Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 10, 2019

XV Europool Amateur Championship 2019 - wiosna/lato

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcin Kielan
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
100
2 Piotr Twerdyk
5 (5/0) 26 (20/6)
77%
87
3 Tomasz Delinowski
3 (3/0) 15 (12/3)
80%
74
3 Marcin Wnuk
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
74
5 Dariusz Andryszkiewicz
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
61
5 Kamil Gęsiarz
3 (3/0) 17 (12/5)
71%
61
5 Bartlomiej Gaworski
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
61
5 Łukasz Królikowski
4 (3/1) 19 (13/6)
68%
61
9 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (3/2) 26 (13/13)
50%
49
Show more
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
2 (2/0) 9 (8/1)
89%
49
9 Robert Kołodziej
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
49
9 Mariusz Mrowiec
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
49
9 Tom Tom
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
49
9 Michał Kutek
Porter Club
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
49
9 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
49
9 Tomasz Pietras
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
49
17 Rakowski Michał
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
29
17 Mateusz Juszczyk
2 (1/1) 11 (7/4)
64%
29
17 Marcin Czechowicz
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
29
17 Szymon Kruś
Porter Club
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
29
17 Mateusz Marek
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
29
17 Luk Dro
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
29
17 Szymon Skibiński
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
29
17 Dawid Woch
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
29
25 Jarek Legęza
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
22
25 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
22
25 Dominik Mroziakiewicz
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Marcin Dewódzki
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
22
25 Łukasz Kaczorowski
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Ewa Kłosińska
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
22
25 Daniel Woch
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
22
25 Wojciech Cybulski
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
22
33 Karol Zbień
1 (0/1) 6 (2/4)
33%
16
33 Piotr Motyl
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
16
33 Aleks Chmielarz
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
16
33 Michał Grzesik
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
16
Starts Jun 10, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
2   
Poland
Piotr Twerdyk
Szymon Skibiński
Mon 18:48  Table 7
3   
Poland
Jarek Legęza
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Tomasz Pietras
 
5   
Poland
Łukasz Kaczorowski
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Szymon Kruś
 
7   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
9   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Walk Over
 
10   
Walk Over
Poland
Tomasz Delinowski
 
11   
Poland
Marcin Wnuk
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Dawid Woch
 
13   
Poland
Mateusz Marek
Walk Over
 
14   
Walk Over
Tom Tom
 
15   
Poland
Michał Grzesik
Aleks Chmielarz
Mon 18:34 
16   
Walk Over
Poland
Robert Kołodziej
 
17   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
18   
Poland
Wojciech Cybulski
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:07  Table 5
19   
Poland
Marcin Czechowicz
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
21   
Poland
Daniel Woch
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Michał Kutek
 
23   
Poland
Wiktor Kubat
Walk Over
 
24   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
25   
Poland
Łukasz Królikowski
Walk Over
 
26   
Walk Over
Poland
Mariusz Mrowiec
 
27   
Ewa Kłosińska
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Mateusz Juszczyk
 
29   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
31   
Poland
Karol Zbień
Piotr Motyl
Mon 18:58 
32   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Piotr Twerdyk
Mon 19:41  Table 7
34   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Tomasz Pietras
Mon 18:48  Table 8
35   
Poland
Łukasz Kaczorowski
Poland
Szymon Kruś
Mon 18:34  Table 1
36   
Poland
Luk Dro
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:22  Table 4
37   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 18:48  Table 9
38   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Dawid Woch
Mon 19:30  Table 10
39   
Poland
Mateusz Marek
Tom Tom
Mon 18:35  Table 2
40   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:31  Table 3
41   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:13  Table 1
42   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:35  Table 3
43   
Poland
Daniel Woch
Poland
Michał Kutek
Mon 18:49  Table 10
44   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:35  Table 4
45   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:32  Table 2
46   
Ewa Kłosińska
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 18:35  Table 5
47   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:39  Table 6
48   
Piotr Motyl
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:32  Table 6

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Szymon Skibiński
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Aleks Chmielarz
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Wojciech Cybulski
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Karol Zbień
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Szymon Skibiński
Piotr Motyl
Mon 20:11  Table 3
66   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
67   
Walk Over
Ewa Kłosińska
 
68   
Walk Over
Poland
Łukasz Królikowski
 
69   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
70   
Walk Over
Poland
Daniel Woch
 
71   
Walk Over
Poland
Marcin Czechowicz
 
72   
Aleks Chmielarz
Poland
Marcin Dewódzki
 
73   
Poland
Wojciech Cybulski
Poland
Michał Grzesik
Mon 20:13  Table 6
74   
Walk Over
Poland
Mateusz Marek
 
75   
Walk Over
Poland
Marcin Wnuk
 
76   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
77   
Walk Over
Poland
Luk Dro
 
78   
Walk Over
Poland
Łukasz Kaczorowski
 
79   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
80   
Poland
Karol Zbień
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 20:22  Table 7

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Tomasz Pietras
Mon 20:25  Table 4
82   
Poland
Szymon Kruś
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:56  Table 4
83   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Dawid Woch
Mon 20:34  Table 10
84   
Tom Tom
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:13  Table 8
85   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:58  Table 1
86   
Poland
Michał Kutek
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:36  Table 1
87   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 20:29  Table 2
88   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:17  Table 5

Loser round 3

Race to 4
89   
Szymon Skibiński
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:59  Table 3
90   
Ewa Kłosińska
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 20:32  Table 9
91   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Daniel Woch
Mon 19:40  Table 9
92   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 21:02  Table 7
93   
Poland
Wojciech Cybulski
Poland
Mateusz Marek
Mon 21:33  Table 6
94   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 20:40  Table 5
95   
Poland
Luk Dro
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 21:08  Table 10
96   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:08  Table 9

Losers qualification

Race to 4
97   
Szymon Skibiński
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:11  Table 2
98   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Dawid Woch
Mon 21:25  Table 4
99   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Szymon Kruś
Mon 21:25  Table 8
100   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Tomasz Pietras
Mon 21:44  Table 1
101   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 22:38  Table 1
102   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Mateusz Juszczyk
  Table 2
103   
Poland
Luk Dro
Poland
Michał Kutek
Mon 22:08  Table 3
104   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Rakowski Michał
Mon 22:11  Table 4

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:39  Table 1
106   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Tomasz Pietras
Mon 23:39  Table 2
107   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Wiktor Kubat
Mon 23:39  Table 3
108   
Tom Tom
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 23:39  Table 4
109   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Robert Kołodziej
Mon 23:39  Table 5
110   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Bartłomiej Gaworski
 
111   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Marcin Wnuk
Mon 23:40  Table 6
112   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Michał Kutek
Mon 23:40  Table 7

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Tue 00:51  Table 1
114   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Łukasz Królikowski
Tue 00:51  Table 2
115   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Bartłomiej Gaworski
Tue 00:51  Table 3
116   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:51  Table 4

Semi final

Race to 4
117   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Tomasz Delinowski
 
118   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Marcin Wnuk
Tue 01:36  Table 1

Final

Race to 4
119   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Marcin Kielan
1
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment