Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 15, 2021

ke 15.9.2021 rising star ysipallo

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mikael Heinström
6 (6/0) 38 (24/14)
63%
2 Pepe Kinnunen
5 (4/1) 32 (19/13)
59%
3 Tommi Peltonen
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
3 Janne Kiiski
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
5 Petri Asp
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
5 Lenni Auresto
5 (3/2) 28 (13/15)
46%
5 Susanna Mikkonen
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Ville Termonen
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
9 Reino Näppi
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
Show more
9 Aki Vehman
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
9 Sami Palander
4 (2/2) 28 (14/14)
50%
9 Kasperi Karppinen
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
13 Nita Naumanen
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
13 Niko Koskinen
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
13 Sari Laitinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
13 Jukka Pirttiniemi
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
17 Jani Leinonen
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
17 Amir Abdelraziq
MyBiljardi & Bar
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
17 Jarmo Sarja
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Jari Pyykönen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Saila Flintoft
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Juha Hyvärinen
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
Entry deadline Sep 15, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Sep 15, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer MyBiljardi & Bar

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Susanna Mikkonen
Walk Over
 
2   
Juha Hyvärinen
Jarmo Sarja
Wed 17:58  Table 4
3   
Finland
Sari Laitinen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Ville Termonen
 
5   
Finland
Janne Kiiski
Walk Over
 
6   
Finland
Aki Vehman
Finland
Amir Abdelraziq
Wed 17:58  Table 5
7   
Finland
Mikael Heinström
Saila Flintoft
Wed 17:58  Table 3
8   
Walk Over
Jari Pyykönen
 
9   
Finland
Petri Asp
Walk Over
 
10   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Jukka Pirttiniemi
Wed 17:58  Table 6
11   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Jani Leinonen
Wed 17:58  Table 7
12   
Walk Over
Finland
Pepe Kinnunen
 
13   
Thailand
Tommi Peltonen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Reino Näppi
 
15   
Kasperi Karppinen
Finland
Sami Palander
Wed 17:58  Table 8
16   
Walk Over
Finland
Nita Naumanen
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Susanna Mikkonen
Juha Hyvärinen
Wed 18:32  Table 4
18   
Finland
Sari Laitinen
Finland
Ville Termonen
Wed 17:58  Table 2
19   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Amir Abdelraziq
Wed 18:28  Table 5
20   
Finland
Mikael Heinström
Jari Pyykönen
Wed 18:35  Table 3
21   
Finland
Petri Asp
Finland
Jukka Pirttiniemi
Wed 18:21  Table 6
22   
Finland
Jani Leinonen
Finland
Pepe Kinnunen
Wed 18:43  Table 2
23   
Thailand
Tommi Peltonen
Germany
Reino Näppi
Wed 17:58  Table 1
24   
Finland
Sami Palander
Finland
Nita Naumanen
Wed 18:47  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Jarmo Sarja
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Finland
Aki Vehman
 
28   
Saila Flintoft
Walk Over
 
29   
Walk Over
Finland
Lenni Auresto
 
30   
Finland
Niko Koskinen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Kasperi Karppinen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Jarmo Sarja
Finland
Nita Naumanen
Wed 19:35  Table 1
34   
Walk Over
Germany
Reino Näppi
 
35   
Finland
Aki Vehman
Finland
Jani Leinonen
Wed 19:14  Table 6
36   
Saila Flintoft
Finland
Jukka Pirttiniemi
Wed 18:46  Table 7
37   
Finland
Lenni Auresto
Jari Pyykönen
Wed 19:19  Table 3
38   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Amir Abdelraziq
Wed 19:14  Table 5
39   
Walk Over
Finland
Sari Laitinen
 
40   
Kasperi Karppinen
Juha Hyvärinen
Wed 19:14  Table 4

Winners qualification

Race to 4
41   
Susanna Mikkonen
Finland
Ville Termonen
Wed 19:15  Table 2
42   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Mikael Heinström
Wed 19:22  Table 7
43   
Finland
Petri Asp
Finland
Pepe Kinnunen
Wed 19:15  Table 8
44   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
Sami Palander
Wed 19:49  Table 5

Loser round 3

Race to 4
45   
Finland
Nita Naumanen
Germany
Reino Näppi
Wed 20:06  Table 1
46   
Finland
Aki Vehman
Finland
Jukka Pirttiniemi
Wed 20:03  Table 2
47   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Niko Koskinen
Wed 19:49  Table 3
48   
Finland
Sari Laitinen
Kasperi Karppinen
Wed 20:12  Table 7

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Reino Näppi
Finland
Janne Kiiski
Wed 20:50  Table 2
50   
Finland
Aki Vehman
Susanna Mikkonen
Wed 20:50  Table 4
51   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Sami Palander
Wed 20:27  Table 3
52   
Kasperi Karppinen
Finland
Petri Asp
Wed 20:42  Table 7

Quarter final

Race to 4
53   
Finland
Ville Termonen
Finland
Janne Kiiski
Wed 21:21  Table 3
54   
Finland
Mikael Heinström
Finland
Petri Asp
Wed 21:21  Table 2
55   
Finland
Pepe Kinnunen
Susanna Mikkonen
Wed 21:21  Table 4
56   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
Lenni Auresto
Wed 21:21  Table 1

Semi final

Race to 4
57   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Mikael Heinström
Wed 22:07  Table 3
58   
Finland
Pepe Kinnunen
Thailand
Tommi Peltonen
Wed 21:56  Table 2

Final

Race to 4
59   
Finland
Mikael Heinström
Finland
Pepe Kinnunen
Wed 22:40  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants