Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 17 - April 18, 2022

pool-fashion Oster Cup 2022

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mehmet Delifer
7 (7/0) 64 (43/21)
67%
2 Juri Pisklov
7 (6/1) 65 (39/26)
60%
3 Fitim Haradinaj
6 (5/1) 49 (34/15)
69%
3 Boris Ivanovski
6 (5/1) 51 (32/19)
63%
5 Detlev Kallweit
7 (5/2) 59 (33/26)
56%
5 Duy Hai Dinh
6 (4/2) 53 (30/23)
57%
5 Matthias Blehs
8 (6/2) 65 (39/26)
60%
5 Martin Poguntke
5 (4/1) 40 (24/16)
60%
9 Ayoub Bakhtaoui
5 (4/1) 39 (26/13)
67%
Show more
9 Ahmet Aksoy
6 (4/2) 44 (22/22)
50%
9 Sascha Meister
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
9 Melanie Süßenguth
6 (4/2) 50 (26/24)
52%
9 Yuma Dörner
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
9 Julien Lindstädt
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
9 Hai Long Le
6 (4/2) 45 (28/17)
62%
9 Eray Cin
4 (3/1) 33 (18/15)
55%
17 Frank Brouwer
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
17 Felix Vogel
6 (4/2) 42 (26/16)
62%
17 Torsten "TURBO" Bonke
BCQ Hamburg
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
17 Dennis Steinmetz
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
17 Ste Phantastik
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
17 Jacques Wollschläger
5 (3/2) 39 (22/17)
56%
17 Manfred Sobing
6 (4/2) 41 (24/17)
59%
17 Christian Hahlbohm
5 (3/2) 34 (21/13)
62%
25 Michael Kanngießer
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
25 Engin Niron
5 (3/2) 38 (22/16)
58%
25 Puria Mosane
BSG Hannover
5 (3/2) 33 (19/14)
58%
25 Qeis Mansoor
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
25 Tomas Roth
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
25 Detlef Geeves
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
25 Armin Hey
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
25 Norbert Spindler
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
33 Patrik Baier
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
33 İbrahim Yildiz
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
33 Stefan Kohlhaas
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
33 Kay Tomforde
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
33 Peter Mahlfeld
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
33 Asmatullah Quari
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
33 Agush Ahmeti
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
33 Albair Matloub
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
33 Thorben Brunnen
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
33 Birgit Heidorn
BSG Hannover
3 (1/2) 23 (13/10)
57%
33 Mirco Di Santo
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
33 Zeki Kocaman
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
33 Luca Holland-Moritz
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
33 Oliver Wieme
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
33 Thomas Spieß
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
33 Faiz
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
49 Mike Tost
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
49 Ralf Netzer
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
49 Alwan Alkatee
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49 Gerrit Ziller
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
49 Jan Reitze
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
49 Silvano Congiu
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
49 C. - Karl Wagner
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
49 Andreas Schultz
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
49 Christine Kreidler
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
49 Ramin Khalili
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
49 Marco Caltabiano
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49 Svenja Sick
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
49 Daniel Schinkel
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
49 Fabrizio Ingrasci
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
49 Fabian Schepers
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
49 Marco Schmitt (Pool Fashion)
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
65 Daniel Bühren
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
65 Bernd Zeddies
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
65 Matthias Schwarz Matthias
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
65 Denise Steinmetz
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
65 Anke Liepelt
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
65 Marcus Hopfe
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
65 Ronald Hasenfuß
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
65 Angelo Santangelo
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
65 Elton Picari
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
65 Gaetano Sanfilippo
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
65 Ahmet Ciftci
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
Entry deadline Apr 15, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Apr 17, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (75 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Nach STO
Organizer BC Queens Player e. V.
More info
pool-fashion Oster Cup 2022
Am 17.04.2022 – Ostersonntag
Turnierstart: 10:00 Uhr
Anwesenheitspflicht: 09:30 Uhr
Meldeschluss: 15.04.2022 – 23:59 Uhr
Startgeld: 40,- €
Per Überweisung an BC Queens Player
Sparkasse Hannover
IBAN: DE60 2505 0180 0910 1827 10
BIC: SPKHDE2HXXX
Betreff: Oster Cup 2022 – Name
First Pay – First Play
Max. 128 Spieler
5 GWS DKO
Letzten 7 GWS
Finale 9 GWS
Preisgeld: 100% Ausschüttung + Added Money
BLVN Genehmigungsnummer BLVN-0015-2022
Anmeldung hier bei Cuescore oder unter queensplayerkasse@gmail.com
Hinweis. Bitte die am Turniertag geltenen Corona Regeln beachten.
Momentan ist in der Billard Lounge 3G und FFP2 Maskenpflicht.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 
2   
Morocco
Ayoub Bakhtaoui
R1
Germany
Bernd Zeddies
Sun 10:14  Table 1
3   
Germany
Svenja Sick
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Birgit Heidorn
 
5   
Germany
Dennis Steinmetz
Walk Over
 
6   
Walk Over
Italy
Marco Caltabiano
 
7   
Germany
Stefan Kohlhaas
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Thorben Brunnen
 
9   
Germany
Albair Matloub
Walk Over
 
10   
Italy
Gaetano Sanfilippo
Albania
Agush Ahmeti
Sun 10:01  Table 2
11   
Germany
Boris Ivanovski
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Silvano Congiu
 
13   
Germany
Christian Hahlbohm
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Patrik Baier
 
15   
Germany
Matthias Blehs
Germany
Melanie Süßenguth
Sun 10:01  Table 3
16   
Walk Over
Germany
Marco Schmitt (Pool Fashion)
 
17   
Germany
Ronald Hasenfuß
Walk Over
 
18   
Germany
Daniel Bühren
Belgium
Oliver Wieme
Sun 10:02  Table 4
19   
Germany
Gerrit Ziller
Walk Over
 
20   
Walk Over
Germany
Sascha Meister
 
21   
Germany
Ralf Netzer
Walk Over
 
22   
Walk Over
Germany
Julien Lindstädt
 
23   
Afghanistan
Qeis Mansoor
Walk Over
 
24   
Walk Over
Afghanistan
Faiz
 
25   
Netherlands
Frank Brouwer
Walk Over
 
26   
Walk Over
Germany
Mike Tost
 
27   
Germany
Mehmet Delifer
Walk Over
 
28   
Walk Over
Germany
Norbert Spindler
 
29   
Germany
Yuma Dörner
Walk Over
 
30   
Walk Over
Germany
Detlev Kallweit
 
31   
Iran
Puria Mosane
R1
Albania
Elton Picari
Sun 10:02  Table 5
32   
Walk Over
Germany
Ramin Khalili
 
33   
Germany
Armin Hey
Walk Over
 
34   
Vietnam
Hai Long Le
Germany
Anke Liepelt
Sun 10:02  Table 6
35   
Germany
Luca Holland-Moritz
Walk Over
 
36   
Walk Over
Germany
Daniel Schinkel
 
37   
Greenland
Ste Phantastik
Walk Over
 
38   
Walk Over
England
Detlef Geeves
 
39   
Syria
Alwan Alkatee
Walk Over
 
40   
Walk Over
Kosovo
Fitim Haradinaj
 
41   
Germany
C. - Karl Wagner
Walk Over
 
42   
Germany
Thomas Spieß
Germany
Marcus Hopfe
Sun 10:02  Table 7
43   
Czech Republic
Tomas Roth
Walk Over
 
44   
Walk Over
Germany
Torsten "TURBO" Bonke
 
45   
Italy
Mirco Di Santo
Walk Over
 
46   
Walk Over
Germany
Martin Poguntke
 
47   
Turkey
Engin Niron
Germany
Fabrizio Ingrasci
R1
Sun 10:02  Table 8
48   
Walk Over
Germany
Jacques Wollschläger
 
49   
Germany
Juri Pisklov
Walk Over
 
50   
Germany
Matthias Schwarz Matthias
Germany
Angelo Santangelo
Sun 10:02  Table 9
51   
Germany
Asmatullah Quari
Walk Over
 
52   
Walk Over
Germany
Jan Reitze
 
53   
Vietnam
Duy Hai Dinh
Walk Over
 
54   
Walk Over
Germany
Fabian Schepers
 
55   
Germany
Felix Vogel
Germany
Michael Kanngießer
Sun 10:02  Table 10
56   
Walk Over
Turkey
Ahmet Ciftci
 
57   
Germany
Christine Kreidler
Walk Over
 
58   
Walk Over
Germany
Peter Mahlfeld
 
59   
Germany
Eray Cin
Walk Over
 
60   
Walk Over
Turkey
Zeki Kocaman
 
61   
Turkey
İbrahim Yildiz
Walk Over
 
62   
Walk Over
Germany
Kay Tomforde
 
63   
Germany
Ahmet Aksoy
Germany
Denise Steinmetz
Sun 10:02  Table 12
64   
Walk Over
Germany
Andreas Schultz
 

Winner round 1

Race to 5
65   
Germany
Manfred Sobing
Morocco
Ayoub Bakhtaoui
R1
Sun 10:54  Table 6
66   
Germany
Svenja Sick
Germany
Birgit Heidorn
Sun 10:02  Table 11
67   
Germany
Dennis Steinmetz
Italy
Marco Caltabiano
Sun 10:42  Table 5
68   
Germany
Stefan Kohlhaas
Germany
Thorben Brunnen
Sun 10:42  Table 9
69   
Germany
Albair Matloub
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sun 11:12  Table 4
70   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Silvano Congiu
  Table 10
71   
Germany
Christian Hahlbohm
Germany
Patrik Baier
Sun 10:47  Table 1
72   
Germany
Melanie Süßenguth
Germany
Marco Schmitt (Pool Fashion)
Sun 11:36  Table 5
73   
Germany
Ronald Hasenfuß
Belgium
Oliver Wieme
Sun 11:18  Table 8
74   
Germany
Gerrit Ziller
Germany
Sascha Meister
Sun 11:02  Table 11
75   
Germany
Ralf Netzer
Germany
Julien Lindstädt
Sun 11:02  Table 2
76   
Afghanistan
Qeis Mansoor
R2
Afghanistan
Faiz
R2
Sun 11:03  Table 7
77   
Netherlands
Frank Brouwer
Germany
Mike Tost
Sun 11:30  Table 12
78   
Germany
Mehmet Delifer
Germany
Norbert Spindler
Sun 11:31  Table 3
79   
Germany
Yuma Dörner
R1
Germany
Detlev Kallweit
R1
Sun 11:41  Table 10
80   
Iran
Puria Mosane
Germany
Ramin Khalili
Sun 11:50  Table 6
81   
Germany
Armin Hey
Vietnam
Hai Long Le
Sun 11:53  Table 11
82   
Germany
Luca Holland-Moritz
Germany
Daniel Schinkel
Sun 11:58  Table 2
83   
Greenland
Ste Phantastik
England
Detlef Geeves
Sun 11:59  Table 9
84   
Syria
Alwan Alkatee
Kosovo
Fitim Haradinaj
Sun 12:05  Table 12
85   
Germany
C. - Karl Wagner
Germany
Thomas Spieß
Sun 12:06  Table 4
86   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Torsten "TURBO" Bonke
Sun 12:08  Table 3
87   
Italy
Mirco Di Santo
Germany
Martin Poguntke
Sun 12:09  Table 1
88   
Germany
Fabrizio Ingrasci
Germany
Jacques Wollschläger
Sun 12:11  Table 7
89   
Germany
Juri Pisklov
Germany
Angelo Santangelo
Sun 12:39  Table 5
90   
Germany
Asmatullah Quari
Germany
Jan Reitze
Sun 12:38  Table 12
91   
Vietnam
Duy Hai Dinh
Germany
Fabian Schepers
Sun 12:41  Table 8
92   
Germany
Felix Vogel
Turkey
Ahmet Ciftci
Sun 12:43  Table 1
93   
Germany
Christine Kreidler
Germany
Peter Mahlfeld
Sun 12:46  Table 2
94   
Germany
Eray Cin
Turkey
Zeki Kocaman
Sun 12:46  Table 3
95   
Turkey
İbrahim Yildiz
Germany
Kay Tomforde
R1
Sun 12:47  Table 6
96   
Germany
Ahmet Aksoy
Germany
Andreas Schultz
Sun 12:47  Table 11

Loser round 1

Race to 5
97   
Walk Over
Germany
Bernd Zeddies
 
98   
Walk Over
Walk Over
 
99   
Walk Over
Walk Over
 
100   
Walk Over
Walk Over
 
101   
Walk Over
Albania
Agush Ahmeti
 
102   
Walk Over
Walk Over
 
103   
Walk Over
Walk Over
 
104   
Germany
Matthias Blehs
Walk Over
 
105   
Walk Over
Germany
Daniel Bühren
 
106   
Walk Over
Walk Over
 
107   
Walk Over
Walk Over
 
108   
Walk Over
Walk Over
 
109   
Walk Over
Walk Over
 
110   
Walk Over
Walk Over
 
111   
Walk Over
Walk Over
 
112   
Albania
Elton Picari
Walk Over
 
113   
Walk Over
Germany
Anke Liepelt
 
114   
Walk Over
Walk Over
 
115   
Walk Over
Walk Over
 
116   
Walk Over
Walk Over
 
117   
Walk Over
Germany
Marcus Hopfe
 
118   
Walk Over
Walk Over
 
119   
Walk Over
Walk Over
 
120   
Turkey
Engin Niron
Walk Over
 
121   
Walk Over
Germany
Matthias Schwarz Matthias
 
122   
Walk Over
Walk Over
 
123   
Walk Over
Walk Over
 
124   
Germany
Michael Kanngießer
Walk Over
 
125   
Walk Over
Walk Over
 
126   
Walk Over
Walk Over
 
127   
Walk Over
Walk Over
 
128   
Germany
Denise Steinmetz
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
129   
Germany
Bernd Zeddies
Germany
Andreas Schultz
Sun 13:24  Table 6
130   
Walk Over
Turkey
İbrahim Yildiz
 
131   
Walk Over
Turkey
Zeki Kocaman
 
132   
Walk Over
Germany
Christine Kreidler
 
133   
Albania
Agush Ahmeti
Turkey
Ahmet Ciftci
Sun 14:09  Table 4
134   
Walk Over
Germany
Fabian Schepers
 
135   
Walk Over
Germany
Jan Reitze
 
136   
Germany
Matthias Blehs
R1
Germany
Angelo Santangelo
Sun 13:15  Table 7
137   
Germany
Daniel Bühren
Germany
Fabrizio Ingrasci
Sun 13:21  Table 11
138   
Walk Over
Italy
Mirco Di Santo
 
139   
Walk Over
Czech Republic
Tomas Roth
 
140   
Walk Over
Germany
C. - Karl Wagner
 
141   
Walk Over
Syria
Alwan Alkatee
 
142   
Walk Over
Greenland
Ste Phantastik
 
143   
Walk Over
Germany
Daniel Schinkel
 
144   
Albania
Elton Picari
Germany
Armin Hey
Sun 12:51  Table 4
145   
Germany
Anke Liepelt
Germany
Ramin Khalili
Sun 12:55  Table 10
146   
Walk Over
Germany
Detlev Kallweit
 
147   
Walk Over
Germany
Norbert Spindler
 
148   
Walk Over
Germany
Mike Tost
 
149   
Germany
Marcus Hopfe
Afghanistan
Faiz
Sun 13:02  Table 9
150   
Walk Over
Germany
Ralf Netzer
 
151   
Walk Over
Germany
Gerrit Ziller
 
152   
Turkey
Engin Niron
Germany
Ronald Hasenfuß
Sun 13:09  Table 5
153   
Germany
Matthias Schwarz Matthias
Germany
Marco Schmitt (Pool Fashion)
Sun 13:21  Table 12
154   
Walk Over
Germany
Patrik Baier
 
155   
Walk Over
Germany
Silvano Congiu
 
156   
Germany
Michael Kanngießer
Italy
Gaetano Sanfilippo
Sun 13:21  Table 2
157   
Walk Over
Germany
Thorben Brunnen
 
158   
Walk Over
Italy
Marco Caltabiano
 
159   
Walk Over
Germany
Svenja Sick
 
160   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Manfred Sobing
Sun 13:33  Table 8

Winner round 2

Race to 5
161   
Morocco
Ayoub Bakhtaoui
Germany
Birgit Heidorn
Sun 13:51  Table 9
162   
Germany
Dennis Steinmetz
Germany
Stefan Kohlhaas
Sun 14:01  Table 1
163   
Germany
Albair Matloub
Germany
Boris Ivanovski
Sun 14:01  Table 10
164   
Germany
Christian Hahlbohm
Germany
Melanie Süßenguth
Sun 14:09  Table 2
165   
Belgium
Oliver Wieme
Germany
Sascha Meister
Sun 14:12  Table 7
166   
Germany
Julien Lindstädt
Afghanistan
Qeis Mansoor
Sun 14:15  Table 5
167   
Netherlands
Frank Brouwer
Germany
Mehmet Delifer
Sun 14:15  Table 12
168   
Germany
Yuma Dörner
Iran
Puria Mosane
Sun 14:18  Table 3
169   
Vietnam
Hai Long Le
Germany
Luca Holland-Moritz
R1
Sun 14:25  Table 6
170   
England
Detlef Geeves
Kosovo
Fitim Haradinaj
Sun 14:28  Table 11
171   
Germany
Thomas Spieß
Germany
Torsten "TURBO" Bonke
Sun 14:31  Table 8
172   
Germany
Martin Poguntke
Germany
Jacques Wollschläger
Sun 14:54  Table 4
173   
Germany
Juri Pisklov
Germany
Asmatullah Quari
Sun 14:49  Table 7
174   
Vietnam
Duy Hai Dinh
Germany
Felix Vogel
Sun 15:04  Table 10
175   
Germany
Peter Mahlfeld
Germany
Eray Cin
Sun 15:04  Table 5
176   
Germany
Kay Tomforde
Germany
Ahmet Aksoy
Sun 15:04  Table 9

Loser round 3

Race to 5
177   
Germany
Andreas Schultz
Turkey
İbrahim Yildiz
R1
Sun 15:10  Table 1
178   
Turkey
Zeki Kocaman
Germany
Christine Kreidler
Sun 15:13  Table 3
179   
Albania
Agush Ahmeti
Germany
Fabian Schepers
Sun 15:16  Table 2
180   
Germany
Jan Reitze
Germany
Matthias Blehs
Sun 15:18  Table 12
181   
Germany
Fabrizio Ingrasci
Italy
Mirco Di Santo
Sun 15:18  Table 8
182   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
C. - Karl Wagner
Sun 15:26  Table 11
183   
Syria
Alwan Alkatee
Greenland
Ste Phantastik
Sun 15:31  Table 6
184   
Germany
Daniel Schinkel
Germany
Armin Hey
R2
Sun 15:45  Table 7
185   
Germany
Ramin Khalili
Germany
Detlev Kallweit
Sun 15:56  Table 4
186   
Germany
Norbert Spindler
R2
Germany
Mike Tost
Sun 16:03  Table 1
187   
Afghanistan
Faiz
Germany
Ralf Netzer
Sun 16:03  Table 2
188   
Germany
Gerrit Ziller
Turkey
Engin Niron
Sun 16:03  Table 10
189   
Germany
Marco Schmitt (Pool Fashion)
Germany
Patrik Baier
Sun 16:04  Table 11
190   
Germany
Silvano Congiu
Germany
Michael Kanngießer
Sun 16:07  Table 3
191   
Germany
Thorben Brunnen
Italy
Marco Caltabiano
Sun 16:17  Table 12
192   
Germany
Svenja Sick
Germany
Manfred Sobing
Sun 16:24  Table 5

Loser round 4

Race to 5
193   
Turkey
İbrahim Yildiz
Iran
Puria Mosane
Sun 16:24  Table 7
194   
Turkey
Zeki Kocaman
Netherlands
Frank Brouwer
Sun 16:33  Table 8
195   
Albania
Agush Ahmeti
Afghanistan
Qeis Mansoor
Sun 16:34  Table 9
196   
Germany
Matthias Blehs
Belgium
Oliver Wieme
Sun 16:34  Table 6
197   
Italy
Mirco Di Santo
Germany
Christian Hahlbohm
Sun 16:44  Table 1
198   
Czech Republic
Tomas Roth
Germany
Albair Matloub
Sun 16:50  Table 3
199   
Greenland
Ste Phantastik
Germany
Stefan Kohlhaas
Sun 16:53  Table 2
200   
Germany
Armin Hey
Germany
Birgit Heidorn
Sun 16:59  Table 12
201   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Kay Tomforde
Sun 17:21  Table 3
202   
Germany
Norbert Spindler
Germany
Peter Mahlfeld
Sun 17:02  Table 10
203   
Afghanistan
Faiz
Germany
Felix Vogel
Sun 17:01  Table 7
204   
Turkey
Engin Niron
Germany
Asmatullah Quari
Sun 17:07  Table 4
205   
Germany
Patrik Baier
Germany
Jacques Wollschläger
Sun 17:26  Table 11
206   
Germany
Michael Kanngießer
Germany
Thomas Spieß
Sun 17:23  Table 1
207   
Germany
Thorben Brunnen
England
Detlef Geeves
Sun 17:31  Table 8
208   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Luca Holland-Moritz
Sun 17:33  Table 5

Winners qualification

Race to 5
209   
Morocco
Ayoub Bakhtaoui
Germany
Dennis Steinmetz
Sun 17:36  Table 7
210   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Melanie Süßenguth
Sun 17:39  Table 9
211   
Germany
Sascha Meister
R1
Germany
Julien Lindstädt
Sun 17:45  Table 2
212   
Germany
Mehmet Delifer
Germany
Yuma Dörner
R1
Sun 17:47  Table 6
213   
Vietnam
Hai Long Le
Kosovo
Fitim Haradinaj
Sun 17:51  Table 4
214   
Germany
Torsten "TURBO" Bonke
Germany
Martin Poguntke
Sun 18:07  Table 3
215   
Germany
Juri Pisklov
Vietnam
Duy Hai Dinh
Sun 18:08  Table 1
216   
Germany
Eray Cin
Germany
Ahmet Aksoy
Sun 18:03  Table 10

Loser round 5

Race to 5
217   
Iran
Puria Mosane
Netherlands
Frank Brouwer
Sun 18:09  Table 7
218   
Afghanistan
Qeis Mansoor
Germany
Matthias Blehs
R1
Sun 18:13  Table 5
219   
Germany
Christian Hahlbohm
Czech Republic
Tomas Roth
Sun 18:23  Table 11
220   
Greenland
Ste Phantastik
Germany
Armin Hey
Sun 18:35  Table 9
221   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Norbert Spindler
Sun 18:23  Table 2
222   
Germany
Felix Vogel
Turkey
Engin Niron
Sun 18:27  Table 12
223   
Germany
Jacques Wollschläger
Germany
Michael Kanngießer
Sun 18:51  Table 3
224   
England
Detlef Geeves
Germany
Manfred Sobing
Sun 19:16  Table 8

Losers qualification

Race to 5
225   
Netherlands
Frank Brouwer
Vietnam
Hai Long Le
Sun 18:58  Table 4
226   
Germany
Matthias Blehs
Germany
Torsten "TURBO" Bonke
Sun 19:30  Table 5
227   
Germany
Christian Hahlbohm
Vietnam
Duy Hai Dinh
Sun 19:02  Table 11
228   
Greenland
Ste Phantastik
Germany
Ahmet Aksoy
Sun 19:37  Table 9
229   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Dennis Steinmetz
Sun 19:41  Table 10
230   
Germany
Felix Vogel
Germany
Melanie Süßenguth
Sun 19:13  Table 12
231   
Germany
Jacques Wollschläger
Germany
Julien Lindstädt
R1
Sun 19:43  Table 2
232   
Germany
Manfred Sobing
R1
Germany
Yuma Dörner
Sun 20:41  Table 9

Last sixteen

Race to 7
233   
Morocco
Ayoub Bakhtaoui
Germany
Detlev Kallweit
Sun 21:31  Table 3
234   
Germany
Boris Ivanovski
R1
Vietnam
Hai Long Le
Sun 21:31  Table 4
235   
Germany
Sascha Meister
Germany
Matthias Blehs
R3
Sun 21:31  Table 5
236   
Germany
Mehmet Delifer
Germany
Melanie Süßenguth
Sun 21:31  Table 6
237   
Kosovo
Fitim Haradinaj
Germany
Ahmet Aksoy
Sun 21:31  Table 12
238   
Germany
Martin Poguntke
R2
Germany
Julien Lindstädt
R2
Sun 21:31  Table 10
239   
Germany
Juri Pisklov
Germany
Yuma Dörner
Sun 21:44  Table 9
240   
Germany
Eray Cin
Vietnam
Duy Hai Dinh
Sun 21:31  Table 11

Quarter final

Race to 7
241   
Germany
Detlev Kallweit
Germany
Boris Ivanovski
Sun 23:18  Table 3
242   
Germany
Matthias Blehs
Germany
Mehmet Delifer
Sun 23:18  Table 9
243   
Kosovo
Fitim Haradinaj
Germany
Martin Poguntke
Sun 23:18  Table 12
244   
Germany
Juri Pisklov
Vietnam
Duy Hai Dinh
Sun 23:18  Table 4

Semi final

Race to 7
245   
Germany
Boris Ivanovski
Germany
Mehmet Delifer
Mon 01:12  Table 9
246   
Kosovo
Fitim Haradinaj
Germany
Juri Pisklov
Mon 01:12  Table 12

Final

Race to 7
247   
Germany
Mehmet Delifer
Germany
Juri Pisklov
Mon 02:21  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants