27)
47%
17 Aleksanteri Piilola
5 (3/2) 69 (37/32)
54%
17 Anders Lie
Fredrikstad BK
5 (3/2) 62 (36/26)
58%
17 Tommy Eriksen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 57 (28/29)
49%
25 Eirik Riisnæs
Horten BK
4 (2/2) 49 (22/27)
45%
25 Erik Gårdelöf
Oslo BK
4 (2/2) 47 (18/29)
38%
25 Håkon Walland
Plankebyen BK
4 (2/2) 52 (27/25)
52%
25 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 55 (28/27)
51%
25 Stig Nesvik
Oslo BK
4 (2/2) 57 (30/27)
53%
25 Ragnar Hansen
Grenland BK
4 (2/2) 54 (29/25)
54%
25 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
4 (2/2) 57 (29/28)
51%
25 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 52 (26/26)
50%
33 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
2 (0/2) 29 (13/16)
45%
33 Espen Hauge
Oslo BK
3 (1/2) 42 (19/23)
45%
33 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 37 (15/22)
41%
33 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 42 (19/23)
45%
33 Knut Egil Michaelsen
Kongsvinger BK
3 (1/2) 39 (16/23)
41%
33 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 42 (20/22)
48%
33 Martin Kandola
Fredrikstad BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
33 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 43 (21/22)
49%
33 Ole Anders Veseth
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 42 (21/21)
50%
33 Kjell Martin Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
33 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
33 Jack Nordby
Oslo BK
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
33 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 43 (20/23)
47%
33 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
33 Ben Litvak
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
33 Sandro Hasecic
Fredrikstad BK
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
49 Emil Andreassen
Vestby BK
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
49 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
49 Rune Antonsen
Kongsberg BK
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
49 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
49 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Steffan Hansen
Grenland BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Frank Åsgård
Fredrikstad BK
1 (0/1) 14 (6/8)
43%
49 Geir André Nilsen
Oslo BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
49 Ivan Tadic
Oslo BK
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
49 Ragnar Grönsten
BK Milen
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Alf Regy Lid
Fredrikstad BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
49 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
999 Alexander Hagen
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Dec 29, 2018, 11:30 AM (local time)
Starts Dec 29, 2018, 10:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 8
Handicap With handicap
Dresscode
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Fredrikstad Biljardklubb ønsker alle velkommen til "CHRISTMAS CLASSIC" og årets høydepunkt her i Fredrikstad!

Salongen åpner kl. 09.00 og turneringen starter ca. kl. 11.00 og ferdigspilles på en dag. Alle bes møte senest kl. 10.15. Vi skal registrere og avholde auksjon på alle spillerne. Vi vil foreta en endelig fastsettelse av handicap og vi skal foreta trekning før turneringsstart som blir ca. kl. 11.00.
Maximum deltakere blir satt til 64 deltakere. Ved flere deltakere enn dette, så lager vi en reserveliste i tilfelle forfall.
*
Startgebyr: kr 400 for senior og kr 200 for junior/damer.
*
Kleskode: Antrekket det samme som ved NB's arrangement.
*
Distansen blir: 8
*
Handicap blir: 0 - 5
*
Premiepotten blir: Minimum 80 % av innbetalte startgebyr.
*
Forventede premier ved 64 deltagere:
1. plass kr 9000
2. plass kr 4500
3. plass kr 2250
3. plass kr 2250
5. plass kr 500
5. plass kr 500
5. plass kr 500
5. plass kr 500
*
Påmeldingsfrist blir: Vi vil gjerne at alle melder seg på før fredag 28/12 kl. 00.00, men det skal være mulig å melde seg på helt inntil Lørdag 29/12 kl. 10.30, derom det er færre enn 64 spillere.
*
Vi kan tilby mye god mat og drikke hele dagen til hyggelige priser.
*
Vi har fått tilbudspris på hotell 28. og 29. desember på Scandic City hotell tlf. 69385600. Hotellet ligger kun 300 meter fra Biljardhuset og prisene er pr. natt med frokost: Enkeltrom kr 790, Dobbeltrom kr 970 og Trippelrom kr 1090. Husk å si fra når dere bestiller at dere er med på Christmas Classic.

Tidligere vinnere:
2015 Damianos Giallourakis
2016 Jonas Sanchez Gangfløt
2017 Roger Rasmussen


Foreløpig handicapliste:

-1:
Erik Gårdelöf
Eirik Riisnæs
0:
Emil Gangfløt
Didrik Vatne
Jonas Gangfløt
Martin Meintjes
Tron Engebakk
Roger Rasmussen
1:
Philip Gangfløt
Lars Harby
Allan Søgnen
Jan Kjetil Nordrum
Ole Kristian Rudshavn
Knut Egil Michaelsen
Jan Morten Arnesen
Ragnar Grönsten
2:
Pål Martinsen
Gavin Powell
Albert Roman Stensrød
Thomas Pedersen
Per Yngvar Hodnebrog
Håkon Walland
Egil Arne Sørensen
Ole Tobias Gangfløt
3:
Kjell Martin Saga Andersen
Ragnar Hansen
Kenneth Mydland
Tom Kristiansen
Alf Regy Lid
Bjørn Bratteberg
Raymond Kandola
Bastian Andreassen
Espen Kristiansen
Anders Lie
Kent Hansen
Jack Norby
Geir Tollefsrud
Alexander Hagen
Jon Andersen Eide
Mindaugas Jomantas
Finn-Ari Syrrist
Espen Hauge
4:
Eystein Gangfløt
Trond-Michael Stensrød
Rune Antonsen
Elias Rytterager Johnsen
Marius Farås
Ole Anders Veseth
Simen Ekern Bakken
Rackim Sornwong
Emil Andreassen
Ben Litvak
5:
Sandro Hasecic
Giena Tanilon
Filip Lerkerød
Simen Jøndal
Søren Gangfløt
Frank Åsgård
Jesper Gustafson
Odd Arne Elstad
Stig Nesvik
Steffan Hansen
Geir Nilsen
Kristoffer Paras Karlsen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Trond-Michael Stensrød
Sat 11:14  Table 1
2   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Bastian Andreassen
Sat 11:14 
3   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Sat 12:13  Table 2
4   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 11:14 
5   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Egil Arne Sørensen
Sat 12:16  Table 5
6   
Norway
Rune Antonsen
Norway
Giena Tanilon
Sat 11:14  Table 4
7   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Ragnar Hansen
Sat 11:14 
8   
Norway
Emil Andreassen
Norway
Martin Meintjes
Sat 12:17  Table 3
9   
Norway
Lars Harby
Norway
Håkon Walland
Sat 11:14 
10   
Norway
Eystein Gangfløt
Norway
Marius Farås
Sat 12:53  Table 6
11   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Norway
Jon Andersen Eide
Sat 12:32  Table 1
12   
Norway
Simen Ekern Bakken
Wales
Gavin Powell
Sat 12:35 
13   
Norway
Geir Nilsen
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 11:15 
14   
Norway
Eirik Riisnæs
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sat 11:15 
15   
Norway
Umar Hayat Ali
Norway
Ivan Tadic
Sat 12:44  Table 4
16   
Norway
Anders Lie
Norway
Espen Kristiansen
Sat 12:58  Table 2
17   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Steffan Hansen
Sat 13:03  Table 5
18   
Norway
Tom Kristiansen
Thailand
Rackim Sornwong
Sat 13:04  Table 3
19   
Sweden
Ragnar Grönsten
Filip Lerkerød
Sat 13:11  Table 8
20   
Norway
Roger Rasmussen
Norway
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 13:13  Table 7
21   
Norway
Simen Jøndal
Norway
Raymond Kandola
Sat 13:31  Table 4
22   
Norway
Knut Egil Michaelsen
Norway
Ole Anders Veseth
Sat 13:45 
23   
Finland
Aleksanteri Piilola
Norway
Kent Hansen
Sat 13:49 
24   
Norway
Kenneth Mydland
Norway
Jack Nordby
Sat 13:56 
25   
United States
Ben Litvak
Norway
Espen Hauge
Sat 13:57 
26   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
Norway
Geir Tollefsrud
Sat 14:08  Table 3
27   
Norway
Finn-Ari Syrrist
Norway
Bjørn Bratteberg
Sat 14:09 
28   
Norway
Alexander Hagen
Norway
Sandro Hasecic
Sat 14:11 
29   
Norway
Askild Sjøeng
Norway
Jan Morten Arnesen
Sat 14:12 
30   
Norway
Tommy Eriksen
Norway
Alf Regy Lid
Sat 12:20 
31   
Norway
Allan Søgnen
Norway
Martin Kandola
Sat 14:29  Table 4
32   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Frank Åsgård
Sat 14:31 

Winner round 1

Race to 8
33   
Norway
Trond-Michael Stensrød
Norway
Emil André Gangfløt
Sat 14:45  Table 8
34   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 14:50  Table 6
35   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Giena Tanilon
Sat 15:12  Table 7
36   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Martin Meintjes
Sat 14:57  Table 2
37   
Norway
Håkon Walland
Norway
Eystein Gangfløt
Sat 15:02  Table 1
38   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Wales
Gavin Powell
Sat 15:04  Table 5
39   
Sweden
Erik Gårdelöf
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Sat 15:22  Table 3
40   
Norway
Umar Hayat Ali
Norway
Espen Kristiansen
Sat 15:53  Table 8
41   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Tom Kristiansen
Sat 16:03  Table 4
42   
Filip Lerkerød
Norway
Roger Rasmussen
Sat 16:04  Table 1
43   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Knut Egil Michaelsen
Sat 16:09  Table 6
44   
Finland
Aleksanteri Piilola
Norway
Kenneth Mydland
Sat 16:16  Table 7
45   
United States
Ben Litvak
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
Sat 16:21  Table 3
46   
Norway
Finn-Ari Syrrist
Norway
Sandro Hasecic
Sat 16:19  Table 2
47   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Tommy Eriksen
Sat 16:41  Table 5
48   
Norway
Allan Søgnen
Norway
Stig Nesvik
Sat 16:41  Table 1

Loser round 1

Race to 8
49   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Bastian Andreassen
Sat 16:46  Table 8
50   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 16:57  Table 6
51   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Rune Antonsen
Sat 17:00  Table 2
52   
Norway
Ragnar Hansen
Norway
Emil Andreassen
Sat 17:05  Table 4
53   
Norway
Lars Harby
Norway
Marius Farås
Sat 17:19  Table 5
54   
Norway
Jon Andersen Eide
Norway
Simen Ekern Bakken
Sat 17:24  Table 7
55   
Norway
Geir Nilsen
Norway
Eirik Riisnæs
Sat 17:35  Table 4
56   
Norway
Ivan Tadic
Norway
Anders Lie
Sat 17:34  Table 2
57   
Norway
Steffan Hansen
Thailand
Rackim Sornwong
Sat 17:43  Table 8
58   
Sweden
Ragnar Grönsten
Norway
Kjell Martin Saga Andersen
Sat 17:44  Table 3
59   
Norway
Simen Jøndal
Norway
Ole Anders Veseth
Sat 17:49  Table 1
60   
Norway
Kent Hansen
Norway
Jack Nordby
Sat 18:00  Table 6
61   
Norway
Espen Hauge
Norway
Geir Tollefsrud
Sat 18:01  Table 7
62   
Norway
Bjørn Bratteberg
Norway
Alexander Hagen
 
63   
Norway
Askild Sjøeng
Norway
Alf Regy Lid
Sat 18:17  Table 2
64   
Norway
Martin Kandola
Norway
Frank Åsgård
 

Loser round 2

Race to 8
65   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Stig Nesvik
Sat 18:21  Table 1
66   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Tommy Eriksen
Sat 18:30  Table 8
67   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Sandro Hasecic
Sat 18:31  Table 4
68   
Norway
Ragnar Hansen
United States
Ben Litvak
Sat 18:39  Table 3
69   
Norway
Lars Harby
Finland
Aleksanteri Piilola
Sat 19:12  Table 6
70   
Norway
Simen Ekern Bakken
Norway
Knut Egil Michaelsen
Sat 18:57  Table 2
71   
Norway
Eirik Riisnæs
Filip Lerkerød
Sat 18:59  Table 1
72   
Norway
Anders Lie
Norway
Tom Kristiansen
Sat 19:05  Table 5
73   
Thailand
Rackim Sornwong
Norway
Espen Kristiansen
Sat 19:07  Table 4
74   
Norway
Kjell Martin Saga Andersen
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 19:17  Table 7
75   
Norway
Ole Anders Veseth
Norway
Tron Vidar Engebakk
Sat 19:25  Table 8
76   
Norway
Jack Nordby
Norway
Håkon Walland
Sat 19:38  Table 4
77   
Norway
Espen Hauge
Norway
Albert Roman Stensrød
Sat 19:42  Table 1
78   
Norway
Bjørn Bratteberg
Norway
Giena Tanilon
Sat 19:45  Table 2
79   
Norway
Askild Sjøeng
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Sat 19:59  Table 5
80   
Norway
Martin Kandola
Norway
Trond-Michael Stensrød
Sat 20:13  Table 3

Winners qualification

Race to 8
81   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 20:17  Table 8
82   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Martin Meintjes
Sat 20:32  Table 7
83   
Norway
Eystein Gangfløt
Wales
Gavin Powell
Sat 20:34  Table 1
84   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Norway
Umar Hayat Ali
Sat 20:41  Table 4
85   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Roger Rasmussen
Sat 20:42  Table 2
86   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Kenneth Mydland
Sat 20:45  Table 5
87   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
Norway
Finn-Ari Syrrist
Sat 20:51  Table 6
88   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Allan Søgnen
Sat 20:55  Table 3

Loser round 3

Race to 8
89   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Tommy Eriksen
Sat 19:35  Table 3
90   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Ragnar Hansen
Sat 21:16  Table 1
91   
Finland
Aleksanteri Piilola
Norway
Simen Ekern Bakken
Sat 21:37  Table 5
92   
Norway
Eirik Riisnæs
Norway
Anders Lie
Sat 21:38  Table 2
93   
Thailand
Rackim Sornwong
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 21:45  Table 8
94   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Norway
Håkon Walland
Sat 21:53  Table 6
95   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Giena Tanilon
Sat 21:54  Table 3
96   
Norway
Askild Sjøeng
Norway
Trond-Michael Stensrød
Sat 21:56  Table 7

Losers qualification

Race to 8
97   
Norway
Tommy Eriksen
Norway
Umar Hayat Ali
 
98   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Eystein Gangfløt
Sat 21:58  Table 1
99   
Finland
Aleksanteri Piilola
Norway
Martin Meintjes
Sat 22:32  Table 4
100   
Norway
Anders Lie
Norway
Emil André Gangfløt
Sat 22:32  Table 2
101   
Thailand
Rackim Sornwong
Norway
Jan Morten Arnesen
Sat 22:46  Table 5
102   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Norway
Finn-Ari Syrrist
Sat 23:45 
103   
Norway
Albert Roman Stensrød
Norway
Raymond Kandola
Sat 22:44  Table 1
104   
Norway
Askild Sjøeng
Norway
Roger Rasmussen
Sat 22:47  Table 3

Last sixteen

Race to 8
105   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Umar Hayat Ali
Sun 00:46  Table 1
106   
Norway
Thomas Pedersen
Norway
Tron Vidar Engebakk
Sun 00:46  Table 2
107   
Wales
Gavin Powell
Norway
Emil André Gangfløt
Sun 00:46  Table 3
108   
Norway
Jan Kjetil Nordrum
Norway
Martin Meintjes
Sun 00:46  Table 4
109   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Albert Roman Stensrød
Sun 00:46  Table 5
110   
Norway
Kenneth Mydland
Norway
Askild Sjøeng
Sun 00:46  Table 6
111   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
Norway
Egil Arne Sørensen
Sun 00:46  Table 7
112   
Norway
Allan Søgnen
Thailand
Rackim Sornwong
Sun 00:46  Table 8

Quarter final

Race to 8
113   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Norway
Tron Vidar Engebakk
Sun 02:24  Table 8
114   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Martin Meintjes
Sun 02:24  Table 2
115   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Kenneth Mydland
Sun 01:46  Table 3
116   
Norway
Philip Sanchez Gangfløt
Norway
Allan Søgnen
Sun 02:25  Table 4

Semi final

Race to 8
117   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Norway
Martin Meintjes
Sun 04:01  Table 3
118   
Norway
Kenneth Mydland
Norway
Allan Søgnen
Sun 04:01  Table 1

Final

Race to 8
119   
Norway
Tron Vidar Engebakk
Norway
Allan Søgnen
Sun 06:20 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants