Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 24 - October 25, 2020

Snooker Grand Prix 2 - Odense - Kvalifikation

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Peter Hammer
1 (1/0) 2 (2/0)
100%
41
1 Robin Tønnessen
1 (1/0) 2 (2/0)
100%
1 Asif Iqbal
2 (2/0) 4 (4/0)
100%
1 Allan Bruun
2 (2/0) 4 (4/0)
100%
50
1 Kenneth Kjærsgaard Pedersen
2 (2/0) 5 (4/1)
80%
29, 19
1 Jimmi Jeppesen
3 (3/0) 6 (6/0)
100%
1 Alfred Melbye
2 (2/0) 4 (4/0)
100%
13
1 Malthe Dahlberg
2 (2/0) 6 (4/2)
67%
16, 16
9 Henrik Skjærup
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
30
Show more
9 Anders Nygaard
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
18
9 Lasse Kondrup
3 (2/1) 8 (4/4)
50%
18, 16
9 Jørgen Knudsen
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
13
9 Carl-Emil Hartig Rysgaard
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
9 William Bjerregaard Jakobsen
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
25
9 Mathee Waranujit
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
48
9 Roman Gold
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
17 Christian Austin Josephsen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Johannes Maan
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
19
17 Jan Mørch Petersen
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
13
17 Daniel Broed
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Duane Goodman
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Daniel Hoppe Hansen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Jan Schack Andersen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Lukas Eriksen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Michelle Hein
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
25 Svend Ellegaard Sørensen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Claus Schmidt
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Finn Valkvist
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Emil Kannegaard Høck
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
33 Yakub Arman Kring
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
11
Starts Oct 24, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (35 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Hussam Amal (hussam93@live.dk) and Daniel Hoppe Hansen (danielhoppe123@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Denmark
Lasse Kondrup
Denmark
Yakub Arman Kring
Sat 10:21  Table 4
2   
Denmark
Alfred Melbye
Walk Over
 
3   
Walk Over
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
 
4   
Denmark
Finn Valkvist
Walk Over
 
5   
Walk Over
Denmark
Emil Kannegaard Høck
 
6   
Denmark
Henrik Skjærup
Walk Over
 
7   
Walk Over
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
 
8   
Patrick Vestergaard Petersen
Walk Over
 
9   
Denmark
Lukas Eriksen
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 10:21  Table 1
10   
Denmark
Daniel Broed
Walk Over
 
11   
Walk Over
Denmark
Peter Hammer
 
12   
Denmark
Jan Schack Andersen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Denmark
Michael Thrane
 
14   
Denmark
Johannes Maan
Walk Over
 
15   
Walk Over
Denmark
Malthe Dahlberg
 
16   
Denmark
Mathee Waranujit
Denmark
Roman Gold
Sat 12:16  Table 4

Winner round 1

Race to 2
17   
Denmark
Gilbert Albertsen
Denmark
Lasse Kondrup
Sat 13:00 
18   
Denmark
Alfred Melbye
Denmark
Claus Schmidt
Sat 11:30  Table 3
19   
United Kingdom
Duane Goodman
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Sat 10:21  Table 2
20   
Denmark
Finn Valkvist
Denmark
Allan Bruun
Sat 12:44  Table 3
21   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Emil Kannegaard Høck
Sat 11:39  Table 2
22   
Denmark
Henrik Skjærup
Denmark
Asif Iqbal
Sat 11:10  Table 1
23   
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sat 10:00 
24   
Patrick Vestergaard Petersen
Norway
Robin Tønnessen
Sat 13:00 
25   
Denmark
Jan Mørch Petersen
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 13:22  Table 1
26   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Sat 15:56  Table 2
27   
Denmark
Daniel Meyer
Denmark
Peter Hammer
Sat 16:00 
28   
Denmark
Jan Schack Andersen
Denmark
Anders Nygaard
Sat 16:00  Table 4
29   
Denmark
Christian Austin Josephsen
Denmark
Michael Thrane
Sat 14:30 
30   
Denmark
Johannes Maan
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 13:43  Table 2
31   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Malthe Dahlberg
Sat 14:02  Table 3
32   
Denmark
Mathee Waranujit
Denmark
Michelle Hein
Sat 15:29  Table 1

Loser round 1

Race to 2
33   
Denmark
Yakub Arman Kring
Denmark
Michelle Hein
Sat 17:20  Table 4
34   
Walk Over
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
 
35   
Walk Over
Denmark
Johannes Maan
 
36   
Walk Over
Denmark
Michael Thrane
 
37   
Walk Over
Denmark
Jan Schack Andersen
 
38   
Walk Over
Denmark
Daniel Meyer
 
39   
Walk Over
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
 
40   
Walk Over
Denmark
Jan Mørch Petersen
 
41   
Denmark
Lukas Eriksen
Patrick Vestergaard Petersen
Sat 16:00 
42   
Walk Over
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
 
43   
Walk Over
Denmark
Henrik Skjærup
 
44   
Walk Over
Denmark
Emil Kannegaard Høck
 
45   
Walk Over
Denmark
Finn Valkvist
 
46   
Walk Over
United Kingdom
Duane Goodman
 
47   
Walk Over
Denmark
Claus Schmidt
 
48   
Denmark
Roman Gold
Denmark
Gilbert Albertsen
Sat 17:30 

Winners qualification

Race to 2
49   
Denmark
Lasse Kondrup
Denmark
Alfred Melbye
Sat 17:33  Table 3
50   
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Denmark
Allan Bruun
Sat 16:10  Table 3
51   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Asif Iqbal
Sat 18:40  Table 1
52   
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Norway
Robin Tønnessen
Sat 17:05  Table 1
53   
Denmark
Jimmi Jeppesen
Denmark
Daniel Broed
Sat 18:55  Table 2
54   
Denmark
Peter Hammer
Denmark
Anders Nygaard
Sat 18:55  Table 3
55   
Denmark
Christian Austin Josephsen
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 19:37  Table 4
56   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Mathee Waranujit
Sat 19:37  Table 1

Loser round 2

Race to 2
57   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 10:42  Table 1
58   
Denmark
Johannes Maan
Denmark
Michael Thrane
Sun 11:00 
59   
Denmark
Jan Schack Andersen
Denmark
Daniel Meyer
Sun 11:00 
60   
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Denmark
Jan Mørch Petersen
Sun 10:42  Table 2
61   
Denmark
Lukas Eriksen
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sun 12:30 
62   
Denmark
Henrik Skjærup
Denmark
Emil Kannegaard Høck
Sun 12:30 
63   
Denmark
Finn Valkvist
United Kingdom
Duane Goodman
Sun 12:13  Table 3
64   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Roman Gold
Sun 12:28  Table 2

Losers qualification

Race to 2
65   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Sun 12:25  Table 1
66   
Denmark
Johannes Maan
Denmark
Jørgen Knudsen
Sun 14:00  Table 1
67   
Denmark
Jan Schack Andersen
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Sun 14:41  Table 2
68   
Denmark
Jan Mørch Petersen
Denmark
Lasse Kondrup
Sun 12:51  Table 4
69   
Denmark
Lukas Eriksen
Denmark
Mathee Waranujit
Sun 15:08  Table 4
70   
Denmark
Henrik Skjærup
Denmark
Christian Austin Josephsen
Sun 10:42  Table 4
71   
United Kingdom
Duane Goodman
Denmark
Anders Nygaard
Sun 14:56  Table 3
72   
Denmark
Roman Gold
Denmark
Daniel Broed
Sun 16:03  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment