Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 21, 2024

Torsdagsturnering Os 9 ball nr 16 23/24

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Norway Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
7 (6/1) 50 (34/16)
68%
100
2 Norway Kenneth Birkelid Monsen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (4/2) 47 (24/23)
51%
87
3 Norway Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
74
3 Norway Leon Sagebakken
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 39 (22/17)
56%
74
5 Norway Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
61
5 Norway Ketil Andre Strømmen
Marken IL, Kong Oscar BK
4 (3/1) 32 (15/17)
47%
61
5 Norway Ole Eidsheim
Marken IL, Kong Oscar BK
5 (3/2) 33 (20/13)
61%
61
5 Norway Daniel Høvding Øvreeide
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 29 (18/11)
62%
61
9 Norway Kenneth Sagebakken
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
49
Show more
9 Norway Helge Høvding
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
49
9 Norway Brede Arnøy
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
49
9 Norway Terje Wollan
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
49
13 Norway Sølve Garlimo
Marken IL, Kong Oscar BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
37
13 Poland Marcin Góra
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 24 (13/11)
54%
37
13 Norway Richard Sivertsen
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
37
13 Norway Armanas Tiskus
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
37
17 Norway Robert Gelin Rysjedal
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
29
17 Sweden Robert Hedin
Oslo BK
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
29
17 Norway Rune Bergsvåg
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
29
Starts Mar 21, 2024, 6:00 PM (local time)
Entry deadline Mar 21, 2024, 5:45 PM (local time)
Organizer Os Biljard og Snookerklubb
Contact Bernt Olav Lundetræ (bernt_olav_7@hotmail.com, +4797722284) and Rune Bergsvåg (rb8399@gmail.com, 97018796)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
More info
Merk påmeldingsfrist kl 17:45!

Klubbturnering, vi spiller med handicap slik at alle kan vinne.
Dette er en turnering som passer for alle.

70% av startavgiften går til premier.



Startavgift:
Senior 200kr
Junior/dame 100kr

Live stream og Pengepremier!


Maks 32 spillere!!
Velkommen.

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Ketil Andre Strømmen
0
Poland
Marcin Góra
1
Thu 17:49  Table 1
2   
Norway
Terje Wollan
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Leon Sagebakken
 
4   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Walk Over
 
5   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
0
Sweden
Robert Hedin
0
Thu 17:49  Table 2
6   
Norway
Kenneth Sagebakken
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Helge Høvding
 
8   
Norway
Daniel Høvding Øvreeide
2
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Thu 17:49  Table 3

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
Ole Eidsheim
0
Norway
Ketil Andre Strømmen
0
Thu 18:43  Table 1
10   
Norway
Terje Wollan
2
Norway
Armanas Tiskus
1
Thu 17:49  Table 4
11   
Norway
Sølve Garlimo
1
Norway
Leon Sagebakken
3
Thu 17:49  Table 5
12   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Norway
Jan Helge Kordts
0
R1
Thu 17:49  Table 6
13   
Norway
Kenneth Monsen
1
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
0
Thu 18:22  Table 2
14   
Norway
Kenneth Sagebakken
0
Norway
Richard Sivertsen
2
Thu 17:49  Table 7
15   
Norway
Brede Arnøy
2
Norway
Helge Høvding
1
Thu 17:49  Table 8
16   
Norway
Daniel Høvding Øvreeide
2
Norway
Rune Bergsvåg
0
Thu 18:23  Table 5

Loser round 1

Race to 5
17   
Poland
Marcin Góra
1
Norway
Rune Bergsvåg
0
Thu 18:54  Table 3
18   
Walk Over
Norway
Brede Arnøy
 
19   
Walk Over
Norway
Richard Sivertsen
 
20   
Walk Over
Norway
Kenneth Monsen
 
21   
Sweden
Robert Hedin
0
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Thu 18:40 
22   
Walk Over
Norway
Sølve Garlimo
 
23   
Walk Over
Norway
Armanas Tiskus
 
24   
Norway
Robert Gelin Rysjedal
1
Norway
Ole Eidsheim
0
Thu 19:36  Table 2

Loser round 2

Race to 5
25   
Poland
Marcin Góra
1
Norway
Brede Arnøy
2
Thu 19:18  Table 7
26   
Norway
Richard Sivertsen
2
Norway
Kenneth Monsen
1
Thu 18:47  Table 2
27   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Norway
Sølve Garlimo
1
Thu 18:41  Table 6
28   
Norway
Armanas Tiskus
1
Norway
Ole Eidsheim
0
Thu 20:07  Table 2

Winners qualification

Race to 5
29   
Norway
Ketil Andre Strømmen
0
Norway
Terje Wollan
2
Thu 19:42  Table 3
30   
Norway
Leon Sagebakken
3
Norway
Jan Helge Kordts
0
Thu 18:41  Table 7
31   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
0
Norway
Kenneth Sagebakken
0
R1
Thu 18:48  Table 4
32   
Norway
Helge Høvding
1
Norway
Daniel Høvding Øvreeide
2
Thu 18:52  Table 8

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Brede Arnøy
2
Norway
Leon Sagebakken
3
Thu 20:13  Table 7
34   
Norway
Kenneth Monsen
1
Norway
Terje Wollan
2
Thu 20:22  Table 3
35   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Norway
Helge Høvding
1
Thu 19:22  Table 5
36   
Norway
Ole Eidsheim
0
Norway
Kenneth Sagebakken
0
Thu 20:36  Table 2

Quarter final

Race to 5
37   
Norway
Ketil Andre Strømmen
0
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Thu 21:00  Table 2
38   
Norway
Jan Helge Kordts
0
Norway
Ole Eidsheim
0
Thu 21:00  Table 3
39   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
0
Norway
Leon Sagebakken
3
Thu 21:00  Table 5
40   
Norway
Daniel Høvding Øvreeide
2
Norway
Kenneth Monsen
1
Thu 21:00  Table 7

Semi final

Race to 5
41   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Norway
Jan Helge Kordts
0
Thu 21:41  Table 7
42   
Norway
Leon Sagebakken
3
Norway
Kenneth Monsen
1
Thu 21:36  Table 2

Final

Race to 5
43   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
0
Norway
Kenneth Monsen
1
Thu 22:23  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants