Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 27, 2022

TVSPORTSCUP - GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH III

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Poland Jakub Chrobot
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
11
2 Poland Piotr Kucharski
6 (5/1) 36 (20/16)
56%
9
3 Poland Michał Wiech
5 (4/1) 30 (19/11)
63%
8
3 Poland Łukasz Kowalewski
7 (5/2) 44 (24/20)
55%
8
5 Poland Szymon Błażej
5 (4/1) 31 (19/12)
61%
7
5 Poland Jeremi Nowak
6 (4/2) 37 (19/18)
51%
7
5 Poland Adam Ściga
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
7
5 Poland Karol Kędzierski
5 (4/1) 29 (18/11)
62%
7
9 Poland Grzegorz Kędzierski
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
6
Show more
9 Poland Szymon Bruśnicki
5 (3/2) 28 (13/15)
46%
6
9 Poland Izabella Jońska
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
6
9 Poland Adam Pałczyński
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
6
9 Poland Anna Trawka
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
6
9 Poland Sławomir Niemiec
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
6
9 Poland Marek Pałczyński
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
6
9 Poland Marek Marcinkowski
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
6
17 Poland Michał Adamczyk
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
4
17 Poland Robert Pasternak
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
4
17 Poland Mariusz Słowik
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
4
17 Poland Rafał Wróblewski
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
4
17 Poland Artur Hajduk
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
4
17 Italy Antonio Quarta
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
4
17 Poland Wojtek Zagdan
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
4
17 Poland Ksawery Marcinkowski
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
4
25 Poland Mariusz Gołdyn
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
3
25 Poland Artur Flisek
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
3
25 Mozambique Maciej Życiński
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
3
25 Poland Grzegorz Nowak
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
3
25 Poland Maciej Słowik
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
3
25 Poland Jakub Hajduk
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
3
25 Poland Michał Chrobot
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
3
25 Poland Dawid Gaweł
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
3
33 Poland Michał Szczakuła
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
2
33 Poland Szymon Turkowski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
2
33 Poland Andrzej Heród
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
2
33 Poland Jan Niewęgłowski
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
2
33 Poland Łukasz Banasik
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
2
33 Poland Piotr Maurycy
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
2
33 Poland Katarzyna Kos-Niewęgłowska
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
2
33 Poland Łukasz Dzirba
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
2
33 Poland Ryszard Olbromski
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
2
33 Poland Karol Stępień
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
2
33 Poland Dariusz Sidło
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
3
33 Poland Alan Wszędybył
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
2
33 Poland Jacek Dmochowski
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
2
33 Poland Sebastian Mazur
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
2
Starts Feb 27, 2022, 11:00 AM (local time)
Entry deadline Feb 27, 2022, 11:05 AM (local time)
Organizer TVSPORTSPL
Contact Jan Niewęgłowski (alibi.superliga@gmail.com)
Rankings TVSPORTS CUP - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard 2022
Format Double to Single elimination (46 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Dresscode Wymagany strój bilardowy : Ciemne wizytowe spodnie i buty + koszulka polo lub koszula
More info
Wpisowe wynosi 40 zł

Nagrody w każdym turnieju:

77% Puli wpisowych podzielone na następujące nagrody :

1 miejsce – puchar + 50 %
2 miejsce – puchar + 25 %
3 miejsce – puchar + 12,5 %

W turnieju finałowym Masters pula nagród wyniesie 5. 000 zł:

Zwycięzca rankingu Sezonu 2021 - puchar + SZTABKA ZŁOTA

1 miejsce - puchar + 1500 zł + SZTABKA ZŁOTA
2 miejsce - puchar + 800 zł
3 miejsce - puchar + 400 zł x 2
5 miejsce - statuetka + 100 zł x 4

Pełny regulamin : http://bilard.kielce.pl/contactcup/informacja/id/5

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Michał Wiech
Walk Over
 
2   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Łukasz Banasik
Sun 11:21  Table 2
3   
Italy
Antonio Quarta
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Anna Trawka
 
5   
Poland
Jakub Hajduk
Walk Over
 
6   
Poland
Dariusz Sidło
Poland
Marek Pałczyński
Sun 11:21  Table 3
7   
Poland
Jacek Dmochowski
Poland
Karol Kędzierski
Sun 12:08  Table 6
8   
Walk Over
Poland
Jeremi Nowak
 
9   
Poland
Łukasz Kowalewski
Walk Over
 
10   
Poland
Ryszard Olbromski
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 11:24  Table 4
11   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Dawid Gaweł
Sun 11:24  Table 5
12   
Walk Over
Poland
Szymon Turkowski
 
13   
Poland
Ksawery Marcinkowski
Walk Over
 
14   
Poland
Maciej Słowik
Poland
Rafał Wróblewski
Sun 11:24  Table 6
15   
Poland
Piotr Maurycy
Poland
Katarzyna Kos-Niewęgłowska
Sun 11:24  Table 7
16   
Walk Over
Poland
Piotr Kucharski
 
17   
Mozambique
Maciej Życiński
Walk Over
 
18   
Poland
Wojtek Zagdan
Poland
Adam Pałczyński
Sun 11:24 
19   
Poland
Karol Stępień
Poland
Sebastian Mazur
Sun 11:27  Table 1
20   
Walk Over
Poland
Grzegorz Kędzierski
 
21   
Poland
Artur Hajduk
Walk Over
 
22   
Poland
Grzegorz Nowak
Poland
Alan Wszędybył
Sun 11:45  Table 2
23   
Poland
Michał Szczakuła
Poland
Izabella Jońska
Sun 11:48  Table 5
24   
Walk Over
Poland
Robert Pasternak
 
25   
Poland
Jakub Chrobot
Walk Over
 
26   
Poland
Łukasz Dzirba
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 11:49 
27   
Poland
Andrzej Heród
Poland
Michał Adamczyk
Sun 11:52  Table 7
28   
Walk Over
Poland
Mariusz Słowik
 
29   
Poland
Adam Ściga
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Artur Flisek
 
31   
Poland
Marek Marcinkowski
Poland
Michał Chrobot
Sun 12:08  Table 1
32   
Walk Over
Poland
Jan Niewęgłowski
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Poland
Michał Wiech
Poland
Łukasz Banasik
Sun 12:16  Table 4
34   
Italy
Antonio Quarta
Poland
Anna Trawka
Sun 12:19  Table 7
35   
Poland
Jakub Hajduk
Poland
Marek Pałczyński
Sun 12:24  Table 3
36   
Poland
Karol Kędzierski
Poland
Jeremi Nowak
Sun 12:45  Table 6
37   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 12:21 
38   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Szymon Turkowski
Sun 12:27  Table 5
39   
Poland
Ksawery Marcinkowski
Poland
Maciej Słowik
Sun 12:43  Table 4
40   
Poland
Piotr Maurycy
Poland
Piotr Kucharski
Sun 12:51  Table 2
41   
Mozambique
Maciej Życiński
Poland
Adam Pałczyński
Sun 12:57  Table 5
42   
Poland
Sebastian Mazur
Poland
Grzegorz Kędzierski
Sun 13:37  Table 4
43   
Poland
Artur Hajduk
Poland
Alan Wszędybył
Sun 13:00  Table 3
44   
Poland
Izabella Jońska
Poland
Robert Pasternak
Sun 13:04 
45   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 13:08  Table 7
46   
Poland
Michał Adamczyk
Poland
Mariusz Słowik
Sun 13:18  Table 1
47   
Poland
Adam Ściga
Poland
Artur Flisek
Sun 13:18  Table 5
48   
Poland
Marek Marcinkowski
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 13:01  Table 1

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Poland
Szymon Bruśnicki
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Poland
Dariusz Sidło
 
52   
Poland
Jacek Dmochowski
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Ryszard Olbromski
 
54   
Poland
Dawid Gaweł
Walk Over
 
55   
Walk Over
Poland
Rafał Wróblewski
 
56   
Poland
Katarzyna Kos-Niewęgłowska
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Wojtek Zagdan
 
58   
Poland
Karol Stępień
Walk Over
 
59   
Walk Over
Poland
Grzegorz Nowak
 
60   
Poland
Michał Szczakuła
Walk Over
 
61   
Walk Over
Poland
Łukasz Dzirba
 
62   
Poland
Andrzej Heród
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Michał Chrobot
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Jan Niewęgłowski
Sun 13:25  Table 2
66   
Walk Over
Poland
Artur Flisek
 
67   
Poland
Dariusz Sidło
Poland
Mariusz Słowik
Sun 14:41 
68   
Poland
Jacek Dmochowski
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 13:30  Table 6
69   
Poland
Ryszard Olbromski
Poland
Robert Pasternak
Sun 13:38 
70   
Poland
Dawid Gaweł
Poland
Alan Wszędybył
Sun 13:39  Table 3
71   
Poland
Rafał Wróblewski
Poland
Sebastian Mazur
Sun 14:21  Table 4
72   
Poland
Katarzyna Kos-Niewęgłowska
Mozambique
Maciej Życiński
Sun 14:24  Table 7
73   
Poland
Wojtek Zagdan
Poland
Piotr Maurycy
Sun 13:30  Table 7
74   
Poland
Karol Stępień
Poland
Maciej Słowik
Sun 13:52  Table 6
75   
Poland
Grzegorz Nowak
Poland
Szymon Turkowski
Sun 14:21 
76   
Poland
Michał Szczakuła
Poland
Łukasz Kowalewski
Sun 13:52  Table 5
77   
Poland
Łukasz Dzirba
Poland
Jeremi Nowak
Sun 14:04  Table 3
78   
Poland
Andrzej Heród
Poland
Jakub Hajduk
Sun 14:14  Table 2
79   
Walk Over
Italy
Antonio Quarta
 
80   
Poland
Michał Chrobot
Poland
Łukasz Banasik
Sun 14:31  Table 6

Winners qualification

Race to 4
81   
Poland
Michał Wiech
Poland
Anna Trawka
Sun 14:37  Table 3
82   
Poland
Marek Pałczyński
Poland
Karol Kędzierski
Sun 14:41  Table 5
83   
Poland
Sławomir Niemiec
Poland
Szymon Błażej
Sun 14:45  Table 7
84   
Poland
Ksawery Marcinkowski
Poland
Piotr Kucharski
Sun 14:40  Table 1
85   
Poland
Adam Pałczyński
Poland
Grzegorz Kędzierski
Sun 14:50 
86   
Poland
Artur Hajduk
Poland
Izabella Jońska
Sun 14:53  Table 6
87   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Michał Adamczyk
Sun 14:58  Table 2
88   
Poland
Adam Ściga
Poland
Marek Marcinkowski
Sun 15:28  Table 5

Loser round 3

Race to 4
89   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Artur Flisek
Sun 15:01  Table 4
90   
Poland
Mariusz Słowik
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 15:07  Table 3
91   
Poland
Robert Pasternak
Poland
Dawid Gaweł
Sun 15:15 
92   
Poland
Rafał Wróblewski
Mozambique
Maciej Życiński
Sun 15:23  Table 4
93   
Poland
Wojtek Zagdan
Poland
Maciej Słowik
Sun 15:14  Table 1
94   
Poland
Grzegorz Nowak
Poland
Łukasz Kowalewski
Sun 15:24  Table 7
95   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Jakub Hajduk
Sun 15:37  Table 6
96   
Italy
Antonio Quarta
Poland
Michał Chrobot
Sun 15:44  Table 2

Losers qualification

Race to 4
97   
Poland
Szymon Bruśnicki
Poland
Ksawery Marcinkowski
 
98   
Poland
Mariusz Słowik
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 15:49  Table 3
99   
Poland
Robert Pasternak
Poland
Marek Pałczyński
Sun 15:51  Table 4
100   
Poland
Rafał Wróblewski
Poland
Anna Trawka
Sun 15:54  Table 5
101   
Poland
Wojtek Zagdan
Poland
Adam Ściga
Sun 16:14  Table 1
102   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Michał Adamczyk
Sun 16:44  Table 5
103   
Poland
Jeremi Nowak
Poland
Artur Hajduk
Sun 16:24  Table 6
104   
Italy
Antonio Quarta
Poland
Grzegorz Kędzierski
Sun 16:18 

Last sixteen

Race to 4
105   
Poland
Michał Wiech
Poland
Sławomir Niemiec
Sun 17:18  Table 1
106   
Poland
Karol Kędzierski
Poland
Grzegorz Kędzierski
Sun 17:18  Table 2
107   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Szymon Bruśnicki
Sun 17:18  Table 3
108   
Poland
Piotr Kucharski
Poland
Anna Trawka
Sun 17:18  Table 4
109   
Poland
Adam Pałczyński
Poland
Łukasz Kowalewski
Sun 17:28  Table 5
110   
Poland
Izabella Jońska
Poland
Adam Ściga
Sun 17:18  Table 6
111   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Marek Pałczyński
Sun 17:18  Table 7
112   
Poland
Marek Marcinkowski
Poland
Jeremi Nowak
Sun 17:19 

Quarter final

Race to 4
113   
Poland
Michał Wiech
Poland
Karol Kędzierski
Sun 17:52  Table 1
114   
Poland
Szymon Błażej
Poland
Piotr Kucharski
Sun 18:03  Table 3
115   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Adam Ściga
Sun 18:28  Table 1
116   
Poland
Jakub Chrobot
Poland
Jeremi Nowak
Sun 18:09  Table 4

Semi final

Race to 4
117   
Poland
Michał Wiech
Poland
Piotr Kucharski
Sun 18:45  Table 3
118   
Poland
Łukasz Kowalewski
Poland
Jakub Chrobot
Sun 19:12  Table 1

Final

Race to 4
119   
Poland
Piotr Kucharski
Poland
Jakub Chrobot
Sun 19:58  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants