Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 19, 2021

Szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Paweł Krysiński
7 (7/0) 35 (28/7)
80%
2 Sebastian Szymkowski
8 (6/2) 43 (27/16)
63%
3 Dimitr Bochoienko
7 (5/2) 40 (24/16)
60%
3 Michał Kozłowski
6 (4/2) 28 (16/12)
57%
5 Kacper Kielmans
6 (5/1) 36 (21/15)
58%
5 Tomasz Ejsmont
6 (4/2) 39 (19/20)
49%
5 Lesław Łukaszewicz
6 (4/2) 34 (22/12)
65%
5 Filip Mazur
6 (3/3) 34 (21/13)
62%
9 Brajan Sawicki
4 (1/3) 22 (8/14)
36%
Show more
9 Tomasz Stachera
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
9 Zbigniew Śliwak
5 (3/2) 24 (15/9)
63%
9 Łukasz Wojtkowiak
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
13 Piotr Niewczas
4 (1/3) 18 (6/12)
33%
13 Witek Stachera
5 (3/2) 30 (15/15)
50%
13 Tomasz Bukowski
5 (2/3) 29 (12/17)
41%
13 Michał Rybak
5 (2/3) 28 (12/16)
43%
17 Patryk Kurowski
5 (1/4) 26 (9/17)
35%
17 Paula Aleksandra Baranowska
5 (1/4) 25 (9/16)
36%
17 Janusz Stępowski
4 (1/3) 17 (5/12)
29%
17 Bartek Łyżwa
5 (1/4) 28 (11/17)
39%
21 Tomek Kielmans
5 (1/4) 31 (12/19)
39%
21 Krzysztof Doroszkiewicz
5 (1/4) 28 (10/18)
36%
21 Piotr Sołowicz
5 (0/5) 26 (6/20)
23%
888 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jan 19, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
szkolenie z obsługi i testowanie systemu turniejowego

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kacper Kielmans 5 5 0 0 20 11 9 0 0 0 0.645 5
2 Dimitr Bochoienko 5 4 0 1 19 9 10 0 0 0 0.679 4
3 Zbigniew Śliwak 5 3 0 2 15 9 6 0 0 0 0.625 3
4 Tomasz Bukowski 5 2 0 3 12 17 -5 0 0 0 0.414 2
5 Bartek Łyżwa 5 1 0 4 11 17 -6 0 0 0 0.393 1
6 Piotr Sołowicz 5 0 0 5 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Ejsmont 5 4 0 1 19 16 3 0 0 0 0.543 4
2 Filip Mazur 5 3 0 2 18 9 9 0 0 0 0.667 3
3 Tomasz Stachera 5 3 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Witek Stachera 5 3 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 3
5 Paula Aleksandra Baranowska 5 1 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 1
6 Tomek Kielmans 5 1 0 4 12 19 -7 0 0 0 0.387 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lesław Łukaszewicz 5 4 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 4
2 Sebastian Szymkowski 5 4 0 1 17 11 6 0 0 0 0.607 4
3 Łukasz Wojtkowiak 5 3 0 2 16 13 3 0 0 0 0.552 3
4 Michał Rybak 5 2 0 3 12 16 -4 0 0 0 0.429 2
5 Patryk Kurowski 5 1 0 4 9 17 -8 0 0 0 0.346 1
6 Krzysztof Doroszkiewicz 5 1 0 4 10 18 -8 0 0 0 0.357 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paweł Krysiński 4 4 0 0 16 1 15 0 0 0 0.941 4
2 Michał Kozłowski 4 3 0 1 12 8 4 0 0 0 0.6 3
3 Brajan Sawicki 4 1 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1
4 Piotr Niewczas 4 1 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 1
5 Janusz Stępowski 4 1 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 1
6 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:27 
2-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Bartek Łyżwa
Tue 19:27 
3-A   
Poland
Kacper Kielmans
Poland
Piotr Sołowicz
Tue 19:45 
4-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Filip Mazur
Tue 19:27 
5-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Tomasz Ejsmont
Tue 19:27 
6-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Witek Stachera
Tue 20:01 
7-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Patryk Kurowski
Tue 22:35 
8-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Michał Rybak
Tue 20:57 
9-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 22:59 
10-D   
Poland
Paweł Krysiński
Wolny Los1
 
11-D   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Janusz Stępowski
Tue 20:35 
12-D   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:04 

Round 2

Race to 4
13-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Bartek Łyżwa
Tue 20:03 
14-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Piotr Sołowicz
Wed 00:02 
15-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Kacper Kielmans
Tue 22:28 
16-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Tomasz Ejsmont
Tue 20:30 
17-B   
Poland
Filip Mazur
Poland
Witek Stachera
Tue 22:16 
18-B   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Tomek Kielmans
Wed 00:35 
19-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Michał Rybak
Tue 19:29 
20-C   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:02 
21-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:37 
22-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Janusz Stępowski
Tue 19:28 
23-D   
Wolny Los1
Poland
Piotr Niewczas
 
24-D   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:43 

Round 3

Race to 4
25-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Piotr Sołowicz
Tue 22:19 
26-A   
Poland
Bartek Łyżwa
Poland
Kacper Kielmans
Tue 20:51 
27-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 20:24 
28-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Witek Stachera
Tue 23:29 
29-B   
Poland
Tomasz Ejsmont
Poland
Tomek Kielmans
Tue 23:30 
30-B   
Poland
Filip Mazur
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:49 
31-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 20:55 
32-C   
Poland
Michał Rybak
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Wed 00:12 
33-C   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:16 
34-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:21 
35-D   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 22:40 
36-D   
Wolny Los1
Poland
Michał Kozłowski
 

Round 4

Race to 4
37-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Kacper Kielmans
Tue 22:53 
38-A   
Poland
Piotr Sołowicz
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 21:30 
39-A   
Poland
Bartek Łyżwa
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 23:27 
40-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Tomek Kielmans
Tue 22:13 
41-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 23:00 
42-B   
Poland
Tomasz Ejsmont
Poland
Filip Mazur
Tue 22:42 
43-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:18 
44-C   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 22:37 
45-C   
Poland
Michał Rybak
Poland
Patryk Kurowski
Tue 23:43 
46-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:09 
47-D   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Michał Kozłowski
Tue 19:44 
48-D   
Poland
Janusz Stępowski
Wolny Los1
 

Round 5

Race to 4
49-A   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 23:22 
50-A   
Poland
Kacper Kielmans
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:41 
51-A   
Poland
Piotr Sołowicz
Poland
Bartek Łyżwa
Wed 00:47 
52-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Wed 00:15 
53-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Filip Mazur
Tue 21:24 
54-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Tomasz Ejsmont
Tue 21:18 
55-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 23:14 
56-C   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Patryk Kurowski
Wed 00:54 
57-C   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Michał Rybak
Tue 21:45 
58-D   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Michał Kozłowski
Tue 23:00 
59-D   
Poland
Brajan Sawicki
Wolny Los1
 
60-D   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Janusz Stępowski
Tue 23:17 

Quarter final

Race to 4
61   
Poland
Kacper Kielmans
Poland
Sebastian Szymkowski
Wed 00:57 
62   
Poland
Tomasz Ejsmont
Poland
Michał Kozłowski
Wed 00:57 
63   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Moldova
Wojtek Trajdos
Wed 00:57 
64   
Poland
Paweł Krysiński
Poland
Filip Mazur
Wed 00:57 

Semi final

Race to 4
65   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Michał Kozłowski
Wed 01:00 
66   
Moldova
Wojtek Trajdos
Poland
Paweł Krysiński
Wed 01:18 

Final

Race to 4
67   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paweł Krysiński
Wed 01:38 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants