Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 1, 2019

VI Europool Amateur Championship 2019 - wiosna/lato

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcin Wnuk
6 (5/1) 40 (23/17)
58%
100
2 Marcin Kielan
6 (5/1) 37 (23/14)
62%
87
3 Sławomir Chmielarz
Porter Club
5 (4/1) 33 (19/14)
58%
74
3 Robert Kołodziej
6 (4/2) 29 (20/9)
69%
74
5 Dariusz Andryszkiewicz
4 (3/1) 20 (12/8)
60%
61
5 Mariusz Węgrzyński
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
61
5 Łukasz Królikowski
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
61
5 Tomasz Pietras
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
61
9 Karol Zbień
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
49
Show more
9 Dominik Mroziakiewicz
3 (2/1) 19 (9/10)
47%
49
9 Mariusz Mrowiec
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
49
9 Kajetan Żmudziński
2 (2/0) 13 (8/5)
62%
49
9 Bartlomiej Gaworski
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
49
9 Mateusz Budkowski
2 (2/0) 12 (8/4)
67%
49
9 Tomasz Delinowski
3 (2/1) 14 (10/4)
71%
49
9 Krzysztof Delinowski
4 (2/2) 23 (14/9)
61%
49
17 Mariusz Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
29
17 Artur Tigeros
2 (1/1) 11 (4/7)
36%
29
17 Kamil Gęsiarz
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
29
17 Marcin Dewódzki
2 (1/1) 12 (7/5)
58%
29
17 Sebastian Myśliwiec
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
29
17 Domestos Domestos
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Mateusz Marek
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
29
17 Kacper Kozlowski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
29
25 Rakowski Michał
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
22
25 Jarek Legęza
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
22
25 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
22
25 Michał Kutek
Porter Club
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
22
25 Wiktor Kubat
Porter Club
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Luk Dro
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
25 Krystian Grzesik
1 (0/1) 4 (0/4)
0%
22
25 Sebastian Porębiński
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
22
33 Piotr Motyl
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
18
Starts Apr 1, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (34 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Piotr Motyl
Poland
Artur Tigeros
 
3   
Poland
Jarek Legęza
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Tomasz Delinowski
 
5   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Marcin Wnuk
 
7   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
9   
Poland
Marcin Dewódzki
Walk Over
 
10   
Walk Over
Poland
Mateusz Marek
 
11   
Poland
Wiktor Kubat
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Kajetan Żmudziński
 
13   
Mariusz Węgrzyński
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
15   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
16   
Walk Over
Poland
Karol Zbień
 
17   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Walk Over
 
18   
Walk Over
Poland
Michał Kutek
 
19   
Poland
Łukasz Królikowski
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Krzysztof Delinowski
 
21   
Poland
Krystian Grzesik
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Mariusz Mrowiec
 
23   
Poland
Domestos Domestos
Walk Over
 
24   
Walk Over
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
25   
Poland
Robert Kołodziej
Walk Over
 
26   
Walk Over
Poland
Mateusz Budkowski
 
27   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Tomasz Pietras
 
29   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Walk Over
 
30   
Walk Over
Kacper Kozlowski
 
31   
Poland
Sebastian Porębiński
Poland
Agata Nowak
 
32   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Artur Tigeros
Mon 18:34  Table 1
34   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 18:44  Table 8
35   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Marcin Wnuk
Mon 19:10  Table 4
36   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:47  Table 9
37   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Mateusz Marek
 
38   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Kajetan Żmudziński
Mon 18:34  Table 2
39   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:34  Table 3
40   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Karol Zbień
Mon 19:06  Table 6
41   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Michał Kutek
Mon 19:16  Table 10
42   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 18:47  Table 10
43   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 18:34  Table 4
44   
Poland
Domestos Domestos
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:17  Table 5
45   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 18:34  Table 5
46   
Poland
Luk Dro
Poland
Tomasz Pietras
Mon 19:17  Table 8
47   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Kacper Kozlowski
Mon 18:34  Table 7
48   
Poland
Sebastian Porębiński
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 18:34  Table 6

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Piotr Motyl
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Agata Nowak
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Piotr Motyl
Poland
Sebastian Porębiński
 
66   
Walk Over
Kacper Kozlowski
 
67   
Walk Over
Poland
Luk Dro
 
68   
Walk Over
Poland
Robert Kołodziej
 
69   
Walk Over
Poland
Domestos Domestos
 
70   
Walk Over
Poland
Krystian Grzesik
 
71   
Walk Over
Poland
Łukasz Królikowski
 
72   
Walk Over
Poland
Michał Kutek
 
73   
Walk Over
Poland
Karol Zbień
 
74   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
75   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
76   
Walk Over
Poland
Marcin Dewódzki
 
77   
Walk Over
Poland
Sebastian Myśliwiec
 
78   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
79   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
80   
Poland
Agata Nowak
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 19:20  Table 1
82   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:03  Table 4
83   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Kajetan Żmudziński
Mon 19:21  Table 2
84   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 19:47  Table 3
85   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 20:33  Table 6
86   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:52  Table 5
87   
Poland
Mateusz Budkowski
Poland
Tomasz Pietras
Mon 20:18  Table 8
88   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:33  Table 7

Loser round 3

Race to 4
89   
Poland
Sebastian Porębiński
Kacper Kozlowski
Mon 19:47  Table 6
90   
Poland
Luk Dro
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:19  Table 2
91   
Poland
Domestos Domestos
Poland
Krystian Grzesik
Mon 19:58  Table 1
92   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Michał Kutek
Mon 20:33  Table 7
93   
Poland
Karol Zbień
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:40  Table 9
94   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:43  Table 3
95   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:07  Table 1
96   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:46  Table 5

Losers qualification

Race to 4
97   
Kacper Kozlowski
Mariusz Węgrzyński
Mon 20:49  Table 2
98   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mateusz Marek
Mon 20:58  Table 4
99   
Poland
Domestos Domestos
Poland
Marcin Wnuk
Mon 20:59  Table 1
100   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Artur Tigeros
Mon 21:36  Table 2
101   
Poland
Karol Zbień
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:16  Table 6
102   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Tomasz Pietras
Mon 21:27  Table 3
103   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 21:00  Table 8
104   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 21:18  Table 5

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Tomasz Delinowski
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 22:37  Table 1
106   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 22:38  Table 2
107   
Poland
Kajetan Żmudziński
Poland
Tomasz Pietras
 
108   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Krzysztof Delinowski
Mon 22:38  Table 3
109   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:38  Table 4
110   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Karol Zbień
Mon 22:38  Table 5
111   
Poland
Mateusz Budkowski
Mariusz Węgrzyński
 
112   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Marcin Wnuk
Mon 22:38  Table 6

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 23:26  Table 1
114   
Poland
Tomasz Pietras
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 23:28  Table 2
115   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 23:12  Table 4
116   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Marcin Wnuk
 

Semi final

Race to 4
117   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Marcin Kielan
1
Tue 00:20  Table 1
118   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Wnuk
Mon 23:43  Table 3

Final

Race to 4
119   
Poland
Marcin Kielan
1
Poland
Marcin Wnuk
Tue 00:57  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment