Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 24, 2021

pe ysipallot 24.9.2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Rampe
6 (5/1) 42 (26/16)
62%
2 Tomi Ahonen
7 (5/2) 52 (33/19)
63%
3 Karo Långström
5 (3/2) 38 (23/15)
61%
3 Risto Maliniemi
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
5 Aleksanteri Piilola
3 (2/1) 23 (11/12)
48%
5 Emilia Leppänen
6 (4/2) 48 (26/22)
54%
5 Harri Piiroinen
4 (3/1) 28 (17/11)
61%
5 Tomi Sarnas
4 (3/1) 27 (16/11)
59%
9 Janne Huttunen
5 (3/2) 34 (16/18)
47%
Show more
9 Niko Arponen
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
9 Amir Abdelraziq
MyBiljardi & Bar
4 (2/2) 30 (13/17)
43%
9 Jani Arponen
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
13 Jere Repola
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
13 Mikael Mäenpää
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
13 Tommi Peltonen
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Joni Karvinen
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 Sini Nieminen
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Vadim Mitin
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
17 Aki Vehman
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Niko Vuorinen
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Harri Hynynen
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
17 Krista Klingberg
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Petri Kemppainen
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Marek Kurm
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
Entry deadline Sep 24, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Sep 24, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer MyBiljardi & Bar
Contact Kirsi Kokko (kirsi.kokko72@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Rampe
Walk Over
 
2   
Finland
Krista Klingberg
Estonia
Vadim Mitin
Fri 18:02  Table 8
3   
Finland
Janne Huttunen
Marek Kurm
Fri 18:01  Table 4
4   
Walk Over
Risto Maliniemi
 
5   
Finland
Joni Karvinen
Walk Over
 
6   
Finland
Harri Piiroinen
Finland
Amir Abdelraziq
Fri 18:00  Table 3
7   
Finland
Sini Nieminen
Jani Arponen
Fri 18:02  Table 7
8   
Walk Over
Finland
Niko Arponen
 
9   
Finland
Tommi Peltonen
Walk Over
 
10   
Harri Hynynen
Finland
Tomi Sarnas
Fri 18:02  Table 6
11   
Finland
Tomi Ahonen
Finland
Niko Vuorinen
Fri 18:01  Table 1
12   
Walk Over
Finland
Aki Vehman
 
13   
Finland
Aleksanteri Piilola
Walk Over
 
14   
Petri Kemppainen
Finland
Mikael Mäenpää
Fri 18:01  Table 2
15   
Finland
Emilia Leppänen
Finland
Jere Repola
Fri 18:02  Table 5
16   
Walk Over
Finland
Karo Långström
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Rampe
Estonia
Vadim Mitin
Fri 18:40  Table 8
18   
Finland
Janne Huttunen
Risto Maliniemi
Fri 18:32  Table 4
19   
Finland
Joni Karvinen
Finland
Harri Piiroinen
Fri 18:37  Table 3
20   
Jani Arponen
Finland
Niko Arponen
Fri 18:47  Table 7
21   
Finland
Tommi Peltonen
Finland
Tomi Sarnas
Fri 18:32  Table 6
22   
Finland
Tomi Ahonen
Finland
Aki Vehman
Fri 18:28  Table 1
23   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Mikael Mäenpää
Fri 18:24  Table 2
24   
Finland
Emilia Leppänen
Finland
Karo Långström
Fri 18:36  Table 5

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Finland
Krista Klingberg
 
26   
Marek Kurm
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Amir Abdelraziq
 
28   
Finland
Sini Nieminen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Harri Hynynen
 
30   
Finland
Niko Vuorinen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Petri Kemppainen
 
32   
Finland
Jere Repola
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
Krista Klingberg
Finland
Emilia Leppänen
Fri 19:01  Table 5
34   
Marek Kurm
Finland
Mikael Mäenpää
Fri 19:12  Table 2
35   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Aki Vehman
Fri 19:02  Table 1
36   
Finland
Sini Nieminen
Finland
Tommi Peltonen
Fri 19:04  Table 6
37   
Harri Hynynen
Finland
Niko Arponen
Fri 19:39  Table 7
38   
Finland
Niko Vuorinen
Finland
Joni Karvinen
Fri 19:28  Table 3
39   
Petri Kemppainen
Finland
Janne Huttunen
Fri 18:57  Table 4
40   
Finland
Jere Repola
Estonia
Vadim Mitin
Fri 19:10  Table 8

Winners qualification

Race to 5
41   
Rampe
Risto Maliniemi
Fri 19:36  Table 4
42   
Finland
Harri Piiroinen
Jani Arponen
Fri 19:44  Table 1
43   
Finland
Tomi Sarnas
Finland
Tomi Ahonen
Fri 19:36  Table 5
44   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Karo Långström
Fri 19:36  Table 6

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Emilia Leppänen
Finland
Mikael Mäenpää
Fri 20:04  Table 4
46   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Tommi Peltonen
Fri 19:51  Table 2
47   
Finland
Niko Arponen
Finland
Joni Karvinen
Fri 20:20  Table 3
48   
Finland
Janne Huttunen
Finland
Jere Repola
Fri 19:44  Table 8

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Emilia Leppänen
Jani Arponen
Fri 20:37  Table 4
50   
Finland
Amir Abdelraziq
Rampe
Fri 20:09  Table 2
51   
Finland
Niko Arponen
Finland
Karo Långström
Fri 21:08  Table 3
52   
Finland
Janne Huttunen
Finland
Tomi Ahonen
Fri 20:33  Table 1

Quarter final

Race to 5
53   
Risto Maliniemi
Finland
Emilia Leppänen
Fri 21:31  Table 1
54   
Finland
Harri Piiroinen
Finland
Tomi Ahonen
Fri 21:32  Table 2
55   
Finland
Tomi Sarnas
Finland
Karo Långström
Fri 21:32  Table 3
56   
Finland
Aleksanteri Piilola
Rampe
Fri 21:32  Table 4

Semi final

Race to 5
57   
Risto Maliniemi
Finland
Tomi Ahonen
Fri 22:10  Table 2
58   
Finland
Karo Långström
Rampe
Fri 22:09  Table 3

Final

Race to 5
59   
Finland
Tomi Ahonen
Rampe
Fri 22:55  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants