Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 19 - June 20, 2021

Snooker Grand Prix 4 - Odense - Finale

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Daniel Kandi
5 (5/0) 19 (16/3)
84%
131, 96, 60, 47, 40, 31
2 Michael Ørbech Couriol
5 (4/1) 19 (14/5)
74%
38, 37, 37, 32
3 Jakob Lund Andersen
4 (3/1) 12 (9/3)
75%
56, 51, 36
3 Allan Norvark Achilles
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
75
5 Per Micki Christensen
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
71, 30
5 Ejler Hame
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
50
5 Michael Brandt Jørgensen
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
5 Hari Prasad Sharma
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
9 Henrik Skjærup
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
Show more
9 Nicklas Olsen
2 (1/1) 8 (3/5)
38%
9 Asif Iqbal
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
9 Jan Mørch Petersen
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
9 William Kristensen
2 (1/1) 7 (3/4)
43%
39
9 Christopher Vejlager
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
9 William Bjerregaard Jakobsen
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
52, 31
9 Malthe Dahlberg
2 (1/1) 9 (5/4)
56%
42
17 Daniel Ingmer Jallov
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
17 Hussam Amal
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
17 Mads Brundbjerg
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Robin Tønnessen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Daniel Broed
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Michelle Hein
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Michael Feldthaus
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Jimmi Jeppesen
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
17 Jørgen Knudsen
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Alfred Melbye
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Finn Valkvist
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Dimitar Dimitrov
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
888 Thomas Bøgeskov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
999 Peter Hammer
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
999 Bo Jarlstrøm
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
999 Jan Schack Andersen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jun 19, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Hussam Amal (hussam93@live.dk)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Denmark
Per Micki Christensen
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sat 12:58  Table 1
2   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Peter Hammer
Sat 12:30 
3   
Denmark
Thomas Bøgeskov
Denmark
Allan Norvark Achilles
Sat 15:00 
4   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sat 14:24  Table 4
5   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Finn Valkvist
Sat 14:49  Table 1
6   
Denmark
William Kristensen
Norway
Robin Tønnessen
Sat 17:05  Table 4
7   
Denmark
Mads Brundbjerg
Denmark
Malthe Dahlberg
Sat 18:31  Table 3
8   
Denmark
Alfred Melbye
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sat 16:37  Table 3
9   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Jørgen Knudsen
Sat 17:05  Table 1
10   
Denmark
Jan Schack Andersen
Denmark
Jan Mørch Petersen
Sat 12:30 
11   
Denmark
Daniel Ingmer Jallov
Denmark
Asif Iqbal
Sat 13:00  Table 2
12   
Denmark
Hussam Amal
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 12:58 
13   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Michael Feldthaus
Sat 11:47 
14   
Denmark
Henrik Skjærup
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 10:00 
15   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 12:59 
16   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Daniel Kandi
Sat 14:24  Table 3

Round 2

Race to 3
17   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 19:01  Table 1
18   
Denmark
Allan Norvark Achilles
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sat 16:35  Table 2
19   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
William Kristensen
Sun 10:01  Table 4
20   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 10:01  Table 3
21   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Jan Mørch Petersen
Sat 19:13  Table 2
22   
Denmark
Asif Iqbal
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 19:18  Table 4
23   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Henrik Skjærup
Sun 10:01  Table 2
24   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Daniel Kandi
Sun 10:01  Table 1

Quarter final

Race to 3
25   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Allan Norvark Achilles
Sun 11:56 
26   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 13:05  Table 3
27   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sun 12:26  Table 4
28   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Daniel Kandi
Sun 14:03  Table 1

Semi final

Race to 3
29   
Denmark
Allan Norvark Achilles
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Sun 14:51  Table 2
30   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Daniel Kandi
Sun 15:20  Table 1

Final

Race to 4
31   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Daniel Kandi
Sun 19:59 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants