Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 3, 2023

jubileum toernooi 4 friends 10 ball 2023

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Netherlands Quinten Pongers
SPC Woensel
7 (7/0) 58 (42/16)
72%
2 Netherlands Gilliano Smit
9 (7/2) 69 (40/29)
58%
3 Netherlands Mitchel Knuever
8 (6/2) 62 (36/26)
58%
3 Sudan Hassan Osman
6 (5/1) 57 (34/23)
60%
5 Netherlands Tom Penrose
6 (4/2) 50 (29/21)
58%
5 Netherlands Hervis Hamid
Boven 't IJ
7 (5/2) 55 (30/25)
55%
5 Netherlands Ivar Saris
6 (4/2) 48 (30/18)
63%
5 Netherlands Cemil Yilmaz
5 (4/1) 43 (29/14)
67%
9 Poland Martin Sawicki
House of Billiards Weert Org
6 (4/2) 48 (25/23)
52%
Show more
9 Morocco Aziz Moussati
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
9 Netherlands Ivo Aarts
4 (3/1) 35 (23/12)
66%
9 Netherlands William Gelens
5 (3/2) 40 (22/18)
55%
9 Netherlands Muhsin Yağlı
Boven 't IJ
4 (3/1) 33 (21/12)
64%
9 Uganda Cyriel Ledoux
4 (3/1) 27 (18/9)
67%
9 Netherlands Joey Haegmans
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
9 Germany Ugur Türkü
4 (3/1) 32 (23/9)
72%
17 Netherlands Patrick Lie Kiauw
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
17 Netherlands Jum Ž
Poolcafé Delfshaven
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
17 Albania Rahadi Hamid
Boven 't IJ
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
17 Netherlands Jerrel Nanhekhan
Boven 't IJ
5 (3/2) 44 (22/22)
50%
17 Poland Piotr Haraszczuk
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
17 Germany Daniel Weng
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
17 Belgium Oliver Wieme
5 (3/2) 36 (18/18)
50%
17 Germany Kadir Türkü
5 (3/2) 40 (23/17)
58%
25 Netherlands Michael de Schepper
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
25 Belgium Gino De Ruyter
De Distel
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
25 Netherlands Mervin Saib
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
25 Netherlands Maan Sadal
Boven 't IJ
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
25 Netherlands Joshua Harkelijn
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
25 Netherlands Sonny Haegmans
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
25 Netherlands Rick Telehala
Boven 't IJ
4 (2/2) 28 (12/16)
43%
25 Netherlands Mark Noorlander
4 (2/2) 30 (12/18)
40%
33 Isle of Man Kevin Dijkstra
Pool and Billiards Delft
3 (1/2) 24 (13/11)
54%
33 Netherlands Mirjam Alfons
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
33 Netherlands Tjeerd Hoekema
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
33 Netherlands Gijs van Westenbrugge
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
33 Netherlands Stefan Bakker
Boven 't IJ
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
33 Netherlands Ritesh Badal
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
33 Poland Arek Skorski
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
33 Netherlands Willie Brouwer
Boven 't IJ
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
33 Papua New Guinea Alvin Stevens
3 (1/2) 21 (6/15)
29%
33 Belgium Nicolas Mintjens
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
33 Kosovo Zumfer Bequku
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
33 Netherlands Paul Verbruggen
3 (1/2) 21 (6/15)
29%
33 Croatia Mario Pušić
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
33 Papua New Guinea Phil Mac Mirontoneng
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
33 Netherlands John Haegmans
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
33 China Anjun Chen
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
49 Netherlands Peter Knuever
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
49 Netherlands Perry Verheijen
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
49 Belgium Christoph Marien
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
49 Iran Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
49 Netherlands Jeroen den Rooijen
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
49 Netherlands Timothy Voortman
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
49 Belgium Jolien D. Willaerts
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
49 Netherlands Wim van Iersel
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
49 Netherlands Djoro De kort
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
49 Netherlands Jeroen van Kuringen
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
49 Belgium Thomas Vanbroekhoven
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
49 Poland Piotr Stepczynski
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
49 Netherlands Sharona Martens
2 (0/2) 11 (0/11)
0%
Starts Sep 3, 2023, 11:00 AM (local time)
Entry deadline Sep 3, 2023, 12:00 AM (local time)
Organizer Poolcentrum 4friends
Contact Liesbeth Jacobi and Geoffrey Ibes
Format Double to Single elimination (61 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Walk Over
 
2   
Albania
Rahadi Hamid
Netherlands
Tom Penrose
Sun 10:55  Table 1
3   
Netherlands
Perry Verheijen
Kosovo
Zumfer Bequku
Sun 10:56  Table 2
4   
Netherlands
Mark Noorlander
Germany
Ugur Türkü
Sun 10:56  Table 3
5   
Germany
Daniel Weng
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 10:56  Table 4
6   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Germany
Kadir Türkü
Sun 10:56  Table 5
7   
Netherlands
Sonny Haegmans
Poland
Piotr Stepczynski
Sun 10:56  Table 6
8   
Netherlands
Mervin Saib
R1
Netherlands
Quinten Pongers
Sun 10:56  Table 7
9   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Sun 10:56  Table 8
10   
Netherlands
Cemil Yilmaz
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 10:56  Table 11
11   
Netherlands
Michael de Schepper
Netherlands
Rick Telehala
Sun 10:56  Table 13
12   
Belgium
Jolien D. Willaerts
Netherlands
Ĵum Ẅ
Sun 10:56  Table 17
13   
Isle of Man
Kevin Dijkstra
Poland
Arek Skorski
Sun 10:56  Table 18
14   
Netherlands
Wim van Iersel
Sudan
Hassan Osman
Sun 11:31  Table 3
15   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 11:34  Table 6
16   
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Netherlands
Ivar Saris
Sun 11:36  Table 5
17   
Croatia
Mario Pušić
Walk Over
 
18   
China
Anjun Chen
Netherlands
Muhsin Yagli
Sun 11:47  Table 11
19   
Poland
Piotr Haraszczuk
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Sun 11:53  Table 13
20   
Netherlands
Maan Sadal
Belgium
Oliver Wieme
Sun 11:53  Table 1
21   
Netherlands
Ivo Aarts
Netherlands
Paul Verbruggen
Sun 11:54  Table 18
22   
Netherlands
Jeroen van Kuringen
Papua New Guinea
Phil Mirontoneng
Sun 12:02  Table 7
23   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 12:10  Table 2
24   
Netherlands
Sharona Martens
Netherlands
William Gelens
Sun 12:11  Table 4
25   
Papua New Guinea
Alvin Stevens
Netherlands
John Haegmans
Sun 12:18  Table 3
26   
Netherlands
Peter Knuever
Netherlands
Joey Haegmans
Sun 12:18  Table 17
27   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Uganda
Cyriel Ledoux
R1
Sun 12:24  Table 8
28   
Netherlands
Djoro De kort
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 12:36  Table 1
29   
Belgium
Christoph Marien
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Sun 12:37  Table 18
30   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Sun 12:44  Table 13
31   
Belgium
Nicolas Mintjens
Morocco
Aziz Moussati
Sun 12:45  Table 11
32   
Walk Over
Netherlands
Ritesh Badal
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Tom Penrose
Sun 13:46  Table 1
34   
Kosovo
Zumfer Bequku
Germany
Ugur Türkü
Sun 13:49  Table 17
35   
Germany
Daniel Weng
Germany
Kadir Türkü
Sun 13:50  Table 4
36   
Netherlands
Sonny Haegmans
Netherlands
Quinten Pongers
Sun 13:51  Table 5
37   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Cemil Yilmaz
Sun 13:52  Table 3
38   
Netherlands
Michael de Schepper
Netherlands
Ĵum Ẅ
Sun 13:53  Table 7
39   
Poland
Arek Skorski
Sudan
Hassan Osman
Sun 13:53  Table 6
40   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ivar Saris
Sun 14:04  Table 2
41   
Croatia
Mario Pušić
Netherlands
Muhsin Yagli
Sun 14:09  Table 13
42   
Poland
Piotr Haraszczuk
Belgium
Oliver Wieme
Sun 14:23  Table 11
43   
Netherlands
Ivo Aarts
Papua New Guinea
Phil Mirontoneng
Sun 14:27  Table 8
44   
Netherlands
Willie Brouwer
Netherlands
William Gelens
Sun 14:29  Table 17
45   
Netherlands
John Haegmans
Netherlands
Joey Haegmans
Sun 14:31  Table 1
46   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 14:43  Table 6
47   
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Sun 14:44  Table 4
48   
Morocco
Aziz Moussati
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 14:00  Table 18

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Albania
Rahadi Hamid
 
50   
Netherlands
Perry Verheijen
Netherlands
Mark Noorlander
Sun 12:48  Table 4
51   
Netherlands
Hervis Hamid
R1
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 12:49  Table 6
52   
Poland
Piotr Stepczynski
Netherlands
Mervin Saib
Sun 12:55  Table 7
53   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 12:57  Table 5
54   
Netherlands
Rick Telehala
Belgium
Jolien D. Willaerts
Sun 12:59  Table 3
55   
Isle of Man
Kevin Dijkstra
Netherlands
Wim van Iersel
Sun 13:04  Table 17
56   
Belgium
Gino De Ruyter
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
Sun 13:12  Table 2
57   
Walk Over
China
Anjun Chen
 
58   
Netherlands
Jeroen den Rooijen
Netherlands
Maan Sadal
Sun 13:15  Table 1
59   
Netherlands
Paul Verbruggen
Netherlands
Jeroen van Kuringen
Sun 13:16  Table 8
60   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Sharona Martens
Sun 13:20  Table 13
61   
Papua New Guinea
Alvin Stevens
Netherlands
Peter Knuever
Sun 13:27  Table 11
62   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Djoro De kort
Sun 14:50  Table 5
63   
Belgium
Christoph Marien
Poland
Martin Sawicki
Sun 14:54  Table 3
64   
Belgium
Nicolas Mintjens
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Albania
Rahadi Hamid
Netherlands
Ritesh Badal
Sun 15:41  Table 11
66   
Netherlands
Mark Noorlander
Netherlands
Tjeerd Hoekema
Sun 16:28  Table 6
67   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 15:39  Table 18
68   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
John Haegmans
Sun 15:39  Table 8
69   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Willie Brouwer
Sun 15:51  Table 6
70   
Netherlands
Rick Telehala
Papua New Guinea
Phil Mirontoneng
Sun 15:28  Table 1
71   
Isle of Man
Kevin Dijkstra
Belgium
Oliver Wieme
Sun 15:27  Table 3
72   
Belgium
Gino De Ruyter
Croatia
Mario Pušić
Sun 15:09  Table 7
73   
China
Anjun Chen
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 15:15  Table 6
74   
Netherlands
Maan Sadal
Poland
Arek Skorski
Sun 14:59  Table 2
75   
Netherlands
Paul Verbruggen
Netherlands
Michael de Schepper
Sun 15:12  Table 17
76   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Sun 15:03  Table 13
77   
Papua New Guinea
Alvin Stevens
Netherlands
Sonny Haegmans
Sun 15:05  Table 8
78   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Germany
Kadir Türkü
Sun 15:45  Table 2
79   
Poland
Martin Sawicki
Kosovo
Zumfer Bequku
Sun 15:41  Table 5
80   
Belgium
Nicolas Mintjens
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 15:08  Table 11

Winners qualification

Race to 6
81   
Netherlands
Tom Penrose
Germany
Ugur Türkü
Sun 15:58  Table 17
82   
Germany
Daniel Weng
Netherlands
Quinten Pongers
R1
Sun 16:05  Table 8
83   
Netherlands
Cemil Yilmaz
Netherlands
Ĵum Ẅ
Sun 16:08  Table 18
84   
Sudan
Hassan Osman
Netherlands
Ivar Saris
Sun 16:21  Table 3
85   
Netherlands
Muhsin Yagli
Poland
Piotr Haraszczuk
Sun 16:30  Table 4
86   
Netherlands
Ivo Aarts
Netherlands
William Gelens
Sun 16:30  Table 1
87   
Netherlands
Joey Haegmans
Uganda
Cyriel Ledoux
R1
Sun 16:34  Table 5
88   
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Morocco
Aziz Moussati
Sun 16:39  Table 17

Loser round 3

Race to 5
89   
Albania
Rahadi Hamid
Netherlands
Mark Noorlander
Sun 17:57  Table 3
90   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Mervin Saib
Sun 16:23  Table 11
91   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Rick Telehala
Sun 17:06  Table 5
92   
Belgium
Oliver Wieme
Belgium
Gino De Ruyter
Sun 16:57  Table 8
93   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Maan Sadal
Sun 16:26  Table 7
94   
Netherlands
Michael de Schepper
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Sun 16:29  Table 13
95   
Netherlands
Sonny Haegmans
Germany
Kadir Türkü
Sun 16:40  Table 2
96   
Poland
Martin Sawicki
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 17:12  Table 18

Losers qualification

Race to 5
97   
Albania
Rahadi Hamid
Netherlands
Ivar Saris
Sun 18:56  Table 1
98   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Ĵum Ẅ
Sun 17:18  Table 2
99   
Netherlands
Mitchel Knuever
Germany
Daniel Weng
Sun 17:31  Table 7
100   
Belgium
Oliver Wieme
Netherlands
Tom Penrose
Sun 17:55  Table 4
101   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Patrick Lie Kiauw
Sun 17:28  Table 5
102   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Joey Haegmans
Sun 17:20  Table 1
103   
Germany
Kadir Türkü
Netherlands
William Gelens
Sun 17:26  Table 17
104   
Poland
Martin Sawicki
Poland
Piotr Haraszczuk
Sun 17:57  Table 6

Last sixteen

Race to 6
105   
Germany
Ugur Türkü
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 18:58  Table 2
106   
Netherlands
Quinten Pongers
R1
Netherlands
William Gelens
Sun 18:58  Table 3
107   
Netherlands
Cemil Yilmaz
Netherlands
Joey Haegmans
Sun 18:58  Table 4
108   
Sudan
Hassan Osman
Poland
Martin Sawicki
Sun 18:58  Table 5
109   
Netherlands
Muhsin Yagli
Netherlands
Tom Penrose
Sun 18:58  Table 6
110   
Netherlands
Ivo Aarts
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 18:58  Table 7
111   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 18:58  Table 8
112   
Morocco
Aziz Moussati
Netherlands
Ivar Saris
Sun 19:56  Table 7

Quarter final

Race to 6
113   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Quinten Pongers
Sun 20:22  Table 5
114   
Netherlands
Cemil Yilmaz
Sudan
Hassan Osman
Sun 20:22  Table 2
115   
Netherlands
Tom Penrose
Netherlands
Mitchel Knuever
Sun 20:22  Table 1
116   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Ivar Saris
Sun 21:11  Table 4

Semi final

Race to 6
117   
Netherlands
Quinten Pongers
Sudan
Hassan Osman
Sun 22:07  Table 1
118   
Netherlands
Mitchel Knuever
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 22:36  Table 4

Final

Race to 6
119   
Netherlands
Quinten Pongers
R1
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 23:45  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants